Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Ach, gdyby do tego dodać jeszcze tą mieścinę San Celeste i wątki poboczne, to byłby ideał, który przebiłby Grand Theft Auto IV, a tak, to tylko mamy średniaka z ambicjami.

Średniak z ambicjami? Cóż, po około 7 godzinach gry i dotarciu do 10 rozdziału już teraz wypada mi się nie zgodzić ;] Dla mnie to bardziej świetna gra, której odrobinę (a z wyciętymi fragmentami byłoby już o malutki krok) brakuję do tytułu absolutnie doskonałego. Jako jeden z tych, którzy uważali pierwszą Mafię za arcydzieło miałem obawy do tego czy uda się sequelowi chociażby w niewielkim stopniu dorównać wielkiej poprzedniczce. Obawy okazały się niesłuszne. Na szczegółowe opisywanie wrażeń z gry jeszcze za wcześnie, ale w tej chwili już wiem, że tytuł był warty każdego wydanego grosza. Mac Abra w jednym ze starszych tipsomaniaków powiedział, że kupiłby Medal of Honor: Allied Assault dla jednej jedynej misji ( a właściwie fragmentu), czyli niezapomnianego lądowania w Normandii. Ja przy 8 rozdziale Mafii 2 miałem podobnie (no dobra, nie wydałbym 130 zł za tylko tą sekwencję).

Moment w którym Vito odwozi pijanych kolegów: Eddiego i Joe' do domu jest niezapomniany. Ten nietrzeźwy śpiew do kultowej muzyki z radia, jadąc ulicami Empire Bay o 3 w nocy, ah takiego czegoś nawet mistrzowie z R* nam nie zaserwowali.

Kto nie grał niech żałuję.

@down: Nie kupowałem Magnum, ale przywłaszczyłem sobie podczas misji ;p Zabawa w Eastwooda naprawdę daję sporo radochy ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście gra użekła. Można jej zarzucać wiele wad i to słusznie, ale jak spojrzymy na nią z prespektywy starej Mafii to widzimy cos co kwitło twórcom w głowach wiele lat. Zaryzykowali i będzie im to zapamiętane.

Faktycznie zima w tej grze jest genialna. Samochody powoli przykrywajace się sniegiem. Brakuje mi tylko pełnego cyklu dobowego, albo choćby jego namiastki.

Co do broni ... kupowaliście może Magnum? Tak genialnie odwzorowali siłę tej broni, że nadal to podziwiam. Strzał z odległości do kilkunaru metrów i przciwnik pada w pięknym uderzeniu :D

********************

Obecnie od tej gry (rozdział numer 6) może mnie odczepić tylko:

1) Ingerencja Boża

2) Dziewczyna, bo sama chce grać

3) Padnięta bateria w padzie od konsoli :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia... Zawiodło mnie zakończenie i to bardzo, A także to iż jest strasznie krótka. Mam duży niedosyt. W opisie na pudełku pisze "[..]stara się dowieść mafii swojej wartości i szybko pnie się w górę po szczeblach kariery rodziny" Ja się pytam jakich szczeblach ?! Chyba że są tylko dwa małe to się zgadzam. liczyłem iż zastosują podobne rozwiązanie co w Ojcu chrzestnym gdzie powoli stawaliśmy się donem itp. A tu w Mafi jakoś nie czułem że jestem tym "mafiozo" bogatym z fajnymi ciuchami i samochodami. Po prostu nie czułem tego..

Co Wy wszyscy czepiacie się tego zakończenia? Rozumiem, że każdy ma swoje gusta, nie wszystkim mogła odpowiadać. Ale aż tak złe to chyba nie jest? Mnie się właśnie bardzo podobało. Ale jak pomyślę o kontynuacji wątku w DLC, to mi się niedobrze robi. Jak myślicie, będzie jakiś darmowy DLC?

A mnie się podobało nie tyle co samo zakończenie, ale i także wyśmiewany przez wielu początek :)

A co powiecie o zimie w grze?

Lata, w których jest zima, są chyba najlepszym momentem w grze - klimat jest o wiele lepszy niż w letnich sekwencjach. Szkoda tylko tego, że ten spadający śnieg jakiś taki...

Co do broni ... kupowaliście może Magnum? Tak genialnie odwzorowali siłę tej broni, że nadal to podziwiam. Strzał z odległości do kilkunaru metrów i przciwnik pada w pięknym uderzeniu :D

Ooo tak! Najlepsze z Magnuma są Heady - nawet słabo widoczny koleś, który kuca gdzieś za skrzynką, przy wychyleniu dostanie jedną sztukę i momentalnie ląduje na glebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ta gra jest taka nijaka. Tyle czasu się na nią czekało, a zapowiadanych wodotrysków nie ma. W dodatku twórcy chyba trochę za bardzo zapatrzyli się na GTA, bo gra jest do bólu małych palców u stóp podobna do IV części gry. Nieładnie :( Aha, tutaj znajdziecie porównanie: NIE KLIKAJ: WIRUSY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota wydawców mnie poraża. Mogli zachwycić graczy i tym tytułem wyrobić sobie markę a na słasne życzenie sprowadzili na siebie burzę kt?ra u wielu(m.in. mnie) zrujnowała ich wizerunek. Będę omijał ich gry zdaleka, chyba że posypią głowę popiołemale jeśli są wstanie jawnie pluć graczom w twarz to nie sądzę żeby to się zmoeniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f@MAS NAPISAŁ:

Patrząc na datę posta wychodzi, że od momentu jego napisania musiałeś ograniczać fajki przez całą godzinę i 44 minuty! Mam nadzieję, że Ci się udało. wink_prosty.gif (wybacz głupi dowcip, nie mogłem się powstrzymać)

niektórzy mają pensję dziesiątego każdego miesiąca:-)

a tak serio, te wszystkie poboczne pierdoły, malowanie furek, pieszczenie się z bohaterem - moim zdaniem z deka rozmyło by klimat. podziwiałem Mafię tak samo jak dobre kino gangsterskie, owszem zbrakło mi kilku rzeczy (na przykład misji, gdzie gra zmieniła by się z on-rail shootera).

jeśli chodzi o porównanie dwóch dzieł - Mafii 2 i GTA IV to bawiłem się w obydwie produkcje z takim samym "bananem na twarzy", tylko że w GTA bawiłem się troszkę dłużej.

od razu dodam, że zbieranie zdjęć, polowanie na gołębie, malowanie graffiti, zbieranie ostryg czy podrywanie panienek przez internet mnie zupełnie nie bawi, więc Mafia odpowiada mi w takiej formie w jakiej ją otrzymałem.

Moim zdaniem ocena w CD-A w pełni zasłużona (chociaż imho - winna być wyższa o 0,5 punktu, bo jak pisałem - nie wiem skąd wzięły się te wysokie wymagania sprzętowe. na tym samym kompie GTA IV wygląda i chodzi dwa nieba gorzej).

powiem tak - lubię mafijne klimaty, lubię prozę Mario Puzo, jednak obie części Ojca Chrzestnego na pc mogą produkcji czechów (nawet tej pierwszej) co najwyżej przemyć lampy w trakcie stania na skrzyżowaniu. EA-owe od zera do dona było mega durne.

tu jest prosta historia, prostego skurczysyna, a nie mob-opera mydlana.

ktoś napisał "średniak z ambicjami" - moim zdaniem to zupełne pierdoły. nie jest gra wybitna, ale na pewno nie jest średnią produkcją. wywiera wrażenie, jest przemyślana, dopracowana graficznie (oprócz drzwi w budynkach do których nie można wejść - te są jakby rozmyte), i cholernie miodna. na pewno nie jest średniakiem. średniakiem był Ojciec Chrzestny i Scarface.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wasze posty to mnie krewa zalewa i powiewa. Jestem tak samo rozgoryczony tym co się stało a mianowicie tym ,że gra została pocięta na kawaleczki a to co mamy na plycie DVD nie mozemy teraz używać. To tak jak bym kupił magazyn CDA bez połowy kartek.

Ale zrozumcie jedno ! to nie 2K Czech czy tam 2k Games czyli twórcy tej wspanialej gry spieprzyli sprawe z obcinaniem gry tylko Take-Two który nie jest twórcą gry.Chcieli mnieć więcej zarobku ,ponieważ wiedzieli ,że ten tytul sie sprzeda w duzej ilosci i zażądali od producentów M2 aby wycieli jakieś 2/5 Gry aby reszta została wydana w dodatkach (platynych oczywiscie),aby zarobek był większy bo wiedzą ,że gracze to idioci i jak zobaczą zapowiedz lub jakis tam trailer albo gameplay to i tak kupią. Także nie posądzajcie twórców o to czego nie zrobili.

dziękuje ,dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit. Red Dead Redemption też wydawało Take-Two (fakt, że pod szyldem Rockstara, ale Rockstar należy do Take-Two), sprzedaż była jeszcze bardziej pewna niż w wypadku Mafii II odkąd do RDR przylgnęła łatka "westernowego GTA" i nie ma cut contentu, do tego DLC do niego są z tego co kojarzę darmowe.

Zresztą, właściwie skąd ta pewność, że to wydawca okaleczył grę, a nie deweloper?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...od momentu, kiedy pewna osoba ogłosiła, że piraci scrakowali mafie 2 i zaczęli bezczelnie spoilerować gdzie się da, to omijałem wszystkie wątki na temat tej gry, aby sobie niczego nie popsuć. Grę dziś ukończyłem i jestem w stanie wyrazić swoją opinię.

Jestem po części zawiedziony, jak zagrałem w demo to spodziewałem się czegoś...lepszego po pełnej. Że nie będzie durnych baboli (ukradnij wóz przy policji, a potem zrób stłuczkę, a niebiescy zmienią zdanie i jedynie mandat będą chcieć wlepić), że będą opcje jak z Mafii1 "Free ride" oraz jej ekstremalny odpowiednik (wiem, wyszedł mod), że naprawdę będzie dobra gra. A tu tylko fabuła, która bezczelnie jest ucinana i zarazem daje znak, że albo zostaniemy zasypani tymi cholernymi DLC, albo za rok zrobią Mafie3, a potem 4, 5, 6...i tak do czasów współczesnych. Choć nie mówię, że wątek główny jest zły, nie, podobał mi się, on mnie tylko trzymał przy tej grze. Choć ja między misjami lubię się pobawić i chciałem pozbierać do garażu parę bryk. Ale żeby takowe zapisać...muszę iść na misję, bo inaczej wszystko co zrobię (czy sprzedam wozy, oddam na złom, zdobędę x forsy) nie zapisze się. Więc nasuwa się pytanie, po co nam te bajery?

Dodatkowo w misjach irytowało mnie, że często nie trzeba gubić policji, wystarczy dojechać do wyznaczonego punktu i wsio. Nic się nie dzieje, mundurowi znikają, nie ma ich, co dla mnie jest ogromny minusem. Także nieskończenie wielka kieszeń Vita, gdzie trzyma 3 różne karabiny, 2 duże spluwy, granaty, koktajle oraz 4 pistolety. Prawie jak Rambo. Dlaczego Tony Angelo mógł trzymać tylko 1 dużą broń i pistolety? Bo nie był na wojnie?

Jeszcze pro po Policji? Ona tu działa? Czerwone światło, a radiowóz stoi na sygnalizacji? Nic prostszego! Zwalniamy do 10 km/h, wbijamy na chodnik, a potem brniemy normalnie jak szaleńcy.

Już nigdy więcej nie kupię gier dla jednego gracza w dniu premiery. Bo potem dowiaduję się, że produkt został wykastrowany, bo twórcy bezczelnie chcą wydusić pieniążki z klientów na dlc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Mafię II i... padłem.,,Pierwsza instalacja wymaga połączenia z internetem..." Następnym

razem będę uważniej czytał, co na pudełku piszą... :sad: 150 zł wyrzucone w błoto? Da się to jakoś

obejść?!?! Może da się zainstalować na kompie z netem i przenieść pendrivem? HELP!!!

A z czego piszesz skoro nie masz połączenia z netem?...

A co do samej gry to byłem zawiedziony jeszcze zanim się dowiedziałem o tych cięciach. Teraz jestem zdrowo wk... - zdenerwowany. Wydawca całkowicie poleciał w kulki mając nas graczy za idiotów. Żałuję, że kupiłem tą grę zamiast ściągnąć z neta. Dałem zarobić oszustom. Na pewno nie kupię żadnego dodatku od tych naciągaczy. Żeby się tak udławili tymi wyłudzonymi dolarami. Za sprawą swojej chytrości zniszczyli legendę. Kij im w oko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diGielk podaj linka do tych informacji, wbilem na to forum ale nie chce mi sie przeszukiwac kilkudziesieciu stronicowych tematow :D

co do gry jesli brac pod uwage klimat i fabule gra wybitna. grafika i audio tez zasluguja na pochwale. boli tylko to okrojenie gry, lepiej bym sie czul gdyby ta gra taka byla od poczatku a nie po wycince. jaka swietna by to byla gra z tymi wszytskimi featursami ;/ tylko jedna trudnosc mogla by wyniknac zatracenie klimatu btw co do czasu produkcji i przesuwania premiery nie ma co sie dziwic to wycinanie i sklejanie gry na nowo musi troche trwac ! ja chce gre ta z lutego wtedy prawdopodobnie miala wszytskie powycinane rzeczy -.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, otóż jak wiadomo przy zamówieniu pre ordera, kupieniu edycji kolekcjinerskiej itd. dodawali DLC z 2 samochodami, garniakami itd., znalazłem na pewnej stronce linka do sciagniecia 5 DLC ze wspomnianymi dodatkami i tu sie pojawia moje pytanie (moze ktos cos wie) czy kiedys te dlc bedzie mozna kupic czy sa to dodatki tylko dla tych osob ktore zamowily preordera i juz tak zostanie

PS. Jeszcze mam takie male pytanko, gre mam oczywiście oryginalna natomiast jakbym ściągną te 5 dlc i wrzucił do folderu aby miec te dodatkowe pojazdy to czy nie zablokowaliby mi cd keya na steamie do mafii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Mafię II i... padłem.,,Pierwsza instalacja wymaga połączenia z internetem..." Następnym

razem będę uważniej czytał, co na pudełku piszą... :sad: 150 zł wyrzucone w błoto? Da się to jakoś

obejść?!?! Może da się zainstalować na kompie z netem i przenieść pendrivem? HELP!!!

A z czego piszesz skoro nie masz połączenia z netem?...

A co do samej gry to byłem zawiedziony jeszcze zanim się dowiedziałem o tych cięciach. Teraz jestem zdrowo wk... - zdenerwowany. Wydawca całkowicie poleciał w kulki mając nas graczy za idiotów. Żałuję, że kupiłem tą grę zamiast ściągnąć z neta. Dałem zarobić oszustom. Na pewno nie kupię żadnego dodatku od tych naciągaczy. Żeby się tak udławili tymi wyłudzonymi dolarami. Za sprawą swojej chytrości zniszczyli legendę. Kij im w oko.

Ale tylko przez wycięcie zakończenia. IMO fabuła Mafii 2 zaczęła się rozkręcać przy ok 10 rozdziale. I przed tym twierdziłem że pod tym względem jest słabsza od wielkiej poprzedniczki. Ale od 10 rozdziału wszystko się zmieniło. Dalej to majstersztyk, geniusz(szczególnie rozdziały 12-15---które są dłuuuuuuugie i mistrzowskie). Uwazam że M2 ma bardziej wiarygodną fabułe niz M1, poza tym

btw. Joe najlepsza postać w całej serii dla mnie. Chyba wiecie że mam nadzieję że po końcowej scence nic..........

złego mu się nie zdarzy.

. Ba wiedziałem ze to super gosć już w pierwszym rozdziale, gdy mowił: "przepraszam, Vito"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem Mafię :wink: Bardzo dobrze się przy niej bawiłem, klimat, a same misje i "życie" IMHO lepsze niż w "jedynce". Deszczowa pogoda wg mnie lepiej odwzorowana niż w GTA (cieszą nawet pracujące wycieraczki aut, niby drobiazg, ale...).

Najlepsza broń? Zdecydowanie Magnum i TommyGun :happy:

Podobały mi się także misje w kiciu:) oraz dzień zakończony "melanżem", po którym Panowie śpiewali podczas powrotu do domu :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o długości gry?

Mi w zupełności 6-10 godzin wystarcza...

Ale po ukończeniu M2 czuje niedosyt w pierwszych 7-8 rozdziałach bardzo mało się działo... :/

grę przeszedłem w 6 godz trochę żałuje bo się nie nie nagrałem, więcej tam cut-scenek niż grania xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o długości gry?

Mi w zupełności 6-10 godzin wystarcza...

Ale po ukończeniu M2 czuje niedosyt w pierwszych 7-8 rozdziałach bardzo mało się działo... :/

grę przeszedłem w 6 godz trochę żałuje bo się nie nie nagrałem, więcej tam cut-scenek niż grania xD

Długa to ta gra nie jest, lecz jeśli delektujesz się nią, tak jak w moim przypadku, to możesz liczyć na ukończenie gry w granicach 12-14 godzin - po włączeniu realistycznego trybu jazdy, nie mogłem się nacieszyć tym, jak bardzo realistycznie prowadzą się fury - w szczególności na śniegu, gdzie drobny błąd może spowodować nawet śmierć - wiele razy zdarzyło mi się jechać setką na dłuższej drodze i pierdyknąć w inną brykę z powodu lekkiego uślizgu. Wspomniałeś o pierwszych ośmiu rozdziałach i po części masz rację - może nie za wiele się działo, lecz wydarzenia w owych rozdziałach tłumaczyły poniekąd to, kim jest Vito i miały ogromny wpływ na dalszy rozwój wydarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem Mafię II i...jestem naprawdę zadowolony.

Nie jest to gra idealna, o świńskim zachowaniu producenta/wydawcy (nie ma to dla mnie znaczenia, kto wyciął 1/4 gry - liczy się fakt) nie chcę nawet wspominać, ale reszta jest znakomita. Była to najbardziej przeze mnie oczekiwana produkcja od trzech lat, bowiem jedynkę uwielbiam i przynajmniej raz w roku staram się ją ukończyć. Czym urzekł mnie sequel? Klimatem i fabułą. Generalnie jestem człowiekiem, który wybacza niedoróbki techniczne, jeśli treść gry jest na najwyższym poziomie. Dlatego tak bardzo podoba mi się np. niedocenione Alpha Protocol i dlatego tak bardzo Mafia II przypadła mi do gustu.

Od razu zaznaczam - absolutnie nie zgadzam się z częścią recenzji w CDA, która mówi, że Vito 'jest po prostu dupkiem nastawionym na robienie kasy'. Albo inaczej - dużo w tych słowach prawdy, ale ja absolutnie nie zgadzam się z negatywnym wydźwiękiem tych słów. Wręcz przeciwnie, to znakomity zabieg Czechów.

Historię człowieka, który przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności upadł na dno mieliśmy w jedynce, więc dlaczego mamy mieć taki sam schemat w sequelu?

. Vito jest, kim jest -

biednym imigrantem, który w dzieciństwie brutalnie odczuł różnicę pomiędzy 'amerykańskim snem', a paskudną rzeczywistością. Widząc jak ojciec harował za marne grosze, chciał czego innego od życia i zszedł na złą ścieżkę. Powiedziałbym, że to bardzo życiowe, nawet w dzisiejszych czasach... A dodajmy do tego wojnę, która robi spustoszenie w psychice człowieka i można wtedy naprawdę gdzieś zwątpić w jakikolwiek system wartości.

Pomijam totalnie fakt, że w GTA Vice City, San Andreas, a nawet zwykłej trójce (ba, w LCS i VCS również! W czwórkę i dodatki nie grałem) bohaterowie również byli dupkami nastawionymi na robienie kasy i jakoś słów krytyki nie zauważyłem... Mniejsza z tym.

Całe mistrzostwo Czechów polega na tym, że w pierwszej części pokazali, jak przez przypadek można stać się zwykłym mordercą i upaść na dno, w dwójce natomiast, że cel jest nieważny (bo Vito nie chciał nic zlego - pieniędzy, spokojnego bytu i godnego życia, tego chce każdy człowiek), jeśli

środki do niego prowadzące są złe - bo i wtedy można upaść na dno. Dwie różne drogi, dwa różne skrajne podejścia, a koniec taki sam - taplanie się w szambie po szyję. I pokazanie jak bardzo ważna jest przyjaźń nawet dla dwóch skrajnie różnych osobowości.

Ponadto Mafia II ma sceny, które naprawdę powodują ciarki na plecach, czy chwile zadumy...

Śmierć Marty'ego i reakcja Joego; zakończenie; jedna z najbardziej IMO uderzających scen w historii gier - rąbanie tasakami Henry'ego przez Chińczyków.

Dodam do tego jeszcze rewelacyjne dialogi (m.in. słynna siódma misja ;)) i nic dziwnego, że sequel Mafii, mimo kilku braków bardzo przypadł mi do gustu. Bo jak już wspomniałem, dla mnie najwazniejsza jest treść.

Inna sprawa, że wycięcie tylu rzeczy z gry to po prostu cios poniżej pasa... I choć sama idea DLC nie jest zła, to niestety mam wrażenie, że z czasem takie sytuacje jak z Mafią II będą coraz częstsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia II imo to jak na razie najlepszy film w który grałem. W niektórych momentach zbyt wczułem się w bohaterów, czy zdarzenia (tak jak wyżej napisał Joneleth sceny z

ćwiartowaniem Henry'ego i śmiercią Marty'ego

). I dla tego mimo tej krótkości gry którą wszyscy zarzucają, ja bawiłem się dłużej niż 6-10h cały czas przykuty do monitora. I tak samo jak wyżej nie mogę się zgodzić z recenzją w sprawie Vito. Jak dla mnie są momenty gdy Vito zachowuje na prawdę jak najlepszy przyjaciel

Zawiadomienie Leo czy rzeź w czerwonym smoku. No dobra może nie tak jak Joe. Ale Vito po prostu próbował myśleć racjonalnie i wszystko kalkulować (co nie zawsze mu wychodziło).

Gra ta w pełni mnie zadowoliła. Gorzej jeśli chodzi o samą instalacje (dalej nie przekonałem się do Steam i wolał bym go nie mieć by móc grać) czy DLC które są już hucznie zapowiadane (cały czas rozmyślam nad kupnem).

PS. Nie łapanie Mafii II przez xFire to wina steam czy nowego zarządu xFire?

@down czyli nowy zarząd z failował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...