Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Apropo misji 14, zauważyliście że ten koleś który strzela w pierwszej części jest łudząco podobny do Joe'a? Ciekawe czy twórcy zdecydowali na początku że będzie to jedna z misji i od tego wyszli przy projektowaniu postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem już 14 rozdział, no ale jakoś fabuła już nie jest taka pociągająca jak na początku... robi się trochę nudno. Cóż zobaczymy jak będzie dalej. 11h i 60% gry za mną. Szkoda tylko, że nie będzie free ride... chociaż trochę dłużej można byłoby się pobawić :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła jest nawet nawet, choć od rozdziału 10 nieco przewidywalna(powtarzające się motywy z pierwszej części). Jednak po outro miałem takie samo wrażenie jak po ukończeniu Bad Company 2. Ucięcie rozgrywki akurat wtedy kiedy zaczęło się robić ciekawie. Miejmy nadzieję że pojawi się Mafia III i nie będzie tak jak z Modern Warfare 2 ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dołączyła do mojego grona gier Wielkich, stojąc obok KotORa i GTA IV. W grach cenię przede wszystkim fabułę a tu ona miażdży, niestety przejście gry zajęło mi jedną dłuuugą sesję, trwającą ok. 13 godzin, do 4 w nocy, ale było warto.

Gierka <ciach!>. A zakończenie pozostawią wiele pytań i wzrusza. Mam nadzieje że Mafia III będzie kontynuacją losów Vito.

Wszelkie wulgaryzmy, również częściowo ocenzurowane są ZABRONIONE! - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim radeonie HD 4850 ustawiłem Psyhix i niestety Strasznie spadły FPS z 50 stałych do jakichś 5-10 ale odpaliłem od razu na High może na mniejszych wyszło by to lepiej ale już nie próbowałem Psyhix włączysz normalnie w opcjach tyle ze trzeba całą grę odpalić ponownie.

mnie dalej nurtuje DLC Jimmy's Vendetta. według http://www.cdaction.pl/news-13667/mafia-ii...lko-na-ps3.html

ma on być ekskluzywnym DLC na PS3 więc czemu mamy w STEAM Achivmenty z tego trybu ?

Nie co ukrywać, PhysiX podczas gry w Mirrors'a podobnie oddziaływał na średnią klatek, więc to nie jest od osobiony przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiła mnie opcja wybierania pogody :P Ale mniejsza z tym. W końcu powrócili trochę do pierwszej mafii i stwierdzili, że jeszcze jedna rzecz jest warta remake'u :) Mam tylko nadzieję, że bez zbędnych bajerów, bo prawie pewnym jest, że coś dowalić musieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janos

Chodzi o to, abyś w razie czego zrobił sobie kopię save'ów, gdyż ten mod może je zepsuć lub usunąć. Więc jeśli nie chcesz ryzykować ich utratą, zrób właśnie ten backup.

Yuri20

Nie, nie dodano praktycznie nic. Po wybraniu jakiejkolwiek pogody, Vito odradza się przed domem Joe i stamtąd startuje mając w kieszeni 500$ i nie posiadając żadnej pukawki... W zasadzie jeszcze nie testowałem zbyt długo tego moda, więc jakieś wrażenia opisze może później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skończyłem właśnie grę. Zajęło mi to 12h na średnim poziomie, ale nie spieszyłem się ogólnie za bardzo. Gra jest przecudna. Ładna grafika, ciekawa fabuła, klimat. Muzyka również jest świetna. Let it snow! Jednym słowem: Polecam!

Zakończenie nawet mi się podobało, choć jest za otwarte. Mam nadzieję, że wyjdzie DLC czy coś, bo nie mam zamiaru czekać 4lata na Mafię 3 :]

Ogółem: 9+/10

Plusy:

-klimat

-fabuła

-postacie

-grafika i muzyka

Minusy:

-liniowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie coś o poziomie trudności M2. Jedynkę polubiłem także za to, że nie przechodziła się sama. Jak jest z dwójką? Nie interesuje mnie ten poziom, gdzie strzał w nogę powoduje zgon. Ale czy kolejny najtrudniejszy stawia przed graczem jakieś wyzwania, czy jednak to raczej taka niedzielna opowiastka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Mafię II będę miał dopiero we wtorek bo Komputronik miał problem (chyba) z Cenegą więc jestem jeszcze na poziomie napalania się, ale znalazłem na GC info o modzie dodającym opcję Free Ride.

http://rs985.rapidshare.com/files/415634295/gui-main.rar

"Plik należy wypakować w: folder Steam -> steamapps -> common -> mafia ii -> pc -> sds_pl lub en -> gui (zróbcie przedtem kopię zapasową oryginalnego pliku). Pamiętajcie, że nikt nie daje gwarancji bezproblemowego działania moda."

Miłej gry ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie coś o poziomie trudności M2. Jedynkę polubiłem także za to, że nie przechodziła się sama. Jak jest z dwójką? Nie interesuje mnie ten poziom, gdzie strzał w nogę powoduje zgon. Ale czy kolejny najtrudniejszy stawia przed graczem jakieś wyzwania, czy jednak to raczej taka niedzielna opowiastka?

Grałem na drugim z trzech poziomów trudności, i jeśli jesteś rozważny, chowasz sië za osłonami i nie udajesz Rambo to rzadko giniesz. Chociaż niektóre momenty potrafią nastręczyć trudnosci i wtedy trzeba je powtrzać parę razy. Zwłaszscza jak cwaniaki maja koktaile molotowa i ciskaja je zza oslon samemu sie nie odslaniajac. Albo jak jest ich dziesieciu a Ty w samych gatkach i , pistolecikiem na cztery naboje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej sobie śmigam w demie. Wyłączyłem Physyx - reszta opcji na full i już nie zamula. Sporo można narozrabiać w ciągu tych 9 min. Ciągle jakoś nie przekonywało mnie otoczenie, ale dziś trochę sobie pobiegałem i dopiero zauważyłem, że to miasto naprawdę żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos tutaj nie rozumiem... Da sie pomiedzy misjami spokojnie zwiedzac okolice i troche sie pobawic?

Jak najbardziej można. Nie jest to gra jak np. CoD 4, gdzie wybierasz misje, taki zamknięty świat. Normalnie można pojeździć pookradać sklepy, pozawozić samochody na złom aby zarobić itp. Nie ma jednak żadnych pobocznych zadań, dosłownie pustka. Ale sama jazda sprawia ogromną przyjemność. A z tym Free Ride chodzi o to, że bo skończeniu fabuły, nie ma nic. Nie można jeździć jak to było w pierwszej części. Ja skończę fabułę i wgrywam mod :) Jestem już w 14 rozdziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Może mi ktoś podać dokładną lokalizację Save'ów Mafii 2? Ten sposób z poprzedniej strony mi nie działa, gdyż nie mam w Documents and Setings nie mam tego folderu z Ustawieniami Lokalnymi, już po wybraniu odpowiedniego Użytkownika. A szukanie folderu z Mafią 2 jest niemożliwe, bo to wszystko jest jakby w folderze ze Steam. A chciałem je skopiować, na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie coś o poziomie trudności M2. Jedynkę polubiłem także za to, że nie przechodziła się sama. Jak jest z dwójką? Nie interesuje mnie ten poziom, gdzie strzał w nogę powoduje zgon. Ale czy kolejny najtrudniejszy stawia przed graczem jakieś wyzwania, czy jednak to raczej taka niedzielna opowiastka?

Grałem na drugim z trzech poziomów trudności, i jeśli jesteś rozważny, chowasz sië za osłonami i nie udajesz Rambo to rzadko giniesz. Chociaż niektóre momenty potrafią nastręczyć trudnosci i wtedy trzeba je powtrzać parę razy. Zwłaszscza jak cwaniaki maja koktaile molotowa i ciskaja je zza oslon samemu sie nie odslaniajac. Albo jak jest ich dziesieciu a Ty w samych gatkach i , pistolecikiem na cztery naboje ;)

Nie wiem czy niektórzy to zauważyli, ale scena w 5, albo 4 rozdziale z koktajlami przypomina nieco scenę z matriksa. Kilka rozpadających się kolumieniek ceramicznych i wielka strzelanina :) I oczywiście ogień, z koktajli, choć w przypadku Matriksa przyczyną i źródłem ognia była bomba zegarowa.... prawie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich kogo interesuje mod Free Ride. Wgrałem go i bardzo dobrze działa. Nie robiłem kopii Save'ów ale wszystko jest ok z nimi. Wymaga pewnie trochę szlifu. Np. nie wyświetlają się wszystkie samochody w garażu, ale mamy tam je wszystkie 48. Super wygląda Jefferson Futura :) No a co do gry, to właśnie obejrzałem napisy końcowe. :) Pozwolę tu sobie na małe podsumowanie:

Gra sama w sobie zadziwia fabułą, jest ona zwrotna, na początkach wręcz nieobliczalna. Staje się trochę nużąca w środkowej części gry, ale Finał to odkupuje. Końcówka jak dla mnie świetna... Nie będę nic o niej mówił, każdy zobaczy ;) Klimat gry jest niesamowity, szczególnie te lata 40 w Zimie. Zapadają w pamięć. Pierwszy raz widziałem tak dobrze odwzorowaną Zimę w grze. Grafika również stoi na bardzo wysokim poziomie. Ja miałem okazję grać na wysokich detalach, ale bez Physix. Można by rzec, że gra jest świetna, ale zabrakło mi w niej aktywności poza wątkowych. Rozumiem, że tutaj miała się liczyć głównie fabuła, ale kilka pobocznych misji bądź jakiś gierek by nie zaszkodziła. To jest właśnie największa bolączka Mafii II - liniowość. Ale jeżeli gra serwuje taką świetną opowieść to da się znieść tą liniowość. :)

No to teraz plusy i minusy:

+Niesamowity klimat

+FABUŁĄ!

+Dobra grafika

-liniowość

O większą relację pokuszę się później, na blogu :) Zainteresowanych proszę o komentarze ;)

Pozdrawiam.

No i kurczę tylko 5 króliczków mam i 1 list gończy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...