Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Kolejne GTA nie bedzie porównane do Mafii. To się nigdy nie stanie. Pamiętam jak 7 lat temu czytałem recenzję Vice City i nie było żadnych porównań, mimo że od Mafii Vice City wzięło sporo rozwiązań. Ocena 10 zasłużona(w przeciwieństwie do GTA 3), ale Mafia na tamte czasy zdecydowanie powinna dostać 10. Klimatem, fabułą, grafiką, gameplayem, realizmem miażdzyła GTA III

Mafia II ma być porównana do Mafii, a nie do GTA. Zrozumcie że to dwie inne gry i nie można ich porównać. Mafia to Mafia, GTA to GTA a Hut na siłę jedzie tym samym tekstem że "Mafia jest słabsza bo to nie GTA". Osiem lat temu było podobnie. M2 i GTA IV nie zaliczają się do tego samego gatunku bo GTA IV jest sandboxem a Mafia NIE

Misja nie zaczyna się po odebraniu telefonu, tylko po przyjeżdzie na miejsce akcji, więc nie jesteśmy w trakcie misji. Nie rozumiem dlaczego nie mozna tego porównać do swobody GTA, ktoś cię w Mafii II goni? Czy moze "GTA i tak jest lepsze bo jest bazooka i mozna nie robić misji" :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne GTA nie bedzie porównane do Mafii. To się nigdy nie stanie. (...) Mafia II ma być porównana do Mafii, a nie do GTA

I jak rozumiem bedzie tak , poniewaz Ty tak piszesz i tak ma byc? Skad wiesz, jakie beda recenzje? I czemu M2 moze byc porownywana do pierwszej czesci? nie ma to za wiekszego sensu, zwlaszcza ze dzieli je pare dobrych lat....

Jezeli chodzi o gatunki, to takie szybkie porownanie

wedlug gamespot.com:

GTA 4 : Modern Action Adventure

Mafia 2 : Historic Action Adventure

wedlug wikipedia.com:

GTA 4 : third-person shooter, action-adventure

Mafia 2 : Free-roaming Sandbox, action-adventure third-person shooter

W dalszym ciagu to za malo zeby porownywac te dwie gry? Jedynie czym sie roznie pod tym wzgledem GTA4 od M2 jest to, ze w GTA zostal zastosowany sandbox, ktorego w Mafii nie ma [ co w cale nie znaczy, ze gra jest gorsza], ale w dalszym ciagu mamy do czynienia z dwoma podobnymi grami akcji, ktore jak najbardziej mozna do siebie porownynwac, ba, nawet wypadaloby. dlaczego? poniewaz GTA4 jest uznawana za jedna z lepszych gier tego rodzaju - zatem warto miec wysoki punkt odniesienia, a nie jakis redneck revenage.

Jak dokladnie rozpoczynaja sie misje w Mafii nie mam pojecia, poniewaz jeszcze w gre nie gralem, ale w swoim poprzednim poscie odnosilem sie do Twojej wypowiedzi. W takim razie inaczej: swoboda polega na tym, ze mozna robic na miejscie cos wiecej niz tylko jezdzic / zwiedzac. Sa roznego rodzaju misje poboczne, czasem dosyc ciekawe historie, ktorych w produkcji 2K brakuje [ jako mozna wywnioskowac z recenzji ].

GTA i tak jest lepsze bo jest bazooka i mozna nie robić misji

Ciezko mi wypowiadac sie w tej kwestii, gdyz jeszcze nie mialem okazji grac w M2, tak wiec nie oceniam, w przeciwienstwie do Ciebie. z tego co sie orientuje, pozostaly jeszcze 2 dni do premiery w Polsce, a Ty juz doskonale wiesz, ze gra jest lepsza od GTA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twą jakże inteligentną riposte odpowiem wkrótce, a teraz przekazuję wiadomość że redakcja jakiegoś tam czeskiego pisma twierdzi że 2KCzech ma już prototyp Mafii III (a moze to inna gra?). Trochę nie chce mi się w to wierzyć.( Znalezione na jednym z forów o Mafii...szkoda że już jakiś czas temu i nie mam pojęcia gdzie to znalazłem). Who knows? Raczej 8 lat nie będziemy znowu czekali. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twą jakże inteligentną riposte odpowiem wkrótce

Czyli po prostu zabraklo Ci argumentow? bo ja tylko przedstawilem fakty, nie jakies tam wymysly, ale opisy gier z roznych stron. Zauwazylem, ze nie podoba Ci sie porownywanie Mafii do GTA ( zapewne dlatego, ze M2 przegrywa w tej konfrontacji) a Twoim jedynym argumentem byl sandbox, ktory bez problemu udalo sie obalic.

teraz przekazuję wiadomość że redakcja jakiegoś tam czeskiego pisma twierdzi że 2KCzech ma już prototyp Mafii III (a moze to inna gra?). Trochę nie chce mi się w to wierzyć.( Znalezione na jednym z forów o Mafii...szkoda że już jakiś czas temu i nie mam pojęcia gdzie to znalazłem). Who knows? Raczej 8 lat nie będziemy znowu czekali. :laugh:

A jaki to ma zwiazek to calej polemiki? Bo czegos tu nie rozumiem. Zapewne mialo to byc jakims odniesiem do mojej opinii na temat bezcelowego porownywania pierwszej czesci gry do jej sequela ( to tak samo jakby porownywac GTA1 do GTA4, a czemu nie ? ) .

8 lat w tej branzy to naprawde spory kawal czasu, wiele sie zmienilo, od technologii po sposob wydawania gier... W koncu nie jest to fifa, ktora wychodzi co roku , gdzie mozna skonfrontowac te dwie gry. A tutaj? Pewnie, mozna porownac jakosc scenariusza, sposob prowadznia rozgrywki, ale pierwsza czesc nie jest dla drugiej zadnej konkurencja, bo dzieli je zbyt duzy odcinek czasu....

Pawello12, a jaka edycje zamowiles? Miales jakis preorder z dodatkami, czy byc moze edycje kolekcjonerska?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła edycja w preorderze ze sklepu cenegi. Mapa miasta bardzo mi się podoba, za to instrukcja to tylko taka broszurka. W dodatku pół jest po czesku.

I steam połączył grę z moim kontem, ale nie pozwala mi zainstalować - pisze, że trzeba czekać na premierę. :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę będzie u mnie kurier i będę miał możliwość przetestowania gry Mafia 2. Nie dość, że nabyłem te tytuł po dobrej cenie dzięki wykorzystaniu 40 % zniżki na gry PC to jeszcze przysyłają dwa dni przed premierę. Jak tu nie kochać tego sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale nawet nie będę próbował, bo ta gra się aktywuje poprzez steam, czyli przez internet, więc steam ma raczej jakiś swój zegar zsynchronizowany z serwerem.

Po wpisaniu cd kaya pokazało mi się, że gra jest już powiązana z moim kontem i wyskoczyło okienko rozpoczynania instalacji. To klikam instaluj, coś przesłało przez internet i pokazało się, że trzeba na premierę czekać. W mojej bibliotece też pisze "przed premierą" obok tej gry.

A tu coś na potwierdzenie:

p1010581k.th.jpgp1010580q.th.jpgp1010579d.th.jpgp1010578l.th.jpgp1010577.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu zabraklo Ci argumentow? bo ja tylko przedstawilem fakty, nie jakies tam wymysly, ale opisy gier z roznych stron. Zauwazylem, ze nie podoba Ci sie porownywanie Mafii do GTA ( zapewne dlatego, ze M2 przegrywa w tej konfrontacji) a Twoim jedynym argumentem byl sandbox, który bez problemu udalo sie obalic.

Miażdzysz człowieku. Weź pod uwagę, że skoro piszę "później" to może muszę wyjść gdzieś i nie mam czasu pisać długie odpowiedzi. Wracając do tematu, to może porównaj World in Conflict do Heroes III albo z Ghost Master. Wszystkie to przecież strategie i tak są oznaczana na róznych "fachowych" stronach. Co z tego że jedna różni się od drugiej w bardzo dużym stopniu. Twoim zdaniem skoro obie to strategie to mozna je już porównywać. To samo jest z Mafią i GTA. Chociaż obie to TPS to są kompletnie inne. GTA to full sandox, a Mafia? hmm ja bym obstawiał, że to mocno fabularyzowana akcja z elementami sandboxa. Więc nie wyluatuj mi tu z określeniami z jakichś encyklopedii czy innych stron. Bo to że obie gry to np. RPG czy strategie to nie znaczy ze są podobne i mozna je porównywać.

A jaki to ma zwiazek to calej polemiki? Bo czegos tu nie rozumiem. Zapewne mialo to byc jakims odniesiem do mojej opinii na temat bezcelowego porownywania pierwszej czesci gry do jej sequela ( to tak samo jakby porownywac GTA1 do GTA4, a czemu nie ? ) .

8 lat w tej branzy to naprawde spory kawal czasu, wiele sie zmienilo, od technologii po sposob wydawania gier... W koncu nie jest to fifa, ktora wychodzi co roku , gdzie mozna skonfrontowac te dwie gry. A tutaj? Pewnie, mozna porownac jakosc scenariusza, sposob prowadznia rozgrywki, ale pierwsza czesc nie jest dla drugiej zadnej konkurencja, bo dzieli je zbyt duzy odcinek czasu....

Jaki? Wspaki. Rzuciłem newsa, a ty się czepiasz.

W Mafii 2 jest 15 rozdziałów,

Pawello zazdroszczę, ja sam jeszcze nie mam kasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawello zazdroszczę, ja sam jeszcze nie mam kasy

Szarpnąłem się pierwszy raz w życiu i zamówiłem grę jeszcze przed premierą, za premierową cenę. Mam nadzieję, że będzie warto, bo sporo kasy poszło. Ale ci twórcy zrobili pierwszą część, a ona była genialna, więc jestem dobrej myśli.

Zresztą na razie mogę się cieszyć tylko tym, że mogę już dotknąć i obejrzeć pudełko i zawartość, ale zagrać nie mogę. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miażdzysz człowieku. Weź pod uwagę, że skoro piszę "później" to może muszę wyjść gdzieś i nie mam czasu pisać długie odpowiedzi. Wracając do tematu, to może porównaj World in Conflict do Heroes III albo z Ghost Master. Wszystkie to przecież strategie i tak są oznaczana na róznych "fachowych" stronach. Co z tego że jedna różni się od drugiej w bardzo dużym stopniu. Twoim zdaniem skoro obie to strategie to mozna je już porównywać. To samo jest z Mafią i GTA. Chociaż obie to TPS to są kompletnie inne. GTA to full sandox, a Mafia? hmm ja bym obstawiał, że to mocno fabularyzowana akcja z elementami sandboxa. Więc nie wyluatuj mi tu z określeniami z jakichś encyklopedii czy innych stron. Bo to że obie gry to np. RPG czy strategie to nie znaczy ze są podobne i mozna je porównywać.

Co prawda piszę to już piąty raz w przeciągu ostatnich 5 stron, ale cały czas ta międlona w kółko bzdura, że M2 i GTA IV są "zupełnie" inne budzi we mnie agre... to znaczy, naturalną chęć riposty.

Co to zmienia, że GTA IV to sandbox (niepoprawnie zresztą używane w stosunku do GTA IV określenie, ale nvm)? Tylko i wyłącznie tyle, że gra jest obszerniejsza. Jeśli będziesz w GTA IV grać wyłącznie w główną kampanię, to trudno znaleźć bliższą konkurencję niż M2. Obie polegają na tym samym - strzelaniu, jeżdżeniu i fabule.

Argument, że nie ma co porównywać GTA i Mafii może miał jakiś sens w 2002 roku, bo w GTA III fabuła nie była zbyt ważna (co nie przeszkadza grze być chorobliwie grywalną po dziś dzień - 10/10 wówczas w pełni zasłużone, to jedna z najbardziej wpływowych gier XXI wieku). Ale czasy się zmieniły, GTA się zmieniło i nadrobiło ten "brak". Niezależnie od tego, czy komuś fabula GTA IV się podoba, czy nie (dla mnie - jeden z najlepszych scenariuszy w historii gier, jakbym miał robić Top 10 to na pewno by się tam znalazł), nie sposób odmówić jej rozmachu, mnóstwa wyrazistych postaci, poruszania poważnych problemów, nagłych zwrotów akcji, mnóstwa smaczków, swobodnego humoru i błyskotliwych patentów (motyw diamentów opowiadany potem w DLC suma summarum z trzech stron - bomba!) Czyli krótko - Mafia i GTA w kampanii opierają się dokładnie na tym samym, tyle że GTA do tego jeszcze jest sandboksem.

BTW, moje subiektywne odczucie: 2K jest świadome, że nie jest w stanie bezpośrednio konkurować z Rockstarem i właśnie dlatego akcentuje różnice, żeby takich porównań możliwie uniknąć. Nie oni jedni to zresztą robią, bo twórcy Saints Row grają na tę samą nutę. To nie jest zresztą wielki zarzut - z gigantem pokroju GTA IV naprawdę mało co może się równać.

PS

Nie tylko simsy nieliniowe, ale i Fallout 3.

*facepalm* Ty weź przeczytaj człowieku, jak Ferrou zdefiniował nieliniowość. Bo na to odpowiadałem.

Tak nieliniowych gier jak Fallouty jest na pęczki (chociaż nieliniowość klasy dwóch pierwszych części rzadko się zdarza), ale zupełnie nie o to chodziło.

@Pawello: Czekam na relację w piątek. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale nawet nie będę próbował, bo ta gra się aktywuje poprzez steam, czyli przez internet, więc steam ma raczej jakiś swój zegar zsynchronizowany z serwerem.

Po wpisaniu cd kaya pokazało mi się, że gra jest już powiązana z moim kontem i wyskoczyło okienko rozpoczynania instalacji. To klikam instaluj, coś przesłało przez internet i pokazało się, że trzeba na premierę czekać. W mojej bibliotece też pisze "przed premierą" obok tej gry.

Pomysl dosyc dziwny - wedlug mnie osoby ktore np miesiac przed premiera placa z gory za gre i otrzymuja ja 2-3 dni przed premiera [ bez zadnych dodatkow ] powinny miec swego rodzaju "nagrode" i moc zagrac wczesniej, tym bardziej, ze w grze nie ma zadnego rodzaju rankigu czy multi, tzn taki gracz nie ma przewagi nad osobami ktore gre dostaja w dniu premiery. ale tak to wyglada ze steamem, sam pamietam jak mialem HL2 i po formacie zorientowalem sie, ze nie mam zapisanych danych do konta, pisalem na forum Valve o tym, ale jedyna odpowiedzia jaka dostalem bylo tylko : to twoj problem, kup nowy klucz. :/

@czapel

Wracając do tematu, to może porównaj World in Conflict do Heroes II

Porownanie nic nie warte. Dlaczego? Otoz WiC jest RTS'em, a H3 strategia turowa, wiec tu roznice sa ZNACZNE, taki znawca jak Ty na pewno by tego nie przeoczyl. A Mafia i GTA? wiecej jest podobienstw niz roznic, dlatego te gry sie porownuje! przeciez to jest oczywiste. Tak naprawde jedyna znaczaca roznica pomiedzy tymi grami to sandbox, o czym sie wspomina, ale nie robi to z mafii innej gry. Porownywanie gier tylko pod tym katem nie mialoby sensu, ale pod kadym innym - jak najbardziej tak.

Po prostu sandbox jest jednym z wielu elementow budujacych gre, a w Mafii tego elementu brakuje.

Więc nie wyluatuj mi tu z określeniami z jakichś encyklopedii czy innych stron. Bo to że obie gry to np. RPG czy strategie to nie znaczy ze są podobne i mozna je porównywać.

Az tak bardzo przeszkadzaja Ci suche fakty? Czyli to, ze gry sa sklasyfikowane w jednym gatunku,dzieki czemu mozna je porownywac? No ale jak sie domyslam taki serwis jak gamespot.com nie ma pojecia co wypisuje, bo przeciez Ty mowisz ze jest inaczej.

Po prostu sprawa wyglada tak : Mafia II jest przy recenzjach porownywane do GTA IV [ wg mnie slusznie ] a fanboja boli fakt, ze jego ukochana gra wychodzi z tego pojedynku pokonana.

Btw, w cale nie chodzi mi o to, ze M2 jest gra zla, badz gorsza od GTAIV, tylko nie cierpie fanbojow i ich klapek na oczach, nie mowiac juz o ocenianiu gry przed jej premiera :]

A wracajac do tematu samej gry, to mysle ,ze poczekam az sie ukarze w tanszej serii, bo obecnie placenie wysokiej kwoty za samego singla srednio mi sie widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friston A ty dalej swoje

"o to zmienia, że GTA IV to sandbox (niepoprawnie zresztą używane w stosunku do GTA IV określenie, ale nvm" i "tyle że GTA do tego jeszcze jest sandboksem." ekstermalnie rzeczowa wypowiedź, która sobie przeczy. Najpierw mówisz, że nie jest, a potem że jednak jest.

GTA jest sandboxem, tam główny nacisk jest położony na swobodę. W Mafii liczą się misje(długie, rozbudowane, ciekawe,zróznicowane-czyli przeciwieństwo GTA IV) i fabuła!

BTW, moje subiektywne odczucie: 2K jest świadome, że nie jest w stanie bezpośrednio konkurować z Rockstarem i właśnie dlatego akcentuje różnice, żeby takich porównań możliwie uniknąć. Nie oni jedni to zresztą robią, bo twórcy Saints Row grają na tę samą nutę. To nie jest zresztą wielki zarzut - z gigantem pokroju GTA IV naprawdę mało co może się równać.

Szanowny fanboju GTA nie wiem czy wiesz ale Mafię II tworzyło osób 50(może mniej może więcej), podczas gdy GTA IV ponad 1000. GTA IV kosztowało 100mln dolarów, Mafia II na sto procent parę razy mniej. Mimo wszystko Mafia 2 ma dużo lepsze i ciekawsze misje (co wynika z recenzji i z dema) w przeciwieństwie do GTA IV gdzie misje nie sa ani troche zróznicowane wszystkie, dosłownie wszystkie opierają się o schemat:dojedź, zabij, wracaj. W trakcie ich nastepuje znikoma ilość zwrotów akcji, strzelaniny nie są ani trochę dramatyczne ani dynamiczne. Nic, dosłownie nic w czasie misji mnie nie zaskoczyło. I ty gadasz że nikt nie jest w stanie z tym czymś konkurować? GTA IV pod względem misji jest schrzanione dogłębnie- Vice City i San Andreas miażdzą je tak mocno, że brakuje słowa na to co robi z GTA IV Mafia i Mafia II. Fabuła jest dobra w GTA IV, (wątek z diamentami również)ale to i tak nie wystarczy by przebić Mafię bo tamta fabuła uzyskała juz status kultowej. Napisz na jakimś forum że Mafia ma słaba fabułę, a GTA IV najlepszą to się przekonasz że ludzie "delikatnie" ci uświadomią, że się mylisz.W każdym razie dajcie chłopakom z 2kCzech jeszcze ze 100 osób i budżet taki jak GTA IV i zobaczysz, ze Rockstar nie miałby czego szukać,skoro 50 osób tworzy taką grę to co zrobiłoby 150?! O ile zdecydowaliby się tworzyć sanbox.

btw. widać że nie przeczytałeś mojego posta dokładnie, gdzie pokazałem ze gry z tego samego gatunku moga być zgoła inne

Nie tylko simsy nieliniowe, ale i Fallout 3.
. Mistrz wyrwanego zdania z kontekstu(a nawet pół zdania)gdzie brzmi ono bez sensu. Tak wiem o co ci chodziło W każdym razie otwarłeś mi oczy. GTA IV jest ekstremalnie nieliniowe wszystko z każdym podejsciem dzieje się inaczej, a F3 to bardzo liniowa gra, (co z tego że decyzje mają swoje skutki i gra potoczy się inaczej ona nie łapie się w jedyną słuszną definicję nieliniowości, więc jest liniowe),której nie ma po co przechodzić drugi raz. Dzięki ci bo bez Ciebie bym zbłądził! Wyprowadziłeś mnie z oczywistego błędu! Dzieki Ci!

Aha nie ustosunkowałeś się do tego czy Mafia powinna dostać 10/10 w 2002r, tylko odniosłeś się do GTA 3. Więc odnies się do Mafii z łaski swojej.

@wesoek

Przeczysz sobie człowieku

"Az tak bardzo przeszkadzaja Ci suche fakty? Czyli to, ze gry sa sklasyfikowane w jednym gatunku,dzieki czemu mozna je porownywac?" a wcześniej "Porownanie nic nie warte. Dlaczego? Otoz WiC jest RTS'em, a H3 strategia turowa"

Czyli obie to strategie i tak są w wiekszości stron klasyfikowane. No to je porównaj skoro zostały sklasyfikowane w jednym gatunku "po to by móc je porównać" Wiem że dałem dość hardkorowy przypadek, Ale np. wiele RPGów tez mimo ze zaliczają się do tego samego gatunku po prostu nie da się ich porównać i o to mi chodziło. Skoro Mafia może być porównywana do GTA to ja żądam by GTA było porówywane do Mafii. A z tym się w ŻADNEJ, NIGDY recenzji nie potkałem. Wszędzie tylko pierwszy przypadek. Cóż chyba wiadomo że GTA dostałoby baty za brak realizmu, klimatu i dłużyzny w fabule, a także mało dynamiczną akcję(na tle Mafii) czy mało zróznicowane misje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friston A ty dalej swoje

Przyganiał kocioł garnkowi. :)

"o to zmienia, że GTA IV to sandbox (niepoprawnie zresztą używane w stosunku do GTA IV określenie, ale nvm" i "tyle że GTA do tego jeszcze jest sandboksem." ekstermalnie rzeczowa wypowiedź, która sobie przeczy. Najpierw mówisz, że nie jest, a potem że jednak jest.

"Nvm" = "nevermind" = "nieważne" = w dalszej części wypowiedzi pominąłem BŁĘDNE stosowanie terminu "sandbox" w stosunku do GTA. W dalszej części wypowiedzi używałem go w znaczeniu zwyczajowym - tzn. właśnie "GTA-podobne open-worldy".

GTA jest sandboxem, tam główny nacisk jest położony na swobodę. W Mafii liczą się misje(długie, rozbudowane, ciekawe,zróznicowane-czyli przeciwieństwo GTA IV) i fabuła!

W GTA misje i fabuła się nie liczą? Ciekawe. Grałem w każdą część i 80-90% czasu rozgrywki spędzałem właśnie przy misjach.

Że w Mafii misje są długie i rozbudowane - zgoda (za to jest ich mniej), ciekawe i zróżnicowane - to już Twoja opinia. IMO koniec końców większość sprowadzała się do tego samego w kilku wariacjach, podobnie jak w GTA.

Szanowny fanboju

Przyganiał kocioł garnkowi #2.

Szanowny fanboju GTA nie wiem czy wiesz ale Mafię II tworzyło osób 50(może mniej może więcej), podczas gdy GTA IV ponad 1000. GTA IV kosztowało 100mln dolarów, Mafia II na sto procent parę razy mniej.

Wiem o tym doskonale. To właśnie miałem na myśli - w GTA IV wpompowano takie góry kasy, zatrudniono tylu ludzi, stworzono tak gigantyczny i dopracowany (na konsolach, na PC sprawa została pokpiona) produkt, że z miejsca został okrzyknięty jedną z najlepszych gier w historii. I z czymś takim wybitnie ciężko konkurować - dlatego nie mam pretensji do Mafii II i 2K Czech, że tego nie chcą robić. Nie ta liga.

Dla poparcia swojej tezy o okrzyknięciu GTA IV jedną z najlepszych gier w historii, przypomnę, że konsolowe wersje przygód Nico mają obłędnie wysoką średnią ocen - 98%.

Mimo wszystko Mafia 2 ma dużo lepsze i ciekawsze misje (co wynika z recenzji i z dema)

Recenzje naprawdę nie są argumentem na korzyść Mafii II - mam przypomnieć średnie ocen?

Misja z dema - ogólnie rzecz biorąc - nie wybijała się ponad poziom GTA IV. Strzelanie, na dodatek w wąskiej, skrajnie liniowej lokacji (i o ile liniowość scenariusza jest dla mnie do przyjęcia, tak liniowe lokacje, niedające właściwie żadnych taktycznych możliwości są dla mnie wadą) i potem ucieczka przed policją. Z ładną otoczką i fajnym klimatem, ale nie jest to NIC, czego nie byłoby w GTA IV.

W trakcie ich nastepuje znikoma ilość zwrotów akcji, strzelaniny nie są ani trochę dramatyczne ani dynamiczne.

Liczba zwrotów akcji - mocno dyskusyjna kwestia, ciężko w tym momencie stwierdzić nie mając dostępu do pełniaka Mafii II; niemniej, w GTA IV misje ze zwrotami akcji jak najbardziej były obecne (przypomnę choćby napad na bank, snow storm, crime and punishment...), podobnie jak zwroty akcji fabularne (np. tożsamość Michelle, porwanie Romana). Podejrzewam, że biorąc pod uwagę 2-3krotnie dłuższy wątek główny, wyszłoby ich razem więcej niż w Mafii II (nawet jeśli są rzadziej rozmieszczone); niemniej, jak już mówiłem, przy braku dostępu do pełnej wersji M2 trudno powiedzieć.

Nic, dosłownie nic w czasie misji mnie nie zaskoczyło. I ty gadasz że nikt nie jest w stanie z tym czymś konkurować? GTA IV pod względem misji jest schrzanione dogłębnie- Vice City i San Andreas miażdzą je tak mocno, że brakuje słowa na to co robi z GTA IV Mafia i Mafia II.

To Twoje subiektywne opinie - nie mam zamiaru o tym dyskutować. Wg mnie jest odwrotnie (swoją drogą, JUŻ wiesz, że Mafia II to miażdży, choć jeszcze nie grałeś, wohoo... Kolejny przykład Twojego fanbojstwa :] )

Dalej ciągniesz Fabuła jest dobra w GTA IV, (wątek z diamentami również)ale to i tak nie wystarczy by przebić Mafię bo tamta fabuła uzyskała juz status kultowej. Napisz na jakimś forum że Mafia ma słaba fabułę, a GTA IV najlepszą to się przekonasz że ludzie "delikatnie" ci uświadomią, że się mylisz.

Na razie napisałem na tym forum. Jedyna reakcja, z jaką się spotkałem, to niezbyt inteligentna dyskusja z Tobą, w której uparcie stawiasz tezę, nie popierając jej żadnymi argumentami. Rzeczywiście, jest to bardzo delikatny sposób uświadamiania. Tak delikatny, że nawet go nie czuję. :)

Ja potrafiłem wyliczyć elementy niezaprzeczalnie dobre w GTA IV, nie zasyfiając argumentacji swoimi subiektywnymi odczuciami. Byłbym to w stanie zrobić również z Mafią (bilans, w moim odczuciu, wskazuje na wyższość GTA IV), ale co ja będę Ciebie wyręczać i podsuwać Ci argumentację... :)

Nie nazwałem fabuły Mafii słabą, btw. Jak każdy fanatyk, widzisz wszystko w czerni i bieli. Napisałem, że Mafia miała bardzo dobrą fabułę, znakomicie realizującą konwencję filmu gangsterskiego. Po prostu nie odniosłem w żadnym momencie gry wrażenia, że jest to fabuła wybitna. W przypadku GTA IV zaś - i owszem.

btw. widać że nie przeczytałeś mojego posta dokładnie, gdzie pokazałem ze gry z tego samego gatunku moga być zgoła inne

Jak Ghost Master i HoMM III to ten sam gatunek, to ja jestem św. Mikołaj. :) Zresztą nie pisałem o gatunkach, tylko o tym, na czym dana gra polega. W KAMPANII GTA IV polega właściwie na tym samym, co Mafia PLUS jest tam jeszcze multum czynności DODATKOWYCH (czyli stanowiących DODATEK do GŁÓWNEGO DANIA, jakim jest KAMPANIA). Wyraźniej już chyba nie umiem. :)

Nie tylko simsy nieliniowe, ale i Fallout 3.
. Mistrz wyrwanego zdania z kontekstu(a nawet pół zdania)gdzie brzmi ono bez sensu.

xD Sam zrobiłeś po tym "wyrwanym z kontekstu" zdaniu akapit.

Tak wiem o co ci chodziło W każdym razie otwarłeś mi oczy. GTA IV jest ekstremalnie nieliniowe wszystko z każdym podejsciem dzieje się inaczej, a F3 to bardzo liniowa gra, (co z tego że decyzje mają swoje skutki i gra potoczy się inaczej ona nie łapie się w jedyną słuszną definicję nieliniowości, więc jest liniowe),której nie ma po co przechodzić drugi raz. Dzięki ci bo bez Ciebie bym zbłądził! Wyprowadziłeś mnie z oczywistego błędu! Dzieki Ci!

Ty na pewno do mnie piszesz?...

Bo ja, w tym konkretnym offtopowym wątku poruszonym przez Ferrou nie napisałem ani_słowa o GTA IV. Ferrou zapytał, czy istnieje jakaś gra, będąca w jego rozumieniu nieliniową - to znaczy taką, w której gracz kreuje wszystkie zdarzenia. Uznałem, że Simsy ten warunek spełniają (i, tak btw, pasują do encyklopedycznej definicji sandboksa).

GTA IV ma liniową kampanię, z kilkoma rozgałęzieniami, w tym dwoma mającymi jakieś skutki (wybór z McRearymi może zablokować część misji od Francisa, no i Deal/Vengeance rzecz jasna). Należy tę lekką nieliniowość scenariusza również policzyć GTA IV na plus i przewagę względem absolutnie liniowej Mafii (i jej części drugiej, jak sądzę, też) - aczkolwiek na mnie, fanie RPGów, który zjadł zęby na Deus Ex, Falloutach (tych klasycznych) i bawił się ostatnio w niesamowite pod tym względem Alpha Protocol to nie zrobiło rzecz jasna wielkiego wrażenia.

Aha nie ustosunkowałeś się do tego czy Mafia powinna dostać 10/10 w 2002r, tylko odniosłeś się do GTA 3. Więc odnies się do Mafii z łaski swojej.

10/10 jest wykluczone. To ocena zarezerwowana dla gier rewolucyjnych i pozbawionych większych wad. Liniowe strzelanki z dobrą fabułą, gęstym klimatem i do tego bardziej innowacyjne były już wcześniej - że przytoczę tu choćby Maksa Payne'a.

Gdybym ja miał pisać recenzję The City of Lost Heaven, wystawiłbym ocenę rzędu 7+, może 8/10. Garść irytujących mechanizmów i dość chaotyczne, nieintuicyjne strzelaniny policzyłbym in minus. Na plus klimat i fabuła. Rozumiem, że kogoś te drugie mogą porwać na tyle, że przymknie oko na te pierwsze (mnie akurat nie porwały), więc ocenę z CDA - 9/10 - uważam za umiarkowanie rozsądną.

10/10 dla GTA3 było zasłużone - ta gra stworzyła swego rodzaju nową formułę, była świeża jak już żadna odsłona serii później (każda kolejna to tylko dopracowywanie elementów), a przy tym obłędnie grywalna (ciach, z tym nie dyskutuj, subiektywne) i pozbawiona większych wad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gdzie jest ten cały klucz aby zarejestrować grę na Kompania Graczy

"Z przyjemnością informujemy, że za rejestrację gry Mafia II na dowolną platformę w programie Kompania Graczy, doładowujemy potrójną liczbę punktów! Tak więc, za zarejestrowanie wersji na PC otrzymasz 450 punktów, a na konsolę PlayStation 3 i Xbox 360 otrzymasz aż 720 punktów! Czytaj dalej ?

Uwaga! Nie zapomnij zachować paragonu z zakupu gry! Tylko na jego podstawie będzie można zarejestrować grę. Aby tego dokonać, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Prześlij dowód zakupu gry (np. zdjęcie paragonu, może to być numer zamówienia w naszym sklepie internetowym) na adres mailowy kompania_graczy@cenega.pl z prośbą o wygenerowanie kodu rejestracyjnego

2. Wprowadź kod rejestracyjny w polu "Rejestracja gry" na stronie www.kompania.cenega.pl

Możesz też przyspieszyć proces rejestracji zamawiając grę na naszym sklepie.

Promocja trwa do 27 września. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie wracam z zakupów z warszawy empik Junior ma wystawioną grę od wczoraj ;] ja właśnie instaluje szkoda ze gra wymaga platformy steam :D

Ale widać dopiero jutro będę mógł pograć bo gra nie miała jeszcze premiery i nie pozwala mi jej zarejestrować grrr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wszystkie gry mnie odpychają swoją monotonnością, i żałosnym gameplayem nawet gdy fabuła jest w miarę fajna. Dlatego preferuję gry multi. I myślałem, że z Mafią 2 będzie to samo. Czuję się mile zaskoczony, ponieważ pomimo zwykłej fabuły, którą pewnie poznaliśmy już w setkach filmów sensacyjnych/kryminalnych, w grę gra mi się przyjemnie. I to mi wystarcza :)

A tu bug, który znalazłem przypadkiem ...

http://www.youtube.com/watch?v=J9piOUp1Oo4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...