Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

Musicie mi przyznać że w Mafii 2 nie zobaczyliśmy niczego czego by nie było w GTA IV w dodatku sporo rzeczy zabrakło, a niektóre są niedopracowane.

Jak dla mnie to GTA IV w latach 50 :D

Mogli się bardziej postarać tyle czasu te grę robili chyba ponad 3 lata...

@Massinio

Dokładnie jak się już na mistrzach z Rockstara wzorowali to i to mogli zrobić w stylu GTA IV :dry:

@vimes

Nic nie wspominałeś jakie to mają być motory :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo osób zastanawia się jak zrobić noc/deszcz w demku:) Dzisiaj trochę poszukałem w necie i znalazłem rozwiązanie^^

Poradnik z którego korzystałem(ang): http://mafiascene.com/forum/viewtopic.php?f=90&t=19886

Oto link do poradnika po polsku: http://mafiatown.gram.pl/forum/lua-i-mafia-2-demo-t1760.html

A tu więcej komend: http://mafiascene.com/forum/viewtopic.php?f=90&t=19864

Ps: Zwróćcie uwagę na to: If you're having trouble with a missing DLL "MSCVR100.dll" make sure you have the Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93% demka : D Jak pogram zaraz cos napisze, bo ostatni raz tak podjarany gra bylem jak wychodzil Rayman 3 : D

Jednak jest jakis blad -_- coz, jednak zasysanie szybciej z torrenta bylo zlym pomyslem : F

Trzeba bylo miec konto na Steam : P No coz, w koncu mialem motywacje, zeby je zalozyc : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mi przyznać że w Mafii 2 nie zobaczyliśmy niczego czego by nie było w GTA IV w dodatku sporo rzeczy zabrakło, a niektóre są niedopracowane.

Jak dla mnie to GTA IV w latach 50 :D

Mogli się bardziej postarać tyle czasu te grę robili chyba ponad 3 lata...

@Massinio

Dokładnie jak się już na mistrzach z Rockstara wzorowali to i to mogli zrobić w stylu GTA IV :dry:

@vimes

Nic nie wspominałeś jakie to mają być motory :tongue:

El Tabasco nie obrażaj serii Mafia przyrównując ją do GTA(szczególnie do schematycznej niczym dodawanie GTA IV, Vice City bym zniósł.)

Grę robiono 3 lata, ale robiło ją ok. 50 osób podczas gdy GTA IV prawie 1000, wnioski wyciągnij sam.

Na "mistrzach" z Rockstara się na pewno nie wzorowali, tylko na pierwszej Mafii. Gdyby się wzorowali na GTA IV to misja "Buzzsaw" nie byłaby tak dynamiczna, efektowna i pod koniec przy

zabiciu Fatmana, nie nastąpiłby zwrot akcji. Tu każda misja będzie tak jak w pierwszej Mafii: niepowtarzalna i wyjątkowa, z klimatem, a nie tak jak w GTA IV po prostu kolejnym zabójstwem.

GTA IV to schemat:dojedź, zabij, uciekaj i tyle. Kapitalnych i efektownych epizodów jak "Three Leaf Clover" jest bardzo niewiele. M2 natomiast składa się z takich misji.

Ogólnie w pierwszych recenzjach Mafii 2 recenzenci czepiają się rzeczy takich jak: "Mroczna Fabuła :D, "Skoro Vito spłacił dług nie ma sensu by tkwił w Mafii"(tu autor zrobił z siebie idiotę, z Mafii się już nie występuje), "w niektórych zaułkach jest pusto"(oczywiście w NY w każdym zaułku o każdej porze coś się dzieje). Innymi słowy czepiają się nieważnych pierdół, aby na siłę zaniżyć ocenę.

GTA IV jakoś nikt nie czepiał się o: niski poziom trudności, schematyczne, mało efektowne misje, brak klimatu

Rzeczy których w Mafii 2 zabrakło czyli np. pływanie, motory i strzelanie z samochodu(swoją drogą GTA IV ściągnęło to z Mafii 1, tylko gorzej wykonane niż w M1, bo można było celnie strzelać prując po autostradzie 200km/h :laugh: ). Pływanie w tej grze nie jest potrzebne, a motory to raz, że nie te lata, a dwa: Gangster na motorze? :huh:. Strzelanie z samochodu by się przydało, ale takie jak w M1.

Nie ma nic świeżego? Bzdura Wprowadzono wiele nowego:przekupywanie policji, dzwonienie z budek, okradanie sklepów z towarów, system poszukiwań z listem gończym, otwieranie bagażnika, naprawa samochodu ,żyjące, szczegółowe, miasto i ta realność wszystkiego(gazeciarze, pucybuci, ludzie korzystający ze sklepów) Zresztą po wydaniu pełnej wersji będzie tego jeszcze więcej

Mafia nie stawia na swobodę tylko na fabułę i klimat więc fani GTA się niestety rozczarują. Dlatego nie sądze by ci którzy grali w Mafię 1 i wyczekują od 3 lat M2, chcieli by było "zrobione w stylu GTA IV" To raczej najczarniejszy scenariusz

btw. ciekawe czy w CDA znowu zarzucą Mafii tak jak w 2002 roku to że jest "liniowa" i nie jest "taka jak GTA". Liniowość i to że nie jest to klon GTA to akurat plusy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze ty napisales (napiszesz?) recenzje do Mafii II, mam do ciebie pytanie. Czy spotkales sie moze z tym, ze na kartach ATI dziala ona wolno, czyt. gra po prostu gryzie sie z radeonami? U mnie to wystepuje, na necie nic nie znalazlem, moze podczas testowania w redakcji wynikl taki problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czapel007

Powiem ci tyle że żal mi twojej wypowiedzi, ja wypowiedziałem się za siebie bo GTA IV to dla mnie ideał a Rockstar to królowie gatunku. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

Ty możesz co najwyżej w tym temacie wypowiedzieć się na temat Mafii 2 a nie oburzać się że wolę GTA IV od Mafii 2.

Zresztą przyjrzyj się dokładnie GTA IV i Mafii 2 i zobacz ile Mafia od niego zapożyczyła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można powiedzieć ile seria GTA zapożyczyła od Mafii. Takie kłótnie nie mają sensu, każdy chce aby ich towar był najlepszy. To normalne, że zapożycza się pewne rzeczy, nowe się do dodaje, tak to musi być. Jeżeli w każdej nowej grze trzeba by było wprowadzać tylko nowe rzeczy, a nie podbierać od innych to jakby gry wyglądały? W GTA IV i Mafii 2 te same rzeczy wyglądają inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up. Nic dodać nic ująć.

@ElTabasco Ja się nie oburzam, że Ty lubisz GTA IV. To nawet dobrze, bo ja też(choć widzę od groma wad w tym te które wymieniłem) Przeczytałem cały ten wątek i ciekawi mnie tylko uzasadnienie twoich wypowiedzi, które są w takim tonie: "GTA IV jest najlepsze bo jest najlepsze. Tylko produkcja Rockstara może przebić GTA. M2 i tak nie przebije GTA IV".

A skąd wiesz? M2 wyjdzie dopiero za 8 dni i wtedy się przekonamy co jest lepsze. Z góry nic nie można zakładać, a z dema wynika, że będzie dokładnie odwrotnie. To akurat, że misje będą lepsze w Mafii a świat bardziej realny to już chyba pokazało demo i gameplaye.

A "żal" to są co najwyżej Twoje wypowiedzi, że mogli zrobić to w stylu GTA IV. Widać żeś fanboy GTA, bo to by oznaczało zepsucie tego klimatu Mafii(która tak naprawdę sandboxem nie jest (choć fani GTA wciskają ją w te ramy), bo nie stawia na wolność tylko na klimat, fabułę i muzykę. I tego chcą fani Mafii.

btw. jutro recka w Playu i wywiad z twórcami. Mam nadzieję, że M2 zgarnie wyższą ocenę niż 8(zasłużona)GTA IV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV to schemat:dojedź, zabij, uciekaj i tyle. Kapitalnych i efektownych epizodów jak "Three Leaf Clover" jest bardzo niewiele. M2 natomiast składa się z takich misji.

Ale ile jest misji w GTA wątku głównego, a ile w Mafii? Ja jednak wolę intensywność przeżyć w mafii 1, niż rozlazłość i przeciętność GTA, ale ktoś może woli mieć grę na dłużej niż tydzień.

Nie ma nic świeżego? Bzdura Wprowadzono wiele nowego:przekupywanie policji, dzwonienie z budek, okradanie sklepów z towarów, system poszukiwań z listem gończym, otwieranie bagażnika, naprawa samochodu ,żyjące, szczegółowe, miasto i ta realność wszystkiego(gazeciarze, pucybuci, ludzie korzystający ze sklepów) Zresztą po wydaniu pełnej wersji będzie tego jeszcze więcej

Tyle, że to jest tylko kosmetyka, sam chętnie zobaczę konkretne plusy w CDAction (oprócz klimat, muzyka, grafika bo to już wiemy, że jest). Skok z GTA: SA do GTA IV był jednak wyraźny - chowanie się za przeszkodami, całkowicie nowy model jazdy, nowe miasto, nowy silnik graficzny, multiplayer, exclusiv dla konsol. A czym może odróżnić się nowa mafia, od GTA IV. Przyjęli ten sam system osłon, ten sam radar i pasek zdrowia (ale mamy oryginalny prędkościomierz :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: ), model jazdy też jest według mnie podobny, miasto nowe, grafika bardzo podobna, brak multi i od razu na wszystkie platformy.

Nie mam zaufania do recenzji w playu. Najczęściej korzystam z CDaction, albo opinii piratów, bo oni są najbardziej wymagający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko że to co ja napisałem jest zupełnie nowe i nie ma tego w GTA IV. Więc to nie tylko kosmetyka. Skok był owszem wyraźny,bo silnik nowy. A system chowania za osłonami jest przecież zapożyczony od GoWa. Poza tym w M2 nie ma tego strzelania na oślep i może to dobrze bo w GTA IV można było walić headshoty zza osłony bez wychylania, przez co gra była śmiesznie łatwa. Radar owszem podobny i pasek zdrowia również. Tylko w czym to przeszkadza?

Nikt natomiast nie wspominał o systemie zdrowia. Moim zdaniem połączenie autoregeneracji(częściowej, bo pasek się stopniowo zmniejsza) i paska życia to bardzo dobry pomysł. Wystarczy chwila nieuwagi i do piachu. A w demie poziom trudności był zablokowany na easy a zginąć wcale trudno nie było.

btw: w Playu Mafia II zgarnęła podobno 97%(czyli w sumie jakby 10/10)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie recenzje Mafii 2 w Playu i powiem, że recenzent ją wychwalał pod niebiosa... Dostała prawie 10 to o wiele za dużo.

To akurat, że misje będą lepsze w Mafii a świat bardziej realny to już chyba pokazało demo i gameplaye.

A może w GTA IV nie było realnego światu? Ludzi siedzieli na ławkach czytali gazety książki itp. spacerowali, rozmawiali ze sobą, jedli, pili...

A w czasie deszczu osłaniali głowę przed deszczem. A w mafii jest podobnie ludzie robią to samo więc co mówisz że świat w Mafii jest bardziej realny?

Tylko dodam tyle że w GTA IV nikt pod koła mi się nie pcha jak w M2 tam ciężko na ulicę wyjechać bo zaraz ktoś w ciebie przywali i trzeba płacić mandat lub zwiewać.

Co do misji to wątpię żeby były lepsze niż w GTA IV przypomnij sobie misję z napadem na bank w muzeum, ostatnia misja też była super, wiadomo że z czasem zaczynają się powtarzać ale misje w GTA IV sprawiały mi przyjemność.

W Mafii 2 demowa misja też jest super, ale trzeba czekać na pełną wersje żeby można porównać resztę misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzent w przeciwieństwie do Ciebie miał styczność z pełną wersją, więc chyba lepiej wie niż ty jaka gra jest. Mówienie że prawie 10/10 to o wiele za dużo jest mocno nie na miejscu skoro nie grałeś. Twa retoryka dosłownie miażdży. Znasz niewielki ułamek gry, a podważasz opinię recenzenta, że ocena za wysoka. Widać on nie szukał tam drugiego GTA jak Ty, tylko kontynuacji najlepszej gry 2002 roku.

W GTA IV jest realny świat, ale i tak ludzie czasem wygladają jak zombie idąc bez celu. W Mafii 2 ludzie wchodzą do sklepów przyglądają się wystawom, dzwonią, ba spotkałem nawet murzyna który czyścił wystawę sklepową czy naprawiał furę. Na tyłach domów siedzą ludzie, więc widać że ktoś tu mieszka. W zimie ludzie będą odśnieżać podjazdy, ogólnie korzystają z tego co gracz.

A co do misji: już cztery były ujawnione(Wild Ones, Buzzsaw, Room Service, Balls and Beans) i wszystkie tak samo nafaszerowane akcją, dynamiką, niepowtarzalnoscią. W GTA IV owszem były świetne akcje(dodałbym tu jeszcze ratowanie Romana)ale patrząc na całą grę było ich niewiele. Jeżeli chodzi o misje to ta odsłona zdecydowanie przegrywa i z Vice City i San Andreas gdzie misje zaskakiwały graczy(szczególnie SA). Więc nie powątpiewaj w to że misje będą lepsze niż w GTA IV bo to naprawdę żadna sztuka. Skoro M2 dostała taką ocenę to one muszą być dużo lepsze( GTA IV dostało 8 za schematyczność i optymalizację) Zresztą przytoczę fragment z recenzji Playa

"Porwania, strzelaniny, pościgi, łatwa kasa i kobiety to esencja życia gangstera. W Mafii II jest to wszystko w dodatku przedstawione w tak doskonałej formie, że GTA może się schować." - to i ocena 97% mówi chyba wszystko. Fanboyom GTA już dziękujemy :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadany najnowszy numer Play a z nim pierwsza polska recenzja Mafii II już dziś trafiły do sklepów. Pozwolę sobie zacytować fragment: Porwania, strzelaniny, pościgi, łatwa kasa i kobiety to esencja życia gangstera. W Mafii II jest to wszystko w dodatku przedstawione w tak doskonałej formie, że GTA może się schować.


Redaktor ocenił grę na 97%

      Plusy
      - prawdziwie filmowy klimat
      - znakomity, żyjący świat
      - dopracowanie wszystkich detali



      Minusy
      - trochę za dużo jeżdżenia

źródło MafiaTown

@ElTabasco aka fanboj GTA

Wiem co czujesz ale CIACH mnie ziomus swoim nastawieniem do gry GTA a M2. Sam pod koniec 2009 roku wziąłem od kumpla GTA IV gdy ja przechodziłem to byłem zaszkowany jaka to CIACH gra. Ale tak naprawde czar minął gdy zagralem w M2 i wiem jakie tam będą misje. W GTA wspominam fajne cutscenki ,nawet dobrą fabułę ,duzy i zywy swiat ale zabraklo tego czegoś. W M2 Czuje ,że to coś będzie, w GTA dobrze pamiętam tą misje z napadem na bank i była [beeep]ista ale ile było takich fajnych misji ? 2? 3 ? reszta to zabij,uratuj kumpla,ucieknij przed policja i koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osiągnięcia będą zresztą nie tylko na X360 ale i na PC. Ciekawi mnie "Mafia never forgets" Odwiedź starego przyjaciela. Czyżbyśmy przesłali pozdrowienia od pana Salieriego dla

Thomasa Angelo

? Biorąc pod uwagę, że "goście" którzy go pod koniec gry "odwiedzają" są podobni do

Eddiego(a może to Vito- bo na pierwszych screenach miał nieco inną facjatę) i Joe-

-tutaj podobieństwo jest uderzające, a podobno w grze on ma ten sam garnitur i samochód co pod koniec jedynki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile udało wam się odnaleźć numerów Playboya? Mi chyba 3 czy 4 ciekawe czy jest ich więcej w demie?

W recenzji z Playa wyczytałem też że będzie można znaleźć plakaty ze zdjęciem poszukiwanych przestępców, ciekawe czy będzie można ich jakoś wytropić i zabić, tak jak to było w GTA tylko tam w kompie policyjnym namierzaliśmy (to były jedne z moich ulubionych misji pobocznych).

I ciekawe czy w pełnej wersji będą dostępne te polne dróżki po lewej stronie mapki są na szaro a nie na czerwono więc w demie powinno się tam dać wejść... próbowałem przeskoczyć (stojąc na aucie) rozwalić ale się nie dało :/

Ta sama sytuacja z torami za nic w świecie nie da się na nie wejść i nic po nic po nich nie jeździ a fajnie by było pociągiem się przemieszczać ale kto wie to może być w pełnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osiągnięcia będą zresztą nie tylko na X360 ale i na PC. Ciekawi mnie "Mafia never forgets" Odwiedź starego przyjaciela. Czyżbyśmy przesłali pozdrowienia od pana Salieriego dla

Thomasa Angelo

? Biorąc pod uwagę, że "goście" którzy go pod koniec gry "odwiedzają" są podobni do

Eddiego(a może to Vito- bo na pierwszych screenach miał nieco inną facjatę) i Joe-

-tutaj podobieństwo jest uderzające, a podobno w grze on ma ten sam garnitur i samochód co pod koniec jedynki

Ten achievment jest właśnie największym "smaczkiem" Mafii II :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 5 numerów Playboya. Co do tych przestepców to nic nie wiemy jeszcze, podobnie jak tereny pozamiejskie. Możliwe że jakaś część będzie dostepna, ale nie liczyłbym na cuda takie jak w Mafii 1 gdzie mieliśmy bardzo duży obszar wsi który znajdował się poza mapą. Transportu publicznego chyba niestety nie będzie, jeśli tak to po co umieszczano tory i metro na mapce? Zapewne ślady wersji alfa/beta.

Recenzja w Playu. Moim zdaniem świetna. Chłopaki się naprawdę napracowali dając niemal 10 stron o Mafii 2 i o tej prawdziwej przedstawionej w grach. Szacun. Może CDA zrobiłoby numer ze specjalnym layoutem i kolorystyką lat pięćdziesiątych plus tekst o pierwszej Mafii, wywiad z twórcami i dodatkowo Mafia 1 na coverze(wiem teraz się rozmarzyłem, ale czemu nie przecież Mafia 2 wychodzi DOKŁADNIE 8 lat po M1)

Aha ten minus, że za dużo jazdy samochodem to dla mnie plus. Przecież wtedy możemy pośmigać po mieście, posłuchać muzyki(świetnej zresztą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było gdyby te tereny pozamiejskie nie były dostępne :/

Lubie jeździć w grach po bezdrożach, najlepiej jak teren w grze jest ogromny (ukłon w stronę San Andreas), w Mafii 1 też tego troszki było ale jakoś tak to średnio mi się podobało.

Szkoda więc że mapka M2 jest mała ale z dokładnym zwiedzeniem jej troszki zejdzie...

Z muzyki w M2 spodobało mi się tylko kilka piosenek, da się tam zmieniać stacje radiową? Czy piosenki same lecą?

Edit:

Tak wszyscy nawalacie na tego Playa ale go jednak kupujecie, widzę że dużo z wam go ma :D

A może tylko dla recki M2 kupiliście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze ty napisales (napiszesz?) recenzje do Mafii II, mam do ciebie pytanie. Czy spotkales sie moze z tym, ze na kartach ATI dziala ona wolno, czyt. gra po prostu gryzie sie z radeonami? U mnie to wystepuje, na necie nic nie znalazlem, moze podczas testowania w redakcji wynikl taki problem?

Jeśli odpalisz Apex Physx to faktycznie gra się gryzie lub jak wolisz spowalnia. Physx to technologia Nvidii, choć i na jej kartach rewelacyjnie nie jest. No chyba, że ktoś zainwestuje dla Mafii 2 w GTX 480. Da się to zmodyfikować, bo za znaczne spadki odpowiada moduł związany z ubraniami. W przypadku kart ATI fizyka spada na CPU, bo karta nie wspiera tej technologii. Bez efektów związanych z ubraniami i na Radeonach powinno wszystko śmigać dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...