Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Mafia 2

Polecane posty

OMFG, widzieliście średnie ocen?

PC - 79% (11 recek)

X360 - 78% (19 recek)

PS3 - 78% (14 recek)

Oczywiście jeszcze dochodzą nowe, więc to się może solidnie wahać tak w jedną, jak i w drugą (już się zmieniło, bo jak wszedłem 15 min temu to na PS3 było 72% : o ). Niemniej, jak na tak hype'owaną produkcję - słabiutko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne porcje ocen

Eurogamer.net ? 4/10 -------------ekhm

Eurogamer.fr ? 10/10

MTV Multiplayer

Play 97%

D?Toid ? 6.5 (360), 7.5 (PS3)

NowGamer ? 8.3 (PC), 8.0 (360) and 8.1 (PS3)

Joystiq ? 3.5/5

IGN ? 7.0

GamePro ? 3.5/5

G4 ? 4/5

CVG ? 8/10

Crave Online

Multiplayer ? 9/10

Gamespot ? 8.5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kronos: Podawałem jakiś czas temu linka do gram.pl z informacjami i lokalizacją tego domu. Przejrzyj kilka kart wstecz.

Średnia ocen rzeczywiście nie jest rewelacyjna. Pojawiła się też recenzja CDA na stronce CDA.

http://www.cdaction.pl/news-14377/recenzja...afia-ii-pc.html

Poczułem pewien niepokój. Niby brak zadań pobocznych mi nie przeszkadza ani trochę - w jedynce też w zasadzie nie było, co nie przeszkadza mi tej gry uwielbiać. :smile:

Grałem w demo i bardzo mi się podobało. Myślę, że gra będzie i tak rewelacyjna i mi się spodoba. Przypuszczam, że te nieco słabsze oceny wystawiają ludzie, którzy liczyli na zrobienie takiego GTA, z rozbudowanym otwartym światem, masą misji pobocznych i rzeczy do robienia poza misjami. JA tego nie oczekiwałem, więc i nie powinien mi przeszkadzać fakt, że tego nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że miałem nosa do tej gry po demku - spodziewałem się solidnego średniaka i wychodzi na to, że Mafia II nim jest. Kupię w jakiejś taniej serii za rok, na razie wolę zainwestować w Red Dead Redemption.

Z drugiej strony, wydźwięk recenzji na cdaction.pl bardzo przypomina wydźwięk recek Alana Wake'a - fabuła wspaniała, ale liniowe i krótkie. Tylko że w przypadku Alana liniowość i "krótkość" to były jedyne zarzuty, a tu jest ich jeszcze trochę. No i po trosze wątpię, czy 2K Czech zrobiło aż tak dobry scenariusz jak Remedy. Prędzej spodziewałbym się poziomu fabularnego GTA IV, które też było zresztą pod tym względem znakomite - tylko że w GTA IV fabuła była tylko jednym z licznych ficzerów, w Mafii II najwyraźniej gra pierwsze skrzypce.

Średnie wersji konsolowych jeszcze spadły, btw. Na PS3 jest już "żółte" 74%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na średnią ocen można dojść do dwóch wniosków. Albo ta gra ma coś złego w sobie, albo "balon był za mocno nadmuchany i pękł". Tak czy siak po demie na x0 i jakości jego wykonania mogę stwierdzić, że zarzuty co do jakości są uzasadnione ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny są różne, a średnie są poniżej 80% (74/75/79 na tę chwilę) (metacritics). To oznacza "tylko" dobrą grę, czyli właśnie - solidnego średniaka, bo "tylko" dobrych gier jest sporo. A Mafia II to miał być hit. Pogromca GTA IV (przypomnę średnie: 98/98/90) i w ogóle. Niektórzy mówili, że szykuje się gra roku (w roku Mass Effect 2, God of War III, Red Dead Redemption, Starcraft II i Halo: Reach, taa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny są różne, a średnie są poniżej 80% (74/75/79 na tę chwilę) (metacritics). To oznacza "tylko" dobrą grę, czyli właśnie - solidnego średniaka, bo "tylko" dobrych gier jest sporo. A Mafia II to miał być hit. Pogromca GTA IV (przypomnę średnie: 98/98/90) i w ogóle. Niektórzy mówili, że szykuje się gra roku (w roku Mass Effect 2, God of War III, Red Dead Redemption, Starcraft II i Halo: Reach, taa).

Kwestia gustu. Wielu narzekało na demo, mi się bardzo podobało. Poza tym to, że ktoś sobie wmawiał, że Mafia 2 będzie sandboxem (na co wielu narzeka "Jak to, to to nie jest sandbox jak GTA4? Ale wiocha!"), to już nie wina deweloperów. Sedno Mafii to klimat, dialogi, postacie. I strzelanie. A te elementy są akurat - nawet w reckach wymieniane - bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie strzelanie zarówno w demku jak i w reckach nie prezentuje się najlepiej. Liniowość scenariusza przełknę, ale liniowość lokacji i głupie AI z dema naprawdę nie wróżyły najlepiej (rozumiem, że ten paskudnie szybki regen hp to dlatego, że demko się odpala na najniższym poziomie trudności podobno...).

Naturalnie, skoro to solidna gra, na pewno znajdzie się grupa ludzi, którym się spodoba - szczególnie wśród fanów. IMHO pierwsza Mafia też wyjątkowo dobra nie była, dwójka interesowałaby mnie, jakby była lepsza od pierwowzoru, a na razie wychodzi, że jest słabsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem pewien niepokój. Niby brak zadań pobocznych mi nie przeszkadza ani trochę - w jedynce też w zasadzie nie było, co nie przeszkadza mi tej gry uwielbiać. smile.gif

Ależ były, misje dla Lucasa Bertona za które dostawaliśmy nowe bryki i misje trybu Jazdy Ekstremalnej, za które odblokowywały się nowe samochody-prototypy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EsDe tak sugeruj się recenzjami w, których Mafia jest bez przerwy przyrównywana do GTA, powodzena życzę. Jeżeli chciałeś drugiego GTA IV to się zawiedziesz jak recenzenci(dobrze im tak :laugh: ), jeżeli chcesz gry z fantastycznym klimatem, fabułą,strzelaninami i dynamicznymi akcjami niczym Modern Warfare nawet się nie zastanawiaj się i kupuj. No i ta muzyka.

@Friston Widzę nie grał w pierwszą Mafię, ale za to kocha GTA. To nie jest żaden pogromca GTA IV bo to gry z innych gatunków. Mafia to strzelanina ekstremalnie fabularyzowana linowy TPS , a GTA IV sanbox. DO recenzentów od ośmiu lat to nie dociera że to nie to samo i Mafię oceniają pod kątem GTA, ale jakoś nie śpieszy im się ocenić GTA pod kątem Mafii.

" No i po trosze wątpię, czy 2K Czech zrobiło aż tak dobry scenariusz jak Remedy. Prędzej spodziewałbym się poziomu fabularnego GTA IV, które też było zresztą pod tym względem znakomite - tylko że w GTA IV fabuła była tylko jednym z licznych ficzerów a w Mafii II to gra pierwsze skrzypce"

No chłopie nie pisz takich rzeczy na tym forum, bo się ośmieszasz, delikatnie mówiąc. 2kczech zrobiło NAJLEPSZY scenariusz i fabułę w grach strzelaninowych(a może i najlepszy w historii), właśnie ten do pierwszej Mafii,a ty tu gadasz jakies bzdury . Jak GTA IV jest znakomite pod względem fabuły to co mam powiedzieć o fabule Mafii 1? Nadludzka?Boska, Znakomita x 10 do potęgi 32?:D

Ona musi grać pierwsze skrzypce w Mafii II bo grała je w Mafii i wyszło niesamowicie, wszyscy którzy czekają na Mafię II od wielu la(tak jak ja)a nie od 2-3 chcą KLIMATU I FABUŁY- bo to jest w tej serii najważniejsze a nie jakaś zwalona nikomu niepotrzebna otwartość świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EsDe tak sugeruj się recenzjami w, których Mafia jest bez przerwy przyrównywana do GTA, powodzena życzę. Jeżeli chciałeś drugiego GTA IV to się zawiedziesz jak recenzenci(dobrze im tak :laugh: ), jeżeli chcesz gry z fantastycznym klimatem, fabułą,strzelaninami i dynamicznymi akcjami niczym Modern Warfare nawet się nie zastanawiaj się i kupuj. No i ta muzyka.

Stary, gdybyś poczytał moje poprzednie posty to byś wiedział, że kupię dla muzyki i klimatu. Tylko odstrasza mnie krótki czas rozgrywki, a i tak muszę trochę poczekać bo nie mam zamiaru płacić 250 zł bo zostanę bez kasy, a jak kupię za 200 zł to zostanie mi 50 zł+ pieniądze od cioci i zaległe kieszonkowe i mam Fable 3 i AC:B :D.

Edit: Ups zacytowałem i ciebie i mnie ;d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem widać że Mafia 2 to będzie klon GTA IV, ja tam nawet troszki nie widzę czegoś z pierwszej części, do grafy się jednak muszę przyczepić bo ta nie pasuje do mafijnych klimatów...

Miał być hit wyszedł średniak.

Misji nie spodziewam się kto wie jakich fajnych....

@czapel007

Każdy woli inne tematy, tobie fabuła mafii może się podobać a innym GTA IV (bo faktycznie jest lepsza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friston Widzę nie grał w pierwszą Mafię, ale za to kocha GTA.

Grać grał, nawet całkiem niedawno, ale kultu nie łapie kompletnie. Taka sobie rozgrywka, bardzo dobra fabuła i świetny klimat. Ogólnie gra dobra, ale szału nie ma.

A GTA kocha i ukrywać tego nie zamierza, bo GTA to genialna seria jest.

To nie jest żaden pogromca GTA IV bo to gry z innych gatunków.

No jasne, przecież każdy głupi widzi, że GTA to RTS.

Różnica jest taka, że obok fabuły GTA IV jest nieporównywalnie bardziej bogatsza. Jednak w ramach głównej kampanii gry są bardzo do siebie podobne.

DO recenzentów od ośmiu lat to nie dociera że to nie to samo i Mafię oceniają pod kątem GTA, ale jakoś nie śpieszy im się ocenić GTA pod kątem Mafii.

GTA III były wytykane: nijaki bohater i taka sobie fabuła. Każda kolejna część GTA to w tej materii progres.

No chłopie nie pisz takich rzeczy na tym forum, bo się ośmieszasz, delikatnie mówiąc. 2kczech zrobiło NAJLEPSZY scenariusz i fabułę w grach strzelaninowych(a może i najlepszy w historii), właśnie ten do pierwszej Mafii,a ty tu gadasz jakies bzdury . Jak GTA IV jest znakomite pod względem fabuły to co mam powiedzieć o fabule Mafii 1? Nadludzka?Boska, Znakomita x 10 do potęgi 32?:D

Fabuła pierwszej Mafii była imho bardzo dobra, ale nie na poziomie GTA IV. Przede wszystkim nie było w niej tak wielu barwnych, prawdopodobnych i niejednokrotnie złożonych postaci. Problematyka obu gier jest w sumie podobna, ale motywacje Nico są dużo bardziej przekonujące. Do tego ten fenomenalny zabieg z trójstronną narracją wątku diamentów, przewijającego się również w obu dodatkach. Mam wymieniać dalej?

Pierwsza Mafia to IMO sprawnie zrealizowana konwencja gangsterskiego filmu. Smaczna, ale niewybitna.

Ona musi grać pierwsze skrzypce w Mafii II bo grała je w Mafii i wyszło niesamowicie, wszyscy którzy czekają na Mafię II od wielu la(tak jak ja)a nie od 2-3 chcą KLIMATU I FABUŁY- bo to jest w tej serii najważniejsze a nie jakaś zwalona nikomu niepotrzebna otwartość świata.

Jak obiekt kultu ma jakiś element ewidentnie słabszy od konkurencji, to ten element od razu jest "zwalony", "nikomu niepotrzebny" etc. :happy: Typowy fanboy shit talk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem widać że Mafia 2 to będzie klon GTA IV, ja tam nawet troszki nie widzę czegoś z pierwszej części, do grafy się jednak muszę przyczepić bo ta nie pasuje do mafijnych klimatów...

Miał być hit wyszedł średniak.

Misji nie spodziewam się kto wie jakich fajnych....

@czapel007

Każdy woli inne tematy, tobie fabuła mafii może się podobać a innym GTA IV (bo faktycznie jest lepsza).

Stary, Mafia to NIE Sandbox tylko gra z świetną fabułą i akcją z możliwością jeżdżenia po mieście. To różnica. W ogóle nie rozumiem tego porównywania Mafii do GTA. Mafia nigdy nie miała konkurować z tą serią to po prostu inne gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że ten paskudnie szybki regen hp to dlatego, że demko się odpala na najniższym poziomie trudności podobno..

To też mi się bardzo nie podoba i mam nadzieję, że w pełnej wersji po ustawieniu najtrudniejszego poziomu trudności będzie tak jak w pierwszej części.

IMHO pierwsza Mafia też wyjątkowo dobra nie była

:blink:

Ależ były, misje dla Lucasa Bertona za które dostawaliśmy nowe bryki i misje trybu Jazdy Ekstremalnej, za które odblokowywały się nowe samochody-prototypy

Wiem, że były. Zresztą wszystkie wykonałem. :smile:

Nie były to jednak takie zupełnie swobodne misje poboczne. Mi to nie przeszkadzało.

Ogólnie rzecz biorąc, to czapel007 dobrze gada. Nie rozumiem tylko porównania do Modern Warfare. :smile:

Gołym okiem widać że Mafia 2 to będzie klon GTA IV

A ja bym powiedział, że to jest na pierwszy rzut oka klon gta, a jak się popatrzy 15 sekund dłużej, to już widać, że to zupełnie coś innego. :smile:

do grafy się jednak muszę przyczepić bo ta nie pasuje do mafijnych klimatów...

:blink:

A niby co jest w niej nie tak???

Miał być hit wyszedł średniak.

Tego tak na prawdę nie wiemy. Nie wiem jak można oceniać grę nie grając w nią. Ja powiem, że Mafia 2 jest grą genialną, a może średnią, a może do bani dopiero po tym, jak w nią zagram. Teraz mogę tylko przypuszczać.

Jeśli komuś przeszkadza brak otwartości świata, liniowości i brak misji pobocznych, to niech zagra w jedynkę. Zobaczy wtedy, że to nie jest GTA. W jedynce tego nie było, więc to nic dziwnego, że tu nie ma. W jedynce gracze woleli rokoszować się fabułą, a nie przeszukiwać różne zaułki miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, Mafia to (...) gra z świetną fabułą i akcją z możliwością jeżdżenia po mieście.

Tak samo jak GTA IV (wcześniejsze odsłony może się pod "świetną" fabułę nie kwalifikowały, chociaż od VC były OK), które DO TEGO JESZCZE jest sandboksem.

Rozumiem, że Mafii nie ma co porównywać np. z Just Cause, gdzie "nie ma fabuły, są tylko preteksty". Ale GTA? Od Vice City wzwyż fabuła stanowi tu integralną część gry, na dodatek jej rola jest coraz większa, a same historie od Rockstara - coraz ciekawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że obok fabuły GTA IV jest nieporównywalnie bardziej bogatsza. Jednak w ramach głównej kampanii gry są bardzo do siebie podobne.

Akurat fabuła w GTA IV moim zdaniem nie jest wcale wybitna. Jest owszem niezła, ale jakoś mnie nie wciągnęła. Pograłem trochę i mi się znudziło. Grając w Mafię nie grałem w nic innego dopóki jej nie skończyłem. I nigdy nie widziałem w grach nic bardziej genialnego niż ostatnie momenty tej gry (nie tylko samo zakończenie, ale ostatnie etapy również).

GTA III były wytykane: nijaki bohater i taka sobie fabuła. Każda kolejna część GTA to w tej materii progres.

Widać to zwłaszcza w San Andreas...

Dopiero GTA IV to progres moim zdaniem.

ale motywacje Nico są dużo bardziej przekonujące

A może po prostu łatwiej Ci się wczuć, bo problemy są współczesne?

Jak obiekt kultu ma jakiś element ewidentnie słabszy od konkurencji, to ten element od razu jest "zwalony", "nikomu niepotrzebny" etc. happy.gif Typowy fanboy shit talk.

A ja powiem, że moim zdaniem otwarty świat nie jest niczym zwalonym, ale nie koniecznie jest dla mnie. Bo w GTA i tak trzymałem się zazwyczaj tylko misji - nie łaziłem nigdzie, po prostu trzymałem się fabuły. W Mafii było tak samo. Była taka jaka była i taka mi bardzo przypasowała. A to, że te elementy pozostają takie same w kontynuacji również mi pasuje. Rozumiem, że to może być dla kogoś wada, ale to trochę tak, jak by ktoś lubił bardzo jakiś tryb w Battlefieldzie, a potem zaczął grać w Call of Duty i uważał, że brak tego trybu jest wadą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie kłóćcie się o to która gra jest lepsza GTA IV czy Mafia 2 bo to tak jak dyskusje czy lepszy jest Xbox360 czy PS3. Mafia 2 jest inną grą, o innym klimacie i to bardziej alternatywa niż konkurencja dla produkcji Rockstara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...