Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Roni: Mniej znane mówisz... Coś się znajdzie. Na przykład The Project Hate MCMXCIX. Nie jest to coś supernieznanego, ale być może o nich nie słyszałeś. Poznałem jedynie ich najnowszą płytę, także właśnie ją polecam. Grają niby death, ale czuć w nim naleciałości innych styli. Z rzeczy bardziej czystych gatunkwo polecam Benighted oraz ich long pleja Asylum Cave. Dość brutalna odmiana deathu, ale być może ci się spodoba. No i na koniec Ulcerate, zwłaszcza płytka Everything Is Fire - death metal z Nowej Zelandii. Chłopaki grają naprawdę ciekawie, tu masz próbkę ich możliwości:

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zespołu Black/Trash/Death metalowego

Jeżeli lubisz zarówno death, jak i thrash, myślę że do gustu powinien przypaść Ci austriacki Artas - grają połączenie tych dwóch gatunków, a robią to naprawdę znakomicie, zwłaszcza jak na tak młody zespół. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie death/thrash metalowe kapele? Oczywiście znam już takie zespoły jak Vader, Behemoth, Trivium, Slayer, Megadeth, In Flames, Dark Tranquility.... Znam bardzo dużo tych szerzej znanych kapel, więc szukam raczej niszowych, lokalnych bandów.

Więc zajrzyj na mój profil LastFM. Mam tam całe mnóstwo kapel mniej i prawie w ogóle nie znanych (choć ostatnio króluje Pantera). Link do tego profilu znajdziesz w mojej sygnaturce. Słucham takiej muzyki od lat, więc bardzo możliwe, że dobrze trafiłeś :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio podrzucił link do piosenki, której tytułu i autora poszukuje i udało mu się mnie też zarazić. Piosenka jest dość stara i najprawdopodobniej leciała kiedyś w trójce, jako pierwsza audycja w stereo (prawdopodobnie, jak podaje autor filmiku, 28.07.1984). Niestety nie da się w internecie znaleźć żadnych informacji, nawet szukając po tekście, więc zwracam się o pomoc do forumowiczów, bo może ktoś skojarzy. Dzięki. :)Link do piosenki na yt

Edytowano przez MamCzarneSkarpetki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapytam, a co! Jakie polecacie death/thrash metalowe kapele? Oczywiście znam już takie zespoły jak Vader, Behemoth, Trivium, Slayer, Megadeth, In Flames, Dark Tranquility.... Znam bardzo dużo tych szerzej znanych kapel, więc szukam raczej niszowych, lokalnych bandów.

Też polecę Ci swoje last.fm (link w sygnaturce, kliknij na słuchawkach), ponadto wrzucę tu parę band:

Kreator

Toxik

Annihilator

Sodom

Vio-lence

Howlin Mad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapytam, a co! Jakie polecacie death/thrash metalowe kapele? Oczywiście znam już takie zespoły jak Vader, Behemoth, Trivium, Slayer, Megadeth, In Flames, Dark Tranquility.... Znam bardzo dużo tych szerzej znanych kapel, więc szukam raczej niszowych, lokalnych bandów.

Morbid Saint. Wydali jedną jedyną płytę, która urywa poślady przy samej szyi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Muzyka filmowa? :P

Na Twoim miejscu na pewno poszukalbym kompozycji autorstwa Jeremy'ego Soule (odpowiada za utwory w grach takich jak Morrowind, Oblivion, Skyrim, Neverwinter Nights, Dungeon Siege, Company of Heroes, Warhammer Dawn of War i wiele innych) na YouTube. Warto tez zwrocic uwage na utwory Two Steps From Hell, ktore sa wykorzystywane w wielu trailerach filmowych, a takze w niektorych growych (np. do Mass Effect 2 - Heart of Courage).

Jeremy Soule:

Guild Wars - Eye of the North

Two Steps From Hell:

Heart of Courage

He Who Brings The Night

Sons of War

Protectors of the Earth

Ostatecznie mozesz poszukac tez na YT filmikow majacych nazwy w stylu "epic music" lub "epic songs":

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien utwór z gry Wiedźmin, którego nie ma na płycie w oficjalnym soundtracku, co mnie denerwuje, bo brzmiał bardzo fajnie. Ten sam utwór znalazł się w trailerze do gry "Bard", który okazał się żartem polskich deweloperów. Jak ktoś nie wie o czym mówię to podaję linka:

i ten utwór zaczyna się w momencie 1:22. Jeśli ktoś wie jak się zwie, lub skąd mogę go ściągnąć to chwała mu.

PS: Jeśli to zły dział to przepraszam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskier, Tesu dzięki za odpowiedź, ale nie o to mi chodziło. Muzyki "epickiej" zresztą słucham od dawna :) Zależy mi bardziej na pieśniach(tych związanych z kulturą wikingów). Nie wiem, czy są zespoły wykonujące ten rodzaj muzyki i jak on się w ogóle nazywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem o jaki trailer chodzi, widocznie coś z posta umknęło.

Zależy mi bardziej na pieśniach(tych związanych z kulturą wikingów)

Ja ze swojej strony mogę Ci polecić grupy folkowe wykonujące starodawną muzykę skandynawską (czasami w nowych aranżacjach) : Hedningarna, Garmarna ( te dwa dobrze znam i polecam ) . Co do konkretnie kultury wikingów trudno mi jest coś wskazać .

Posłuchaj grup z tych list, możliwe że znajdziesz coś dla siebie:

http://www.lastfm.pl/tag/scandinavian%20folk/artists

http://www.lastfm.pl/tag/pagan%20folk/artists

( nie wszystkie grupy tam wymienione są dobrze otagowane więc najpierw na Twoim miejscu zweryfikowałbym tę listę względem pochodzenia i repertuaru :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi bardziej na pieśniach(tych związanych z kulturą wikingów). Nie wiem, czy są zespoły wykonujące ten rodzaj muzyki i jak on się w ogóle nazywa.

No cóż, mój kolega od kilku lat siedzi w tych klimatach, więc go spytam :). Może In Extremo? Mają parę ciekawych kawałków, chociaż niekoniecznie trafiają klimatem w tych wikingów... kojarzę też jeden zespół, którego nazwy nie pamiętam, postaram się poszukać.

na próbę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi bardziej na pieśniach(tych związanych z kulturą wikingów). Nie wiem, czy są zespoły wykonujące ten rodzaj muzyki i jak on się w ogóle nazywa.
Nazywa się tak samo jak rodzaj, do którego należą polecane wyżej kawałki - epic orchestrals with choir. :tongue: Sama muzyka to przecież motyw znany jeszcze z Morrowinda, tyle że dodano męski chór. Piszesz: pieśni związane z kulturą wikingów, czyli chodzi Ci o samą tematykę, a nie brzmienie? Sporo jest wykonawców grających (symphonic) viking folk metal, które jak najbardziej są pieśniami związanymi z kulturą wikingów (np. Therion poświęcił temu
), ale podobnie do muzyki z tego trailera to raczej nie brzmi. Poza tym zawsze możesz poszperać w soundtrackach do filmów o tematyce "wikingowskiej" itp., na przykład do
.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...