Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

To że w tej chwili znacząco odchodzimy od tematu, to chciałbym jeszcze dodać, że Max "jedynka" to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. "Dwójka" - dla mnie, fana pierwszej części jest jakaśtaka bezklimatyczna. Dla kogoś kto nie grał w "jedynkę" może dodać jedno oczko wyżej do Maxa Payne'a 2, sugerując się oceną w CDA, 7+.

A tak poza tym zamykamy temat pt. Max Payne, i piszmy na temat. :P

Oprócz Maxia ze ''starszych" gier strasznie podobała mi się Mafia.Według mnie mimo dość dużych błędów zasługuje na 10 ale to moja osobista opinia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "dziesiątki" w CDA są zjawiskiem zbyt pospolitym. IMO maksymalna ocena powinna być zarezerwowana dla absolutnego killera, gry, która odciśnie piętno na kartach historii, będzie dowodem ludzkiego geniuszu; tak, że sam dźwięk jej nazwy spowoduje, że ziemia się zatrzęsie, a morza rozstąpią... No, może trochę przesadziłem :lol: Ale na pewno nie dużo.

Bo ja wynagrodzić takie gry jak: Unreal, HoMM III, THPS2, Diablo II czy GTA, skoro w CDA zdarzało się wystawiać 10 takim grą jak: NHL 2000, TLJ, Dunegon Siege, TDU które (nie tylko w moim przekonaniu) na tak wysoką ocenę kompletnie nie zasłużyły?

IMO przy wystawianiu "dziesiątki" nie powinno być żadnych wątpliwości, gdy takowe zaczną się rodzić... 9+ to też strasznie wysoka ocena.

No stary, ale bzdury powypisywales ;) Jak to zbyt pospolitym? Ile tytulow dostalo 10 w ostatnich 12 miesiacach?

Wg mnie DS zaluzyl na 10. I co teraz? Dycha zasluzona czy nie? Bo dla mnie tak. I kto ma racje?

Obiektywizm, subiektywizm - polecam wystukanie tego w google ;]

Zawsze beda watpliwosci co do oceny. Bo wg ciebie 10/10 powinna byc przyznawana TYLKO wtedy gdy:

a] cala redakcja sie zgodzi

b] wystawi sie sonde na forum i bedzie 100% glosow za dziesiatka

c] bedzie sie robilo sondaze na ulicach

Czyli standard. "Ja grze nie wystawie 10, wiec jak ktos to zrobi to zupelnie bezpodstawnie i nalezy dokonac linczu"

Dla absolutnego killera, taaaa? Czyli zadna z gier nie zasluzy na dyche, bo o oryginalnosci coraz trudniej i watpie, ze kiedys pojawi sie 'killer' (w twoim pojmowaniu ;])

Moze mam zly humor, bo Polacy dali ciala w Pekinie, ale takich glupot dawno nie czytalem i chce zebys to wiedzial ;)

OMG, morfeo, przestan spamowac na forum piszac bezwartosciowe posty.... :mellow:

Kredki, panie, kredki...

Proponuję spuścić z tonu. Każdy ma prawo do własnego zdania.

A odnośnie ostatniego zdania, to się ost należy za syndrom moderatora, bo funkcja raportowania działa i takie posty się raportuje, a nie komentuje. Leniwy dziś jestem, więc ost tylko słowny.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak za dużo. Zapytam inaczej: ile tytułów zasłużyło na 10 w ostatnich 12 miesiącach? 0? A ile dostało?

Popatrzcie tylko na tematy numeru w kolejnych CDA. Twórcy obiecują i zapewniają: ,,To będzie hit jakich mało, przełom w gatunku i w branży w ogóle" itp. gdy przychodzi czas recenzji okazuje się że z tym przełomem przesadzili, lokacje ukradli (vide Limbo of the Lost :P) i rodzi się wielkie rozczarowanie. Z powodu starzejącego się mimo moich wysiłków kompa (niedługo dobije do sędziwych 6 lat i wreszcie pójdzie do szkoły :P) nie jestem w stanie grać we wszystkie nowe produkcje, lecz czytam zapowiedzi i tematy numeru myśląc: fajna gra, będzie dycha jak nic. A tu... nic. Z ostatnio pojawiających się tytułów szczególnie warto wymienić: Wiedźmina, Crysisa, Asassin's Creed, Mass Efect. One powinny (sądząc po zapowiedziach) dostać 10, były to wielkie, rozdmuchane po reklamach hity, lecz życie brutalnie zweryfikowało oczekiwania graczy i możliwości twórców - otrzymujemy grę dobrą, ale tylko dobrą, nic więcej. W takim momencie pojawiają się refleksje: czy warto oczekiwać przełomu, czy twórcy znowu nas oszukają i obiecają zbyt wiele? Zobaczymy. Okazja już niedługo się pojawi wraz z premierą planowanego kolejnego wielkiego przełomu - SPORE'a. Jeśli on też nie spełni oczekiwań graczy to wiara w prawdziwość obietnic twórców raz na zawsze legnie w gruzach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Call of Juarez powinno dostać przynajmniej 9 (o 10 nie mówię, chociaż...). Już mówię za co: przepiękna grafika (dostała tylko 8, a w 2006 roku powinna być 10 jak nic), świetne etapy z Rayem, genialny tryb MultiPlayer i oczywiście ciekawa historia. Taki poprzednik Crysisa moim zdaniem. Chociaż etapy z Billym były trochę słabe... No więc minimum 8+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Call of Juarez powinno dostać przynajmniej 9 (o 10 nie mówię, chociaż...). Już mówię za co: przepiękna grafika (dostała tylko 8, a w 2006 roku powinna być 10 jak nic), świetne etapy z Rayem, genialny tryb MultiPlayer i oczywiście ciekawa historia. Taki poprzednik Crysisa moim zdaniem. Chociaż etapy z Billym były trochę słabe... No więc minimum 8+.

Nie zgadzam się. CoJ jest fajny, ale na pewno nie na 9. 8 to jeszcze by uszło, ale najbardziej adekwatną oceną było 7+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ci sie zdaje, bo mowisz jako fan gierki i masz zupelne prawo. Ale wady tez powinno sie dostrzegac ;]

Np. wymagania sprzetowe. Grafika (zupelnie normalna wg mnie) nie powinna wymagac takiej poteznej maszyny. Oczywiscie mowa o warunkach rynkowych z 2006 roku.

Poprzednik Crysisa? :lol: Skad? Jak? CoJ? ;] Oprocz tego, ze obie produkcje sa grami komputerowymi to nie widze innych podobienstw ;]

(I dlatego chcialbym reaktywacji dzialu Veto! w CDA :])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania były, i to bardzo duże (muszę obniżać detale). Ale z poprzednikiem Crysisa to pisałem, bo byłem zafascynowany gierką. Podobieństwo to dobra fizyka (choć rzadko można ujrzeć) i świetna (IMO) grafika - do dzisiaj mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się marzy 10 dla Warhammera Online, tak bardzo chciałbym usłyszeć, że ta gra jest naprawdę warta moich złotówek, czasu i godna bycia Warhammerem... :) Jednak to pobożne życzenie chyba się nie spełni :(, a tak to następne dychy może Fallout 3, GTA IV, w dalszej przyszłości coś z twórczości blizza (nie żaden WoW, ale SC2, Diablo III) o ile twórcy staną na wysokości zadania i zrobią gry godne poprzedniczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszkę z pewnością dostanie GTA IV, bo na PC na pewno nie będzie gorsze (jak nie lepsze) niż na PS3.

Jeśli WoW: Wrath of the Lich King będzie recenzował któryś z redakcyjnych WoW-owych maniaków (eld/Allor/Gem) to też dostanie 10 jak w mordę strzelił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanim na 10/10 zasłużył SPORE , ale dostał "tylko" 9,5/10. Gra jest naprawde dobra gram w to już 2 tygodnie i dalej odkrywam coś nowego i zaskakującego. Na "dyche" zasłużył (wg. mnie) BIOSHOCK, grywalność miał bardzo dobrą , audio też stało na wysoki poziomie i grafika była nie najgorsza . Resztę 10 redakcja rozdała sprawiedliwie. Koniec. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...