Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Jednym z plusów Far Cry który prawdopodobnie zaważył na jego ocenie było to, że pojawił się praktycznie znikąd i nie miał rozbuchanego marketingu kreującego go na wielkiego wymiatacza. Do tego w miarę oryginalna fabuła, świetna jak na tamte czasy grafika i szybka akcja sprawiły, że gra dostała tą 10. Swoją drogą chciało ci się tyle razy tą grę przechodzić :D? Ja mam FC od kilku lat ale dopiero 2 miesiące temu zebrałem się, żeby ją definitywnie ukończyć i dałem radę (chociaż nigdy więcej nie będę grał w Polską wersję, nie chciało mi się ściągać zangielszczacza i bardzo żałuję) ale więcej raczej do tej gry nie wrócę, RPG jeszcze kilka razy jestem w stanie przechodzić ale FC (jak i 3/4 FPSów) jest dla mnie zbyt liniowy żeby przechodzić go więcej niż raz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie GRID nie powinien dostać 10! Gra jest fajna, ale nieco zbyt trudna dla tych co nie grają w wyścigi. Grafika na 10, ale reszta nie do końca. Audio na 9, a grywalność max na 9. Gra nie jest wciągająca jak np. Burnout Paradise albo STARSZE NFS. Wręcz nieco odstrasza swoim poziomem trudności.

Co do popa to ocena zasłużona. Gra jest super gdy się przechodzi po raz pierwszy. Ale gdy grasz od początku szybko zaczyna się nudzić, wszystko to już było. W grze nie ma żadnych ukrytych smaczków. Można próbować ją przejść jeszcze raz żeby zdobyć więcej ziarenek światła, ale po co?

Według mnie za niską ocenę dostał Assassin's Creed i CoD4. Ale też te gry na 10 nie zasługują. AC jest zbyt liniowy (czuć to nawet za pierwszym razem), a CoD jest zbyt krótki i te skrypty... (w tym drugim na szczęście jest świetny multi). Ale na pewno zasługują na 9+. Moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z plusów Far Cry który prawdopodobnie zaważył na jego ocenie było to, że pojawił się praktycznie znikąd i nie miał rozbuchanego marketingu kreującego go na wielkiego wymiatacza.

Czyli tak jak powiedziałem w swojej opinii - gra po prostu zachwyciła autora, pojawiając się znikąd.

Według mnie GRID nie powinien dostać 10! Gra jest fajna, ale nieco zbyt trudna dla tych co nie grają w wyścigi. Grafika na 10, ale reszta nie do końca.

Tu także jestem za 9/9+ niż dyszką. Gra jest naprawdę bardzo dobra, ale pod koniec zaczynałem się nudzić, turnieje mające po 4-5 wyścigów, trwające po 5 minut - po prostu masakra. Ale nie zgodzę się z Tobą, iż gra jest za trudna - ja jestem fanem FPSów, w samochodówki grałem tylko w NFS:MW oraz Carbona, GRID mnie przyciągnął, i nie miałem zbytnich problemów z jego przejściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie glownym problemem Far Cry'a bylo to ze pojawil sie znikad. Gdyby za promocje tej giery zabralo sie np. Activision osiagnelaby znacznie wiekszy sukces (juz widze te reklamy w CD-A na pol roku przed premiera ;)). Wg. mnie jest to jedna z najbardziej niedocenionych przez graczy/branze gier obok np. Deus Ex'a, Riddick'a czy System Shock'a 2 :(. A takich gier bylo mnostwo. Zadna z nich nie sprzedawala sie "tak jak powinna". Coz dzisiaj gry, jak to sie mowi, robione sa "na target" a ambitniejsze FPS-y jaraja tylko zapalencow. Spojrzcie co zrobiono z seria Rainbow Six, Commandos, Combat Mission. Otepienie chyba postepuje ;).

8 razy zaliczyc FC. O w morde :D. To ja go zaliczylem na normal i najwyzszym (oj bylo trudno, bylo) i mialem serdecznie dosc. Ale wyzwanie bylo takie samo jak kiedys przejscie Unreal'a na poziomie.. unreal :).

Jeszcze a propo niedoszlych 10-tek. Z nowszych produkcji dla - Gears of War, 3 raz go zaliczam i mimo ze liniowy ma to cos, co do niego "ciagnie". Inna sprawa ze konsoli zadnej nie mam (i nie chce miec) i dla mnie to autentycznie nowatorska gra akcji na PC. W stopce Gem wrzucil fajne minusy, cytuje:

- "gralismy w nia rok temu" (a sporo osob nie gralo, nie kazdy ma X360)

- "mimo wszystko lepiej grac padem" (a sporej czesci osob, mimo wszystko lepiej grac mycha i klawa :P. Moj kumpel gral w to na X360 (w 2 czesc tez) i twierdzi ze walenie hedow za pomoca myszki jest o wiele bardziej "klawe")

Ot taki moj typ, dosc kontrowersyjny, ale zawsze jakis polski akcent w nim jest (People Can Fly).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie glownym problemem Far Cry'a bylo to ze pojawil sie znikad

Hm, ale w recenzji tegoż była wzmianka iż to jest DOBRZE że pojawił się znikąd, stąd ludzie czekali kilka lat/kilkanascie miesiecy na D3 I HL2 a tu nagle bum - i mamy FC, jest w co grać. Ten problem, że znikąd to rodzi się dopiero wtedy, iż raczej mało ludzi o nim słyszało. A bynajmniej mniej od HL2 i D3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bynajmniej mniej od HL2 i D3

ZABIJĘ! Bynajmniej T O N I E T O S A M O C O P R Z Y N A J M N I E J !!!

A FarCry'owi dycha się należała. A pamiętacie, kto ją zrecenzował? Eld. Więc nie powinno się narzekać. :)

Nawet Demo FarCry'a to mistrzostwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta dyszka była po prostu dana tak jak oblivionowi - czyli autor się zachwycił, /quote]

Tu muszę wepchnąć swoje 3 grosze..

W Cd-Action jest pewien system, o ile autor recenzji może dać grze 9+ nie licząc się z opiniami innych redaktorów, o tyle 10 może dać tylko wtedy gdy zgodzi się reszta redaktorów ( prowadzone są dyskusje itd. ) . Reasumując, Oh-y i Ah-y recenzenta nie wystarczą ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

To ja oczywiście wiem, musi być dyskusja nad grą. Ale myślę, że jednak te gry wniosły coś do kanonu gier, i bardziej należy się te 9+ - takie moje zdanie ;)

Zapoznaj się zasadami pisania postów->cytowanie. Nie cytujemy poprzedniego posta.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że Far Cry zasłużenie dostał 10. Grafika była jak na tamte czasy boska, a i teraz na maximum wygląda lepiej niż większość nowych produkcji. Al też potrafiła nieźle zajść za skórę, a te walki z mutantami były czasami strasznie ekscytujące... I tym bardziej się miało radochę z przejścia takiej gry, choć ze względu na jej liniowośc nie przechodziłem jej już za 2 razem i juz raczej nie bede.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widzę ocenę, to jest ona dla mnie tylko sugestią. Jak są one wysokie(oceny) to, że się tak wyrażę, ufam redakcji, co do tego czy warto daną grę kupić... ale jak jakaś dostanie dychę, to nie odbieram tego tak : "O! Niesamowite! Muszę ją mieć!"albo"Niesprawiedliwe! Wcale taka dobra nie jest! Czemu gra x nie dostała dychy?! Była lepsza!" . Wiele gier zasługuje na 10. ... dla mnie jest ona miarą (ilości) czasu, którego gra ci ukradła w życiu, ale pod warunkiem, że nie grało się " bo muszę dobić ten cholerny level, to jutro zostanie mi tylko skillowanie", tylko tak, że czas był NAPRAWDĘ mile spędzony... np. mnie skrzywdziła ocena SWBF2 z końca 05 roku.. Mam dobrego kompa(no, jak Wiedźmin na max det. chodzi na ok. 50 klatkach), ale wciąż w to gram(głównie w trybie multi) i ostatnio musiałem się siłą odciągnąć, żeby przejść inne tytuły..... Ale co z tego, że ja, w tym przypadku, mam inne zdanie od redakcji? Jak gra dostaje dychę, to ok, przyjmuję, wierzę, że redakcja ma rację, ale jak nie dostaje to bez sensu jest na to narzekanie.... 10-czyli większość osób w redakcji musi mieć co do gry podobne zdanie, więc jeśli , jak kolega wspomniał, Burnout Paradise maxa nie otrzymał to znaczy jedno-że prawdopodobnie niewielki jest procent osób, którym na tyle się spodobał, czymś zaskoczył i co jednoznaczne-dychę dostaję WYJĄTKI, które odstają od tej reguły. Czyli to co jest w CDA, jest sprawiedliwe, bo to jest chyba najbardziej obiektywna ocena, ponieważ rozpatruje ją cała redakcja. Więc jeśli ktoś sądzi, że jakaś gra, która nie dostała dzięsiątki, powinna ją dostać, to ozancza tylko(aż), że jest jej(gry) fanem. I no mercy. Choćby skały sr....., niestety albo i stety, to jest prawda. Dlatego akurat ja nie będę dyskutował o dziesiątkach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejrzałem Tipsomaniaka z 2006 r. (tego na 10-lecie istnienia CDA) i z pewnym przerażeniem odkryłem, że brak tam Najdłuższej Podróży! Ej no, coś tu że tak powiem nie halo! Gra dostała dychę - i to zasłużenie, choć z tego co pamiętam niektórzy bezczelnie psioczyli coś (wróg rpzygodówek na śmierć i życie eld i jeszcze ktoś tam), a w rankingu 100 najlepszych gier od 1996 do 2006 brak tego tytułu! Jak to możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to od dawna wciąż boli, że GTA: SA nie dostała dychy... Jak na tamte czasy wyjątkowo rozbudowana, długa, a co do nieświeżej grafiki to moim zdaniem była na tyle dobra, żeby nie przeszkadzać! (a gra chodziła pięknie na moim starym sprzęcie z GF 2)

A z nowszych gier, to na 10 zasługuje z pewnością Burnout Paradise... W ogóle teraz to jakoś redakcja nie lubi wstawiać najwyższej oceny... Kiedyś 10 była znacznie częściej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ''dyszka'' dla Widźmina była by w pełni zasłużona. A co do źle przyznanej 10 to chyba... Diablo II. ta gra zasługiwała na 9+/10. Moim zdaniem nie było w niej nic innowacyjnego jak na owe czasy. Diablo I bardziej zasługiwało na 10. Bo jeśli "dychę" dostało Diablo II to czemu nie np. Max Payne?? Który był grą jak na owe czasy przełomową (bullet time). Takich pytań można postawić bardzo wiele. Ale dajmy spokój co było to było i już tego się nie zmieni. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni zasłużona podobnie do medievala 2 dycha może byłaby trochę za wysoko ale 9+

Mimo że jestem fanem TW,ale moim zdaniem M2 zasługuje na....8+ i nic więcej. Czemu ? AI, AI, AI.....

Za to Company of Heroes....hmmmm..... gra jest genialna (czego nie można powiedzieć o jej najnowszym dodatku ) grafika, fizyka ,muzyka GRYWALNOSĆ, multi, singel, klimat, w tej grze nie brakuje niczego i dałbym jej z czystym sumieniem ta dyche...Oprócz tego w pełni na dziesiątkę zasługuje niesamowita Cywilizacja IV, kto grał ten sam wie dlaczego. :)

A wiedzmin....Cóż gra jest swietna ale na 10 nie zasługuje (przynajmniej wtedy kiedy CormaC pisał recenzje ) Czasy ładowania były okropne...Gdyby odrazu wyszła nam taka ER to mozna by o 10 pomyslec....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dla Wiedźmina? - Patrz post PabloZ :P

Ymm....Wiec kiedy ludzie z angielskich gazet dają maksymalna ocenę swojej (angielskiej ) produkcji to do nich ktoś jakieś wyrzuty ma....? Chociaż pewnie i by tak było, że większość polskich graczy zarzucałaby CDA to że dali jej 10, bo taki to niestety jest nasz naród....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzowana była edycja podstawowa Wiedźmina, jeszcze przed update'em. Była wtedy pełna mniej lub bardziej ale jednak uciążliwych babolków (ze SKANDALICZNYMI czasami ładowania na czele), za która nawet ja, nomen omen wielki fan wiedźmina Dychy by nie dał... :unsure:

Tak jak i GTA IV - Gra genialna, na problemy z optymalizacją można oko przymknąć i wysoką ocenę wystawić - ale żeby dostała DYCHĘ, to już takich kłopotów być NIE MOŻE. :rolleyes:

Racja, według mnie redakcja ostatnio ocenia zbyt surowo, ale co do ocen powyższych tytułów zastrzeżeń nie mam. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w GTA IV odciąć cały syf związany z DRMami, jedną z najgorszych optymalizacji to w 110% zasługuje na 10(patrz recenzję w CDA GTA na konsole). Zazwyczaj ocenia się tylko grę ale jak jej uruchomienie daje tyle problemów to na 10 nie zasługuję. I także nie zgodzę się że CDA za surowo ocenia gry. To dobrze że nie sypią dychami z rękawa, przynajmniej jak coś dostanie dziesięć wiemy że to gra maksymalnie wybitna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dla Wiedźmina? - Patrz post PabloZ :P

Ymm....Wiec kiedy ludzie z angielskich gazet dają maksymalna ocenę swojej (angielskiej ) produkcji to do nich ktoś jakieś wyrzuty ma....? Chociaż pewnie i by tak było, że większość polskich graczy zarzucałaby CDA to że dali jej 10, bo taki to niestety jest nasz naród....

Tylko, że problem z Wiedźminem był taki, że to była pierwsza polska naprawdę dobra produkcja, wokółktórej było strasznie dużo szumu. Więc, gdyby CDA wystawiło Wiedźminowi 10 (+ możliwy znak jakości), to zaraz posypałaby się masa antyfanów i nie tylko, że CDA sprzedaje oceny. A na tym ucierpiałby również CDP RED.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, GTA IV na PC nie zasłużyło na 10, Wiedźmin tym bardziej, ale dlaczego PoP i BP 10 nie dostali? Według mnie tylko te gry zasługiwały na tą niepowtarzalną ocenę, choć z BP bym się zastanawiał, czy na 100% zasługuję na najwyższą ocenę. Co do Pop'a jestem pewien, że tak!

Według mnie najbardziej na 10 zasługiwał Cod 4 MW, a najmniej GRID.

ReViS

Wiem to ... . No ale ciągle jestem w szoku, że tylko np 1 osoba była by w stanie dać dyszkę PoP i CoD4 MW :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z dziesiątkami w CDA jest tak, że jeśli recenzent chce danej grze wystawić najwyższą ocenę, to musi znależć co najmniej 2 redaktorów, którzy go poprą. Recenzent może grze wystawić 9+ ze spokojnym sercem. Poczytaj w którymś z tegorocznych numerów CDA. Tam było opisane, w jaki sposób gra otrzymuje 10-tkę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PoP na 10tkę nie zasłużył. Jestem wielkim fanem PoPów i od Sands of Time skończyłem każdego. Nowy PoP mimo wszystko mnie zawiódł. Jest zbyt prosty. Poprzednie części były ambitniejsze, czasem (w moim przypadku) doprowadzające do łez, gdy po n-tym podejściu padałem w ostatniej walce przed save-pointem lub zostawało mi tak mało punktów życia, że pędziłem na oślep byle do save-pointa modląc się, żeby nikt i nic we mnie nie trafiło (vide Warrior Within).

Ostatnia była dla mnie nie wymagającą zręcznościówką, w której nie da się zginąć, zgubić oraz nie wymaga od gracza jakiejś wielkiej sprawności. Choć, może po prostu należę do tej części graczy, dla których gra ma być także wyzwaniem. W każdym razie ostatniego PoPa skończyłem raz i raczej do niego nie wrócę. A do poprzednich wracałem już kilkukrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...