Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Żadna gra do tej pory nie zasługiwała na 10! Ani jedna!

Hmm, czasami przydało by się też w jakiś sposób swoją tezę poprzeć xD? Np. dlaczego Unreal 10/10 nie powinien dostać (bo o ile dobrze pamiętam to właśnie Unreal dostał pierwszą, IMO zasłużenie)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z 10 dla obliviona .Według mnie ocena była wystawiona pod wpływem impulsu, szoku wywołanym grafiką która była NIESTETY najwiękrzym plusem.Tak nie powinien wyglądać następca morrowinda! Za oceną 9 byłbym jak najbardziej a po modach 9+:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z 10 dla obliviona .Według mnie ocena była wystawiona pod wpływem impulsu, szoku wywołanym grafiką która była NIESTETY najwiękrzym plusem.Tak nie powinien wyglądać następca morrowinda! Za oceną 9 byłbym jak najbardziej a po modach 9+:)

Nie zgadzam sie z toba poniewaz znajdz mi drugiego rpg-a ktory moze dorównać oblivionowi a jesli chodzi o morrowinda to on nie blyszczal ani grafa i nawet ścieżki dźwiękowe miał fatalne, więc sory ale sie nie zgodze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oprawa audio-video w przypadku Morrowinda jest bardzo dobra.(no,chyba,że dla kogoś nie ma grafiki bez tych &%$# shaderów i innego tałatajstwa)Spotkałem sie z opinią,że Oblivion jest słabszy od poprzednika,gdyż jest bardzo względem niego mocno uproszczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 10 nie należała sie 10 FAR CRY poza ogromnymi mapami grafika na 10 [jak na tamte czasy] powinien dostać 9 potwory psuły klimat

Nie weim czemu tak uważasz, moim zdaniem far cry zasluzenie dostal 10/10 na tamte czasu to byl pzrelom daletego nalezalal mu sie dycha:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z toba poniewaz znajdz mi drugiego rpg-a ktory moze dorównać oblivionowi...

Hmm, tak na szybko NWN2: Maska Zdrajcy jest lepsza o wiele pod względem fabuły i dialogów i Wiedźmin który ma IMO o wiele lepszy świat, efektywniejszą walkę i też niestety lepszą fabułę bo ta w Oblivionie była po prostu śmiesznie krótka i nie błyszczała. Oblivion zachwycał tylko wielkością świata i jego otwartością ale poza Mrocznym Bractwem zabójców nie było tam moim zdaniem żadnej naprawdę ciekawej gildii i grafiką która niestety jest dobra do czasu, bo jak każdy widzi, bardzo szybko idzie na przód.

Nie weim czemu tak uważasz, moim zdaniem far cry zasluzenie dostal 10/10 na tamte czasu to byl pzrelom daletego nalezalal mu sie dycha:)

Tutaj za to się zgodzę, Far Cry był wtedy przełomem zarówno w grafice jak i w AI wrogów. To był chyba pierwszy FPS, którego nie dało się nazwać taktycznym ale jednocześnie nawet na niskich poziomach trudności trzeba było kombinować przy walce bo akcja typu Rambo zawsze kończyła się śmiercią. Mutanty trochę psuły klimat ale one nie musiały być inteligentne, wystarczy, że w misji gdzie przechodziło się przez dżunglę nocą a one tam były miałem pełne gacie i jak tylko wyczerpywała się bateria noktowizora to zaczynałem panikować xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry zasłużył na dychę, chociażby za samą grafikę i AI wrogów. Tak samo Oblivion. Był świetny w kilku elementach, które dawały radochę i dostał dychę.

Według mnie Far Cry zasługiwał na 10 ale nie za grafikę, ale Oblivion proszę ciebie owszem w kilku momentach był świetny , ale na 9 zobacz ile osób przeszło Obliviona. Był za długi i szybko się nudzil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zako95, gry nie dostają 10 za samą grafikę, patrz np. Crysis.

Far Cry był przełomem graficznym, czymś niewyobrażalnym jak na tamte czasy. Crysis był świetny graficznie, ale nie był przełomem. UT3, COD4 wyszły w tym samym czasie i też miały super grafikę. W tamtych czasach nie było równie pięknych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem 10 dla obliviona to nieporozumienie szczególnie fabularnie to była porażka nie było żadnej wyrazistej postaci którą by się zapamiętało na dłużej(dodatki trochę to ratują) far cry jak najbardziej oprócz grafiki,fabuły,etapów miał tą jedną najważniejsza rzecz GRYWALNOŚĆ i był wtedy najlepszym fps(może nadal jest?) Co do grida skoro jest najlepszą samochodówka no to zasłużył na 10 ale to znaczy że jest lepszy niż test drive unlimited który też dostał 10? niekoniecznie , mnie jeszcze ciekawi dlaczego wersje na nextgeny tych samochodówek choć dostawały wysokie noty to niebyły one najwyższe , a jak wychodzi na pc to od razu dycha ,albo dlaczego pes( i ogólnie sportówki) który jest najlepszym symulatorem piłki nożnej nie dostał dychy(chociaż trójka) przecież 10 dostaje gra najlepsza w swoim gatunku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież 10 dostaje gra najlepsza w swoim gatunku...

Więc Puzzle Quest powinien dostać 10, bo jest jedyny w swoim rodzaju. Nie na tym rzecz polega, żeby gra była najlepsza w gatunku, tylko żeby była bardzo ale to bardzo dobra. Taki TDU np. dostał dychę, bo oferuje ogrom samochodów, motory, wielka wyspę, bajeczna grafikę i świetny tryb online. Zresztą nie da się powiedzieć czy dana gra jest najlepsza w gatunku. UT3 np. może się nie spodobać komuś, kto gra w BF'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że ocena gry wyraża opinie recenzanta i nie każdy się musi z nią zgodzić więc ja też się posłużę przykładem

są dwie liczące się symulatory piłki nożnej pes i fifa i żaden z nich nie dostał 10 mimo że któryś jest lepszy od drugiego a innych niema właśnie tego nie mogę zrozumieć (sry jeśli jestem dla ciebie trochę :lol: ułomny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze mimo wszystko zdarzają się gry które nie zasługiwały na dychy i takie które zasługiwały ale nie dostały ,btw jakie gry w niedalekiej przyszłości według was mają szanse powalczyć o dychy znając osobiste upodobania redaktorów cda ,może nowe brothers in arms dostanie 10 od macabry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...