Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

1.jaką poleciacie snajperke ? głownie chodzi mi o (1 shot 1 kill) i by pocisk nie opadał na większych odległościach wink_prosty.gif

Niestety, każda snajperka zabija na jeden strzał w klatkę piersiową do odległości ~15 metrów. Także polecam szybko nauczyć się strzelać z głowę jeśli chcesz coś ugrać na większy dystans. Początkowa CS-LR4 jest dobra do nauki. To taki przeciętniak, nie jest w niczym najlepsza, ale i nie jest najgorsza. Potem możesz próbować np. M40A5 (największy DPS, ale najwolniejszy pocisk), JNG-90 (również przeciętniak patrząc na staty, nie grałem nią jeszcze więc więcej się o niej na razie nie będę wypowiadał). M98B i SRR-61 to takie bestyjki na daleki dystans - niska szybkostrzelność w zamian za niewielki opad i wysoką prędkość pocisku. Jak ognia unikaj SV-98, która okropna jest chyba we wszystkim (jak na razie wbijanie mistrzostwa na niej było dla mnie największą udręką). Scout Elite i FY-JS to fajnie snajperki na krótki dystans, lecz po ~95 nie zabiją jednym strzałem w głowę, co trochę je dyskwalifikuje z roli uniwersalnej snajperki. Na razie tyle, jakbyś chciał więcej informacji na temat snajpienia to daj znać, z chęcią tutaj pomogę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek mi się ostatnio udało skontrować kontrę :P Ale się gostek zdziwił :)

Nawet animacja była stosowna - jak przy kontrze próbował mi wbić nóż w brzuch a ja w tym czasie cios w łeb i klingę w tułów. Nice :P

Dwa razy się mi tak udało... Hehe. Fajna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie

czyli kontra na nóz wystarczy raz f nacisnać jak sie wyświetli fajnie to wygląda

a co do snajperek odblokowałem scouta ale to nie dla mnie wink_prosty.gif wrócilem do m40a5 i spokojnie strzelam w łeb ;D

więc pozostaje mi dziś grać na sniper only ;D i czekać na M98B i SRR-61

ale zobacze jeszcze raz tego scouta na krótkie dystansy

jeszcze raz wielkie dzięki

edit

własnie odblokowałem sw-98 ale mam jej unikać :D więc chwilke pogram zobacze co to jest :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Inwestygowałem sprawę. Właśnie miałem pisać tongue_prosty.gif

Ta animacja po prostu tak wygląda - przeciwnik zaczyna kontrę - odpycha / przytrzymuje naszą rękę itp. Jeśli gracz faktycznie zdąży wcisnąć F - animacja kontynuuje po jego myśli, jeśli nie - idzie tą ścieżką jak opisałem wcześniej - typ dostaje pięścią w łeb a nóż trafia tam, gdzie od początku powinien.

Faktem jest, że 90% graczy poprawnie kontruje, więc trudno w praktyce zobaczyć tę animację tongue_prosty.gif

W międzyczasie spotkałem się z plotką, że kontrować można ZAWSZE przez sekundę, tylko jak atak nie nastąpił od frontu, to nie zobaczymy informacji QTE... Nie wiem, nie wydaje mi się, ale będę dzisiaj sprawdzał jakby się zdarzyło tongue_prosty.gif

EDIT: Więcej: www.youtube.com/watch?v=EuNT4fvVT0s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jakoś te wszystkie błędy BFa w sumie mnie omijały. Aż do dnia kiedy wprowadzili obecny double exp dla graczy premium. Teraz non stop dostaję przepiękny komunikat: Could not jon the server. Jeśli po którejś z kolei próbie uda się dołączyć na jakiś serwer, gra się wyłącza z komunikatem Client closed down connection, no po prostu pięknie O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP mam to samo :/

Ciekawi mnie bardzo kiedy wybuchnie jakaś mini afera z tymi eventami premium. Według opisu na battlelogu co miesiąc ma być inny event, a jak na razie wszystkie polegały na double exp. Ludzi z max lvl jest już cała masa. Mi dotarcie na szczyt zajęło ~140h (w BF3 mam nabite 480h i dalej brakuje mi 15 lvli). Do tego dochodzi genialny system battlepacków losujący exp boosty nawet po osiągnięciu max lvl. Efekt tego wszystkiego jest taki że mam exp boosty na następne 70 godzin gry i 9 eventów, w których nie wezmę udziału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja przy moim wątłym skillu po ugraniu grubo ponda 200h mam dopiero poziom 108. W zapasie jeden booster 200% (całe 2 takie dostałem w sumie; 4x 100%, sporo 50 i masę 25), więc gra nimi raczej nie szasta. Na 2x XP załapałem się raz :-/ Więc więcej się zapewne nie zdarzy.

Co do eventów - to może mają także na myśli te konkursy co je ogłaszają na Battlelogu? O których się zazwyczaj orientuję jak już się skończyły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O których się zazwyczaj orientuję jak już się skończyły...

Skąd ja to znam...

Na razie 163h na liczniku i niemalże 102 poziom. Niestety mam obecnie pecha co do boostów. 200% zdarzyło mi się dwa razy, 100% niewiele więcej. Na razie używam głównie moich 25% i ew. 50% gdy raz na jakiś czas się takowy trafi. Gdybym w czasie double expa skupił się na grindowaniu (Op. Locker M320LVG/Defib Only 24/7) to zapewne bym już dawno miał max. Gdybym nie grał tylko snajpą też bym pewnie miał :D Ale osobiście wolę się po prostu dobrze bawić przy grze niż jedynie szpanować statami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, miesiąc minął. Pomyślałem - problemy pewnie już minęły, wracam do gry!

Nie ma już błędu z DirectX. Ale spokojnie, DICE nie zawodzi - nie mogę się połączyć z żadną grą. Restart Origina nie pomaga. Za każdym razem "Nie udało się dołączyć do serwera", niezależnie od serwera :P

Ta gra... Titanfall wyjdzie, pewnie zupełnie o BF4 zapomnę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio nie chcę cię martwić, ale Titanfall jest tworzony przez studio respawn entertainment, które jest pod skrzydłami naszego ukochanego EA! Warto także pamiętać że niedawno odbyła się zamknięta alfa titanfalla. Tak, alfa - dwa miesiące przed premierą. Krążą plotki o becie, która będzie odbywać się podobnie jak w przypadku bf4 - jakieś 2 tygodnie przed premierą gry. Żeby nie było offtopu: w bf4 w nowym patchu wersje na konsole i pc mają zostać ujednolicone (czyli w praktyce będą pewnie takie same bugi na wszystkich platformach!) oraz znerfione mają zostać granaty impact i mini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) oraz znerfione mają zostać granaty impact i mini.

Eh, jedyne rodzaje granatów, które stosuję :) Początkowo używałem zapalających, potem tylko mini (bo 3 :-P), ale ostatnio przesiadłem się na Impakty - bo wybuchają niemal od razu - są świetne na kamperów w barakach - ostatnio 3ech jednym zdjąłem). I teraz i tą przyjemność mi odbiorą? Brawo Dice!

Pozostanie biegać z granatnikiem po mapie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaCreep - Wiem. Ale Za błędy nie odpowiada EA, lecz DICE smile_prosty.gif

Za to, że Battlefield 4 wyszedł jakiś rok za wcześnie odpowiada EA. Może się okazać, że Titanfall też jest popędzany. Przecież kto robi betę w lutym, jeśli wtedy gra będzie już w tłoczni. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wtedy zdążą zrobić Day-zero Patch :) No chyba, ze problemy są bardzo skomplikowane.

Z drugiej strony - niemożliwością jest stworzenie gry, która wszystkim będzie dobrze chodzić - miliardy możliwych kombinacji sprzętu i oprogramowania, mniej lub bardziej zawirusowana maszyna, takie lub inne oprogramowanie antywirusowe, które przeszkadza grze, mniej lub bardziej aktualne sterowniki, system. Wreszcie połączenie sieciowe, które ktoś ma niestabilne. Albo ma przetaktowane (lub po prostu brudne i grzejące się) komponenty w kompie, które powodują jego niestabilność.

Na takie rzeczy nigdy nie będzie 100% rozwiązania - choćby beta trwała sto lat. No ale to raczej jasne - pisze się kod tak by zadziałała na statystycznym sprzęcie a potem kombinuje czemu na innym nie chce chodzić.

Natomiast to co mamy przy BF - to zazwyczaj złe działanie po stronie serwerów, połączenia z grą, problemy które dotykają graczy używających markowego i - co ważniejsze - popularnego sprzętu - zjawiska niedopuszczalne. Jak np. straszna niestabilność systemów SLI / CrossFire. No ale jeszcze możliwe - zwłaszcza jeśli coś zostało napsute w samych sterownikach...

Natomiast kardynalne babole za które każdej firmie nalezą się baty to niedorzeczne założenia samej rozgrywki, błędnie działające algorytmy, brak zrównoważenia rozgrywki, umożliwienie grania oszustom w grze sieciowej, niestabilne DEDYKOWANE serwery i masa drobnych pierdółek, które tak wkurzają podczas gry w BFa:

- Cały czas obecny błąd 0% - tak, wiem, przeciwnik ma 0,2 zdrowia a gra zaokrągla - ale kiedy widzę to po raz setny zaczynam traktować jak bug / cheating; już lepiej jakby gra pokazywała w takiej chwili 1%...

- Niewidzialne ściany w których grzęzną kule

- Z drugiej strony - przeszkody, zza których przeciwnikowi wystaje tylko łeb, ale może zza niej strzelać bez przyłożenia karabinu do oka

- Wszystkie te momenty kiedy ginie się po sekundzie od momentu schowania się za przeszkodą gdy tylko wokół zaczną gwizdać kule albo od jednej kuli rozpylonej z karabinka technika z 50 metrów... (Mtar, ACE CQB itd...)

- Zacinanie się broni przy spotkani face-to-face - gdy nie ma czasu na celowanie tylko się naciska fire by zalać wroga ściną ołowiu,a tymczasem nic się nie dzieje, broń nie strzela i się ginie

- Nie działający defibrylator - z jednej strony potrafi wskrzesi wycelowany byle jak z odległości 2 metrów i bez kucania a czasami nawet jak przyłożymy go z pełną precyzją - nie działa nawet po kilka prób (np. niemal nigdy nie wskrzesi, jeśli padły wojak częściowo wklei się w elementy mapy...). Podobnie jak prawie nigdy nie udaje mi się zabić defibem wroga... Mimo, ze próbuję często. I tak - ładuję przed użyciem.

- Regularnie "nie wchodzący" nóż. Wróg ma zbyt długi czas na kontrę.

- Nadal kretyński system spawnów - pomijam sytuację, gdy wbijam na gracza będącego w środku walki (chociaż w Dominacji zauważam, że 95% spawnów na członku drużyny oznacza niemal natychmiastowy zgon niezależnie od widocznej sytuacji... Zwłaszcza, że odnoszę wrażenie, ze wróg widzi mnie na sekundę wcześniej, zanim ja dostanę kontrolę nad postacią - podczas gdy jest ciemny ekran respawnu), ale do szewskiej furii doprowadzają mnie sytuacje gdy gra teleportuje mnie w środek oddziałów wroga, albo wrzuci niby w puste miejsce, zużyję 2-3 sekundy na rozejrzenie się dookoła, dobiegnięcie do osłony (Bo, a jakże! Masa punktów startowych to otwarty teren. Brawo Dice!) i zastanowienie gdzie dalej. I w tym momencie kula w plecy od kogoś, kogo tam przed chwilą jeszcze nie było. Na "Brzasku" to jakieś 30% moich zgonów...

Coś pominąłem?

Najgorsze, ze poza tym gra jest diablo miodna i przyjemna. Ale te momenty kiedy gra wkurza pojawiają się strasznie często - przez co na prawdę ciężko się nią cieszyć, gdy przez połowę czasu frustruje.

---

Pocieszam się, że teraz będę co trzeci tydzień w delegacji, to odpocznę od BF4. Zwłaszcza, że na lapku (GTX 765M, 8GB RAM, Intel i7...) nie chce się nawet uruchomić. BF3 też jest niemal nie grywalny. Na szczęście mogę sobie wówczas w spokoju pograć w betę Reaper of Souls i wydaje się ona bardzo dobrym krokiem naprzód w stosunku do Podstawki Diablo 3 :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Cały czas obecny błąd 0% - tak, wiem, przeciwnik ma 0,2 zdrowia a gra zaokrągla - ale kiedy widzę to po raz setny zaczynam traktować jak bug / cheating; już lepiej jakby gra pokazywała w takiej chwili 1%...

Ten błąd jest o wiele ciekawszy. Zdaje mi się, że gra nie zaokrągla hp (pomijam już fakt, że zycie powinno być zapisane jako int - liczby całkowite....) ale zwiększa hp przeciwnika powyżej 100. Kilku takich delikwentów przyjęło już pocisk z M82 na klatę i mi oddało :/ Z BFem jest ogólnie ten problem, że błędy tej gry nie ograniczają się do jakiegoś tam odsetka graczy, lecz dużej ich części. Do tego zabugowane są jej podstawowe elementy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co się dzieje ze zbanowanymi osobami? Dostają bana na całe konto? Na wybraną grę? Jak to działa? Od czasu jak trafiłem na pewnego oszusta z aimbotem jakieś 2 miesiące temu obserwuje jego profil codziennie i mimo, że był nagrany i zgłoszony przez wiele osób to i tak do dziś gra i zapewne nadal używa bota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kupiłem BF4, dzisiaj jak przyjadę to sobie go zainstaluję a pogram pewnie dopiero jutro, bo jak się domyślam to do tej pory wyszły 2 tony patchów.

Tak czytam o tych DMR-kach i chciałbym, żeby dopóki się na dobre w multi nie rozkręcę, dodali możliwość zamontowania na nich lunety mocniejszej niż x4. Nawet, żeby te x6 były maksymalne...

No jak to tak na nich maksymalnie ACOG. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy też macie taki problem z zainstalowaniem patcha do Bf4 (tego najnowszego), pobiera mi się 20kb/s a powinno 1mb/s i co chwilę pojawia się błąd, że aktualizacja nieudana. No poprostu tylko pogratulować kochanemu EA, na szczęście mam Bf3 do którego czwórka traci niesamowicie dużo. No ale nie oszukujmy się wiele patchy musiało wyjść żeby w trójkę grało się przyjemnie, może z 4 będzie podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...