Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Mnie najbardziej wkurza, że strzelam i nie zabiję a ten 1-3 strzały i ja leżę, od czego to zależy?

oczywiście skill jest ważny ale bardziej w połączeniu z bronią - jak gostek lata nonstop z jedną giwerą to nawet jak giwera ma słabsze parametry to w jego rękach jest zabójcza - więc najlepiej wybrać sobie broń z dobrymi parametrami ( http://symthic.com/bf4-stats) i potem nonstop z nią biegać a efekty same przyjdą

- awkos ogar mapy też ma duże znaczenie - kiedy ty zastanawiasz się czy ktoś wyskoczy przed Ciebie w danym miejscu to gracz znający mapę wie że ktoś zaraz wyskoczy przed nim i to mu daje większa szansę na killa

Ostatnio zabił mnie, ale jemu pred zjechałem do 0hp- tak pokazało w podsumowaniu.. bezsensu.

a to już jest znany bug w BF4 i wszystkich wkurza, trzeba czekać na patcha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jakiego LKM warto wymaxować , zaczynam drabinkę LKM-ów i jestem ciekaw w co warto zainwestować .

Jeszcze na początku grudnia wielu graczy chwaliło MG4 ale jak jest teraz?

Akurat grałem ostatnio trochę supportem (tak, też się dziwię :)) i powiem tak. O ile bardzo przyjemnie grało mi się LSATem czy Pechenegiem i są to dosyć zabójcze bronie to gdy dobrałem się w końcu do MG-4 to dopiero uświadomiłem sobie jaka to jest kosiarka, nawet żadnych dodatków na niej nie potrzeba szczególnie. M249 powinno być podobne, ma prawie identyczne jeśli nie identyczne staty, z tym że musisz zabić czarnucha czyli przejść kampanię (kto grał będzie wiedział o co mi chodzi) i też będziesz mógł się bawić. Osobiście unikałbym używania U-100 czy M240. O ile ten pierwszy jest bardzo sytuacyjny imo i w sumie nie najgorszy na dystans (tylko strzelaj seriami po 1-2 pociski) to eMka to dla mnie porażka w porównaniu do tego czym była w Trójce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi pakietami? Otwierać wszystko, te dodatki nie znikają z czasem? Czy to jest na stałe, i jeśli aktualnie nie korzystam z premii, czy one potem znikną?

Dzięki za w.w odpowiedzi, co do bugu to wiem, trochu naczytałem się forum na battlelogu. A z brońmy to jest problem, bo na razie mam początkowe(m.in. AK 5C, AK-12 itd. ), bo jak napisałem raczkuję, więc jestem łatwym celem dla innych i sam mam trudności w zabijaniu.

I wkurza te "memory leaking" po graniu kilka mapek, potrafi nie źle zamulić kompa i okazuje się że mam z 90%+ zajętej pamięci fizycznej. Wiem jest sporo baboli, ale nie będę się użalać nad tym.

Jak sprawdzam co trzeba "zrobić", by mieć odkryte nowe rzeczy, to jak kosmos.

Ale każdy tak zaczynał, choć większość ma doświadczenia w grach w FPS multi, a ja praktycznie żadnych, bo jednak wolę MMO RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi pakietami? Otwierać wszystko, te dodatki nie znikają z czasem? Czy to jest na stałe, i jeśli aktualnie nie korzystam z premii, czy one potem znikną?

Otwieraj wszystko od razu i używaj od razu (chodzi mi o premie do expa). Nic nie znika, nawet jak dostaniesz dodatek do broni, której nie masz to po prostu gdy odblokujesz daną broń będziesz miał od razu dodatek do użycia. Premie do expa działają przez godzinę, potem należy użyć następnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe doszczegółowienie - bonusy do EXPA trzeba aktywować - podczas gry dajesz ESC i masz je na liście w prawym, dolnym rogu. Po wybraniu działają przez godzinę GRY - czyli jak wyjdziesz po kwadransie, to jak wznowisz grę nawet za tydzień, to pakiet będzie aktywny jeszcze przez circa 45 minut...

Faktem jest, że większość rzeczy w tych pakietach to bezużyteczny złom - będziesz musiał chyba sam dojść co najlepiej do której pukawki podpiąć - zazwyczaj jest jedna, dwie sensowne kombinacje i tyle :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po ponad 50 minutach spędzonych w Super hornet mam 2 zabójstwa! Nie lada sukces, jak na moje umiejętności lotnicze:)

Genialna jest dla mnie opcja przymocowania c4 do jeepa i na pełnej prędkości wbicie się w czołg nieprzyjaciela pamiętając o wcześniejszym opuszczeniu pojazdu oraz odpaleniu c4. Za takie akcje lubię bfa.

Niestety, ogólna rozgrywka doprowadza mnie czasem do szału. Walka z czołgami jako piechota to porażka i bugi np. z nożem. Specjalnie się zakradasz do gościa z wyjętym nożem po to by pocisnać go na hita i zdobyć nieśmiertelnik ale gra woli ci pozwolić na możliwość ciachnięcia wroga na 2 hity i nagradza cię brakiem nieśmiertelnika. A innym razem nie mając wyjętego noża tylko korzystając z szybkiego użycia zabijasz na jedno cięcie i wypada ci nieśmiertelnik. Pozdro dla tego co to wymyślał.

Ogólnie też nie czaję czemu na kaspijskiej granicy przejeżdżając przez wodę automatycznie wywala mnie z pojazdu. Jest w stanie ktoś to wytłumaczyć?

Na koniec mam pytanie. Czy odpalenie granatu szybszym sposobem powoduje że granat nie poleci tak daleko jak przy wyciągnięciu i przytrzymaniu dłużej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też nie czaję czemu na kaspijskiej granicy przejeżdżając przez wodę automatycznie wywala mnie z pojazdu. Jest w stanie ktoś to wytłumaczyć?

Jak wjedziesz na odpowiednią głębokość to wyrzuca Cię z każdego pojazdu (żeby nie robić sobie łodzi podwodnych z jeepów), a po prostu rzeka na Caspianie jest na tyle krótka, że dzięki swojemu impetowi pojazd przejedzie.

Na koniec mam pytanie. Czy odpalenie granatu szybszym sposobem powoduje że granat nie poleci tak daleko jak przy wyciągnięciu i przytrzymaniu dłużej?

Nie ma różnicy, który sposób wybierzesz, zawsze poleci tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej wkurza, ten cały battlelog i jego wysypywanie pamięci, po 2-3 mapkach mam nagle 92% użytej pamięci, to praktycznie nie pozwala mi już grać, pierwsze gry 1-2 są zero ścin i nie ma problemów z grą, czytałem na forum battleloga czy pl czy eng, że nie którzy mają 12GB RAM i też mają to samo, sam firefox z battlelogiem zajmuje mi z 10% na otwarciu, a po kilku mapach z 15%+ więc nie ma co się dziwić i to chyba jedyna gra która wymaga przeglądarki do wybierania serwerów itp.

Muszę kupić kolejne 4GB, ale pewnie nic to nie da, jak dalej będzie problem z "memory leaking" , może pomoże w wczytywaniu mapy, bo aktualnie to 2-3min mi ładuje mapę..

@UP Możesz, sam mam BF3 z Humble Bundle EA, ale kupiłem DVD by nie ściągać 20GB, a BF4 zajmuje 24GB.

Same pliki tez możesz jemu podesłać, w folder gdzie będzie instalowany BF, wykryje Origin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio BF4 mnie dość mocno wkurzył (nie mogę wejść na prawie żaden serwer), więc odpaliłem BF3. Moje wrażenia? Ta gra jest genialna. Nie ma tych błędów, które aktualnie dręczą czwóreczkę i chyba przy tej produkcji odczekam kilka dni/tygodni na poprawę serwerów. Troszkę szkoda, że na HC nie ma za dużo serwerów z DLC, ale jakoś daje radę. Wiadomo coś o następnym patchu? U mnie z tym BF'em co raz gorzej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie po dłuższej przerwie od BFa w ogóle, wróciłem kilka dni temu do BF3 i gra się super. Zresztą widzę, że coraz więcej ludzi wraca do 3 i nie ma się co dziwić, bo to gra przynajmniej o klasę lepsza, a bez tych paru bajerów z 4 można się obejść i czerpać przyjemność z gry zamiast frustrować się co kilka minut. Pomijam już to, że moim zdaniem wygląda lepiej i bardziej prejrzyście niż 4 no i chodzi lepiej. Jak tak dalej pójdzie to może jeszcze się rozrusza stara dobra trójka. Cel na ten rok: 10k killi z G3 i M416, bo tego jeszcze mi brakuje, zeby mieć 100 SS na top 5 broniach Assaulta :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilką na mapie Metro, eh trochu dziwna ta gra, tzn rzucanie granatami itd, nic więcej się nie robi, ale można trochu "podskillować się" . Brakuje map w b4, takich jak Metro, Kanały do DM, czasem lubię pograć w ciasnych miejscach, i powiem że bf3 dziś mi 60fps trzymało, i zmieniłem firefoxa na chrome dla samego battleloga i o wiele lepiej .

Tylko czasem odczuwam różnicę w broniach, w recoil, jestem jeszcze nie wyuczony i muszę złapać skilla w broni, by jednak tak czasem nie latała ... Ale to przyjdzie z grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bf4 będzie metro, oman, kaspijska granica, opercja ognista burza ale dopiero w kolejnym dlc, które ma wyjść jak dice naprawi bf4.

Szczerze to nie wiem czy się skuszę. Z tych mapek kusi mnie tylko Oman, bo to jedna z moich ulubionych mapek z bf3.

Co do metra to wyszukaj w battlelogu "explosives" żeby wyskoczyła ci lista mapek metra bez granatów, rpg, c4, granatników i całego tego szitu. Zupełnie inna rozgrywka, o ile da się tak powiedziec o tej mapce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gram od dwóch tygodni w bf3 i mam bardzo niski Score Per Minute - 208. Jak go szybko podbić? Czytałem, że najlepiej grać na team deatchmatch. Ale pamiętam, że w Bad Company 2 dostawało się różne medale, ze np. 5000 punktów i to nieźle podbijało średnią. Czy tutaj również występują? I cop trzeba zrobić żeby takowe otrzymać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@upadlyBankowiec

Grać na serwerach 64P.

Grać na normalu (więcej asyst i baretek).

Być ciągle w centrum akcji.

I po prostu wykonywać jak najwięcej akcji na minutę (flagi, używanie gadżetów i strzelanie).

Medale oczywiście są (10k XP), poza tym za każde 100 killi daną bronią są gwiazdki za 2000 XP i co jakiś czas gwiazdki za grę daną klasą/pojazdem - po 10k XP.

Co do trybu gry to raczej na Conquescie najłatwiej szybko nabić XP. Chyba, że już jesteś bardzo dobry to TDM też się nada, ale trzeba doskonale znać mapy i wiedzieć jak się poruszać, żeby wykręcać wysokie killstreaki - wtedy da się mieć 1000+ SPM nawet na 32 osobowym TDMie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest loteria. Często wbijam bez problemu, a czasami muszę próbować wbić po 5-6 razy zanim mnie dołączy. A czasami nie dołączy w ogóle. I szczerze przyznam, że w tej chwili jest to najbardziej wkurzający mnie błąd gry, reszty jakoś nie uświadczam jakoś na tym często aby mnie zdenerwowały. Inna sprawa jest z balansem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się gra w te BF3, jedyny mankament to nie zapisuje mi ustawień broni itp, wchodzę na serwer a ja nie mogę wybrać broni M27 IAR, jest wybrana w battlelogu jako główna broń dla Wsparcia, a taką bronią zostałem ubity, albo specjalizacje zresetowane na Bieg, choć mam ustawione Amunicja, to jedyny problem jaki mam z BF3, ale czasem broń znika, choć serwer tego nie blokuje.

Na każdy serwer co wejdę to muszę sprawdzać dokładnie ustawienia, bo co drugi serwer mam zresetowane ustawienia.

Właśnie w BF4 podoba mi się battlelog(opisane bronie statystykami czego brakowało w BF3), nie ma problemów z zapisywaniem, wszystko działa, mogę wchodzić na serwer nie patrząc czy mam dobrze dobrane uzbrojenie. Jedynie optymalizacja i problemy z wejściem to mankamenty i pewnie jeszcze bym coś znalazłtongue_prosty.gif

Też macie ten problem w BF3 z zapisaniem ustawień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

mam pytanko

bf4

1.jaką poleciacie snajperke ? głownie chodzi mi o (1 shot 1 kill) i by pocisk nie opadał na większych odległościach ;)

2. jestem nowy i w bf i ostatnio udało mi sie skontrować nóż gosci mnie zaatakował a mi sie pokazało ze mam naciskać F ale jak to zrobiłem to nie wiem wytłumaczcie mi to :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrx7

1. 1 shot 1 kill to tylko na bliskim dystansie w klatkę piersiową (w kogoś kto nie ma perka defensywnego) lub na każdą odległość w głowę (poza kilkoma genetycznymi abominacjami takimi jak Scout Elite który chyba kamieniami strzela). Co do opadania pocisku to najlepsza jest SRR-61, do 200 metrów pocisk praktycznie nie opada. Zanim ją nabijesz to ewewntualnie M98B albo po prostu coś co ci się spodoba. Wejdź sobie na symthic.com i tam porównaj co ci najbardziej będzie odpowiadać.

2. Kontra - jeśli ktoś zaatakuje cię nożem od przodu (nie od boku, tyłu, góry czy dołu), to kiedy pokaże ci się subtelny napis 'NACIŚNIJ F ABY SKONTROWAĆ' to naciskasz F i po animacji kontry zdobywasz fraga (i jego nieśmiertelnik). Za czasów bety bf4 można było po prostu chamsko mashować F, po patchu jednak trzeba nacisnąć raz gdy wyskoczy stosowny napis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...