Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

@2UP: Zależy co Cię irytowało.

Czy RPG dalej ma namierzanie?

no tak , to bardzo ważne przed podjęciem decyzji o kupnie BF4 - czy rpg ma namierzanie hm... że też wcześniej nie pomyslałem o tym decydującym aspekcie gry w BF4,

cholerka, a jak rpg ma namierzanie to może rzezczywiście nie kupuj a ja sprzedam komuś swojego BF4 na allegro no bo jak tu grać jak rpg ma namierzanie?, ale z drugiej strony sprzedać i narazić kogoś innego na rpg z namierzaniem ? nie, to nie wypada, tak kogoś pogrążyć hm... muszę to przemyśleć... rpg z namierzaniem .... poważna sprawa ...

RPG nie ma możliwości posiadania namierzania i nie posiada go w życiu w realnym. Dla mnie to jest ważne, oczekuję, że BF4 z dbałością o szczegóły i realia odzwierciedla działanie broni, jeśli nie, to nie kupię. Wiem, że szybkość strzelania została w kilku przypadkach zmieniona, niestety. To da się przełknąć. Zamiast RPG trzeba było użyć innej broni, W BF3 jakoś mógł być FGM-148 Javelin, a poza tym jest też 9K32 Strieła-2 i Carl Gustaf, jak by jeszcze poszukać to pewnie znalazłoby się więcej wyrzutni. Takie coś można dodać, ma to sens i działa zgodnie z tym do czego to wyprodukowano, a RPG z namierzaniem wallbash.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że rpg w grze nie działa z namierzaniem. Po becie uznano to za maks OP i usunięto z gry. Mimo to na mapach jest od cholery pojazdów i ekwipunku który może namierzać. Nie mówiąc o mobilnym AA, który kosi po całej mapie. A na Dragon Pass (albo Altai, nie pamiętam) jeśli wróg przechwyci wszystkie bazy to ma 4 AA w swoich rękach. Nie ma się wtedy nawet powodu by do helki wsiadać.

Generalnie grę polecam, mapki zdecydowanie lepsze niż w bf3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ema

Nawet gdyby RPG miał teraz namierzanie to trzeba kogoś żeby oświetlić cel laserem więc broń sama w sobie nie była aż tak OP tym bardziej że teraz mało kto używa soflam'u czy PLD. Poza tym jeżeli myślisz że gra jest lepsza bez wersji RPG z bety to się ładnie przejedziesz gdyż ludzie teraz dosłownie specjalizują się w "snajpieniu" helek z praktycznie każdego rodzaju broni, który może wyrządzić szkodę helce ;) Choćby na Shanghaiu nie ma bata że nie dostanie się RPG'em czy SMAW'em próbując podlecieć do wieżowca, a do tego zawsze znajdzie się ktoś z .50cal i zacznie kasować pilotów helek. Spam Stingerów to już kompletna masakra, a w połączeniu z AA, które używa radarówek.... co tu dużo mówić RPG z namierzaniem to ostatnia rzecz o jakiej się teraz powinno myśleć jeżeli chodzi o zagrożenie dla pojazdów powietrznych i lądowych :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ema

co tu dużo mówić RPG z namierzaniem to ostatnia rzecz o jakiej się teraz powinno myśleć jeżeli chodzi o zagrożenie dla pojazdów powietrznych i lądowych biggrin_prosty.gif

no i oto mi chodziło , a dokładniej to

@emo

jeśli jeszcze nie kupiłeś BF4 tylko z powodu " oczekuję, że BF4 z dbałością o szczegóły i realia odzwierciedla działanie broni, jeśli nie, to nie kupię"

to daj sobie spokój , serio. W BF4 grają ludzie, którzy albo się nim bezkrytycznie zachwycają albo narzekają non stop, wytykają wiele błędów , wściekają się na forach i ... grają, i grać będą nadal , bo gra w BF4 jest dla nich najważniejsza - sorry ale Ty do tej grupy nie należysz i tylko się zawiedziesz , uwierz mi (mówię to tym razem bez sarkazmu z mojego poprzedniego posta) szkoda Twojej kasyicon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama gra jest moim zdaniem bardzo dobra, ale osobiście przestałem w nią już grać przez te wbudowane lagi >100 ms. Zwłaszcza jeden moment mam w pamięci jak na schodach wypaliłem 10 pocisków z ACE 52 (dla przypomnienia: wystarcza 3 by zabić) w kolesia z czego każdy trafił bo biegł na wprost przede mną po czym stanął strzelił jednym pociskiem i padłem. Od tamtej pory nawet nie odpaliłem gry.

Niby jest to specyfika silnika Frostbite a ani w BC2 ani w BF3 nie było to widoczne w aż takim stopniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Toi nie jest żadna specyfika silnika tylko opóźnienie wynikające ze źle napisane kodu sieciowego. On Cię trafił zanim Ty zacząłeś do niego strzelać :D Taka magia BF'a puki nie poprawią kodu sieciowego xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że netcode zostanie jaki jest. Im bardziej rozbudowują grę tym bardziej netcode sięim rypie. W bc2 się zaczeło, w bf3 pogłębiło, a teraz do ginięć po schowaniu się za przeszkodę doszły masowe zgony od 1-2 kulek. Jeśli będzie kolejny bf to musi być na innym silniku, w przeciwnym razie będzie jeszcze gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w BC2 i BF3 nie mam takich problemów z rejestracją trafień jak tutaj. Jak pogrzebią to w końcu dopieszczą tą grę w końcu to next-gen i jak z każdymi nowymi bajerami przychodzą i problemy. Obecnie jedyna rzecz w grze, która mi nie działa jak trzeba to problemy z kodem sieciowym, a tak poza tym gra lata jak aż się kurzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w BC2 i BF3 nie mam takich problemów z rejestracją trafień jak tutaj.

Takich nie, lecz były inne.

BC2 - masowe nie zaliczanie trafień

BF3 - ginięcie po wbiegnięciu za przeszkodę

BF4 - ginięcie zanim wróg jeszcze wróg na ciebie wybiegnie

BF5 - aż się boję co będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie zamiar kupować pod koniec następnego tygodnia. Widziałem na allegro po 99zł za klucz na tą ofertę się raczej skuszę mam tylko nadzieje, że nie będę żałował zakupu ale naprawdę w to wątpię bo z każdego bf'a nawet mimo bugów czerpało się wiele funu ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w rodzinie :D wrzuć swój nick na battlelogu jak już kupisz. @topic ostatnio bawiłem się trochę w trollowanie, poleciałem na spawn przeciwnika i przykleiłem mu c4 na helce zwiadowczej. Potem poczekałem aż ktoś się w niej zrespi, dałem się zestrzelić a następnie wyskoczyłem i otworzyłem spadochron. Leciałem baaaardzo powoli żeby być łatwym celem. Kiedy zacząłem obrywać z jego działek odpaliłem c4, rozwalając mu tym samym helikopter i dwóch techników w środku. A następnie zostałem pozwany o cheatowanie :D Kuniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F226, M9, MP443 i któryś z tych czeskich to tak na prawdę prawie te same pistolety. Różnią je jedynie drobne rzeczy, P226 ma najmniejszy odrzut, MP443 największy magazynek, ten czeski największe obrażenia minimalne (ale tylko jakoś o 2,5 czy coś takiego), a M9 nie pamiętam w czym jest lepsze :)

Five-seveN.... zanim nim zagrałem miałem nadzieję, że będzie to mój główny pistolet, ale max 20 obrażeń to jednak mało, 5 strzałów z bliska. Akurat dobijam na nim mistrzostwo, ale potem go nie dotykam. 500 mam na razie tylko na P226 i M93R (ten jest całkiem przyjemny, ale trzeba robić przerwy między poszczególnymi seriami, zwłaszcza jak strzela się z biodra) + jakieś 100 na G18, na temat reszty pistoletów na razie nie mogę się wypowiedzieć, na razie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały pistolecik bo przy tych wszytkich giwerach pistolet w łapie wydaje się taki ...zabawkowo malutkijezyk1.gif ok, pistol to P226 (chociaż mam odblokowane już M9 i QSZ) a na nim kolimatorek o wdzięcznej nazwie MINI icon_lol.gif cudo, przez pierwsze 10 kili uśmiech rozbawienia nie schodzi z twarzy icon_wink.gif

postanowiłem, wymaxować pistolety do M1911 - parametry ma super i przyda się w trudnych sytuacjach , swoją drogą zabawnie jest biegać po krzaczorach Guilin non stop tylko z pistoletem, polecamicon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@le_Fey

Ostrzegam przed rozczarowaniem z M1911 - to nie ta broń co z BF3. To samo z .44 - moje 2 ulubione pistolety zostały zniszczone w BF4 ;_;

hm... patrząc na statystyki M1911 powinien w BF4 być najlepszym pistoletem - zobaczymy. Porównaie z BF3 u mnie nie działa bo już mało co pamiętam z działania pistoletów w BF3 - demencja starcza ma swoje dobre strony jezyk1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pistoletów: imho najlepsze są compact 45 (jeśli uważacie że m1911 jest lepsze to tu jest porównanie, m1911 nie jest lepsze w NICZYM: http://symthic.com/bf4-compare?M1911_vs_Compact_45 ) oraz 93r na bliski dystans. P226 i m9 też dają radę. .44 oraz rex są słabe dlatego że po naciśnięciu lpm jest krótka przerwa mająca symulować odrzut tego zamka (?) który następnie uderza w pocisk. Teoretycznie rzecz biorąc to nie jest problem, jednak w praktyce koszmarnie utrudnia prowadzenie celnego ostrzału. Jeszcze gorzej jest w zwarciu - jeśli nie trafisz w głowę, na 99% przegrasz pojedynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pistoletów: imho najlepsze są compact 45 (jeśli uważacie że m1911 jest lepsze to tu jest porównanie, m1911 nie jest lepsze w NICZYM: http://symthic.com/b...1_vs_Compact_45 )

no rzeczywiscie z tego Twojego linku z symthic-a widać, że M1911 nie jest lepsze od Compact45, hm... tyle, że Compact45 też nie jest lepsze od M1911 bo ...oba mają te same parametry lol.gif

to niby w czym ten Compact45 jest według Ciebie najlepszy? - lans? jezyk1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jedno, byłem sceptyczny co do multi w B. Ale mając B3 z bundla, i teraz w miarę normalnego neta to sprawdziłem i jestem zadowolony z działania gry jak i rozrywki , mam jedynie dodatek " w zwarciu" Premium nie kupiłem, chciałem wpierw obcykać i sprawdzić tą grę, ale i tak jestem chłopcem do bicia, inni to nazwą łagodnie pisząc " łatwym celem" ^^ No ale im dalej to lepiej, dziś wprawdzie, 5 killi pod rząd, ale i tak cały czas stosunek zabójstw i dedów jest słabiutki .

Gra na multi z kilkoma rzeczami wysokie i średnie ale 3/4 rzeczy ultra w grafice działa na i3-2100 i gtx 670 bez zająknięcia nawet z vsync załączone, Nie odczuwam braku płynności, spadków fps, nawet na mapach 64, bo takowe testowałem, były helikoptery czołgi, samoloty, więc miałem nawet otwarte mapy.

To dopiero 3 dzień grania. Nie wiem ale chyba bez kupna premium się nie obejdzie dalsze granie, to trzeba poczekać na promocje, które już niestety były, ale bałem się brać w ciemno, wpierw spr sprzęt, bo każdy gada o i5 minimum do grania, jaki ping a ten w miarę i nie narzekam ok 50-80ms i sądzę że polubię multi fps, choć grywałem tylko mmo rpg:P Powoli się poznaje grę, od czegoś trzeba zacząć , na razie nawet dostałem nożem w plecy, ale im więcej grania tym więcej się zbiera exp.

Sry za rozprawkę.

Jak ktoś ma jakieś porady czy chciałby coś dodać to proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...