Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

No to bardzo dziwna sprawa, bo po premierze było mnóstwo płaczy, że mimo iż AMD to partner sprzętowy to na konfiguracji radeon+procek amd gra chodzi gorzej niż na nvidia + intel. Ja mam spadki i to spore przez procesor, i5 2500k kręcony na 4,6ghz to najwidoczniej już za słaby sprzęt na tą grę o karcie nie wspominam(GTX 670) bo jej złużycie w czasie gry oscyluje w granicach 65%. Podobno na win8 gra jest średnio 25% szybsza, bo ten system lepiej zarządza CPU ale dla jednej gierki na dodatek tak spartaczonej nie będę tego testował. Ogólnie na większości map mam 80-60fpsów tylko Locker wybija się na ponad 120-150 co przy monitorze 120hz nie gwarantuje mi komfortowej gry. Oczywiście ustawienia to ultra low z wyłączonymi wszystkimi bajerami jakie istnieją w BF4 Settings Editor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Chwila... jedziesz na Nvidii i masz spadki? No przecież mówiłem ;) Owszem były skargi na początku odnośnie AMD, ale już nie ma. Masz lepszy sprzęt niż ja ale najwidoczniej u ciebie gorzej chodzi czyli można śmiało stwierdzić że to wina sprzętu lub sterowników.. imo stery bo sprzęt sam w sobie raczej nie jest winny bo niby czemu miał by być. IMO trzeba czekać na nowe sterowniki i tyle, a między czasie dojdą jakieś poprawki co do optymalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem BF4 na PC po raz pierwszy od jakiegoś czasu i teraz gra jest zupełnie niegrywalna na dwóch kartach. Problem tyczy się zarówno SLI (częściej), jak i Crossfire (ponoć rzadziej, ale mnie ustrzeliło).

Na PS4 one shot = one kill dalej występuje, mam wrażenie, że jest problem z hitboxami, a duży Conquest jest dalej zepsuty. Na PC dalej mam rubberband na dużym CQ, a teraz muszę jeszcze grać tylko na jednej karcie. Wrak gry. Największa kompromitacja tego millenium. Na całe szczęście nie ma problemów z DLC, bo nie widziałem na forum, żeby ktoś się skarżył na błędy przy aktywacji Premium.

Jak można łatać grę naprawiając niewiele, a psując coraz więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zupełnie z innej beczki. Czy ktoś grywa jeszcze w BF Bad Company 2 na multi? Chciałem się zapoznać z tą częścią serii, ale niestety nie wiem czy się nadal opłaca kupować grę dla multiplayera.

BTW szkoda, że ominęła mnie ostatnio promocja na Originie - z tego co widziałem BC2 było tam za 3 zł, wtedy nawet bym się nie zastanawiał nad kupnem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wernetto

Zainstaluje BC2 dzisiaj i powiem Ci później jak wygląda sprawa z liczebnością graczy wink_prosty.gif

EDIT: Serwerów w BC2 jest obecnie jakoś tak ponad 130, ofc. to są wszystkie dostępne tryby itd. Czyli jest w co grać i można śmiało brać BC2 jak się ma te parę złoty wolnych;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL raczej nie dojdą, bo żadne sterowniki które wyszły od premiery(a było ich kilka) nie wpłynęły w ogóle na płynność gry i framerate. Teoretycznie te mityczne Mantle ma dać wzrost wydajności i mniejsze złużycie CPU ale chodzi tu tylko o AMD(choć przeczuwam, że obiecują grużki na wierzbie i nic z tego przełomowego nie wyniknie) więc dlatego mówiłem, że jade na Intelu i mam spadki, karta jest tu niczemu winna, ona odpoczywa w ciągu gry, bo co to jest 60% złużycia. Niestety Battlefieldy(3 i 4) mają to do siebie, że są "genialnie" zrobione jeśli chodzi o złużycie CPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DannyK

Dojdą nie dojdą wina leży gdzieś pomiędzy sterownikami, a architekturą gry. Ludzie mówili że te freezy z zapętlonym dźwiękiem to wina sterów i "fixów" była masa po sieci, a okazało się że to coś w grze było nie teges. Czyli można śmiało założyć że coś się poprawi, a co do poprzedniej części to moi znajomi, którzy jadą na Nvidii nie mają jakoś żadnych problemów z wydajnością w 3'ce i tylko 4'ka obecnie trochę kuleje.

@DaCreep

Musisz o to zapytać obsługę EA, albo na forum BF'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jakoś u mnie na Intelu nie ma problemu ze spadkami wydajności, a jedyna w sumie różnica między mną, a osobą, która ma spadki to rodzaj karty graficznej czyli u mnie radek, a u drugiej osoby Nvidia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pograłem troszkę w BFa i powiem tyle. Jeszcze nie widziałem tak nie udanego DLC do któregokolwiek Battlefielda. Bez pojazdów nie ma sensu się ruszać. Podobny do Armored Kill, ale tam mi się znacznie lepiej grało. Mapy są wielkie, ale takie nijakie. Nie dziwię się, że akurat to DLC dali do edycji specjalnej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w końcu włączyć grę słysząc, że nowy patch nadszedł.

Za KAŻDYM razem, gdy próbuję wejść na jakikolwiek serwer wyskakuje mi błąd sterownika. Ta gra mnie wykończy. Nie chce mi się nawet bawić w reinstalację, znowu ściągać trylion GB, żeby później był kolejny error? pokerglass.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

Chodzi Ci o komunikat o rekomendowanej wersji sterowników NVidii? Rzeczywiście ma to ikone błędu, ale wystarczy kliknąć OK i można grać. Niby rekomendują tam najnowsze sterowniki (331.82 czy coś takiego), ale ludzie w Internecie nie polecają ich do BF4. Mi się nie chciało sprawdzać, bo na obecnych działa dobrze, a te najnowsze u niektórych pogarszają wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne są absolutnie najnowsze sterowniki? Mam świeże sterowniki, zainstalowane już po premierze BF4, potem wyszły jakieś nowsze (zmieniła się jakaś dziesiąta liczba po przecinku w numerku czy coś) i przy instalacji kompletnie się wysypały. Musiałem przywracać te wcześniejsze i jeżeli jeszcze nowsza wersja jest równie "stabilna", to nie wiem, czy dam radę ją zainstalować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...