Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slateer

Call of Duty (seria)

Polecane posty

Nareszcie się zebrałem i ukończyłem singla MW 3. Najpierw oczywiście muciłem w multi, potem kompletnie zaprzestałem grania, a nie dawno przypomniałem sobie że CoD-y przecież też mają singla. I to jakiego! Można narzekać że stężenie akcji jest zbyt odrealnione, że skrypty wrogów to tylko wychodzenie kolejnych fal tych samych klonów, którzy zawsze giną w praktycznie ten sam sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że nie raz zrobiłem "WOW" na to co działo się na ekranie. Wątki fabularne przenikają się niczym w najlepszym wojennym thrillerze, a powtórka z Czarnobyla "w skórze" Jurija to prawdziwy majstersztyk. Szkoda że im dalej w las, tym wchodzą co raz to znane już schematy i to niestety zaczyna wkurzać. Kompletny bezsens to misja na Syberii i ciągłe wzywanie Predatora na grupy wrogów.

Końcówka za to, wynagradza te błędy no i ogólnie daje dużo pole do wspominek jak to się fabuła we wcześniejszych modern łorforach rozwijała. No i kurde ten głos kapitana Price'a dalej jest niedościgniony.smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiadomo kto będzie polskim dystrybutorem Call of Duty:Ghost bo wcześniejszy dystrybutor czyli LEM zostało sprzedane lub zamknięte. A marki które wydawał LEM czyli gry od Activion interesował się cdp.pl. To wie ktoś kto będzie polskim dystrybutorem Call of Duty:Ghost ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy szkoda... może wreszcie do sporej grupy ludzi zaczęło docierać, że Activion od iluś już lat sprzedaje im jeden i ten sam odgrzewany kotlet (choć czasami z niezłą fabułą acz to zazwyczaj panom z Treyarch coś imo ciekawego udawało się zrobić na tej płaszczyźnie ;)) a tym samym liczba sprzedanych egzemplarzy/zainteresowanie serią spada? Można dodać do tego nową generację za rogiem, konkurencję itd. W końcu ile razy można wcielać się w hurr durr bohatera ratującego Amerykę/świat przed zagładą itd. Wszystko kiedyś się przejada ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ile razy można wcielać się w hurr durr bohatera ratującego Amerykę/świat przed zagładą itd. Wszystko kiedyś się przejada ;]

Teraz masz psa głównego bohatera niewdzięczniku.

Ogólnie to jakoś tak mało interesujący ten CoD. W multi nie mam zamiaru już w tej serii nigdy grać, bo za każdym razem jak widzę tę piaskownicę to nie jestem w stanie wyrobić 10 minut. Zawsze przechodziłem jednak single (ten w BO2 był naprawdę dobry). Teraz jakoś nie widzę sensu. Zdaje się, że COD przegrał walkę nawet na tej płaszczyźnie, bo BF4 ma więcej wybuchów i ładniej walące się budynki.

Plus there's Killzone. Duh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz .. Niektórzy lubią taki typ multi, ale po takiej masie zabitych graczy każdy chce pograć ze znajomymi, a nie ma z kim, bo nikt nie specjalnie pała zainteresowaniem do gry. Zostaje Battlefield do ktorego wciąż nie jestem przekonany, mimo, ze wszystko mi działa jak powinno.

@lubro No idzie Killzone idzie.. Ale ja właśnie kupiłem porządnego PC i nie jestem pewien czy bede inwestował w tak krótkim okresie czasu w podobny sprzęt ;)

Chyba zostaje trwale przerzucić sie na RPG i czekać na TES-a Online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie CoDem w Polsce jest coraz niższe z kilku powodów:

a) Baterfildy i inne Krajzisy mają reklamy w TV - niby drobnostka a ile daje

b) Baterfildy majo ładniejszą grafikę co u nas się przełożyło na masę zakupionych kopii o.O (23 tys. preorderów BF3 2 lata temu)

c) FORA O CODZIE UMIERAJĄ (lub dodawane są działy o Battlefieldzie ;_; ) - podałbym link, ale nie chcę być posądzany o reklamę. Wystarczy powiedzieć, że kiedy się tam udzielałem (do premiery BO1) nowe posty były codziennie, najdalej co 3 dni. Teraz niektóre wątki mają "Ostatni post - 2 tyg. temu" i samo forum dostało dział o BFie. Już pewnie większość wie o jakie forum mi chodzi wink_prosty.gif

d) ludzie łapią, że to kotlet

e) dziwna polityka LEM - jedne DLC idzie w pudełeczku do sklepu, gdzie więcej ludzi je kupi a jedne nie. O braku sizon pasa poza Steamem nie wspomnę (oficjalne źródła, a nie keye.pl whatever)

W Polsce niestety CoD przegrał z BFem. Zanim zjedzą mnie fani, muszę powiedzieć że w CoDa na multi szczelam od CoD4 do BO2, w którym mam chyba 200h gry - widzę upadek serii i szczerze mnie on smuci. BO2 w multi zawiódł mnie okrutnie, Gołsts pożyczę od kolegi zanim zdecyduję się kupić...

EDIT: BO2 mam 194h gry, teraz sprawdzone na stimie. Okrutnie słaby wynik biorąc pod uwagę to, że w MW2 (nie liczę nawet CoD4, tam to jest duuuuuuuuuuużo godzin nabitych :D) mam 410h....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mnie za bardzo multi w nowym codzie nie interesuje bardziej interesuje mnie ten tryb Squad i survival do 4 graczy bo w mw3 więcej godzin przegrałem na survivalu nic na multi. Lecz to chyba nie jest dobry pomysł żeby kupować grę dla jakiegoś trybu bo cod bo2 kupiłem dla zombie które mnie zawiodły. Więc ja chyba poczekam na Titanfala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturdzie

Proszę - stosuj się do zasad interpunkcji i gramatyki języka polskiego. Twoim postom sporo brakuje :)

Teraz masz psa głównego bohatera niewdzięczniku.

DOGE, PLZ.

Plus there's Killzone. Duh.

Nie każdy ma konsolę [joke mode on]#PC #glorious #master_race[/off] ^_^ Niemniej nie będę zaprzeczał, że imo najnowsza odsłona jeden z flagowych serii Sony zapowiada się wyjątkowo ciekawie ;)

widzę upadek serii i szczerze mnie on smuci. BO2 w multi zawiódł mnie okrutnie, Gołsts pożyczę od kolegi zanim zdecyduję się kupić...

Kurczę, jak to ugryźć? #_# Na początku chciałem powiedzieć, że przy całym hejcie/narzekaniach - słusznych bądź nie - na serię Acti/IW (plus miliarda innych firm) to jednak jest to seria dosyć mocno wpływająca na konkurencję a z drugiej... jeżeli zgodzić się z tezą, że seria Battlefield traci w oczach graczy (stacza się kolokwialnie mówiąc) właśnie przez to aby przejąć fanów Call of Duty i się do tej flagowej serii upodabnia to nie wiem czy ta cała konkurencja/rywalizacja mi się podoba. Biznes biznesem, ale jednak miło by było raz na jakiś czas dostać jakąś innowację a w gatunku FPSów pod tym pojęciem ostatnio twórcy chyba rozumieją, w mej opinii, rozdzielczość/jakość/wielkość eksplozji na ekranach monitorów albo telewizorów. Ogólnie jednak pomimo tego wszystkiego wolałbym aby te dwie serie istniały - albo przy upadku jednej pojawiła się jakaś inna - bo bez tego twórcy nie będą nawet próbować udawać, że coś się zmienia (choć imo ogółem, jeśli o tym mówić, to dla "prawdziwej konkurencji" trzeba nam nie-Amerykańskiej firmy, która będzie robiła FPSy, które nie zamkną się w stwierdzeniu "Ameryka ratuje świat" :D).

Niemniej jednak szybkiego zabicia serii przez Acti - o ile kiedykolwiek w ogóle do niego dojdzie - bym się nie spodziewał, bo może jednak kolejnych rekordów zamówionych pre-orderów nie pobiją, ale gra na siebie zarobi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z codem zakończyłem na mw 3 i więcej na razie nie mam zamiaru kupić. Dlatego, ze to wcale nie wygląda na nowe olśniewajace call of duty, tylko raczej na profesjonalnego moda. Niemniej nie jest on wart 130 zł na premierze. Liczę, że w końcu albo acti, albo EA wróci do klimatów 2 wojny. Wcześniej nawet nie mam zamiaru myśleć o nowych częściach. A współczesna wojna wychodzi mi bokiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na nowego Ghosta z umiarkowanym optymizmem. Glownie dlatego, ze robi go Infinity Ward, a nie Treyarch. Patrzac na moje doswiadczenia z poprzednimi czesciami COD, to wlasnie odslony autorstwa IW najbardziej przypadaly mi do gustu tak w singlu jak i w multi. Chociaz bardzo lubie klimaty drugowojenne, to niestety ale World at War od Treyarch byl dla mnie sredni. Pierwszy Black Ops, takze autorstwa Treyarch, bardzo podobal mi sie w singlu, ale multi mimo wszystko mnie rozczarowalo. A multi Black Ops 2 z jego futurystycznymi zabawkami bylo juz kompletnie nie dla mnie. Ghost zapowiada sie ciekawie, ale nawet jesli okaze sie byc ostatecznie pomylka, to narzekac nie bede. W koncu alternatywa jest BF4, a w te serie tez mi sie gra przyjemnie. Szkoda tylko, ze DICE jest popychane przez EA w kierunku zmiany rozgrywki i upodobnienia sie do COD. To w koncu sa dwie zupelnie rozne serie, ktore charakteryzuja sie zupelnie inna skala i predkoscia rozgrywki, innym dystansem na jakich prowadzona jest wymiana ogniowa. Uwielbiam zrecznosciowa zabawe w berka strzelanego a?la Team Deathmatch w Call of Duty i nie powiem, ale calkiem niezle bawilem sie grajac w dodatek Close Quarters do BF3, ale prawdziwy Battlefield, choc tez niewatpliwie ma zrecznosciowy charakter i do symulatora mu daleko, to jednak bardziej kojarzy mi sie z trybem Rush i Conquest, na dodatek z udzialem ciezkiego sprzetu w walce i wymiana ognia prowadzona na dystansie co najmniej srednim. Mam nadzieje, ze EA mimo swoich prob zdetronizowania pod wzgledem sprzedazy Call of Duty nie sprawi, ze Battlefield zatraci swoj unikalny styl. W koncu nie potrzebujemy dwoch identycznych pod wzgledem rozgrywki gier - niech sie roznia, niech kazda ma wlasny, odrebny charakter, przynajmniej dzieki temu my, gracze, bedziemy miec wybor tytulu, ktory nam bardziej odpowiada.

PS.

Czy tylko mi sie wydaje, ze scenka z zolnierzem bijacym psa w ostatnim trailerze BF4 byla kiepsko ukryta zlosliwoscia EA wymierzona w Act i COD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Czemuż zacytowałeś część mojego posta jako kawałek posta użytkownika kamill0? :P

@Tesu

Mimo wszystko, 2 konkurentów to mało. Bardzo kiepsko ukryta :D

Wymagania podane jakiś czas temu potwierdziły się na Steamie, teraz by zagrać w kolodiudi potrzebujemy GTXa XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemuż zacytowałeś część mojego posta jako kawałek posta użytkownika kamill0? tongue_prosty.gif

Drobna pomyłka z mej strony - chciałem się odnieść do waszych obu postów, ale musiałem przez nieuwagę skasować jeden z nich i tylko odnieść się do drugiego... tak to jest jak ma się milion pięćset otwartych zakładek i pisze się kilka postów na raz ^_^ W każdym razie odpowiadając na pytanie, który singiel/fabuła Call of Duty jest najlepsza to powiedziałbym... Black Ops 2. Pomijając znany heroizm, patos i dzielnych, Amerykańskich chłopców to jest imo fajny setting, niezły antagonista oraz ciekawe połączenia z częścią poprzednią (Reznov =]). Poza tym to pierwszy raz kiedy w serii mamy możliwość wyboru (to nie cRPGy, ale na pewno jakiś postęp) oraz kilka różnych zakończeń plus są opcjonalne misje pt. Strike Force bodajże. Jak dla mnie, Treyarch pokazał elementy, na których seria może się rozwijać ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, moze ja mam po prostu "uczuciowe" podejście. Swoją przygodę zakończyłem na CoD4 i do tej pory grałem we wszystkie części. A potem wgl przerwa była od PC, na konsoli zaś inne tytuły. Wracając, chyba tęsknię za starym CoDem, jego multi i wszechogarniająca popularnością tej gry. Pełne serwery, mody, kumple na każdym kroku proszący o wyjście na dwór albo meczyl w naszego ulubionego FPSa.

"To se ne vrati"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...