Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Torchlight (seria)

Polecane posty

Powiem tak, grywalność Diablo III w porównaniu z T2 jest słabiutka. D3 grałem po 2-3h i robiłem sobie przerwę aby nie znudzić. T2 zaś ciągiem 5 godzin i chcę jeszcze. W D3 non stop uzywałem praktycznie 2 umiejętności to zaś grając Inzynierem świetnie sie bawiłem zmieniając co chwila.

+ Drzewko umiejętności jak należy,

+ sporo umiejętności pasywnych,

+ czary ze scroli dostępne dla każdej klasy,

+ możliwość upgradu sprzętu, nie tylko za pomocą kamyków ale też u odpowieniego maga,

+ duże mapy, które dodatkowo nie mają tak koszmarnej powtarzalności elementów jak w D3,

+ czytelne i przejrzyste mapy tzn wrogowie nie zlewają sie z podłożem jak w D3,

+ świetnie wyważone kolory, w D3 miałem wrażenie, że wszystko jest bure,

+ klimat :)

+ wymagający bossowie - grałem na Veteran

+ możliwość customizacji bohatera,

+ mniejsze wymagania sprzętowe, mniej się sprzęt grzał niż przy D3

- na razie nie stwierdziłem

Zaczynam się zastanawiać czy nie sprzedać konta z Diablo a za odsykane pieniadze kupić Torchlighta 2, moze jakaś kolekcjonerka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to i na mnie przyszedł czas:

Outlander jest OP. Choć poziom trudności jest wyższy niż w jedynce (a przynajmniej przeciwnicy zadają większe obrażenia), ale i tak - odrobina szczęścia przy dropie i robimy rzeź. Trzeba też przyznać - tutaj, IMO, bardziej widać, że postać jest potężna.

A teraz typowo, narzekamy:

@Rainrir:

Zwiększony zasięg? Powiedziałbym, że zmniejszony. I to chyba na wszystko, nie tylko pistolety. Dodatkowo doszły Hand Cannon, które... wyglądają kozacko. Biegać z własnym działem. XD

No w zasadzie tyle z "narzekania", bo nie mam się czego przyczepić... ja nie uświadczyłem żadnych bugów z dźwiękiem ani problemów z płynnością. BA! Internet mi urwało, ale gra się nie przerwała (bo to mój serwer był) i spokojnie mogłem wbijać dalej, a postać się najwyraźniej zapisała. Ciekawe... bo jeśli w taki sposób też się będzie ratowało postacie przed DC.

Na razie sprawdzałem Outlanderkę i tylko ją... Hmm... Ciężko ją określić - ma summony, ataki zasięgowe, klątwy. Powiedziałbym, że jest dość uniwersalna.

Jutro prawdopodobnie nie będę sprawdzał jak daleko można zajść w becie, tylko zrobię Embermage'a. A może potem i Berserka/Enga, jeśli zdążę.

Hmm... w zasadzie zostało mi się jedynie pochwalić moją podopieczną.

Początek.

Chwilę potem.

Kawałek dalej.

Pod koniec sesji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem zaproszenie do bety, pościągałem wszystko z internetu, ale na moim Launcherze nigdzie nie widze opcji 'play'. Na razie ściągam wszystko od nowa, może jakiś bug był, czy coś, zobaczę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wczoraj o tym wspomnieć - nie wiem czemu, ale miałem wrażenie, że muzyka na pierwszych planszach... jest nawiązaniem do Tristram. Takie, trochę, dziwne odczucie miałem, chociaż może to tylko ja.

Outlander:

Jeszcze kwestia Charge'a. Wbrew pozorom jest całkiem mocny, a podczas dużego starcia dość łatwo go naładować. Co prawda chyba cały czas będzie się utrzymywał na poziomie "max. poziom naładowania = +10% do danych statystyk", ale to zawsze jakiś bonus.

@UP:

Launcher miał kilka problemów... np. zacinał się na patchowaniu, co można było załatwić, zamykając go i otwierając ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej gram, tym bardziej mi się podoba. Często wypada fajny loot, enchantowanie jest bardzo fajnie rozwiązanie. A bossy i minibossy są całkiem ciężkie to ubicia. Nie sądziłem, że Berserker tak mi przypadnie do gustu, ale jednak - megaprzyjemna klasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Da się jakoś włączyć/wyłączyć mapę w Torchlightcie 1? Bo nie wiem czy to bug, czy co ale po jakimś czasie grania najpierw mapa pojawiła mi się ni stąd ni z owąd na środku ekranu, przez co była zasłaniana przez różne inne elementy gry. Teraz wogóle zniknęła i nie ma jej ani na środku ani w prawym górnym rogu, gdzie chciałbym aby wróciła. Mam wersję z CDA, miał ktoś podobny przypadek? Jak tą mapę przywrócić, bez niej gra się niewygodnie.

I jeszcze takie małe pytanko. Jak w drugim Torchlightcie wygląda robienie postaci? Po prostu wybiera się specjalizację i płeć, czy jest trochę więcej opcji personalizacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za muzykę w Torchligt odpowiada Matt Uelmen, czyli ta sama osoba co za muzykę w Diablo II to mi takie same nawiązania nie wydają się przypadkowe. Ta muzyka wywoływała takie nostalgiczne odczucia, coś jak kawałki z pierwszego Fallouta w Falloucie NV. Muszę przyznać, że za to grze należy się duży plus.

Pograłem kilka godzin w betę i sądzę Torchlight 2 mimo niskiego budżetu i znacznie krótszego nakładu pracy, pod względem rozgrywki nie ma się czego przy Diablo wstydzić. Gra się przyjemnie, potwory padają tak jak powinny, na wyższych poziomach trudności nawet czasem potrafią dopiec, ale nie wiem czy jednak nie powinno być trochę trudniej. Największy błąd pierwszego Torchligta - monotonne lokacje został naprawiony i teraz już nie czuje się jakbym znajdował się ciągle w tym samym podziemiu tylko z innym układem ścian. Tam spotkam piratów, tam jakieś zombie, jest dobrze.

Irytuje trochę walka, gdy pomagają nam choćby dwie inne osoby, natężenie efektów wizualnych praktycznie eliminuje wszelką widoczność, ale nie jest to nowa przypadłość, więc trzeba będzie przyzwyczaić oko do wyłapywania szczegółów. Na minus zaliczę także, to że praktycznie nikt nic tam nie mówi, wolałbym żeby świat trochę żył, a historia choć trochę wciągała. Chociaż, to że mój alchemist z pierwszego Torcha

zamienił się w głównego złego jest całkiem ciekawe... i podobne do Diablo

:tongue:

Te minusy to jednak nic tak poważnego abym zrezygnował z T2. Runic Games - shut up and take my money.

Mój outlander

@fergiX

Każda z klas ma obie płci, można wybrać kilka rodzajów twarzy i włosów i... zwierzaczków :happy: te z kolei też można trochę spersonalizować. Na tym chyba się kończy innowacja związania z kreowaniem postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij A - kilukrotnie, gdyż to przycisk od zmieniania ustawień minimapy ^^

Co do bety T2 - Boże, ta gra przebija Diablo pod każdym względem. Grałem w Diablo na Guest Passie i choć grało mi się fajnie, to do T2 Diabełek nie ma startu. Poprawiono w T2 niemal wszystkie wady jedynki, dodali świetne nowości, po prostu gra wciąga maksymalnie.

Wiem co będę robił w wakacje ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss:

Po pierwsze... spoilery. Ja wiem, że to h'n's, ale mimo wszystko sam sobie intrem zrobiłem niezły spoiler... Oh well, przynajmniej wiem

że mój Alchemik będzie supersilny jak "dorośnie".

:P I BTW... czyżbym widział hełm gen. Grella? :D

A tam "niskiego budżetu"... kasa, choć często, nie jest jedynym wyznacznikiem jakości. Czasami gry (albo mody) robione przez fanów przebijają oryginał. A im nikt nie płaci.

Swoją drogą... Focus zwiększa, wedle opisu, wszystkie obrażenia od żywiołów. W takim razie - także zaklęcia. Czemu więc statystyki przy zaklęciach się nie zmieniają wraz ze wzrostem tego atrybutu?

Embermage 1

Embermage 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij A kilukrotnie, gdyż to przycisk od zmieniania ustawień minimapy ^^

A no faktycznie, działa. :) Dzięki, teraz jest już git.

Każda z klas ma obie płci, można wybrać kilka rodzajów twarzy i włosów i... zwierzaczków te z kolei też można trochę spersonalizować. Na tym chyba się kończy innowacja związania z kreowaniem postaci.

To całkiem nieźle. W porównaniu do pierwszej części to dużo, tam można było wybrać tylko specjalizację.

Z tego co widzę to beta jest po angielsku. Wiadomo może czy pełna wersja Torchlighta 2 będzie również po "polskiemu"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Ja nadal będę się upierał przy tym że pistolety mają dalszy zasięg niż w pierwszej Pochodni, prawda nie jest to jakaś zadowalająca zmiana ale zawsze. Można ją natomiast poprawić dzięki Long Range Mastery. Armat nie testowałem na Wyrzutku ( cudzoziemiec dziwnie brzmi, więc nazwałem tą klasę po swojemu ), bo to jest chyba broń dla Inżyniera, nie jestem pewien. Poza tym żadna mi nie wypadła a nie chcę marnować kasy.

Też pochwalę się swoim Outlanderem, jestem zaraz po wyjściu od Winter Widow.

I jak już ktoś wspomniał o dźwiękach, to jestem niemal w 100% pewny że odgłosy strzelb zostały wzięte z... pierwszego Halo, a dokładniej taki sam dźwięk wystrzału ma snajperka.

EDIT

Mały edit, właśnie wypadła mi kusza która ma zasięg na cały ekran, a nawet dalej, poza tym miała opcję ( augment ) która po sprostaniu określonym warunkom, u mnie po zabiciu 20 goblinów tą kuszą, pojawia się dodatkowe umagicznienie, jestem pewien że w T1 czegoś takiego nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych perturbacjach i trzykrotnym pobraniu gry udało mi się przetestować Torchlight dwójkę i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony tym co zobaczyłem. Gra jest na prawdę warta uwagi, walka jest przyjemna, strasznie podobają mi się lokacje, otwarte, zróżnicowane (oczywiście wszystko to w porównaniu do jedynki). Sama grafika jest taka.. mhm.. cukierkowata - i to także mi się podoba, miła odmiana po Diablo.

Grałem Outlanderką na veteranie i muszę przyznać, że bossowie są dość trudni do pokonania, na reszcie poziom trudnośći sprawia jakiś kłopot.

Na plus można także zaliczyć różnorodność w stworzeniu postaci (od płci aż po kolor włosów), jest także więcej klas niźli w pierwszej odsłonie. Bardzo podobają mi się także pety, jest ich dużo i każdy całkiem inny (ale po za wyglądem chyba się niczym nie różnią). Ja pierwszy raz wziął Pappilona :wink:

Na razie grałem tylko dzisiaj i to kiladziesiąt minut, ale coraz bardziej jestem skłonny do wydania tych 69,90 zł na T2 :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rainrir:

Hmm... będę musiał to jeszcze przetestować, bo odnoszę wrażenie, że zasięg broni palnej jest dość mały... Co mogę zrozumieć np. Hand Cannon czy Shotgonnes (ciekawie, jak to przetłumaczą), ale przy Pistoletach? Ciut dziwne. IMO.

A czy Cannons są przeznaczone dla Engów, to mniejsza z tym - akurat takimi rzeczami się zawsze mało przejmowałem. :D

I Wyrzutek... to dobre tłumaczenie. Nie trzeba wszystkiego dosłownie tłumaczyć.

W kwestii efektów... to z Emberm. na pełnym Charge'u można zrobić karabin maszynowy na ogniste pociski. Aż się boję zapytać, czy w grze będzie PvP i jak niby miały wyglądać.

EDIT:

@UP:

69zł? To jest potwierdzone?

...

Lol, I'm in.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PvP, to nie będzie żadnego oficjalnego trybu. Ale twórcy zaznaczyli, że pewnie modderzy szybko się zabiorą do roboty i stworzą jakiś tryb umożliwiający pojedynki :P

Wypowiedź jednego z twórców:

I think a community-developed PvP mod would be pretty awesome. The whole game is tuned toward PvE, but new skills/classes/items could be created that are aimed specifically toward PvP.

Czyli narzędzia pozwolą naewt na tworzenie nowych klas, skilli i itemów... O ile dobrze interpretuję :P

P.S. Mój Berserker w czadowym hełmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby które piszą, że w Diablo korzystały z jednej-dwóch umiejętności widocznie nie grali w pełną wersję. Nie da się przeżyć grając podstawowymi umiejętnościami, trzeba korzystać ze wszystkich. No i gra mi się w ogóle nie nudzi, ale trudno rozmawiać z fanboyami ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69zł? To jest potwierdzone?

Raczej nie, według gol gra będzie kosztować 79,90. W sumie i tak mało, zważywszy na to że gra będzie o wiele bardziej rozbudowana niż T1. Ja poczekam na informacje czy grę pudełkową będzie się dało przypisać do steama. Jak nie, to raczej kupie przez steam, bo jednak wolę mieć osiągnięcia i możliwość przechowywania postaci w chmurze, tak jak w T1. Ale kiedy kupie to nie wiem, na razie nie mogę się od D3 oderwać, a na dwa takie czasozjadacze nie mam czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Wiem że nie wszystko można lub trzeba tłumaczyć tak jak jest, ale wiem jaki... trend panuje wśród polskich dubbingowców, dlatego też już dawno temu przestałem grywać w spolszczone produkcje, trza uczyć się języków ;) .

Tu muszę potwierdzić, wygląda na to że największym zasięgiem mogą pochwalić się kusze i łuki.

@ZdeniO

Muszę popsuć Ci humor, ale twój hełm Grella to produkcja chińska, praktycznie każdy taki ma.

Czas zrobić małą przerwę od T2 i wrócić do polowania na Orodraka czy jak on się tam nazywa. T1 samo się nie przejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna gra ;) skilli bardzo dużo, można zbudować własną odrębną postać, szybka rzeź i przyjemny enhant. Dużo jest tu rzeczy których zabrakło w Diablo 3 (choćby te skille) chociaż klimat w Diabełku jest lepszy. Widać ze to od twórców Diablo i trudno nie zauważyć że twórcy grali w Diabolo 3 i sprawdzali co można ulepszyć w ich dziele żeby chociaż trochę mogła pokonkurować ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość b4ry

@Xanoxis

Pomyliles tematy.

@ZdeniO

W Torchlight 1 bylo calkiem sporo modow z nowymi klasami postaci (Jedi, Sith, jakies zywiolaki), petami (bodajze wszystkie potworki z gry), a nawet mieczami świetlnymi. Cale szczescie, ze Runic udostepni Torch2Ed, bo dzieki temu zywotnosc gry wzrosnie, a i tak uwazam, ze bez tego by sie szybko nie znudzila ;-).

Czy tylko mi sie wydaje, czy naprawde mapy nie sa zbyt losowe? Kilka pozmienianych kamieni, wejsc i to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rainrir:

Tia... mam to samo. XD

@b3rt:

Tia... przydałoby się, żeby podobnie jak Ubi, do dwójki dodali jedynkę w pakiecie (tak było przy Trine 2, jakby co :D). Chcę achievementy, a trochę szkoda mi kasy na wersję Steamową czy pudełkową (a przy tym nie wiem, czy pudełkowa w ogóle jest obsługiwana przez Steam...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę achievementy, a trochę szkoda mi kasy na wersję Steamową

W razie czego możecie się zrzucić na czteropak ze steama, wtedy wychodzi po jakieś ~65 zł. za sztukę, czyli i tak mniej niż za pudło. Patrząc na aktywność tego tematu sądzę że nie będzie problemem abyście zebrali się we 4, ja na razie raczej odpadam, bo beta T2 mnie nie zachęciła do kupna. Pewnie dorwę na jakiejś steamowej przecenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do pytania Sermacieja, po wielu godzinach spędzonych w pierwszym "torczu" z chęcią przetestuję betę drugiego.

Nie dla mnie Diablo czy inne Skyrimy, ja wolę ganiać po podziemiach z moim kotem i wypasioną strzelbą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...