Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

@poor_leno

Jeśli chodzi o filmy człowiem vs natura, to polecam: Anakonda (szczególnie dwie pierwsze części - 3 i 4 to już trochę kicz), Rasa, Cujo, Szczęki, Arachnofobia, Tarantula, Zdobycz, Mordercze Mrówki (kino, jak wcześniej mówiłem, na rozluźnienie, bardzo kiczowate, ale może Tobie się spodoba), Ocean Strachu 1 oraz 2.

To tyle :).

Edytowano przez Callin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poor_leno

Na początek trzy Horrory: Zejście 1,2 - Bohaterowie uwięzieni w jakiejś jaskini/tunelu/grocie muszą znaleźć drogę na powierzchnię. Oczywiście podczas próby wydostania się towarzyszą im różne przeciwności losu takie jak ciemność, woda i gwóźdź programu potwory które są całkiem realne co czyni film naprawdę mocną pozycją.

30 Dni Mroku- Małe miasteczko na Alasce opanowują wampiry ci którzy przetrwali muszą szukać schronienia przed zimnem, jedzenia...

Film naprawdę dobry jedynie zakończenie jest przesadzone i nie pasuje do filmu.

Igrzyska Śmierci- na podstawie książki o tym samym tytule. Nie do konca jest to czego szukasz ale są elementy walki z dzikimi zwierzętami, polowanie by zdobyć pożywienie wykorzystanie przyrody do walki z przeciwnikami czy szukanie bezpiecznego miejsca na nocleg.

Pitch Black(2000, SF), Dramat w Andach (1993), Przetrwanie (2012), Lekcja przetrwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, ale wy w ogóle nie czytacie postów w całości :D podajecie tytuły, które napisałem, że oglądałem i takie, które nijak nie spełniają kryteriów. prosiłbym tego nie robić.

oba Zejścia widziałem, jedynka całkiem dobra, dwójka już gorsza. 30 dni mroku mnie także rozczarował, mimo ciekawego podejścia do kwestii wampirów. a Igrzyska śmierci, jak każdy blockbuster, obejrzy się wcześniej czy później ;)

za to na listę "do obejrzenia" trafiają Rasa, Zdobycz i Cujo. jednak nie wiem, co to za Tarantula, na dodatek Filmweb też nie wie, bo raczej nie chodzi o Tarantulę. więcej konkretów o tym filmie, Callinie.

-------

no i nie zapomnijcie o tamtych dwóch filmach, których tytułów szukam ;)

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji, ostatnio mam chęć na kino typu człowiek vs. przyroda

Ja polecę ci trochę nietypowo, bo horror Blair Witch Project, gdzie trójka filmowców spędzi trudne chwile w lesie. Co do horrorów ze zwierzętami to:

Noc Rekinów

Pirania 3D

Bestia z Głębin

Horror nad Loch Ness

Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, miałem dziwne przeczucie że kiedyś oglądałem film o nazwie Tarantula. Ale chyba jednak coś pomyliłem, lub był to taki film, który nie zagościł nawet na filmwebie :).

Do listy dodam jeszcze dwie pozycje o pajączkach: Arachnid, Atak pająków. Ten pierwszy jest bardzo słaby, najbardziej rozśmieszyła mnie scena,

kiedy oglądają wnętrzności pająka, a jeden facet mówi: patrz nie ma gruczołów ślinowych!

. Dialogi beznadziejne, nudne, gra aktorska dorównująca braciom M. Co tu dużo mówić. Obejrzyj, może Tobie się spodoba.

Ten drugi jest już wg. mnie trochę lepszy, nawet dobry, gdy klasyfikuje się go w grupie "bezmózgowców". Więcej akcji, fajniejsze dialogi...

Filmu, którego za chwilę dodam, nie obejrzę już nigdy. Takiej szmiry dawno nie widziałem. Ale BYĆ MOŻE Tobie się spodoba. Chodzi o jakże dobry film o wdzięcznym tytule Niedźwiedź. Jedyny plus tego filmu to dobrze wytresowane tytułowe zwierzę.

Film o podobnej tematyce do tego wyżej (oraz nieco lepszy) to Grizzly Park. Fabuła podobna (niedźwiedź ich w parku atakuje). Oraz oczywiście słynna Zemsta niedźwiedzicy, która fabułę ma taką samą jak Niedźwiedź.

Może dodam jeszcze film mojego dzieciństwa, katastroficzny Wulkan. Świetny film, polecam.

Chyba tyle ode mnie. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Za młodu dużo takich filmów oglądało się w telewizji jak mama nie widziała :).

Edytowano przez Callin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu, który dobre kilka lat temu oglądałem na HBO. Był o psie i jakimś gościu co na początku gdzieś zatrzymał się w samochodzie. Był tam chyba też jakiś robot. Wiem, że trochę słaby opis, ale niewiele pamiętam :/

Szukam też horrorów kręconych kamerami i typu Blair Witch Project. PA oglądałem 3 części i drugiego RECa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnienie, bo nowa strona się zrobiła i zaczynacie coraz bardziej odchodzić od tematu :D umówmy się - jeśli nie znacie innych porządnych (to znaczy z dobrymi efektami i starającymi się trzymać w napięciu) horrorów ze zwierzętami/mutantami, nie piszcie. wierzcie mi, ja nie lubię marnować oczu przy kiepskich filmach :rolleyes: ogółem trzymajcie się tego, co w tamtym poście napisałem, przeczytajcie też, co mi polecił Bacardi (żeby się nie powtarzać), możecie popytać mamy, babcie i pociotki :Pnie podawajcie filmów katastroficznych, bo wszystkie najważniejsze znam.

------------

@ Elesshar - Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon powinno cię zainteresować, film bowiem przedstawia slashery z perspektywy mordercy i udanie wykorzystuje schematy typowe dla tego gatunku. do tego The Poughkeepsie Tapes i, z braku laku, Paranormal entity. ale raczej niczego lepszego od Cloverfielda, RECa i Blair Witcha się nie znajdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poor_leno

A może zainteresujesz się filmem Niepokonani? Jest to amerykański film (z polskimi postaciami), który bardzo mi się spodobał. Nie będę się o nim rozpisywał, bo wszystko opisane jest na filmwebie. Naprawdę polecam.

Edytowano przez Callin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czytelnik21

Spojrzyj na tytuł tematu i zastanów się, czy jest on równoznaczny z "Co mam oglądnąć?", albo "Mam problemy z programem TV".

@reszta

Jak ktoś chce mieć pretensje, że jego post wyleciał, mimo iż była tam również treść zgodna z tytułem topiku, niech ma pretensje do siebie. Na spam i offtop się nie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam jakiegoś filmu ze snajperami coś w stylu Wróg u Bram.

Cóż tu będzie problem bo stricte produkcji wojennych o snajperach jak Wróg u Bram to nie ma za dużo.

Sniper (1993)

Strzelec (2007)

Sniper 2

Sniper 3

A w tych filmach jest sporo scen ze snajperami.

Clear and Present Danger (1994)

Navy Seals

Saving Private Ryan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już od dobrych dwóch dni męczy mnie pewna produkcja. Był to serial, z prawdopodobnie rycerzami, którzy mieli moce żywiołów. Coś na wzór Power Rangersów. Pamiętam również, że przedstawiciel rasy czarnej miał niebieską zbroję oraz używał wideł. Świta mi również czerwony wojownik, posiadający maskę z możliwością zamykania się "osłonki" na buzię. Ktoś jest w stanie uratować mi życie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego filmu do obejrzenia z dziewczyną. Odpadają drętwe komedie, zwłaszcza romantyczne, nic szczególnie krwawego. Coś bardziej ambitnego niż Kac Wawy, Sztosy itd., ale żeby też nie zalatywało Bergmanem ;) Oglądaliśmy American Beauty i było bardzo miło, ale "Jak zostać królem" trafiło w dziesiątkę - bardzo spodobało się zarówno mi i jej.

Na razie myślałem nad takimi oto tytułami: Nietykalni, WALL-E, Cinema Paradiso, Artysta.

Tak więc - jakiś dobry, trochę ambitniejszy film, generalnie pozytywnie oceniany przez krytyków, może być historyczny. Odpadają komedie romantyczne. Coś podobego do "Jak zostać królem", ew. "Amadeusza".

Dzięki z góry.

Edytowano przez Rahid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trymus

Jeśli spodobał ci się Amadeusz koniecznie obejrzyj Immortal Beloved (1994)(rzecz o Beethovenie), koniecznie Okruchy dnia z Hopkinsem, z tymże Człowiek słoń, koniecznie Myszy i ludzie (1992), koniecznie Zapach kobiety (1992) , polecam także Przebudzenia z De Niro. Kotkę na gorącym blaszanym daszku, Kto się boi Virginii Woolf, dość trudny w odbiorze, ale zapadający w pamięć- Przełamując fale (1996), oczywiście klasyk Niebezpieczne związki, Valmont. Później możecie się zagłębiać w doskonałe studium kobiecości- wulkanu, u Felliniego (Słodkie życie", Miasto kobiet) albo odwrotnie kobiecości- mrocznej tajemnicy- u Bergmana (Persona, Milczenie).

Ogólnie zacznij od tych pierwszych propozycji i na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Edytowano przez Trymus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rahid - ogółem filmy Baza Luhrmanna powinny się Wam obu spodobać: Moulin Rouge, Australia, Romeo i Julia. do tego Angielski Pacjent, Piękny umysł, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Między słowami, Ray, Aviator, Lepiej być nie może, Iluzjonista (z Nortonem), Across the universe, Czas wojny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :)

@Trymus - Genialnie, ambitnie, z rozmachem, Co prawda niektóre tytuły może trochę za ciężkie, ale na pewno odhaczę sporo pozycji z tej listy. Zapach Kobiety mnie kusi, Człowiek Słoń to coś, co chciałem obejrzeć już wcześniej, o Immortal Beloved nie słyszalem, a brzmi b. przyjemnie! Reszta pozycji również nieźle się zapowiada, widać, że znasz się na rzeczy. Dzięki!

@poor_leno - Tu trochę lżej, takie propozycje też jak najbardziej cenne. Moulin Rogue mnie pociaga, słyszałem o tym filmie sporo złego i sporo dobrego, chciałbym się przekonać jak to wygląda w praktyce. O Australii nie słyszalem - zapamiętam, a Romeo i Julię oglądaliśmy - tylko że osobno. Iluzjonistę oglądałem, reszta propozycji jak najbardziej trafiona, więc leci do kolejki. Także dzięki!

@Pipes - Rain Man byłby świetny, ale już oglądałem... W sumie nie zaszkodziłby i drugi raz. Patch Adams odrzucił mnie generalnie złymi ocenami krytyków, czytałem parę recenzji, nie sądzę żeby mi się spodobało. Reszta na plus, zapamiętam te tytuły. Tobie także wielkie dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...