Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

@up

Siedem

Prestiż

Bezsenność z Al Pacino w roli głównej

W ciszy - epicki film

Podziemny krąg - fajny lecz tą całą wielką intryge można rozgryźć w połowie filmu

Ktoś całkiem obcy

Co kryje prawda

Dom snów

Dziewczyna z tatuażem

Odpowiadam po ponad 2 miesiącach, bo prawie wszystkie filmy z propozycji które mi podaliście obejrzałem i się nie zawiodłem i za to dziękuje. Jedynym może małym zgrzytem było "W ciszy" które jakoś trudno było mi dostrzec te nieprzewidywalne zakończenie. Za to "Ktoś całkiem obcy"- Wow, mega epickie zakończenie. Dla niego naprawdę warto obejrzeć ten film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomoslav

Nie ma za co ;] Masz tu jeszcze kilka filmów: 6 Zmysł, Wyspa Tajemnic, Sekretne Okno - film na podstawie powieści Kinga, jest to jeden z tych filmów do których często wracam naprawdę polecam aha i uważam że Johny Deep zagrał w tym filmie mistrzowsko (życiowa rola?), Przebudzenie - całkiem ciekawy ale bez rewelacji jeśli sie nie mylę to Jessica Alba grała główną rolę.

OK, obejrzałem trochę tych horrorów które poleciliście, całkiem fajne. Na razie daję sobie spokój z horrorami może jakąś komedię romantyczną zapodacie? Właśnie obejrzałem Jak Upolować Faceta z Katherine Heigl w roli głównej i naszła mnie ochota na coś w tych klimatach ;]

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną komedią romantyczną, którą mogę Ci polecić z czystym sumieniem jest Zakochany Szekspir - film świetny (jeden z trzech którym dałem dyszkę na Filmwebie :wink: ), zasłużenie obsypany nagrodami. Nie ma co porównywać go do obecnych poznali się - pokochali się - pokłócili się - pogodzili się. Jeśli lubisz filmy kostiumowe będziesz zachwycony - obok obu części Elizabeth żaden film nie odwzorowuje lepiej elżbietańskiej Anglii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolaan

Za kostiumowymi raczej nie przepadam zwłaszcza brytyjskimi. Ogólnie to Brytyjczycy robią słabe filmy, ok trafi się czasem mocniejszy tytuł ale to wyjątek.

Nie ma co porównywać go do obecnych poznali się - pokochali się - pokłócili się - pogodzili się.

Dla mnie tak właśnie powinny wyglądać komedie romantyczne, lekkie filmy z których można się pośmiać... Patrz np. Och życie - moim zdaniem film genialny.

bielik42

Kiedyś to oglądałem nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę, że schemat komedii romantycznej powinien być inny - w Zakochanym Szekspirze jest (prawie) dokładnie tak samo. Chodziło mi o jego klasę na tle dzisiejszych filmów tego typu. Fabularna sieczka w rodzaju Walentynek czy Sylwestra w Nowym Jorku jest jak dla mnie ciężka do strawienia. Jeśli jednak kiedyś już naprawdę nie będziesz miał co oglądać, skuś się na ZS. Moim zdaniem nie pożałujesz. :wink:

A O północy w Paryżu widziałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, przejrzałem obejrzane przez siebie komedie :wink: :

Zakręcony - całkiem dobra komedia (ciapowaty Fraser jest przeciwieństwem swojej postaci w Mumii), okraszona przyjemną dla oka Elizabeth Hurley.

Dobre rady i Czego pragną kobiety - odpowiednio Charlie Sheen i Mel Gibson w rolach przechodzących przemiany wewnętrzne samców alfa.

Dziewczyna z sąsiedztwa - bardzo dobry film, duży plus dla Timothy'ego Olyphanta. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie polecą dwie polskie, według mnie dosyć zabawne komedie:

Och Karol 2 - nowa wersja starej komedii, naprawdę śmieszna, Adamczyk zagrał świetnie, jedyny minus filmu to Pani Trzebiatoska ale spokojnie można przeboleć.

Listy do M - świetny film, trochę bardziej na święta ale naprawdę potrafi rozśmieszyć, i jest tu pewien morał. Szczerze polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabasco, jeśli mówisz, że nie lubisz filmów brytyjskich, to może oznaczać tylko jedno - nie widziałeś "Zgonu na pogrzebie" :P bezwzględnie jedna z najlepszych komedii dekady, obejrzyj koniecznie ;)

ze standardowych komedii romantycznych mogę polecić:

Facet pełen uroku

Zakochana złośnica

Co się zdarzyło w Las Vegas

Duchy moich byłych

Życie mniej zwyczajne

a z trochę mniej standardowych:

500 dni miłości

Podróż przedślubna

Lepiej być nie może

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herezje ! Wezwać inkwizycję ! Jak można nie lubić filmów brytyjskich ? Przecież oglądając je (a robią też świetne seriale) mamy doskonałe porównanie z kinematografią amerykańską, ten sam krąg kulturowy. Można nie lubić niektórych filmów, dyskutować o nich czy nawet wykłócać o opinie, ale wszystkich, w jednym worku, nie lubić ? :)

@purze - i Ty herezje prawisz :D "Death at the funeral" to wg mnie jedna ze słabszych komedii, powielająca wiele schematów gatunku i niepotrzebnie dodająca szczyptę kontrowersji czasem. Ale "de gustibus..."

"4 wesela i pogrzeb", teoretycznie klasyka kom-romu, nie powaliła mnie na kolana, od razu zaznaczam.

Żeby nie było offtopu - z komedii romantycznych w sumie mogę polecić "Kate i Leopold", teoretycznie nie wychodzi poza ramy gatunku, ale ogląda się dobrze i mimo czasami niewykorzystanego potencjału sytuacji (wina również ograniczeń czasowych filmu) to jest to dobry film i zakończenie nie musi się wydawać takie oczywiste. Podobnie "Joe Black" - mimo iż to remake, daje radę. Były chyba ze dwa momenty gdy "zęby bolały" z powodu głupiego dialogu, ale jeśli przeboleje się długość filmu to dobre kino z pewnymi małymi smaczkami na zakończeniu (parę rzeczy do domysłu widzów)

Z filmów z wątkami romantycznymi - Wall-E, Appaloosa (western, ale wątek romantyczny jest dość istotny i wybija się na pierwszy plan)

komedii - E=mc2 (jak na polską komedię wyszło całkiem dobrze) i Fuks

I z tych mniej standardowych jak to ujął _leno, PS.I Love You

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, sam zapomniałem dopisać - obejrzyj koniecznie Duchy moich byłych, kwestie Douglasa wywołują naprawdę wielki uśmiech. :happy:

Próbowałeś może komedii francuskich? Nie mówię tu o serii Taxi (trzy pierwsze części mocno średnie, czwarta to dno), a o komediach Dany'ego Boona - Jeszcze dalej niż Północ i Nic do oclenia. Nie są to może do końca komedie romantyczne, ale w świetny sposób ukazują ludzkie uprzedzenia - w części pierwszej wyobrażenie Francuzów z południa o tych z północy, w drugiej wzajemną niechęć Francuza i Belga zmuszonych pracować razem. Polecam te filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że uzbierało się trochę propozycji :)

Dziewczyna z sąsiedztwa - bardzo dobry film, duży plus dla Timothy'ego Olyphanta.

Widziałem już, swoją drogą film troszki nierówny ale fajny. Pozostałe 2 pewnie obejrzę.

Tabasco, jeśli mówisz, że nie lubisz filmów brytyjskich, to może oznaczać tylko jedno - nie widziałeś "Zgonu na pogrzebie"

Widziałem, dla mnie nic specjalnego, to samo wersja amerykańska.

Co się zdarzyło w Las Vegas i Facet pewien uroku pewnie obejrzę już kiedyś chciałem zobaczyć te filmy ale jakoś tak nie było okazji.

Duchy moich byłych równiez oglądałem.

Dzięki za propozycje jak na razie wystarczy :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujęfilmu z Nicolasem Caggem, w którym gra on dwie role. Jedną jest policjant/detektyw, drugą "czarny charakter" - jakiś czef szajki bandytów, coś w ten deseń. Pamiętam scenę gdy Cage strzela do Cage'a na sam koniec i że film bardzo mi się podobał, al niestety nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Pamiętam jeszcze, że główny bohater z racji podobieństwa do złoczyńcy udawał go przed bandytami przez jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł, cześć i czołem ;)

Ja poszukuję filmów z kilku kategorii. Chciałbym obejrzeć jakąś dobrą akcję, komedię oraz S.F i fantasy. Nie mam jakiś konkretnych typów do czego przyrównać moje oczekiwania. Komedia dobrze by była odmóżdzająca, bo wypadałoby w końcu oderwać się od rutyny dnia codziennego ;) Ostatnio oglądałem Goon i nawet mi się spodobał. Co do akcji, to z ulubionych filmów przypomina mi się Babylon. Nie pogardzę czymś w rodzaju Dziewczyny z tatuażem. Zapomniałbym o swoim ulubionym gatunku, czyli filmach gangsterskich. Oglądałem ich sporo i już nie mam koncepcji co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Sporo tego, może zacznę od komedii :P

- Ja zawsze polecam komedie od Mela Brooksa, choć dla niektórych osób są one bezdennie głupie. Jak dla mnie to rozrywka w czystej postaci :). Sprawdź "Historia Świata część I", "Młody Frankenstein", "Dracula: Wampiry bez zębów" no i filmy z Leslie Nielsenem jak każda "Naga Broń" oraz komedie francuskie z Louis de Fun?s ("Udko czy nóżka", "Żandarmi i kosmici", "Kapuśniaczek") jest tego oczywiście więcej.

- Akcja

Skoro "Babylon" to Vin Disel - sprawdź "Kroniki Riddicka" oraz "Pitch Black". Jak cię kręcą motywy przyszłości to sprawdź "Łowcę Androidów" albo "Ja Robot". Bardzo dobrą akcję oferuje również "Sin City", "Bękarty Wojny", "Helikopter w ogniu", wszędobylski "Mroczny Rycerz" no i możesz sprawdzić relaksującego "RED".

- gangsterskie

Tu bym polecił "Żądło" (angielski tytuł to "Sting") no i "Wrogowie publiczni" z Johnym Deppem.

To tyle z moich polecanek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj posty na tej i poprzedniej stronie, zostało wymienionych sporo dobrych komedii.

Odmóżdżająca akcja - moje pierwsze skojarzenie to Fast Five (ba, nawet zahacza o sci-fi - twórcy nie bawią się w prawa fizyki :wink: ).

Możesz sprawdzić Dla niej wszystko, Infiltrację, Wanted - Ścigani, As w rękawie (ale tylko pierwszą część). Dobre (niektóre nawet bardzo), spełniające Twoje wymagania filmy.

A co do komedii Mela Brooksa - akurat Dracula - wampiry bez zębów, ilekroć ją widzę, po prostu mnie usypia. Robin Hood: Faceci w rajtuzach jest według mnie znacznie lepszy. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92

Komedie:

Nie zadzieraj z fryzjerem

Kac Vegas

Poznaj moich Spartan

Wampiry i Świry

Akcja:

Odwet

Teoria Chaosu

Transporter

Szybcy i Wściekli

7 sekund

Sci-fi:

Pitch Black

Kroniki Riddicka

Obcy

Wojna Światów

Ja Robot

Predator

Fantasy:

Władca Pierścieni

Harry Potter

Piraci z Karaibów

Mumia

Opowieści z Narnii

Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...