Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Dziwię się, że jeszcze nikt nie podał polecam ci wszystkie filmy o Lecterze:

Czerwony Smok

Hannibal

Milczenie Owiec

Do tego jeszcze:

Autor Widmo

Z Archiwum X Pokonać Przyszłość (to z nutką sci-fi)

Z Archiwum X Chcę Wierzyć (jak wyżej)

Kolekcjoner kości

Dzielnica Lakeview

Las cieni

Inni (tu z nutką horroru)

Obłęd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomoslav - Surveillance, Millenium - Mężczyźni, Którzy Nienawidzą Kobiet (oryginał filmu "Dziewczyna z tatuażem" ), The Flock, Session 9, Alexandra's Project, Law Abiding Citizen, Shutter Island. Opisywał nie będę bo zawsze można zajrzeć np. na filmweb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pikaz512

Właśnie zastanawiałem się czy polecić lecz filmy z Lecterem nie mają takiego epickiego finału, nie są aż tak pomysłowe. Ale obejrzeć jak najbardziej warto szczególnie część pierwszą milczenie owiec - według mnie najlepszą z serii.

Millenium - Mężczyźni, Którzy Nienawidzą Kobiet (oryginał filmu "Dziewczyna z tatuażem" )

Polecam obejrzeć najpierw szwedzki oryginał bo słabszy a potem dziewczynę z tatuażem. Ale najlepiej jest przeczytać książkę bo epicka jest, a filmy mocno spłycone tak więc takie małe ostrzeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje filmów do oglądnięcia:

1. Pananormal activity (cała seria)(horror)

2. Dom z kości (horror)

3. Krzyk 4 (horror)

4. Jackass (cała seria)(komedia)

5. Rytułał (the rite)(horror)

6.Wzgórza mają oczy (1 jak i 2)(horror)

7.Wykiwać klawisza (komedia)

Taki pakiecik :tongue:

@ToxkoX

O egzorcyzmach:

Rytuał

Egzorcyzmy Emily Rose

Może cie zainteresować również film Paranormal Activity - w filmie zastosowany jest efekt 'amatorskiej' kamery cos jak w REC.

Oglądałem wszystkie ale dzięki :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do horrorów to jest ich mnóstwo. O Egzorcyzmach:

Egzorcysta

Egzorcysta II: Heretyk

Egzorcysta III

Egzorcyzmy Emily Rose

Exorcismus: Opętanie Amy Evans

Ostatni Egzorcyzm

Jeśli chcesz bardzo krwiste horrory to polecam:

Topór

Dom 1000 trupów

Bękarty Diabła

Rzeź

Cykl Piła

Jeśli najdzie cie ochota na typowy slasher to:

Cykl Piątek 13

Cykl Koszmar z Ulicy Wiązów

Cykl Halloween

Cykl Teksańska masakra piłą mechaniczną

I może trochę klasyki czyli:

Drakula

Frankenstein

Wilkołak

No chyba wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie dla prawdziwych twardzieli, najlepiej znających się na chińskiej lub japońskiej kinematografi :tongue:

Oglądałem ten film jakieś 18-20 lat temu, produkcji chińskiej lub japońskiej ze wskazaniem na chińską ale to moje przypuszczenia, gatunek to kryminał lub thriller. Fabuła zaczyna się od tego, że jakaś ważna osobistość (główny bohater) podróżuje w lektyce niesionej przeż służących i na noc postanawia zatrzymać się w klasztorze (chociaż równie dobrze celem jego podróży mógł być ten klasztor). W tym klasztorze dochodzi do morderstwa i nasz bohater postanawia schwytać winowajcę. I to by było tyle co pamiętam z fabuły.

Jeszcze jedna informacja ale jej nie jestem pewny, z tego co pamiętam klasztor ten nosił nazwę Porannej Chmury.

Gdyby ktokolwiek znał tytuł byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego filmu o tematyce wojennej / obozowej. Ostatnio obejrzałem Full Metal Jacket, spodobał mi się i szukam filmu podobnego a właściwie podobnego do części FMJ, która rozgrywa się w obozie, nie w Wietnamie. Bardzo... może nie tyle co spodobała mi się, co zainteresowała historia szeregowego Lawrence'a

(lub nieco bardziej znanie - szeregowy Pyle)

. Filmu szukam takiego, który wstrząśnie tak jak historia szeregowego Pyle'a,

z okrutnymi dowódcami itd. Nie musi być to oczywiście znowu historia o słabym psychicznie żołnierzu, który wariuje, zabija dowódce i siebie

ale coś podobnego.

Z podobnych kojarzę tylko Jarhead, ale

tam są tylko 2 takie sceny: na początku, gdy główny bohater jest poborowym i już na pustyni, gdzie w obozie dostaje świra i o mało co nie zabił żołnierza w obozie.

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maqis - twój opis bardzo przypomina jedną z książek z serii kryminałów o Sędzim Di. W książce "Sędzia Di i nawiedzony klasztor" tytułowy bohater, chiński sędzia pokoju, przez przypadek chroni się na noc przed burzą w klasztorze, gdzie jak się okazuje, mają miejsce tajemnicze morderstwa. Wprawdzie to książka (chociaż warta zapoznania się) i nie pasowałaby do tematu, gdyby nie to, że została sfilmowana, podobnie jak parę innych książek z cyklu. Judge Dee and Monastery Murders, ten film jest z 1974, a najnowszy film o tym bohaterze pochodzi z 2010. Być może chodziło właśnie o to :)

@down - cieszę się, że mogłem pomóc. Chociaż może nie mam wiedzy filmowej takiej jak np. Bacardi, to jednak od czasu do czasu zagadkę dla twardzieli rozgryzę :P

Właśnie to, że znałem książki mnie naprowadziło, a że pisane są z wiedzą o Wschodzie i dbałością o realia, polecam :)

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rorschach - Sprawdziłem fragment filmu którego tytuł podałeś na Youtube i ... tak to jest ten film, serdeczne dzięki za tytuł.

Ps. Zachęciłeś mnie do zapoznania się z książkami.

Edytowano przez Maqis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...