Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Witam!

Poszukuję konkretnego tytułu - horror/thriller . Oglądałem go kilka lat temu (może 2, może 3) więc nie jest to stary film - rok 2000 i wzwyż, najprawdopodobniej produkcji USA. Pamiętam niewiele ale może komuś coś się przypomni: blondynka z długimi włosami wiek około 30 lat, być może projektantka w dużej firmie, właśnie skończyła pracę i ma zamiar wyjść z biurowca, jest wieczór wigilijny , ma jechać do rodziców (chyba) na uroczystą kolację, już wyszła lecz nagle się wróciła, zapomniała czegoś czy miała coś jeszcze zrobić w pracy, zostaje więc dłużej, wie że już nie zdąży na wigilię, postanawia spędzić noc w biurowcu. Jest tam też stróż (pracownik ochrony), który informuje ją, by dać mu znać gdyby coś chciała. Ów stróż ma obsesję na punkcie tej kobiety, nachalnie próbuje jej towarzyszyć tej nocy, chce być ciągle blisko niej, wmawia sobie, że ona coś do niego czuje, jest wulgarny i brutalny (raczej nie znęca się nad nią fizycznie, głównie psychicznie). Z upływem czasu pokazuje jej kolegę z pracy , który wychodził z biurowca przed nią, jest przywiązany do fotela biurowego, psychopatyczny ochroniarz wsiada do auta i kilkukrotnie taranuje na jej oczach tego pracownika, przygniatając go z tym fotelem do ściany garażu, ofierze wnętrzności wychodzą na wierzch i umiera. Dalej nie pamiętam co się dzieje prawdopodobnie jest 'zabawa w kotka i myszkę'.

Jeśli ktoś z Was kojarzy ten film to proszę o podanie tytułu :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Wpisz w google [ciach] a wyświetli ci się pokaźna lista takich stronek. Nie wiem czy takie oglądanie jest legalne, możliwe że filmy trafiają na takie stronki za zgoda producenta czy coś... To też sobie musisz sprawdzić ;]

W większości przypadków takie strony nie są legalne, zatem lepiej ich nie polecać. Zdarzają się wyjątki (np. iplex.pl), ale nie za często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja szukam filmu w którym główna bohaterka nasłuchiwała różnych rzeczy z kosmou i pewnego razu natrafiła na dziwny dźwięk, który się powtarzał, to wywołało ciekawość mediów itp. Pamiętam że pod koniec odkryli że jest to przekaż wideo, było to przemówienie A. Hitlera z okazji igrzysk. Zna ktoś ten film?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję filmu w stylu "Pan życia i śmierci" czy "Blow" (wg mnie te filmy mają ze sobą trochę wspólnego). Kto obejrzał obydwa powinien skojarzyć o co mi chodzi.Ogólnie w tych filmach podobała mi się fabuła dość czasowo rozpięta (że trwała kilkanaście lat) i częsta zmiana scenerii, i główny bohater jako narrator opowiadający o wszystkim.Nie koniecznie chodzi mi tu o jakiegoś nie legalnego handlarza jak w przypadku obydwu wymienionych przeze mnie filmów, może być np. płatny morderca (to tyko przykład) etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu staram sie przypomniec sobie tytul filmu, ktory ogladalem dosc dawno (mozliwe nawet, ze w okolicach 2000-2004). Chociaz tytulu nie pamietam, to kojarze o co chodzilo w fabule. Byl to film sci-fi (ale taki dziejacy sie bardziej w naszych czasach). Glownym bohaterem byl czlowiek, ktory zarabial wykonujac dla firm nielegalne zlecenia, polegajace na tym, ze bral chroniony patentami produkt ich konkurencji i udoskonal go tak, by zleceniodawca mog go sprzedawac pod swoja nazwa. Pamietam, ze na poczatku filmu jakas firma zrobila telewizor z obrazem 3D/holograficznym, a koles udoskonalil technologie do tego stopnia, ze "nowy" produkt nie potrzebowal juz obudowy. Byl tam tez motyw z wymazywaniem pamieci - po wykonaniu zadania wszystkie wspomnienia zwiazane ze zleceniem wymazywano w celu zapewnienia maksymalnej dyskrecji, przez co glowny bohater nie pamietal nad czym pracowal. Za tajemnicze zlecenie, wokol ktorego krecila sie fabula, bohater mial dostac wielka gore pieniedzy. Akcja przenosila sie do momentu, w ktorym ma juz wymazana pamiec i chce odebrac swoje honorarium z depozytu, ale w skrzynce znajduje tylko kilka przypadkowych rzeczy - zapalki, okulary przeciwsloneczne i podobne duperele. Jednoczesnie (surprise!) pojawiaja sie kolesie, ktorzy chca go sprzatnac, a jemu udaje sie wyjsc calo z tej (a takze kolejnych) opresji dzieki przedmiotom ze skrzynki. W miedzyczasie stara sie dowiedziec, nad czym pracowal i dlaczego ktos chce go zabic. W finale filmu dowiadujemy sie, ze przedmiotem prac byla maszyna przewidujaca przyszlosc, dzieki czemu bohater m.in. wiedzial jakie przedmioty mu sie przydadza, by nie zginac. Czy ktos kojarzy taki film?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jeszcze jednego filmu w którym głównemu bohaterowi w wypadku ginie ojciec w wypadku samochodowym. Później dusza tego ojca wchodzi w bałwana, i jest on bałwanem. Pamiętam scene jak ojciec pomagał synowi rzucać się śnieżkami :P Na pewno znacie ten film :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich nowych, mniej ambitnych sensacyjniaków - "Metro strachu" (Taking of Pelham 1 2 3) też z Travoltą, "Tylko strzelaj" (Shoot 'Em Up) z Monicą Bellucci, "12 rund", "Prawo zemsty" (Law abiding citizen), dosyć ciekawy jest też "Kod nieśmiertelności" (Source code). do tego naturalnie "RED" i może "Drużyna potępionych"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje filmu:

Bohater filmu zesłany jest prawdopodobne na syberie (w każdym bądź razie jest śnieg), pewnego dna postanawia uciec.

Wiem że głównym powodem jego ucieczki jest jego rodzina żona i córeczka (możliwe że miał ze sobą ich zdjęcie). Zanim ruszył w drogę zebrał trochę potrzebnych przedmiotów chyba była nawet broń (pistolet) jakiś koc i chleb, gdy wyruszył po pewnym czasie przymarzła mu stopa zabił fokę (?) przeciął jej brzuch i włożył w nią nogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...