Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Witam poszukuję tytułu komedii chyba USA lata 80/90

Główny wątek to:

Gość kupuje extra furę (czerwona)

Ma do wyboru podstawową gwarancję lub rozszerzoną (wybiera podstawową)

Fura zaczyna się psuć ale gwarancja podstawowa nie obejmuje nic

Blondyna - agentka, która pomagała w doborze opcji zakupu postanawia mu pomóc odzyskać kasę lub brykę oryginalną przy okazji oboje mszczą się na nieuczciwym właścicielu

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donnie Darko możesz spróbować w sumie, dosyć mocno miesza w głowie (tzw mindfuck), nie ma hollywoodzkich efektów specjalnych, jest za to trochę fantastyki naukowej (podróże w czasie, tunele czasoprzestrzenne), mnóóóóstwo dramatu i najlepsza końcówka w historii kina*

*tu fani Fight Clubu będą w najlepszym razie polemizować (a w najgorszym posyłać na stos), ale mną ostatnie sceny DD wstrząsnęły jak nic przedtem

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny zgodzić się z twierdzeniem, że w Donnie Darko pojawiła się najlepsza końcówka w historii kina, film kupuję w całości, ale rozwiązanie całej (można by rzec) zagadki - gorzkie, przepiękne, targające uczuciami.

No to Stalker z 1979 roku.

Hie, hie, hie, bo:

Nie ma być to jakiś melodramat tylko wojna lub strzelaniny

Film ten wyzwaniem jest. Z kilmatów wschodnich (acz znów bez wojny i łuskania nabojów) - Dersu Uzała spod nożyc Pana Kurosawy - piękna, na swój sposób baśniowa historia, a dodatkowo zapierjące dech w nozdrzach zdjęcia (choć to bardzo subiektywne odczucie być może). A coś spełniającego kryteria? Może Ładunek 200? Wiem, że rosyjskie, że strzelaju i wybuchaju, niestety całości - nie widziałem. Houk!

Edytowano przez happymad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, nie doczytałem "...nie ma być to jakiś melodramat tylko wojna lub strzelaniny". no to "9 kompania" na pewno, koniecznie oglądnij też takie starocie (lata 80) - "Uciekający pociąg" Konczałowskiego, "Gułag" (nie wiem czyj :P), trochę bardziej znane - "Czerwona gorączka" ze Schwarzeneggerem (taka sama oldskulowa sieczka jak w "Komando", ale akcja ma miejsce w Moskwie, więc się zalicza :)), no i oczywiście - "Polowanie na Czerwony Październik". a z nowszych - "Transsiberian".

a Donnie Darko polecam ze względu na to, że wspomniałeś o Stalkerze - jest tak samo głęboki, zostawia cię po seansie oszołomionym i zdruzgotanym, daje sporo do myślenia.

przy okazji można też polecić bardzo dobrą ekranizację "Roku 1984".

oraz... opowiadanie, w którym w równoległym świecie w latach 80 komuna i ogólna nędza jest w USA, a kapitalizm i dobrobyt w Rosji. niestety nie pamiętam autora, jutro poszukam nazwiska (chyba, że ktoś wie, o co mi chodzi i zna autora, to niech napisze :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam "Dom wariatów" Konczałowskiego. Pamiętam jak obejrzałem pierwszy raz ten film i moje nastawienie było raczej negatywne przed seansem (chyba na TVP 2). Co? Rosyjski film? Pewnie jakaś żenada. A tu pełen zaskok. Poleca !!! :cool:

Edytowano przez dolar73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@bielik42

Warto obejrzeć film Surogaci oczywiście o robotach ;]

A ja poszukuję jakiś filmów zimowych ale nie chodzi mi tu o filmy familijne czy komedie, najlepiej żeby były to filmy akcji lub thrillery ostatecznie horror. Najlepiej aby te filmy nie były stare.

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bielik42:

WALL-E (2008)

Test pilota Pirxa (1987)

Bicentennial Man (1999)

Short Circuit (1986)

Screamers (1999)

M.A.R.K. 13(1990)

Saturn 3 (1980)

Omega Doom (1997)

Death Machine (1995)

Class of 1999 (1990)

Forbidden Planet (1956)

The Day the Earth Stood Still (1951) :wykrzyknik:

The Mechanical Man (1921) :diabelek:

No i serial Battlestar Galactica wypadało by obejrzeć :wink:

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bielik - a Transformersy się liczą? :P

@ Tabasco - koniecznie Fargo, stary (1995 albo 6), ale przemocarny

kolejny raz: "Gułag" i "Uciekający pociąg", jeszcze starsze i równie dobre

"Alive - dramat w Andach"

"Na krawędzi" (ze Stallonem :happy:)

oczywiście "Coś", bezwzględnie trzeba znać

"Dead snow" aka "Zombie SS" - to film nowszy (09)

może być też "Łowca snów", "Misery", do tego trzyczęściowa produkcja tv - "Sztorm stulecia" (IMO całkiem dobra, choć różne chodzą o niej głosy), można też pod zimę podpiąć "Lśnienie" - te 4 to na podstawie Kinga

"Biały labirynt"

"Pojutrze"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmów o robotach, cyborgach i tym podobne
Bacardi pozamiatał. :wink: Animowane się kwalifikują? Jeśli tak, to nie możesz nie obejrzeć Ghost in the Shell (głęboki jak mało który). A tak już bardziej w charakterze ciekawostek (bo filmy same w sobie niezbyt wybitne) to dodałbym Hardware i Świat Dzikiego Zachodu.

poszukuję jakiś filmów zimowych
30 Days of Night (2007)

Prosty Plan (1998)

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszukuję filmów podobnych do filmu 'Jumper' :) Nie musi być wykorzystany motyw teleportacji (chociaż może :P). Za bardzo nie umiem sprecyzować jakich filmów oczekuję.

I ważne jest, żeby film nie było starszy niż 7-8 lat.

Wszystkie Matrixy odpadają, chcę filmu, który mogę obejrzeć dla rozrywki, nie chcę głębszych przemyśleń (chociaż np. ciekawy był motyw w "Incepcji", film teoretycznie 'mocny', jednak można go oglądać bez większych problemów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...