Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Poszukuję dobrego, nie tak bardzo banalnego filmu z motywem podróży/wędrówki. Potrzebny jest mi na prezentację maturalną na polski. Jako pierwszy wybrałem Forrest Gumpa, jednak jeden to za mało.

Prosta historia Davida Lyncha

http://www.filmweb.pl/film/Prosta+historia-1999-821

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pewker- IMHO w "Forreście" trochę mało tej podróży, ale Twój wybór. IMO najodpowiedniejsze będzie tu kino drogi, wymienię więc kilka tytułów. Easy Rider, Thelma i Louise, Kalifornia, Dzikość Serca, Bonnie i Clyde, Urodzeni Mordercy, Konwój, a jeśli nie kino drogi i coś nowszego, to może po prostu; Władca Pierścieni.

Wędrówka to nie tylko przebywanie drogi, to także szukanie swojego miejsca, jak w powieści "Ludzie Bezdomni" Żeromskiego(którą także użyje w mojej pracy) czy właśnie w "Forreście". Dzięki za pomoc. Może nawet Władcę Pierścieni wybiorę jako coś bardziej lekkiego i w interesującej mnie tematyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pewker: może jeszcze filmy stworzone na podstawie książek: "Nostalgia anioła" - wędrówka ze świata żywych do świata umarłych na podstawie prozy A. Selbold oraz "Stań przy mnie" (na podstawie opowiadanie "Ciało"). Ten ostatni film jest stosunkowo mało znany, aczkolwiek widzowie bardzo wysoko go oceniają. Opowiada o czwórce chłopców, którzy wyruszają na dwudniowa wyprawę w poszukiwaniu zwłok zaginionego chłopaka. Podczas tej wędrówki pokazują swoje strachy, leki, a także marzenia itd. http://stephenking.pl/filmy_stanprzymnie_02.html <--- moja recenzja "Stań przy mnie". Jednak film bardzo ciężko zdobyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu(nie pamiętam dobrze)ale to był film wojenny opowiadał o jednym z czterech braci który zagina i w tedy zostaje wysłana grupka żołnierzy zęby go odnaleźli.Nie pamiętam dobrze bo ten film oglądałem jakieś 2 lata temu.

Z góry dzięki za odpowiedz:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja proszę forumowiczów o propozycje.

Najlepsze wg was filmy Sci-Fi. Do niedawna ignorowałem gatunek, a po obejrzeniu Trylogii, Equilibrium, Gattaci, i oczywiście klasyków samych w sobie jak Odyseja Kosmiczna i Solaris pragnę więcej i więcej.

Są tu jacyś koneserzy, którzy mogą mi pomóc?

Rosyjski "Przenicowany Świat" na podstawie powieści Strugackich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś śmiesznego i fajnego filmu , dobrze by było jak by był ,, świeży ,, czyli gdzieś tak lata 2004 - 2011 . Dodam też że jeśli chodzi o humor to bardzo podobały mi się filmy : ,, Wielki Stach ,, i ,, Ace Ventura Zew Natury ,, zwłaszcza ten pierwszy połączenie karate i humoru , mam nadzieje że polecicie mi jakiś fajny filmik :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trymus

Pomarańczę widziałem jako fan Kubricka wieki temu. Właściwie to okazało się, że widziałem wszystkie Sc-Fi warte zobaczenia. A jedynym, którego "zapomniałem" obejrzeć był sławny "Łowca androidów"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam i nie potrafię znaleźć. Jakiś czas temu widziałam film który mnie zaciekawił ale widziałam tylko fragmenty. Wszystko działo się jak by w więzieniu, dużo akcji rozgrywało się również na sali rozpraw, pamiętam, że jeszcze był jeszcze motyw z karą śmierci na krześle elektrycznym. Film niemłody, musiał lecieć kilka razy już w TV. Dodatkowo, szukam jeszcze jakiś filmów/seriali typu Weeeds, chodzi mi o świat narkotyków, dillowanie, mafia, mila widziana odrobina komizmu choć niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz doczytałem drugą część twojego posta :D

Dodatkowo, szukam jeszcze jakiś filmów/seriali typu Weeeds, chodzi mi o świat narkotyków, dillowanie, mafia, mila widziana odrobina komizmu choć niekoniecznie.

Hmm...Weeds nic mi nie mówi niestety, więc nie wiem czy to będzie pasowało, ale z filmów opowiadających o narkotykach, mafii, gangsterach itd. to mogę polecić Scarface: Człowiek z Blizną, Briana De Palmy, a w roli głównej Al Pacino. Swoje lata już ma, gdyż jest to film z pierwszej połowy lat '80, chyba 1983, ale nie jestem w stu procentach pewien. Tak w skrócie, żeby nie spoilerować - Dramat Gangsterski, opowiada o wspinaniu się na szczeble kariery w kokainowym biznesie przez pewnego, prostackiego kubańczyka. Świetna rola Pacino.

Edytowano przez hefpiot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą propozycją która odpowiada na drugą część Twojego posta jest film American Gangster. Film przedstawiający autentyczną historię przestępczej działalności

Franka Lucasa

ze wspaniałą kreacją Denzela Washingtona.

Edytowano przez PiEcIA_17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś śmiesznego i fajnego filmu , dobrze by było jak by był ,, świeży ,, czyli gdzieś tak lata 2004 - 2011 . Dodam też że jeśli chodzi o humor to bardzo podobały mi się filmy : ,, Wielki Stach ,, i ,, Ace Ventura Zew Natury ,, zwłaszcza ten pierwszy połączenie karate i humoru , mam nadzieje że polecicie mi jakiś fajny filmik :)

Nie zadzieraj z Fryzjerem, Straszny Film 3/4, Jaja w Tropikach, Kołysanka, Ciacho, Ali G Indahouse - filmy te są bardzo zabwne, a nawet więcej, luźna tematyka zabójcze dialogi no i gra aktorska, naprawdę polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...