Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

Wasza pierwsza gra.

Polecane posty

Pierwsza gra zobaczona na oczy hmm... chyba lego loco i jakaś ścigałka (motory - ale tytułu nie znam). Pierwsza na moim wlasnym kompie (komunijnym ! :P) Toy Story i Colin mcrae 2. Potem już tylko WoW z NfSem na przemian... czasem wkradnie sie jakis fpsik :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że w wieku 4 czy 5 lat "grałem" w taką starą platformówkę, Prehistorik czy jakoś tak. Niewiele pamiętam poza tym że nie było żadnego save czy cuś i niezbyt dobrze mi szło... :D Może do niej wrócę bo można ściągnąć z Neta. Potem był Jazz Jackrabbit 2 którego mam do dzisiaj i nadal pamiętam niektóre etapy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą była taka "edukacyjna" produkcja, w której uczyło się czytania, pisania i liczenia. No i zdolności manualnych. Pamiętam dobrze jaką miałem radochę klikając w łódeczki czy baloniki z cyferkami... No a taką pierwszą dobrą grą było... demo Unreal Tournament(chyba 2004 albo coś takiego). Miałem wtedy jakieś siedem lub osiem lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to DOOM II, pamiętam tyle że nie szło mi w to za bardzo, ale kiedyś przyszedł znajomy mamy i wpisał IDDQD i IDKFA, wtedy to zacząłem wreszcie z magiczną mocą przechodzić kolejne poziomy, siać spustoszenie dzięki memu BFG, by na końcu zaciąć się z braku wiedzy jak otworzyć jakąś bramę, już pod koniec gry, próbowałem wszystkiego, ale przy ok. tysięcznym razie olałem to w końcu. Miałem chyba 6-7 lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą było Lego Racer . W wieku ok. 4 lat gralem w nia namietnie.

Moze ktos jeszcze pamieta , jak nie wystarczy poguglowac. Jaka to byla grafika , cale 10 map do obalenia z ktorych ostatnia dziala sie na statku kosmicznym. Po prostu swietna gra warta kupienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć to zaczynałem od świętej pamięci commodora, ale tytuły to pamiętam w zasadzie tylko na amigę. W tym jeden, K240, w którego grałem po omacku bez znajomości angielskiego. Na pieca wyszła potem nowa wersja, to się zwało Fragile Allegiance. Kolonizowało się asteroidy, sprzedawało surowce, tworzyło siły zbrojne, handlowało, tłukło z innymi i takie tam.

Reszty nie mogę pamiętać z prostego powodu - wtedy nie zwracałem uwagi na tytuły. A szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Pamiętam kilka gierek... Pierwsza to "Prehistorik" studia Titus Interactive. Po prostu boska platformówka, do której mam ogromny sentyment. :)http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2815

Druga to egranizacja "Króla Lwa". Kochałem tę grę. Niedawno dorwałem ją na Nintendo SNES (razem ze Street Fighterem II! ;D)

No i był jeszcze jakiś Tetris. Panienki się układały. ;]

To PIERWSZE gry. Było jeszcze tego dużo... Ech, to były czasy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolie moją pierwszą grą był NASCAR SIMULATOR 2003 (dokładnie nie pamiętam tytułu). Fajna gierka jak na swoje czasy i mój pierwszy komputer. (procesor 1,0 GHz 64 RAM Dalej nie pamiętam). Pierwsza gierka z modelem zniszczeń. Następny tytuł który dobrze pamiętam to GTA VICE CITY wg mnie jedyna gierka z prawdziwym klimatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszą grą na PC był Rome: Total War, oczywiście wcześniej zaraz po zakupie sprzętu (zanim Rome przyszedł :wink: ), były jakieś popierdułkowate gierki z różnych pism, ale to właśnie ten tytuł mnie przyciągnął (mimo tego, że nie lubię Rzymu), nawet dziś często do niego wracam, ale już oczywiście nie jest to takie zaskoczenie jak za pierwszym razem, choć gra mnie nadal świetnie bawi.

Wcześniej jednak nie na PC, z gier które pamiętam to był International Karate na C-64. Gra legenda, a ile się męczyłem, żeby zdobywać kolejne pasy, normalnie nie zapomniane chwile. Na C-64 było jeszcze dużo gier, ale jakoś tytuły mi wypadły z głowy, jeszcze coś kojarzę, chyba Test Drive jakiś, jakieś "gry-chodzone-nawalanki"...

Później był PSOne i tam pamiętam, że pierwszym tytułem była strategia "Z". Jakoś specjalnie mnie nie wciągła, choć do dziś pamiętam jak się te mrówy szlachtały :cool: . Dalej nie ma co pisać, bo na PSOne, a później PS 2 było bardzo dużo fajnych tytułów, a te które pamiętam szczególnie to Metal Gear Solid (oczywiście I), Tekken 3, Soul Calibur (któryś tam), Devil May Cry (również I), Virtua Fighter IV (po japońsku :laugh: ) i perełki Silent Hill I & II...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy był pegasus i oczywiście super mario bross, tank i dużo inyych gierek. Na psx zagrywałem się z kuzynem w crasha bandicuta czy jakoś tak i oczywiscie namietnie grywalismy w future cop L.A.P.D. to byl hicior... nawet teraz mam emula psx i grywam w to ;) no a pierwsza gra na pieca (a mialem go bardzo pozno...) bylo gta3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dzieciństwa pamiętam różne gry, ale niekoniecznie tytuły

stunts, żużel, prince of persia, jakiś golf był na pewno i tetris 3D, mario... :D

co było najpierwsze - nie mam bladego pojęcia

i jeszcze takie latanie-skakanie statkiem kosmicznym po kolorowych blokach. ktoś wie, jak to się nazywało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszą grę, w którą w życiu zagrałem, to przychodzi mi na myśl tylko jedna - gra Contra na pegasusa (choć i tak nie jestem pewien, bo to było ponad 10 lat temu). Grałem w to cały czas i przechodziłem po kilka razy. Wtedy taka gra to było po prostu ,,coś''. Bardzo mi się ona podobała. Ale cóż, to było dawno i teraz w życiu bym w nią nie zagrał, bo by mnie piksele odstraszyły :laugh:. Później było jeszcze klika innych gier, ale już nie pamiętam nazw. Natomiast jeśli chodzi o pierwszą grę na PC to doskonale pamiętam, że była nią gra Max Payne. Świetna gra, w którą nawet dzisiaj mogę z przyjemnością zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...