Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

Wasza pierwsza gra.

Polecane posty

Moją pierwszą grą byłą... Na kłopoty różowa pantera. I wracałem do niej niejednokrotnie. Ach ten Pazura........ :laugh: :laugh: :laugh:

Pamiętam jedna z lepszych turówek e-RPG-ów. jak dla mnie

Pamiętam jedna z lepszych turówek e-RPG-ów. jak dla mnie świetne audio. Świetne audio grałem 3 razy kapitalna!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą było GTA I, od tej pory jestem fanem tej serii ;) Warto wspomnieć że jeszcze wtedy nie miałem własnego komputera, żadnej wiedzy na ten temat. Ikony (ikonki) to wisiały dla mnie tylko w cerkwi. W ten tajemniczy świat gier komputerowych wprowadził mnie rok starszy sąsiad który mieszkał tuż obok mnie. Mimo miażdżącej przewagi sąsiada w dziedzinie nowych technologii jeszcze długo nie wiedziałem co to jest windows, piractwo, płyta główna a internet był dla mnie po prostu dziwnie zdeformowanym słowem internat. Oczywiście mój angielski w tym wieku nie istniał, to też gra z powodów technicznych ograniczała się do masakrowania miasta. Mijały dni, miesiące a terror i strach był sukcesywnie siany przez nasz duet w całym mieście. Kiedy pojawił się u mnie w domu pierwszy komputer (nie, nie na komunie) oczywiście Pierwszą grą było GTA które ojciec podsumował "kolesia co robi takie gry powinni powiesić na rynku w Krakowie". Oczywiście mogłem grać, rodzice mieli na tyle do mnie zaufanie że wiedzieli iż nie przeniosę wzorców z gry do dużego pokoju.

Jest to bardzo sentymentalny wątek ;) więc pozwolę sobie tu na małą dygresję... Otóż u owego sąsiada chodziłem na korepetycje z matematyki (do jego starszego brata) i korepetytor wymyślił bardzo oryginalny system nagród mianowicie paliliśmy zabawki jego młodszego brata.

Dla tego Łukasz jeśli to czytasz to to byłem ja... Wybacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Moją pierwszą grą była gra w której nie wiedziałem o co chodzi i grałem jak miałem 6-8 lat. A więc rodzice mieli, nie wiem skąd jakiś czarno biały komputer na którym jak dobrze pamiętam potrafiłem tylko pisać, bo nie był to windows wiec tylko to tam się dało. jechałem tam jakimś motorem i tyle pamiętam. Ale potem do stałem komputer (chyba w 3 klasie) no i tu jest kilka tytułów które były moimi pierwszymi grami otóż: Rayman 2, Age of Empiries, The Sims, Arline Tycoon, Hospital. Wtedy zaczęła się moja przygoda z komputerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario Bros BrotherS ! o yeah to była gra w która nap ... walałem razem z tatą i wujkiem. Tak tak Pierwszą styczność z elektroniką odbyłem przy konsoli. Jednak mimo to wolę PC 100kroć od konsoli. Poza tym był tam jeszcze z jakimś ninja a'la samurai coś z jakimś marinsem nie pamiętam też tytułu ... AAA i Tanks. Kurde co to była za gra. Razem z tatą nawet mama czasem grała, kiedy teraz się denerwuje jak za długo siedzę przy kompie :F. No ale dobrze wtedy było ...

@DOWN Właśnie ! Contra ! To było to ;P Pamiętam, że męczyłem się trochę nad ostatnim poziomem ale w końcu przeszedłem( i jaki dumny byłem :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to moją pierwszą grą na PC-ta było diablo II pamiętam dobrze miałem wtedy 8lat(teraz mam 13) grałem całymi dniami pamiętam że miałem lekki problem z Durielem w Lut Gholeim. Mój barbarzyńca miał 52poziom i byłem w Kurast(na poziomie trudności koszmar) w końcu przyszedł format dysku a nie miałem kopi zapasowej. Nigdy nie zapomnę tego strasznego przeżycia!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą było także Diablo 2 ale ja grałem druidem lecz nie przeszedłem tytułu ponieważ wtedy nie znałem się na grach i punkty statystyk rozdawałem bez namysłu i byle jak, tak samo było z punktami umiejętności .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, jak dokładnie nazywały się gry na Pegasusa. Pamiętam za to, pierwszą grę na PC:

Dawno, dawno temu (4 lata) zaraz po pierwszym uruchomieniu komputera (11.04.2005 16:11) i zapoznaniu się z systemem, zainstalowałem sobie Kurkę Wodną 3! Ale się grało! Teraz to trochę wstyd, się tym chwalić, ale wtedy wszyscy kumple grali. Z takich "poważniejszych" to NfS Underground, kiedyś nie mogłem Dragów, teraz to moja ulubiona konkurencja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie tematy więc opiszę moją giereczkę ^^. Tak naprawdę to była moja pierwsza prawdziwa gra w którą grałem na poważnie i przy której zerwałem dziesiątki (jak nie setki) nocek.

A nosi ona dostojny i dystyngowany tytuł Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi lub w wersji angielskiej Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura. Gra jest po prostu świetna i prawdę mówiąc nie znalazłem tam nic co można by znacznie usprawnić (jak na realia 2001r.). Do gry w tą starą-ale-jarą produkcję wystarczy komputer-rzęch Pentium II 300MHz 64MB RAM karta graficzna 8MB, więc jest dość yyy..."łagodna" dla komputerów. Zaletą jak i cechą charakterystyczną tego cRPGa jest steampunkowy świat będący mieszanką fantasy i doby rewolucji przemysłowej coś w stylu Magia Vs Technika, gra umożliwia dwa tryby rozgrywki: turowa jak i "zręcznościowa".A co do fabuły to jest ona wprost niesamowita, zdradzę tylko że na początku zaczyna się jako pasażer pierwszego prototypowego sterowca ISF Zefir który rozbija się nieopodal zamglonych wzgórz po ataku terrorystycznym... dalej nic nie powiem, jak chcecie to sprawdźcie sami.

Gra jest tak dobra że wracam do niej przynajmniej raz do roku na parę tygodni a czasem znaacznie dłużej.

(Wierzcie mi gdybym niestkócił tego tekstu to wyszłaby mi niezłą recenzja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem 4 lata ojciec przyniósł do domu kompa na kilka dni, teoretycznie żeby móc na nim pracować, ale na szczęście i mi pozwolił się zapoznać z tym niesamowitym wynalazkiem. ;] No i pograłem sobie trochę w pierwszego Księcia Persji na czarno-białym monitorze. Potem nie miałem styczności z komputerem mniej więcej do 1995 gdy wujek kupił pc-ta na stałe (ależ fajnie chodziło się do niego z przedszkola :D) no i były gry takie jak Lotus 3, pierwszy NFS, Duke, Doom, Warcraft II...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą były HEROS III i STARCRAFT nie wiem co pierwsze (miałem 4-5 lat).

Pamiętam jak grałem u siostry lub u brata (sam kompa nie miałem i strasznie się cieszyłem gdy któreś go przywiozło) pykałem, chociaż nie wiedziałem o co chodzi, ale zabawy przy tym było. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...