Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Batman: Arkham (seria)

Polecane posty

Z córką jednego z najniebezpieczniejszych wrogów, Ra's al Ghula, która się nazywa Talia Al Ghul.

Komiks "Batman i syn" został wydany w Polsce przez wydawnictwo Egmont. Niestety, historia ta jest częścią większej intrygi, którą sobie zaplanował scenarzysta (Grant Morrison), w związku z czym sięgając po "Batman i syn" czytelnik nie znający komiksów poprzedzający tę historię, a także bez wglądu na to, co się działo dalej, może się czuć bardzo pogubiony. Przez to "Batman i syn" nie zebrało pochlebnych opinii. Mi również komiks się nie podobał. Szczerze odradzam. Na twoim miejscu poczytałbym raczej opis postaci na wikipedii angielskiej ( http://en.wikipedia.org/wiki/Damian_Wayne ), przynajmniej w ten sposób nie musisz czytać słabych dialogów, lecz same rozwiązania fabularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wyśmienita! Każdy znajdzie w niej coś fajnego dla siebie. Ktoś lubi się skradać (tak jak ja)... nie ma problemu, ta gra ci to dostarczy. Lubisz bijatyki ale nie takie gdzie wciskasz w kółko jeden przycisk... gra jest dla ciebie. Lubisz platformówki... dobrze trafiłeś (choć tego jest mało). Choć moim zdaniem najmocniejszą stronę Batmana są etapy gdzie przeciwnicy mają spluwy i musisz się skradać. Te etapy są tak skonstruowane że z każdej strony możesz pokonać przeciwnika, nawet z góry. Jedyne co nam zostaje to czekać na drugą część. Podobno będzie w Gotham (mieście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman: Arkham Asylum jest grą wybitną pod każdym względem. Grafika jest cudowna. Fabuła zawiera sporo zwrotów akcji, więc jest zdecydowanie plusem tej produkcji. Fakt jedna walka z tymi potworami zatrutymi Jadem zbyt wiele razy się powtarza. Narzekałbym na długość kampanii głownej, ale jest tyle zajęć pobocznych, ze nie jest to minusem. Gra potrafi przykuc na wiele godzin. Daje ocene 10/10!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na początku omijałem wszystkie wzmianki i zapowiedzi o tej grze. myślałem że to będzie zwykły średniak. i nie przepadałem zbytnio za postaciami z komiksów DC (chociaż nawet żadnego komiksu nie czytałem.) dopiero recenzja w CDA wszystko zmieniła. zacząłem oglądać różne gameplaye na youtube. kupiłem. ta gra mnie oczarowała. szczególnie etapy ze Scarecrowem. a Joker po prostu wymiata. uwielbiam go- jego zachowanie, powiedzonka. no wszystko :D . dla mnie gra roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zbirów to być może spotkamy jeszcze Bane'a/Killer Croca/Scarecrowa, a plakat na stronie tak jakby sugeruje Dwie Twarze.

plakat? nie tylko plakat ale i (przede wszystkim)

komunikat radiowy, słyszany na samym końcu gry, informujący jednostki, ze Dwie Twarze dokonał właśnie napadu na Bank Narodowy, dwóch gliniarzy nie zyje a podejrzany zwiewa ich radiowozem. Po czym Batman zapakował się w Bat-latadło i śmignął z wyspy do miasta. Zapewne w sequelu zaczniemy od tej akcji właśnie.

a potem - albo dalej Gotham, albo wracamy do Arkham - co jest mozliwe bo jak na trailerze dwójki widać - więzienie zostało przeniesione z wyspy do miasta więc może będzie po prostu jedną z lokacji.

biorąc pod uwagę, że w jedynce nie widzielismy sporo popularnych wrogów batmana, to ich pewnie należy się spodziewać. Two-Face, Pingwin (jego klub był w mieście na zajawce), Catwoman była by baardzo miłym dodatkiem :) i mr. Freeze, którego 'komnatę' widzielismy w jedynce.

w analizie trailera wymieniono też ra's al ghula, ale przeciez

jego zwłoki widzieliśmy w kostnicy, nawet związana z nimi była jedna z zagadek Riddlera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na to co mówią przez radio. A co do Ra's al Ghula to

jeśli po rozwiązaniu zagadki z nim związanej wrócimy do pomieszczenia, w którym znajdowało się jego ciało to zobaczymy jedynie pustą lodówkę

;) Tak, jego ciało zniknęło także możliwe jest aby pojawił się w kontynuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałuję tylko że od razu nie grałem na 'hard' :(

gra nie jest przesadnie trudna, jedynie trzy momenty mnie zatrzymały na dłuzej niż kilka minut (

plansza z zaminowanymi gargulcami, tam pierwszy raz tak na prawdę musiałem pokombinować trochę, poison ivy i walka przed-finałowa. najtrudniejsza była chyba ivy, druga część pojedynku, ale i tak problemów jakichś wielkich nie było)

bo mi jeden achievment uciekł przez to ;) tak to jest jak przed grą sie nie sprawdza osiągnięć do zdobycia :)

z drugiej strony wkurzyłbym sie jakbym nie umiał np. finałowej walki przejsc na hard, a tu poziomu trudnosci w trakcie obnizyc jak juz nie ma ;)

szukam teraz tych durnych gryziczaszek czy tam gryziszczęk, bo zostało mi 5, gdzieś musiałem przeoczyć, a bez tego nie zaliczę wszystkich zagadek Riddlera na 100% :(

i nie wiem czemu ale w wyzwaniach, najpierw zdobyłem jeden medal, potem poprawiłem punktację na ponad 8 tys., (dwa medale są za 8 tys), ale mi nie zaliczyło tego i wciąż mam jeden medal :/ why.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia:

Aktualizacja Games for Windows Live zabrała mi kilka godzin życia ,ale już początek rozgrywki zrekompensował mi w pełni to oczekiwanie. Interaktywny przemarsz przez więzienny kompleks w towarzystwie Jokera to doskonałe intro- podobały mi się nawet wyświetlane nazwiska twórców. Czułem się autentycznie, jakbym uczestniczył w filmie. Wszyscy wiemy, że Joker przy pomocy ślicznej, wywołującej zdrożne myśli Harley Quinn która w grze przerosła swe dawne miano ślepo oddanej pomagierki Jokera stając się tykającą szybko seksbombą zapanował nad całym azylem w Arkham. Od razu jesteśmy wepchnięci w wir walki i niemal od razu stajemy się królem więziennego parkietu kręcąc piruety i fikając kozły wokół naszych otyłych nieco wrogów. Cały system walki polega na mashowaniou jednego przycisku (LPM) i od czasu do czasu przycisku kontry (PPM). Można by rzec prostota, ale diabeł jak to zwykle tkwi w szczegółach. Cała walka jest bardzo plastyczna, wydaje się, jakby nad wszystkim panował choreograf sztuk walki ustalając co sekundę, jak tu najefektowniej umieścić pięść Batmana na nosie przeciwnika. Możemy też ogłuszać przeciwników płaszczem albo rzucać w nich Batarangiem. Kiedy przeciwnik padnie, najlepszym rozwiązaniem jest wtedy jego dobicie. Batman przyskakuje wtedy doń zależnie od odległości od oponenta i obezwładnia (nie zabija, bo to przecież Batman), w tym samym czasie inny wróg może nas zaatakować, w przeciwieństwie do Assassin's Creed wrogowie nie czekają grzecznie na swoją kolej, tylko starają się pokonać Batmana razem. Kiedy uderzymy kogoś w dobrej chwili oglądamy w spowolnieniu Finisher, kamera wtedy przybliża się (czasem pod nieodpowiednim kontem, ale w końcu nobody of perfect) a my oglądamy jak w slow motion Batman rozprawia się z łysym mięśniakiem.

Na razie wielu bossów nie miałem, ale walka z Bane'm była ciekawa. Niczym mnie jednakże nie zaskoczyła, bo podobne rozwiązanie mieliśmy jak choćby w walkach z Nosorożcem w Spider-manie. Taka wariacja na temat corridy. Inaczej prezentowała się walka ze strachem na wróble- tych miałem na razie dwie. Gra zamienia się wtedy w psychodeliczny Survival Horror, a pojedynek jest co najmniej nietypowy.

Kiedy wrogowie są uzbrojeni niezbędna okazuje się główna zdolność Batmana- ciche rozprawianie się z przeciwnikami i sianie zamętu wśród nieprzyjacielskich szeregów. Do tego służą nam przeróżne Bat- ustrojstwa. Batarang, Bat-harpun, Bat- deszyfrator, czy Bat-maź, którą można rozwalać Bat-ściany... Batman może cichaczem zakraść się za patrolującego wroga, obezwładnić go (załącza się kontekstowa animacja zależna od tego, z którego miejsca zaatakujemy) i nim ktokolwiek zauważy jego leżące ciało wciągnąć się na gargulca. Tych projektant więzienia nie oszczędził umieszczając ich całą masę. z gargulca możemy albo wciągnąć się na następny, albo zgrabnie skoczyć i wylądować wprost na przeciwniku, albo (ekhm) spuścić się do góry nogami czekając tak na wroga. Za punkty doświadczenia gromadzone w walce, czy przy znajdywaniu (arghh) znajdziek możemy kupować modyfikacje do zbroi i oręża Bat- herosa. Jak to działa? Psikamy ścianę żelem wybuchowym i zaraz po tym wsuwamy się na gargulca, z którego strzelamy w ścianę dźwiękowym Batarangiem. Na alarm przybywa jeden z drabów. Gdy tylko podejdzie, detonujemy maź a oszołomionego pana dobijamy i pozostawiamy w samopas. Nim znajdą się posiłki wjeżdżamy znów na gargulca. Takie akcje można wymyślać samemu, łączyć, modyfikować... Polowanie daje naprawdę spore pole do popisu- dużo więcej, niż to z Batman: Begins i co ważne nie sterowanie, a przeciwnicy stanowią dla nas wyzwanie.

Batman to detektyw o czym twórcy nie zapomnieli. Możemy używać detektywistycznego trybu, dzięki któremu widzimy wrogów przez ściany, widzimy interaktywne elementy otoczenia oraz znajdźki. Cały ten system jest bardzo praktyczny, aż mogłoby się używać go bez przerwy. Niestety, albo może i stety bardzo szpeci wygląd gry i staram się go używać jak najrzadziej. Ważną rolę w grze pełni Człowiek- Zagadka. Mądrala oprócz tego, że po całym Arkham rozsypał swoje statuetki, to jeszcze w każdej lokacji stworzył specjalnie dla Batmana zagadkę środowiskową. Takie zagadki nie są może najtrudniejsze, ale do rozwiązania znakomitej ich większości potrzeba umiejętności, których nabywa się w późniejszych fazach gry. Niektórzy narzekają na system śledzenia osób np. po DNA z krwi, czy przez opary z alkoholu. Mi się to nawet podoba, bardzo ciekawe urozmaicenie. Oprócz wyżej wspomnianych trofeów zbieramy również zwariowane sztuczne szczęki Jokera. Jak na razie mnie to nie nudzi, więc jest dobrze.

Grafika oczywiście jest śliczna, piękna, zachwycająca... Powstała na Unreal Engine 3 znanym jak choćby z Gears of War, Dark Sector, czy Shadow Complex. Dopiero w Batmanie dochodzi do ideału. Lekka plastikowość postaci idealnie wpasowuje się w konwencję, cienie jak i oświetlenie są dynamiczne i wszędzie pasują doskonale (jestem po GTA IV, więc zwracam na to co nieco uwagi) i właściwie w kwestii grafiki przyczepić się nie można. Chrzanić technologię! I tak najbardziej liczy się artyzm, a tego Batman Arkham Asylum jest niepozbawiony.

Muzyka jest doskonała. Symfoniczne brzmienia nawiązują trochę do muzyki z filmów o Netoperku. To, że dopasowuje się do sytuacji na ekranie to standard, więc o tym wspominać nie wypada. Dubbing jest fe-n-me-nal-ny. Oczywiście show kradnie Mark Hamill w roli Jokera, który to z resztą dubbingował go w kreskówce i w Batman Vengeance. Głos Batmana też jest spoko, gburowaty (to raczej kwestie są gburowate), mądry i niezmiernie poważny, o wiele lepszy, niż ten mrucząco- skrzeczący Batman Bale'a. Pozostali aktorzy również starali się wypaść jak najlepiej. Nie będę tak wymieniał wszystkich bohaterów, powiem tylko, że nawet anonimowy marine był lepszy od niejednej głównej postaci.

Genialna sprawa- to wszystko ogląda nasz Joker, który jest nam towarzyszem przez (chyba) całą grę. Z tym jego jestestwem można się spierać, ale wciąż go widzimy i słyszymy- dl aczemu?- A dla temu, bo nasz wesoły przyjaciel opanował cały więzienny kompleks, a co za tym idzie jego radiowęzeł i... nietrafne określenie... telewizję. Atmosfera więziennego Big Brothera mnie nie opuszczała. Joker zdaje się grać z nami w grę. Jest zawsze o krok przed Batmanem, trochę, jak Jigsaw z Piły.

Gra jest genialna i nie bez powodu w CDA padły słowa, ze to jedna z najlepszych gier akcji w historii PC. Dorzuciłbym nieśmiało coś od siebie- to jedna z najlepszych gier w historii PC.

To fragment z bloga- gra zasługuje na uznanie i jest watra każdej wydanej na nią złotówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wg mnie epicka !! Walka wysmienita, polowanie niczym Predator czy roznego rodzaju zagadki dawkowane odpowiednio w ogole się nie nudzi i tylko chce się brnąć dalej :) Grafika świetna. Głosy postaci świetne ! Najbardziej w pamieci został Joker i oczywiscie Harley Quinn z tym swoim uwodzicielskim głosikiem. Ahh miód dla uczu :D Gratulacje dla twórców za pomysłowość i wykonanie! Ciekawe zakończenie no i juz czekam na AA2 :D

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wg mnie epicka !! Walka wysmienita, polowanie niczym Predator czy roznego rodzaju zagadki dawkowane odpowiednio w ogole się nie nudzi i tylko chce się brnąć dalej :) Grafika świetna. Głosy postaci świetne ! Najbardziej w pamieci został Joker i oczywiscie Harley Quinn z tym swoim uwodzicielskim głosikiem. Ahh miód dla uczu :D Gratulacje dla twórców za pomysłowość i wykonanie! Ciekawe zakończenie no i juz czekam na AA2 :D

Pozdrawiam

Niesamowita gra.. a te finałowe starcia począwszy od walki z

Ivy, dwoma Tytanami z ekipą i Jokerem

cud miód !! I najtrudniejsza dla mnie była walka środkowa, z tych co wymieniłem ;p jakoś starcie z

Ivy było najnudniejsze...ot biegałem w lewo i w prawo, od czasu do czasu rzuciłem w nią batarangiem.. i tak w kółko, bo miała te 2xHP

:P

.

Jak przed tymi walkami mialem 62% gry, myślałem, że jeszcze dużo gry mnie czeka. A jednak po ukończeniu wynik skoczył raptem do 72% :P A ile wy mieliście? Przeglądając poprzednie posty najwyższy wynik oscylował chyba w granicach ~85%.. miał ktoś więcej :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z Poison Ivy była jedną z najciekawszych. Troszkę przesadzasz, bo batarangiem trzeba było w nią rzucać co chwilkę. Z resztą trzeba się cieszyć, że twórcy tak bardzo urozmaicali walkę w Batmanie - Scarecrow, Killer Kroc, Joker, czy Poison Ivy właśnie. Gdyby walki z wszystkimi bossami były poprowadzone w ten sam sposób, to nie budziłaby tego zachwytu.

Jeśli chodzi o procenty, to za pierwszym razem, po przejściu gry, miałem ich 50% :P. Dopiero później, gdy moje konto na Live stało się online zacząłem grę od nowa i bardziej zwracałem uwagę na wszystkie zagadki. Traf chciał, że wychodziły wtedy gry, na które długo czekałem i do dziś tego drugiego razu nie skończyłem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra. Przeszedłem całą. I wszystkie zagadki Riddlera rozwiązałem. Gra nie jest trudna. Jedyne co mnie zatrzymało na chwilę to walka z trującym bluszczem. Fabuła też jest nawet ciekawa. Walki ze Scarecrowem są MIODZIO szczególnie ta ostatnia, myślałem że mi się komputer zepsuł, choć quink w recenzji pisał o takiej sytuacji w ,której myślał że mu się komp zepsuł, ale nastąpiło to tak nagle, że jawnie pomyślałem że mi się komp zjechał :). Zagadki są cudne i niezwykle pomysłowe. Choć muszę przyznać że ostatni boss trochę mnie rozczarował, można było przewidzieć to co zrobił...(nie będę spoilował :) ), i było to trochę żałosne, lecz mimo wszystko fajne. Gra ogólnie jest wyśmienita. Polecam ją gorąco każdemu! A i jeszcze jedno, jak skończycie grę poczekajcie aż skończą się napisy końcowe, bo na ich końcu, jest niedpodzianka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

To z tą rzekomą awarią kompa ładnie mnie przestraszyło. :P Był to piątek i jakoś po południu poszedłem spać, a potem z wieczora uruchomiłem Batmana i gram se, a tu nagle takie cuś. :D Szok :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna gra :) Przeszedłem ją na poziomie średnim na klawiaturze, i teraz po zakupie pada planuje za jakiś do niej wrócić na trudnym. Wtedy na pewno zacznę się ruszać w jednym miejscu :) - świetny pomysł twórców, żeby zmobilizować graczy do ponownego przejścia gry. Gra na pewno godna polecenia - moja ocena to 9/10.

PS: Polowanie 4ever :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rzut PG ma być około 20 marca, razem z nowymi Premierowymi Okazjami. Co do gry to w końcu zmusiłem się do zagrania, trzeba użytek z nowego pada od X-a zrobić :-) i gra przemiodna, na hardzie nawet (jeszcze) nie przesadnie trudna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odpaliłem sobie na youtube kilka gameplayów i muszę przyznać że robi wrażenie, kurka. Jedyne do czego mogę się przyczepić (nie wiem czy podczas grania uwiera to tak samo jak przy oglądaniu), to strasznie jednostajne walki z bossami, opierające się na powtarzaniu pewnych akcji w koło macieju aż przeciwnik łaskawie nie klepnie kapskiem na ziemię;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...