Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Batman: Arkham (seria)

Polecane posty

Źle się wyraziłem, w grze jestem po walce z pierwszym bossem, ale chodziło mi o to ,że nie zachwyciłem się tak grą jak recenzenci. Jest dobra składanko- bijatyka. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się bardziej wymagający przeciwnicy, bo na razie tylko boss sprawił mi jakikolwiek problem. A wiadomo, gra bez wyzwań się nudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o tego pierwszego bossa, gdzie walka składa się tylko z unikania jego ciosów, a po chwili on sam umiera? To jest tylko taki mały "boss" na wstęp dla rozgrzania. Dopiero, gdy pójdziesz dalej spotkasz Scarecrowa, bardziej wymagających mutantów a pod koniec Poison Ivy to zmienisz zdanie. Choć mnie ta gra nie znudziła w żadnym momencie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Knockers, ja za niedługo napiszę recenzję o tej grze na swoim blogu, z która i tak długo zwlekałem. I powiem Ci tyle: kupuj bez wahania, bo gra jest świetna i wyśmienita ;) Wszyscy piszą o niej, że jest krótka, lecz ona jest długa, ma bardzo dużo zadań i starcza na ok. 10 - 20 godzin. Lecz, gdy się już skończy grę i ujrzymy napisy końcowe, to robi się nam smutno, że to już koniec i dopiero wtedy czujemy, że chcemy jeszcze więcej i więcej i właśnie dlatego gra ta wydaje się krótka. Ale są jeszcze zagadki Riddlera, misje, no i darmowe dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem już według mnie jeden z ciekawszych momentów (czy etapów, bo trwało to dość długo :P) w grze, czyli

zbieranie ziółek w jaskini Killer Croca. Naprawdę fajnie im to wszyło, idziesz sobie, wokół słychać tylko plusk wody, a tu nagle wysakuje Killer Croc niewiadomo z kąd i ta muzyczka dodająca klimatu, pomijając to że było to bardzo proste, to był to dla mnie jeden z ciekawszych etapów gry. Teraz mam z kolei problem, bo muszę wydostać się z jaskini Batmana jakimś alternatywnym wyjściem, tylko nie mogę go znaleźć, odkryłem już to wyjście na dwór na klif, tylko z tego klifu nie da się nigdzie skoczyć/niczego użyć, bo spadasz w przepaść. Proszę o helpa. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zagrałem w demo Batmana. Wrażenia? Z pewnością kandydat na grę roku, a na pewno znajdzie się w pierwszej trójce.

Grafika jest niesamowita - multum szczegółów, ciekawy styl no i samo jej przedstawienie.

Muzyka tez jest bardzo dobra, chociaż w demie sporo jej nie było.

Grywalność - tutaj bez wątpienia dałbym grze 10. System walki jej rewelacyjny, daje ogromną frajdę i nie wymaga wiele wysiłku, zatem gra spodoba się również każualom.

Cieszyłem się, że mogę sobie pograć, tym bardziej też nie spodziewałem się, że gra na moim rzęchu będzie tak płynnie chodzić (żadnych zacięć, tylko drobniutkie spowolnienia), zatem szykuję się do kupna pełnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img17.imageshack.us/i/beztytuusta.jpg/

To miejsce zapisu,

przed chwilą zmutowane rośliny Trującego Bluszczu rozwaliły mi centrum dowodzenia.

http://img697.imageshack.us/i/beztytuu2r.jpg/

To jest główne przejście, które jak widać jest już bezużyteczne. Muszę znaleźć inne.

http://img69.imageshack.us/i/beztytuu4l.jpg/

A to jest wspomniany już wcześniej klif, tylko nie wiem co tu zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie mi uświadomiłeś, że Batmanem można latać także przed siebie, a nie tylko w dół, bo wcześniej też probówałem tam dolecieć, tylko cały czas wpadałem w przepaść. ^^ Dzięki wielkie i sorry że z takim głupstwem tu przychodziłem, poprostu nawet nie wiedziałem że tak można. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy? Kreskówki czy Mroczny Rycerz/Batman: Początek? Czy i to i to? :)

A te poradniki to już widziałem, nawet z jednego przez chwilę korzystałem, ale nie chcę sobie psuć zabawy z rozgryzania kolejnych zagadek jakby tu przejść dalej. No chyba że nie wiem co zrobić, wtedy można sobie tam sięgnąć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem tryb fabularny i ogółem przeszdłem dopiero... 65% gry. :) Oczywiście zalicza się to na plus, bo zostało jeszcze więcej bonusów do odblokowania (Życiorysy postaci, taśmy z nagraniami, zagadki...).

Miałem zakończenie z Bane'm, tylko zastanawiam się od czego zależy jakie ono będzie? Od losu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie to w tej grze zdenerwowało. Główny wątek jest krótki, co trzeba przyznać. A rozwiązywanie zagadek riddlera jest naprawdę bardzo nudne, oczywiście jeśli się skończyło główny wątek. Ostatnio odpaliłem sobie nietoperka, ale już po 5 minutach szukania tych zagadek miałem dość i byłem znudzony. A ilość odblokowanych misji zależy właśnie od ilości rozwiązanych zagadek. Cała gra bardzo mnie zauroczyła i jest świetna, lecz po skończeniu głównego wątku przynudza niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna moim zdaniem i należy jej si,ę zasłużone 9, z lekkim oporem można by jej nawet wystawić 10

JA jako, że gry akcji często są dla mnie nijakie, a sam Batman postacią nijaką (w przeciwieństwie do jego przeciwników)tuż przed wyłożeniem gry na kasę miałem lekkie wahanie. Pomimo recenzji, gameplay'ów i ogólnego zaciekawienia grą. Niesłusznie.

Jak zwykłem robić, robię po częściach:

Grafika: Mój komputer co prawda, jak na te czasy, turbo maszyną do grania nie jest, ale i tak wybija się ponad 2,5 Ghz i 1RAMową średnią 2 razy, toteż i Batman na średnio - wysokich detalach chodził, nie tnąc się, bezproblemowo. Pomijając wpadkę z PhisiXem osobiście uważam, ż grafika naprawdę jest lepsza niż dobra. Co ja mówię, jest świetna,dopracowano nie tylko elementy strojów postaci i ich wizerunek, ale też takie pierdółki jak zdjęcia rentgenowskie czy kartki papieru i zdobienia dywanów. I choć tu i ówdzie można zarzucić plastikowość postaci (moment z młodym Brucem i jego rodzicami)to grafika zdecydowanie zasługuje na 8+ może nawet 9

Audio: Choć muzyka nie dorównuje filmowej, (Dark Knight)którą tworzył, dla mnie 'bóg' kompozytorów, Hans Zimmer to z tego co pamiętam słuchało się jej miło. Efekty dźwiękowe również były ok, ale najważniejsze przed nami. Głosy postaci są REWELACYJNE! Nigdy bym nie przypuszczał, że pod jedną z najlepszych postaci w uniwersum Batmana i najbardziej psychicznych w ogóle, Jokera, może się wcielić filmowy... Anakin Skywalker. Jestem pod wrażeniem i dodam, że to nie jest wyjątek. Równie dobra jest aktorka udzielająca głos, niejako, dziewczynie Jokera, Harley Quinn. Równie dobrzy są Batman Riddler czy Scary Crowner. Ich ogromny wkład w pracę widać nie tylko po filmikach, ale też po taśmach z wywiadami z postaciami, które grają. Dźwięk na 10

Grywalność: WOAH! powiedziałem po wprowadzającym intrze, które jest niemal tak dobre jak 'interaktywne' intro Riddicka. Przez następną godzinę gry miałem lekko otwarte usta z wrażenia jakie ta gra mi serwuje. Nie mogłem wyjść z podziwu, że można zrobić tak dobrze walkę, gdzie w przeciwieństwie do AC II, czuje się, że jest się super bohaterem i gdzie przeciwnicy nie nadbiegają pojedynczo, przynajmniej w środku walki. Jest to jeden z najlepszych elementów gry zaraz za pozostałymi, które utrzymują równie wysoki poziom :) Tu nie ma wrażenia, że podczas kontry gra odpala nową animację, tu wszystko jest płynne i zgrane tak jak to jest naprawdę. A wszelkie finishery, które choć nie tak brutalne jak w Watchmen, miażdżą i łamią :D PO dłuższej walce tr4oche się po wspinamy używając pazurków liny i naszych zdolności wspomaganych peleryną i możemy przejść do etapu cichej eliminacji blisko 7 przeciwników z nielichymi spluwami w rękach. Tu jednego przydusimy, tutaj kopniemy w plery skacząc z dachu, a tu jednego podchwycimy spod gargulca, Jeśli jednak wolisz atakować przeciwników zza rogu, lub po prostu bezczelnie zrzucić z balkoniku czy podłożyć im pod nogi bombę to będziesz szczęśliwy bo to również można zrobić. Metod cichej likwidacji i następnie chowania się jest mnóstwo więc nie ma na co narzekać. Ogólnie rzecz biorąc doczepić się można do faktu nie możności podniesienia trzymanej ówcześnie przez przeciwnika broni, jednak wytłumaczyć to można faktem iż Batman jedynie ogłusza przeciwników, patrz tryb detektywa na unieszkodliwionym celu. A na naprawdę dobra świetna fabuła i zadania dodatkowe; Misje, Zagadki Riddlera, taśmy z wywiadami i życiorysy postaci. Tego jest od groma, więc jeśli granie nas męczy możemy po prostu prostu dowiedzieć się co nieco o osóbkach z którymi przychodzi nam się mierzyć. Na domiar tego grze towarzyszy świetny klimat, lekko niepokojąca atmosfera i wręcz straszny Joker, który opanowawszy kompleks więzienny tłumaczy nasze poczynania nie omieszkując przy tym od rechotu.

Mamy więc do czynienia z niemalże doskonałą (są takie w ogóle?)grą, która na pewno zapewni parę(naście)godzin świetnej zabawy. Gorąco Polecam, zwłaszcza że twórcy co i rusz wypuszczają nowe DLC jak na przykład możliwość gry.... Jokerem! Jeśli zastanawiałeś się czy warto toja Ci mówię, że zdecydowanie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał grze 10 (jako recenzent CDA), lecz jako gra roku przegrała w moim rankingu z DiRTem 2. Niby wszystko świetne, efekty, klimat, całokształt, lecz no... trzy tygodnie gry to maksimum. A DiRTek może starczyć na kilka miesięcy.

Choć i drugie miejsce to przecież zaszczyt. Oby Rocksteady zaczęło robić nową grę z Batmanem, nie musi być już w Arkham Asylum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc się z czystej ciekawości na kody do Batmana na Cheatbook.de natrafiłem na coś takiego:

Frank Boles information:

------------------------

There is an advertisement in the Medical Facility for the hospital's website

"www.ArkhamCare.com". You can visit this URL in a web browser and use the employee

login section. Enter the guard login number of "125845712". You will login as Frank

Boles and can read information about him.

Rzeczywiście biegając po Medical Facility można usłyszeć o stronie Arkham, ale nie przypuszczałem, że twórcy pokuszą się o taki smaczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...