Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Far Cry 3 łukam na wysokich w full hd na core 2 duo e6600 3,2 GHZ, 3 GB Ram i radku hd 6770 1 GB DDR5. Także optymalizacja jest bardzo bardzo dobra

Jeśli to prawda, to mogę spać spokojnie, i potem dorwać na prezent tą część smile_prosty.gif.

Dobrze że najnowsza część nie ma polskiego dubbingu. Pamiętacie fatalny dubbing w pierwszym Far Cry? Ręce po prostu opadały, jednak wolę oryginalne wersję językowe gry, z polskimi napisami.

Edytowano przez GutekHolubek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem grę na PS3 i jak na razie świetna. Jak na razie ukończyłem ledwo z 3 misje więc niewiele, pograłem trochę w multi i nawet mi się podoba, jedynie nie sprawdziłem trybu współpracy i edytora ale zaraz to zrobię. Jak dla mnie to chyba najlepszy kandydat na FPSa roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... po pierwsze gdzie w Uplay jest informacja ile już godzin zagrałem ? Po każdej sesji jest informacja ile minut grałem ale nie widzę nigdzie info całościowego.

Co do samej gry - wczoraj w końcu miałem okazję dłużej zagrać. gra jest świetna i jest chyba jedyną w której bardziej obawiam się zwierząt niż tych biednych piratów Vaasa. Przykład - wchodzę sobie do jednej z jaskiń a tutaj niedźwiedzie dwa - jeden ryczy i staje na dwóch łapach a drugi mnie atakuje... Przepięknie uciek...ekhm... znaczy się wycofałem się na z góry upatrzone pozycje :P

Przy kolejnym polowaniu schowany w krzakach zostałem zaatakowany przez tygryska. Do wody przy brzegu lepiej nie wchodzić bo rekiny potrafią szybko rozprawić się ze mną.

Sama wyspa jest baardzo różnorodna i każdy jej zakątek (choć mam odkryte dopiero dwa maszty radiowe) jest na swój sposób piękny i wyjątkowy a jaskinie i inne schrony dodają jej autentyczności. W chwili obecnej misje główne robię jak mnie najdzie ochota. (jestem po pierszym spotkaniu z dr Halucynem :D ) Wolę biegać z łukiem i robić misje poboczne lub po prostu poszukując zwirzyny potrzebnej do ulepszenia sprzętu.

Kolejna sprawa to losowe wydarzenia takie jak np. słychać strzały a to moje ziomki walczą z piratami. Podbiegam i rozwalam piratów po czym jeden z moich mnie woła i daje kasiorke za pomoc. Coś pieknego. Tak samo jest z zepsutymi pojazdami - wystarczy mieć narzędzie przy sobie i można podreperować kolegom autko.

Polecam grę każdemu kto lubi przygodę i swobodną ekplorację z ciekawą historią. Jak skończę to napiszę więcej ale jest w tej grze tyle wszystkiego, że trudno jest wszystkie elementy wymienić/pamiętać.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Far Cry 3 - WOW!

Po pierwsze - fantastyczna optymalizacja! Mój komputer Athlon 6000+ (3.1GHz dwurdzeniowy), 4 GB RAM, Radeon 4850 512MB - gra chodzi w rozdzielczości 1680x1050 i detalach średnich naprawdę płynnie. Jestem w szoku, bo to jak gra wygląda i jakim to terenem dysponujemy - szał ciał. To było to, czego obawiałem się najbardziej, a jest naprawdę dobrze. Owszem, granie na ultra rzeczywiście będzie wymagać czterordzeniowego procesora czy lepszej karty i pamięci, ale na średnich (a uwierzcie mi, że gra i tak wygląda ślicznie) hasa jak widać nawet na starszym sprzęcie.

Co dalej - ogromny, żyjący świat. W szczególności podoba mi się taki motyw, że po terenach które już przejęliśmy jeżdżą sobie autkiem nasze ziomy, spacerują sobie, odpierają ataki wrogów czy zwierząt - niby drobnostka a cieszy.

Respawny - w końcu zostało to ogarnięte. Owszem, na terenach których nie przejęliśmy te są równie wkurzające jak w dwójce, ale wystarczy taki przejąć i te znikają. Bajka, w końcu podróżowanie autem sprawia przyjemność, bo nie musimy się co chwilę zatrzymywać, aby zabijać kolejnych wrogów. Teraz tylko gaz do dechy i lecimy. A właśnie - jeśli chodzi o jazdę autem, to te jest równie przyjemne jak w FC2 smile_prosty.gif

Elementy RPG - i tu jest to, co mnie baaaaardzo pozytywnie zaskoczyło. Bo exp dostajemy nie tylko za zabicie wrogów, ale również za odbijanie punktów, za znajdźki, wykonane zadania itd. Do tego możemy rozwijać naszą postać (do tego mamy 3 drzewka), gdzie mamy możliwość sprawić, aby nasz bohater był bardziej śmiercionośny. Poza tym dochodzi element polowania i nie chodzi tu tylko o przyjemność płynącą z podkradania się do zwierząt (chociaż też), ale i kolejny element RPG - rozbudowanie ekwipunku gracza, gdzie mamy możliwość zwiększenia slotów w naszym plecaku, zwiększenie ilości noszonych broni, granatów czy amunicji - BAJKA! Do tego dochodzi fakt odkrywania mapy - musimy podróżować od punktu do punktu, wchodzić na wieże radiowe, aby odblokować kolejne obszary. Bardzo się podoba.

Do tego dochodzi oczywiście fantastyczna grafika, dowolność rozgrywki (można grać na Rambo, można grać na skrytobójcę). Sklepik w każdym odbitym punkcie - widać, że twórcy gry wyciągnęli wnioski z dwójki na każdym kroku. Jak dla mnie gra roku smile_prosty.gif

Edytowano przez freeq52
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rekina zabijałem z plaży. Kilka strzałów ze snajperki i po kłopocie. Potem popłynąć tam, zanurkować i gotowe. Z łodzi jest gorzej, bo głębiej. Ale one- rekiny, często blisko brzegu pływają.

Wrzucam dwa screeny: ustawienia ogólne Bardzo wysokie, Bez V-Sync:

4fe5c0d54f6b17d7med.jpg

fcdc3bfed106f470med.jpg

Kompas się taki mały zrobił, jak włączyłem Frapsa. Bo wczytaniu gry był już normalny. Tylko usunąć HUD i można wrzucać zdjęcie na pulpit.

Edytowano przez piotrekpk19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabicie rekina jest mega proste - na mapie znajdujesz "znaczek" rekina jak najbliżej brzegu, ustawiasz się i koczujesz. Wbrew pozorom rekiny pływają dość blisko brzegu, seria z karabinu ew. snajperka, podpływasz, skórujesz w wodzie i po problemie.

Są też łodzie i "pontony"(?), gdzie możemy puścić ster i stanąć na pokładzie i wtedy zabić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... po pierwsze gdzie w Uplay jest informacja ile już godzin zagrałem ? Po każdej sesji jest informacja ile minut grałem ale nie widzę nigdzie info całościowego.

A co za problem zainstalowac sobie raptr albo xfire, ktore beda naliczac ile czasu spedziles w grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytań wyżej o długość gry. Grę przechodziłem na weteranie i wątek główny + polowanie na zwierzęta (rozbudowa sprzętu) przejęcie wszystkich wież i posterunków trwało 18h, co z moim stylem gry jest porównywalne z ME2 więc bardzo długo :P.

Optymalizacja świetna, sam wątek też świetny nie mówiąc już o Vassie i jego zachowaniu które było po prostu epickie, świetny dobór muzyki do sytuacji. I wybór na koniec gry nad którym się dosyć długo głowiłem :E

Polecam wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raptr ale niestety spowalniał pracę kompa i po ostatniej zmianie jego designu cały czas miałem z nim problemy (zwiechy systemu - niewykrywanie gier itp) więc odinstalowałem.

Pytam bo w Steam lub Origin są takie informacje dlatego może w uPlay gdzieś przeoczyłem.

Co do screenów. Gra jest przepiękna. Nie pamiętam tylko jeszcze aby padał deszcz w czasie gry lub była burza. Ktoś z Was natknął się na takie warunki atmosferyczne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://farcryoutpost.ubi.com/ zostało uruchomione, można teraz nie tylko odblokować drugi slot "dekodera" ale również zarządzać dekodowaniem, robieniem własnych konfiguracji sprzętu i ogólnym profilem postaci w Multi bez uruchomiania gry, a wszystko to z poziomu przeglądarki wink_prosty.gif

Może i hostowanie gier w FC3 bez dedyków w dużej mierze ssie, ale chociaż ta usługa daje jakieś pocieszenie co do ogólnej obsługi profilu w Multi.

Ps. Jeżeli ktoś chce boosty, które się odgrywa podczas dekodowania to dawać namiary, mój nick w grze "WarDice". Często się trafiają, a można je rozdawać tylko dla ludzi na liście znajomych.

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania reklamowa Ubi chyba po raz pierwszy w moim życiu mnie zachęciła jeszcze bardziej do kupna tej gry. Filmik z 'żywym' Vaasem, czyli z aktorem podkładającym mu głos i facjatę jest wzorem jak robić dobre filmy reklamujące. Byłem w szoku i jednocześnie zdziwiony, że wzorowali się na kimś realnym w doborze twarzy. Wyszło to znakomicie. Far Kraju Czy - niedługo się spotkamy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10h na przejście gry ? Hmm..to chyba mało w porównaniu z drugim FC. Tutaj przejście głównego wątku zajęło mi z półtora miecha grając z 4-5 razy w tygodniu po godzince albo dwóch.

Dokupiłem pamięć to problemów nie powinno być. A z tym windowsem - jest ktoś w stanie potwierdzić że będzie działał na XP'ku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc wszytko mniej więcej po kolei, tzn. zanim zabierzemy się do misji przejmujemy dany teren, wykonujemy tam zadania poboczne miedzy czasie doskonaląc ekwipunek, etc., gra pochłania masę czasu, zanim odkryłem 4 wierze i zdominowałem tam teren gra pochłonęła grubo ponad 10h, a patrząc na mapę to dopiero początki tego co gra oferuje.

Ps. Jak będę miał jakieś mody do broni w MP, które już mam to oddaje je dla ludzi na liście znajomych więc dodawać się ludziska na uPlay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10h na przejście gry ? Hmm..to chyba mało w porównaniu z drugim FC. Tutaj przejście głównego wątku zajęło mi z półtora miecha grając z 4-5 razy w tygodniu po godzince albo dwóch.

Według mnie jest to więcej niż 10h, poza tym zawsze należy dodać czas na dojechanie do danego etapu (ja zawsze jeżdżę autem, staram się nie używać trybu fast travel), odblokowanie mapy, a więc wejście na jeden z kilkunastu masztów terenowych. Do tego zadania poboczne, polowania i skórowanie zwierząt, co trochę zajmuje i oczywiście odbijanie kolejnych posterunków. Do tego znajdźki - nie mówię, że jest to wybitnie długa gra, ale spokojnie na 20h powinna starczyć, a jak doliczysz do tego, łażenie, jeżdżenie i robienie wszystkiego, co się da (ja sam na minigierkę polegającą na rzucaniu nożem zmarnowałem z dobre pół godziny), to sporo, sporo dłużej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...