Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Panie i panowie, otóż waham się nad zakupem gry, a nie ukrywam że chętnie bym w nią zagrał. Mam pytanie dla posiadaczy owej części, możecie mi napisać, jakie gra ma wymagania? minimalne/zalecane. Nie jestem pewny czy pogram komfortowo, a nie chciałbym wydawać pieniędzy w błoto :/. Zaznaczę tylko że takie gry jak Crysis 2 czy nawet taki NFS: The Run, płynnie chodzą mi na najwyższych ustawieniach. Dziękuje, i czekam od was na wszelkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art51626.html

Far Cry 3 przetestowany pod względem wydajności.

Ja natomiast mam problemy, ponieważ co jakieś pół godziny gry po prostu się wiesza. Działam na Win8 Pro. Gra staje w miejscu, można przełączyć Alt+Tab do systemu, menadżer zadań pokazuje, że aplikacja nie odpowiada.

Spróbuję dziś zassać nowe bety do Nvidii. Może one pomogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną Twoich (o raz innych graczy "trójki" jak sądzę) bolączek z najnowszą odsłoną serii należy szukać gdzie indziej :/

http://www.cdaction.pl/news-29962/far-cry-3-problemy-z-wersja-pc-kolejna-wpadka-ubisoftu-na-komputerach-update.html

Aczkolwiek nastąpiło uaktualnienie tej wieści :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery ruszyły :)

Co do wydajności bo ktoś pytał:

gram na i5 2500, 560 Ti i 8gb ram, win7, ustawienia ultra, ok. 40 klatek średnio, czasami mniej (noc + cos sie dzieje, światła, cienie), czasami więcej. Pamiętajcie jak ma ktos nvidie, zamienić w ustawieniach z HDAO (AMD ) na HBAO (Nvidia), było wspominane wcześniej, kilka klatek to daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, właśnie mi się gra aktualizuje. Mam dwa pytania:

1.Czy gra uruchamia się w trybie DX11 od razu? Czy ja będę musiał coś przestawić? Oczywiście komputer jak najbardziej spełnia wymagania, obsługuje DX11 i w ogóle.

Edytowano przez Rudy12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy12

1.Czy gra uruchamia się w trybie DX11 od razu? Czy ja będę musiał coś przestawić? Oczywiście komputer jak najbardziej spełnia wymagania, obsługuje DX11 i w ogóle.

Chyba domyślnie jest dx11 możesz uruchomić na niższym dx. start->wszystkie programy-explorator gier i tam ppm na wybranej grze i wybierasz dx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wyłączenia HUD na PC? Gra jest naprawdę śliczna i ten kompas trochę mi szpeci widok (tym bardziej, że jest wielki i nieprzezroczysty).

Swoją drogą, Vaas to czarny charakter roku. Matko boska, jak dobrze zagrana jest ta postać.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż niby rozwiązali problem z serwerami Ubi, ale te od farcryoutpost dalej maintenance. Ponadto połowa broni w trybie co-op jest zbugowana i nie otrzymuje się do danej broni ani doświadczenia ani nowych ulepszeń mimo że podczas gry piszę że odblokowało się poziom broni 7 + laserowy celownik w menu poziom broni i tak będzie lev 1 + brak ulepszeń -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jaki ta gra ma to brak dedyków, wkurza mnie to że gracz nie ma kontroli nad hostem i czasami czeka się nadaremnie, albo w czasie gry, a zwłaszcza w czasie walki następuje zmiana hosta i szlag człowieka trafia ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w grze włącz mapę i zobacz czy masz zaznaczone misje pomarańczowymi znaczkami http://www.picshot.p...22-48-11-49.jpg jeżeli tak to masz misje jeżeli nie to nie dali CI całej zawartości do gry.

Edit:

@Edytor map

CO jak co ale fajne narzędzie, może później jak ludzie sobie już przejdą Singla, itd. to może zbierzemy trochę ludzi do gry w mapy, które sami będziemy robić. Obecnie testując edytor buduję mapę na modłę Nuketown z Black Ops'a ponieważ doszedłem do wniosku że skoro w tej grze w Multi nie biega się zbyt żwawo to najlepiej zacząć od mapy, która wprowadzi od razy trochę intensywnej i dynamicznej akcji. Mapy oficjalne owszem są dobre, ale trochę za dużo w nich labiryntów ;/

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi robicie "smaka" na tę grę. Naprawdę można robić, co się chce na tej wyspie, a nie być tylko ciągle prowadzonym za rękę przez główny wątek fabuły?

Jak jest z odradzaniem się wrogów? Gdzieś wyczytałem, że po całkowitym "wyczyszczeniu" ich posterunków, to już więcej nie będą się respawnować. Jakby nie patrzeć jest to realistyczne podejście do sprawy, w przeciwieństwie do takiego Borderlands, gdzie po oddaleniu się od miejsca jatki na kilkaset metrów i powrotu doń, cała ferajna bandytów nagle zmartwychwstawała i z gromkim okrzykiem na ustach stawała do ponownej walki... :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z odradzaniem się wrogów? Gdzieś wyczytałem, że po całkowitym "wyczyszczeniu" ich posterunków, to już więcej nie będą się respawnować. Jakby nie patrzeć jest to realistyczne podejście do sprawy, w przeciwieństwie do takiego Borderlands, gdzie po oddaleniu się od miejsca jatki na kilkaset metrów i powrotu doń, cała ferajna bandytów nagle zmartwychwstawała i z gromkim okrzykiem na ustach stawała do ponownej walki... trollface.gif

jeżeli wyczyścisz ich posterunek to on przechodzi w Twoje ręce i staje się Twoją kryjówką :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek są miejscówki w, których raz wyczyszczony przeciwnik postanowi się respić, spotkałem się już z dwoma takimi miejscami, raz w obozie do , którego doprowadził mnie główny wątek, a drugie miejsce to była jakaś baza wypadowa "czerwonych". Tak czy owak obozy zaznaczone na mapie czerwonymi flagami po wyczyszczeniu już są Twoje na amen, a obszar na, którym przejąłeś obozy jest oczyszczony z wroga i patrolują go Rakyat ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Poczytaj temat wstecz, sporo osób już się wypowiadało na temat tego jaki FC3 jest. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że jest to (przynajmniej dla mnie) najlepsza gra roku jeżeli chodzi o jakość rozrywki jaką oferuje. za jakieś 100-120zł mamy Singiel, który starczy na tygodnie gry, super co-op'a, Multi, które może kuleje z powodów braku dedykowanych serwerów ale dostarcza bardzo satysfakcjonującej rozgrywki i Edytor Map do multi od, którego nie mogę się oderwać już od 2 dni robiąc własną mapę ;) Imo żadna gra wydana w tym roku w cenie około 120zł nie oferuje tyle i w takiej jakości jak FC3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na początku też mi się gra jakoś tak długawo ładowała, ale teraz ładuje się szybko. Chyba to wszystko zależy od ustawień, itd. może nawet od tego czy grasz na DX9 lub DX11, ustawienia cieni też mogą spowolnić proces renderowania świata kiedy gra się ładuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowym sprzęcie mam mały zgryz nie ważne jakie ustawienia i tak mam 35FPS czasem jap patrzę w kierunku gdzie nie ma mapy (ocean) spada do 25 tylko wtedy.

Chwilowo bawię się łukiem i sprawia mi to sporo przyjemności, staram się też wyczyścić 2 obozy bez wszczynania alarmu bo wtedy dostajemy stealth run.

Uplay poszło w bardzo zacnym kierunku, punkty za specjalne achivmenty mogę wymienić na DLC z edycji szaleńca. Oooosome :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez różnicy Dx11 czy Dx9, co najlepsze gra wskazuje mi 35FPS ale przy strzelaninach czy w środku dżungli nie spada gra non stop działa bardzo, bardzo płynnie i nie przeszkadza to absolutnie w grze. Udało mi się dwukrotnie wyczyścić obóz na cicho m-700+tłumik całkiem ładnie załatwił sprawę, choć drugi obóz wyczyściłem granatami tongue_prosty.gif ale łuk dalej jest moją podstawową bronią. Co zwróciło moją uwagę w grze zwierzęta potrafią przyjąć 2-3 strzałów z łuku, strzelby, snajperki. Piraci Vassa padają od 1 strzału tongue_prosty.gif

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...