Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Po prostu nie dostałem jeszcze linka do pobrania z Ubishopu. Jest napisane Pre-Order 29.11.2012 (00:00:00) i tyle w mailu potwierdzającym zamówienie. Czekam niecierpliwie aż wybije północ.

Ja też mam północ tyle, że czas CST, więc wychodziłoby że u nas dopiero jutro o 7 rano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już gram i powiem że naprawdę miodnie się gra FC 3 prezentuje.

Na gram.pl czytałem wczoraj o kiepskiej optymalizacji itp, ale u mnie nic takiego nie występuje.

i5 GTX 560 Ti OC 4GB ramu i w DX 11 wszystko na Ultra 30 fps + nawet jeśli czasami spadnie do 25 nie czuć że gra jest mniej płynna.

Do tego zmiejszenie detali o dziwo zbytio nie pomaga.

Na "Bardzo wysokich " fps taki sam jak w Ultra

Wysokie skok o jakies 5 fps.

Na Średnich 50 fps + za to gra wygląda już jak Far Cry 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 DVD

Instrukcja to praktycznie świstek papieru z CD-keyem bo "instrukcja jest zzintegrowana z samą grą " + jeszcze jeden świstek papieru promujący inną gre ubi "Storm " i to by było na tyle jeśli chodzi o zawartość pudełka.

Ogólnie gra wygląda cudnie screeny może tego nie oddają, ale u mnie tak się prezentuje.

Screen 1

Screen 2

Screen 3

Screen 4

Screen 5

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taffer

Dzięki Bogu nie ma.

Jak wyzwolisz jakaś placówkę to więcej piraci się tam nie pojawiają.

Jeśli chodzi o jakieś mniejsze miejscówki to owszem czasami się respawną, ale nie jak w FC 2 gdzie po wyczyszczeniu obozu wystarczyło odjechać 10m i wrogowie już spowrotem, ci się zrespanwują dopiero po jakiś dłuższym czasie albo w ogole bo i z takim przypadkiem się spotkałem.

Eksploracja i zwiedzanie w FC 3 jest po prostu miodne.

Potrzebowałem skór Kazuarów żeby craftnąc lepszy portfel wybrałem się w miejscówkę gdzie powinny się one znajdować i owszem były tam ba nawet całe stado a na wzniesieniu mały obóz piratów jeden z piratów wyszedł trochę za daleko i sprowokował stado do ataku zanim zdążyłem się zbliżyć obozu Kazuary przypuściły szturm na piratów wybijając ich co do nogi trollface.gif

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam próbę ustrzelenia kierowcy Jeep'a z daleka i oglądanie co się dzieje z pojazdem :D Swoją drogą trolowanie w tej grze to chyba chleb powszedni ponieważ okazja do takiego działania pojawia się nawet przy odbijaniu ciężko zastawionych "baz renegatów"(?), chociażby niedawno z M700 rozwaliłem klatkę z misiem i ten cały uszatek zdewastował obóz chociaż ktoś tam w końcu zdołał go położyć pokerglass.png Tak czy owak posiłki wezwali ale biedactwa nie dojechały bo za dużo min na drogach leży trollface.gif

Co do polowań itd. to jestem mile zaskoczony różnorodnością zwierzyny, aczkolwiek po tym jak ustawiałem minę na drodze i tygrys postanowił mnie uściskać najpierw trzy razy się rozglądam czy obok nie ma agresywnych zwierzaków (stawiasz minę, zwierz podbiega i SRUuu po tobie), a poza tym nie wychodzę nigdzie bez strzelby 1887 i .44 Magnum pokerglass.png

Łuk, ajj boskie narzędzie zarówno do walki po cichu jak i polowania/uciszania zwierzaków. Kazuary potrafią tak hałasować że nie wiadomo co się dzieje wokoło nas. . . no to dzida w dziób ^^

Tak czy owak gra pochłania masę czasu, nie pozwala się oderwać od PC nawet na odrobinę snu i do tego robiąc wszystkie zadania, zwiedzając itd. gra lekko wystarczy na więcej niż 20h gry ;)

Jak dla mnie samo SP zasługuje na pomnik i kilka medali, ale zobaczymy jeszcze jak to całe Multi się trzyma i może jakiś Co-op jeżeli będą ludzie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam pytanie do tych co także zamawiali pre ordery.

W zamówieniach Pre Order dostaje się 2 dodatkowe misje. Czy są one automatycznie odblokowane w grze ? Bo od muve żadnego klucz na dodatkową zawartość nie dostałem i w pudełku też nie ma nic o dodatkowej zawartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostaniesz od muve maila z kodami w ciągu najbliższych dni - ja tak miałem z Hitmanem i Max paynem i kilkoma innymi jak zamawiałem, Dostawałem najczęściej w dzień premiery lub w ciągu kilku dni. W każdym bądź razie powinni przesłać. Na pewno.

Ja dziś zauwazyłem ofertę w Media Expert Far Cry 3 za 99 zł biggrin_prosty.gif Chyba się skuszę...

Gra wygląda obłędnie do tego z opisów i komentarzy można wywnioskować , że to kandydat do Gry Roku!

Edytowano przez daverox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 GTX 560 Ti OC 4G ramu

Wszystko na Ultra DX 11 SSAO - HBAO = 40-50 fps

Więc powiedział bym że dobra optymalizacja.

A co do zamówień z muve to niezłe polecieli w kulki...

Przed chwilą otrzymałem takiego maila.

Witam,

z uwagi na dostarczenie do naszego magazynu edycji zwykłej Far Cry 3 oraz nieprzekazania nam informacji o rozbieżności wersji gry przez magazyn Klienci zamawiający edycję The Lost Expeditions otrzymali zamiast niej edycję zwykłą. Problem jest nam znany i jesteśmy w stałym kontakcie z wydawcą, aby jak najszybciej zrekompensować Państwu sytuację. Szczegóły dostarczenia brakującej zawartości przekażemy Państwu najdalej na początku przyszłego tygodnia, niezwłocznie po ich otrzymaniu od wydawcy gry. Przepraszamy za dotychczasowe komplikacje i zapewniamy, że postaramy się zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.

Pozdrawiam,

Paweł Goljanek

Kompania Graczy / muve.pl

down.gif

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

po prostu muve being muve.

a ja się zastanawiam nad farkrajem. no bo z jednej strony wszyscy w superlatywach mówią, a z drugiej jak już wejdę ze swoją manią oczyszczania mapy w to środowisko to wyjdę w styczniu. przykład? od 3 dni siedzę po 2h w assassin's creedzie 3 zbierając znajdźki. tylko.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainsteresowałem się Far Cry 3 ostatnimi czasy. Niestety nie jestem pewny na jakich detalach i czy w ogóle mi pójdzie na moim laptopie. Bardzo byłbym wdzięczny za udzielnie odpowiedzi, choć może to być trudne. Mój laptop składa się z: procesora Intel Core i7 4x2,9GHz, 6Gb Ram, karta ATI Radeon Mobility 5870 HD. Niby Battlefield działa mi na wysokich detalach i tak samo Wiedźmin 2, ale nie wiem czy FC3 nie ma jakiś problemów z kartami ATI czy coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj to FC3 nie oczyścisz bo wszelakie skrzynie z pieniędzmi i ogólnym loot'em respią się na randoma w już oczyszczonych miejscach, a inne "kolekcjonerskie" przedmioty występują w dość bogatej liczbie. Krótko mówiąc ta gra wystarczy na wiele tygodni jeżeli ktoś gra np: tylko 2h dziennie biggrin_prosty.gif

@Altair25

Powinna chodzić płynnie na przyzwoitych ustawieniach bo ani ramu za mało, procek dobry i karta gfx też dobra. Mam kumpla, który ma lekko gorszą wersję Twojego lapka (i5 i 4 gb ramu z ta sama kartą) i gra w nowe tytuły, chociaż nie powiem jak z ustawieniami bo nie pytałem, ale skoro nie narzeka to chyba dobrze.

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 3 jest stworzony pod AMD.

Nawet jak masz na pokładzie Nvidie to gra ci domyśle ustawi opcje pod karty AMD co skutkuje nawet 20 fpsowym spadkiem.

W opcjach wygładzana SSAO trzeba "ręcznie " zmienić z HDAO (AMD ) na HBAO (Nvidia ) po zmianie zamiast 30 fps nagle 50.

Wiec zakładam że na twoim laptopie powinno ruszyć, jest dużo ustawień graficznych do wyboru więc można dobrać ustawienia optymalnie pod swój zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr gra zrobiła trochę zimny prysznic. Gram krótko ale po rozpoczęciu eksploracji mam wrażenie iż gram nie w FC3 ale w Skyrim! Niemiłe wrażenie. Za to niespodziewana śmierć po zaatakowaniu przez zwierzaki robi wrażenie. Na minus zaliczę klawiszologię, za bardzo rozbudowana i przez to ciut upierdliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, dzisiejszy stream jakuba dębskiego aka dem przekonał mnie do świątecznego wejścia w posiadanie tej gry. ale póki co skończę black ops 2, ac 3 i zabiorę się wreszcie za łysego. a potem? potem się widzimy w przyszłym roku.

tylko jedna rzecz której się obawiam: często znajdujemy się w sytuacji, w której ze wszystkich stron jesteśmy otoczeni przez wrogów? stąd jest mój główny strach przed shooterami z otwartym światem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie martw się w tej grze przeciwników masz przed sobą . . . a tygrysa na plecach trollface.gif Ewentualnie uciekając przed wrogiem skokiem do rzeki spotkasz sympatycznego aligatora albo leniwego rekina cat1.png Rozrywkowo no nie?! cheesy.gif

@Multi FC3

Pograłem sobie w TDM i muszę przyznać że gra się dobrze, aczkolwiek całe menu Multi jest zamotane jak baranie rogi no i nie ma serwerów co sprawia że w menu Multi wybierając typ gry zostajemy przydzielani automatycznie do drużyny. Aha i jakoś tak drętwo się biega, tzn. w SP bieganie i walka jest bardziej dynamiczna niżeli w multi co skłania mnie do stwierdzenia że nawet w CODzie bieganie i celowanie jest bardziej dynamiczne o.O

Tak czy owak przynajmniej nie ma problemu z zaliczeniem trafień, a przynajmniej z takimi się nie spotkałem, trafienia w głowę szybko kładą przeciwnika, ale trzeba pamiętać że przeciwnik od razu nie umiera i można go wskrzesić (E) jeżeli "położony" gracz wciska odpowiedni guzik próbując utrzymać się przy życiu, swoją drogą całkiem sympatyczna mechanika.

Ogólne wrażenia z multi mam takie że po prostu trzeba się do tego stylu rozgrywki przyzwyczaić, a potem jest już z górki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedia z tymi serwerami, nie mogę normalnie grać bo po wciśnięciu ESC gra się kaszani, sa problemy z sejwami, ogólnie wszystko się rypie i ciągle wyskakuje napis że serwery FC3 są niedostępne confused_prosty.gif

Mam dość już tych 'udogodnień' dla graczy w postaci zapisów w chmurze i ciągłego przymusu bycia online podczas gry, nawet nie można spokojnie pograć w wolnej chwili confused_prosty.gif

na + jest to, że to co udało mi się pograć było naprawdę fajne, tym bardziej frustruje mnie czekanie aż to ruszy znowu ..

edit: niby jest ten tryb offline w uplay, ale zastanawiam się jak to będzie z osiagnięciami i tymi no.. punktami? whatever, pewnie coś bym stracił albo by nie zaliczyło jakby sie potem online odpalił, eh.

Edytowano przez dekameron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...