Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

O ile w Zagadkach Obrazkowych zadajemy zagadki w formie screenu z danej gry, to proponuję zrobić coś w stylu "Zagadek Okładkowych" - podajemy urywek danej okładki z gry/filmu/książki (ewentualnie całą okładkę z zamazanym tytułem). Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pomysł, który się nie przyjmie. Przecież w filmowych/książkowych/horror również można dać część okładki i zamalować.tytuł. Nie ma sensu wyodrębniać osobny wątek z takimi zagadkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojnie można taką zagadkę zamieścić w Obrazkowych i dodać tylko adnotacje, że to kawałek okładki i tyle. Temat umarłby śmiercią naturalną dość szybko. Jestem na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że chcesz na siłę wprowadzić coś nowego i basta. Nie wiem po co i na co, jeśli można wrzucić taki fragment okładki do Obrazkowych i tam mogą forumowicze zgadywać z jakiej to gry. Ile takich zagadek się przewinęło do tej pory? Nie wiem. Nie prowadzę statystyk. Może jedna? Tak naprawdę można popróbować najpierw w Obrazkowych i jeśli zainteresuje to innych, to wtedy dopiero otworzyć nowy temat. Takie jest moje zdanie, a decyzję i tak podejmą moderatorzy, więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pomysł bardzo się podoba. Jakoś nie kojarzę, aby w obrazkowych często pojawiały się fragmenty okładek. :cheesy: Opraw jest mnóstwo, a można przecież dodawać różne ich części. ;] Zgadywałbym. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie pamiętasz, nie znaczy, że się nie pojawiają. A się rzadko pojawiają tylko przez Was. Bo ich nie zamieszczacie. Poza tym, okładki (nawet fragmenty) bardzo łatwo wyśledzić poprzez TinEye. Dla mnie to wystarczający powód, by zagłosować na "NIE".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki z "Czyje to?" są równie łatwe (łatwiejsze?) do wyśledzenia (sprawdziłem, można wyszukać jedną na dwie/trzy odpowiedzi), a nie przeszkadza to tematowi w istnieniu. Podobnie jest z filmowymi (gdy pojawia się kadr z filmu), muzycznymi (zdjęcia piosenkarki), obrazkowymi, Hardcore n' Classics. Można zresztą zastosować to, co ostatnio zaczął robić gr86 - dodawanie tych czarnych pasów i białej krechy do obrazka. Działa, a trzeba być naprawdę oddanym statsiarstwu, by pobierać taki plik i kadrować go (a może nawet to nie wystarczy, zostaje jeszcze białe "coś").

Zastanawiam się, czym może być spowodowane rzadkie zadawanie (odkąd jestem na forum tylko raz byłem tego świadkiem, niedawno, chyba już po zgłoszeniu tego pomysłu) okładkowych zagadek. W temacie obrazkowym widać prawie wyłącznie screeny lub ich fragmenty. Do tej pory nawet nie wiedziałem, że mógłbym tam zadać okładki (wiem, że nie jest to zakazane w regulaminie, sprawdziłem). Inna sprawa, że wcale nie miałem na to ochoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie rozbicie tematów nie jest potrzebne, bo skoro można zadawać fragmenty okładek i w obrazkowych i w innych typu Horror&Terror, to po co dodawać jeszcze jeden temat. No i gdyby był jeden temat zbiorczy na różne typy okładek (gry, muzyka, filmy) to byłaby olbrzymia strzelanka, bo nie wiadomo, do której z tych kategorii dana okładka należy. Czyli ja jestem na NIE (chociaż, jakby został taki temat jednak założony, to pewnie bym tam spamował trollface.gif )

Edytowano przez wahadlo200
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hilundor

Owszem, ale tamte tematy są dużo starsze, niż TinEye. Powiedzmy, że są już jak tradycja. Takie nasze dziedzictwo :]. Dlatego wciąż istnieją w niezmienionej formie. Głupio by było teraz, po tylu latach, zamykać je tylko dlatego, że istnieje apka zdolna wyśledzić fotki. Ale z drugiej strony, głupie jest też tworzenie z zasady statsiarskiego (nawet jak na warunki panujące w Z&Z) tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem na pewien być może ciekawy pomysł. Pamiętacie stare tekstowe przygodówki? Właśnie wymyśliłem zabawę na ich podstawie: otóż pewna osoba, nazwijmy ją Mistrzem Gry stworzyła by historię, później zebrało by się chętnych tworzących drużynę i Mistrz wybrał by jednego z nich Dowódcą oddziału (coś w stylu wyboru mordercy w FM). Dowódca decydowałby kto z drużyny ma zrobić daną czynność np. zbadać jaskinię jeśli ta pojawi się w opowieści i tu jest główny pomysł zabawy, otóż wybrany przez dowódcę gracz może się nie zgodzić i starać się rozpętać bunt jeśli udałoby mu się przekonać innych graczy lub posłusznie wykonać zadanie i zginąć lub przeżyć co będzie zależało od pytania zadanego przez Mistrza. Przyjmijmy, że zabawa miałaby 8 takich wyzwań i drużyna 8 osób, to czy dotrze ona do celu będzie zależało wyłącznie od wyborów smile_prosty.gif Co wy na to, mam nadzieję, że w miarę zrozumiale opisałem idee zabawy. Kto jest ze mną? biggrin_prosty.gif

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersum zależeć będzie od Mistrza gry. Co do opisu to może tak:

1. Jest Mistrz Gry wymyśla on historię (jak w FM) i opisuje każdy dzień zmagań drużyny, jak i wybiera jej dowódcę.

2. Codziennie drużyna będzie zmagała się z jakąś trudnością (np. przejść przez bagna, na około ich lub znaleźć inną drogę) wybór ścieżki będzie zależał od dowódcy drużyny, choć drużyna będzie mogła się starać nakłonić go zmiany decyzji (tu będzie miało miejsce głosowanie) jednak mimo to i tak ostatnie słowo należy do dowodzącego.

3. Jeśli wybór nie spodoba się ponad połowie graczy dojdzie do buntu (jeśli gracze oczywiście będą chcieli, mogą dać dowódcy drugą szanse) i wtedy ten odpada z gry, szefem zostanie inny osobnik wybrany przez członków wyprawy.

4. Każda decyzja omawiana w punkcie drugim będzie miała wpływa na życie losowego uczestnika przeprawy, może zakończyć się śmiercią, lub nikt nie zginie, wszystko zależy od wyborów.

5. Powiedzmy, że ilość wyzwań z możliwością wyboru to 6 na jedną zabawę.

Co wy na to? Chciałbym zobaczyć jakby to wyszło i rozpocząć coś na wzór bety, więc liczę na poparcie ponad to mam już plan fabularny z apokalipsą zombie w tle. Teraz wszystko zależy od was, zabawa ma przypominać stare tekstowe przygodówki, gdzie wszystko zależało od podjętej decyzji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypadałoby zobaczyć, jak wszystko będzie wyglądało w samej grze. Sądzę, że jako osoba, która najlepiej rozumie zasady, to ty powinieneś poprowadzić pierwszą sesję. Mogę wziąć udział. ^^

Nie napisałeś bardzo ważnej rzeczy - kto i w jakim wypadku wygrywa? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywa drużyna, która dojdzie do celu. Cel będzie zależał od historii, w tej którą planuję: ocalali z apokalipsy mieliby dotrzeć do wojskowego bunkra, w którym znajduje się jedzenie i broń na ten przykład. Zawsze cel będzie zależał od mistrza, i koniec gry nastąpi po szóstym dokonanym wyborze, co opisałem w punkcie piątym, zabawa ma mieć sześć wyzwań w z decyzjami. Sam chciałbym to zacząć, ale potrzebuję poparcia większego grona, potem zgoda naszych kochanych Moderatorów :D (Lizus mode ON :P ) i możemy zacząć tzw. betę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...