Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

1. Astronomiczne: jestem na nie.

A ja jestem na tak i właśnie chciałem to zaproponować. Zagadki z zakresu astronomii/astrofizyki. Różnej maści - rysunki gwiazdozbiorów, zdjęcia mgławic, rebusy mające naprowadzić na nazwę gwiazdy, zagadki słowne związane z badaniami kosmosu, tudzież wielkimi astronomami lub ostatnimi odkryciami... Wszechświat jest na tyle duży, że pomysłów szybko nie braknie.

Niektórzy nie mają takich książek bo się tym w ogóle nie interesują, a więc pozostają zagadki z Internetu.

Usuńmy temat o militarystyce, bo ja nie mam żadnej książki na ten temat! Idąc tym tropem mogę się czuć w wielu wypadkach poszkodowany, albo po prostu nie zaglądać do tematów, które mnie nie interesują.

A zagadki typu " Co to za gwiazda" nie mają sensu, bo każda gwiazda jest do siebie na tyle podobna, by ich nie odróżnić. Poza tym kilkaset użytkowników rzeczywiście ma z tym coś wspólnego. Mogą np. wymienić planety Układu Słonecznego :trollface:

Drogi kolego, pleciesz bzdury. Jak w każdym temacie, można wymyślić masę różnorodnych zagadek. Jeśli Ty nie masz wiedzy w tej sferze, to nie znaczy, że inni nie mogą się dobrze bawić.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty nie masz wiedzy w tej sferze, to nie znaczy, że inni nie mogą się dobrze bawić.

Zgoda. Ale kto poza Tobą, szanowny ...AAA... interesuje się astronomią, astrofizyką i jest gotów zadeklarować czynny (wystarczający by temat miał jakikolwiek sens) udział w zagadkach? Powtarzam: o wiele lepiej pozwolić na tego typu zagadki w Łamigłówkach (tak jak było kiedyś: Łamigłówki i nauki wszelakie). Czyż nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Ale kto poza Tobą, szanowny ...AAA... interesuje się astronomią, astrofizyką i jest gotów zadeklarować czynny (wystarczający by temat miał jakikolwiek sens) udział w zagadkach? Powtarzam: o wiele lepiej pozwolić na tego typu zagadki w Łamigłówkach (tak jak było kiedyś: Łamigłówki i nauki wszelakie). Czyż nie?

Szanowny Xysiu, nie pisałem, że na temat rzuci się tysiąc użytkowników, ale argumentacja jaka została użyta troszkę mnie zniesmaczyła. To samo można napisać o każdym temacie. Jak pisałem, ja np. w życiu nie spodziewałbym się że można tyle łamigłówek wymyślić z zakresu militarystyki, a jednak zainteresowani dają radę. Nigdy się nie dowiemy ilu chętnych do wzięcia udziału w takich zagadkach byłoby, jeśli nie spróbujemy. Topic w razie czego zawsze można zamknąć.

Co do Twojej inicjatywy, nie mówię nie. Na moje zagadki z dziedziny chemii lub matematyki jednak nie licz ^^ .

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy trafi się coś takiego w tych łamigłówkach? Powiedzmy, że mam jakąś tam fajną zagadkę, ale nie odgadnę żadnej łamigłówki. I co ? i kupa. To, że ty się nie interesujesz tymi zagadkami nie znaczy, że inni też nie. Nie jesteś jeden jedyny. Popatrz na liczbę użytkowników i się zastanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kicusiek: Zauważ, że łamigłówki rządzą się swoimi prawami...

Nie istnieje tam coś takiego jak "kto zgadł ten zadaje". Zadać może każdy kto ma pomysł.

Ponadto temat jest od tak dawna nie ruszany, że nie będzie raczej problemów z zadawaniem, nawet gdyby powstał na nowo regulamin... Ludziom chyba już brakuje pomysłów na "zwyczajne" łamigłówki, po prostu. A tak będzie to jakieś odświeżenie.

Edytowano przez Xysiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ...AAA...,ale nie popieram tej inicjatywy.Dlaczego?Zakres zagadek szybko by się skończył,były by albo przesadnie proste(wymień planety układu słonecznego) lub totalnie z czapy,na które nie znamy odpowiedzi.W astronomii jest za dużo przypuszczeń,hipotez,mniej konkretów,mamy za małą wiedzę o wszechświecie,taki temat by umarł bardzo szybko.

Edytowano przez czaroslaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż życie to nie bajka =). Najwyraźniej pasjonatów jest istotnie za mało. Proszę, nie piszcie tylko, że powodem jest niemożność wymyślenia nowych zagadek. Szkoda, że inicjatywa upadła, ale warto było chociaż spróbować.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto poza Tobą, szanowny ...AAA... interesuje się astronomią, astrofizyką

A, to ja może...

i jest gotów zadeklarować czynny (wystarczający by temat miał jakikolwiek sens) udział w zagadkach

Yyy...

Co do pomysłu ...AAA...-jestem na tak, ale znając życie, to pewnie wielkiego ruchu w temacie o zagadkach astronomicznych by nie było. Jeżeli się uda-fajnie, będę zaglądał. Jeżeli nie, to można rozważyć stworzenie tematu z zagadkami (popularno)naukowymi, w których z pewnością coś o kosmosie się pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa, na którą niedawno wpadłem: połączenie "Czyje to" i "Historycznych" czyli "co to za postać historyczna?" dlaczego?

a) w "czyje to" zadawani są sami współcześni celebryci (a jeśli zdarzy się ktoś już nieżyjący, to jest to ktoś tak znany, że aż oczywisty) i nie zanosi się na to, by zagadkowicze zaczęli zadawać osoby sprzed XX wieku, nawet jeśli się to powie wprost, że takie osoby też można

b) w "historycznych" przeważają zagadki dotyczące wydarzeń, a mi chodzi o to, by były zgadywane same postacie.

preferowana forma to zdjęcie lub obraz, bo tekst dotyczący czyichś dokonań jest do wyguglania

co byście powiedzieli na takie coś? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście powiedzieli na takie coś? :)
Jak dla mnie to trochę jest z tym pomysłem jak z rozdzieleniem komiksowych od kreskówkowych po niezłej serii postaci od Marvela :P IMO to od użytkowników zależy jakie zagadki zadają a takie rozbicie nie wydaje mi się specjalnie użytecznym choć... w głównej mierze zależy to też od potencjalnej liczby uczestników ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ...AAA...,ale nie popieram tej inicjatywy.Dlaczego?Zakres zagadek szybko by się skończył,były by albo przesadnie proste(wymień planety układu słonecznego) lub totalnie z czapy,na które nie znamy odpowiedzi.W astronomii jest za dużo przypuszczeń,hipotez,mniej konkretów,mamy za małą wiedzę o wszechświecie,taki temat by umarł bardzo szybko.

Widać, że z łamigłówkami rzadko się spotykasz. Jeśli będą jacykolwiek chętni to pomysł już wart jest wykonania. Łamigłówki polegają na logice nie na ogromie wiedzy. Gdy zadajesz łamigłówkę, musisz dać do niej chociaż kilka podstawowych danych. Czy podpowiedzieć gdzie podstaw do rozwiązania tego problemu szukać. Zgodzę się, natomiast, że temat nie pożyłby nazbyt długo (przykro mi ...AAA... ale nasze społeczeństwo ma wpojony wstręt do nauk ścisłych).

Gdybym jednak się mylił...

"Moje życie składało się dotąd z trzech etapów. Na początku byłem niczym. Po sekundzie miałem średnicę 372k mil. W drugiej sekundzie miałem dwa razy więcej, mil średnicy. Kim Jestem?"

Edytowano przez mrowczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo nie. Bo to tak, jak BS napisał - czyli rozdzielanie na siłę. I co, że w historycznych takich zagadek nie było? Regulamin ich nie zabrania przecież, prawda?

Ależ były, były i przyjmowałem je z bólem, bo rzadko oglądam obrazki. Teraz sytuacja się na szczęście odmieniła i rzadko ktoś zadaje rozpoznanie czyjejś twarzy/postaci. Nawet całkiem niedawno ...AAA... dał Cecylię Wazę. To, że coraz mniej osób z nich korzysta nie oznacza, że należy zrobić odrębny dział sponsorowany przez TinEye.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje nowych zabaw:

1. Jedna osoba pisze krótki tekst odnośnie jakiejś gry (maks 5-6 linijek). W tekście celowo popełnia błąd rzeczowy. Zadaniem reszty jest wskazanie owego błędu.

2. Jedna osoba pisze krótki tekst w formie opowiastki, w którym zawarte są motywy z trzech różnych gier. Uczestnicy zabawy muszą, co oczywiste, odgadnąć o jakie tytuły chodzi autorowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowych zabaw:

1. Jedna osoba pisze krótki tekst odnośnie jakiejś gry (maks 5-6 linijek). W tekście celowo popełnia błąd rzeczowy. Zadaniem reszty jest wskazanie owego błędu.

Pierwsza propozycja to jak dla mnie chyba są "Zagadki słowne" - tam można pisać o różnych grach, by było to w formie zagadki a i nawet przecież w "Szaradach Bardach" nie dość, że to są nawet takie krótkie "opowiastki" pisane przez forumowiczów - kłaniam się w pół przed MathRavenką27 i Veldrashem oraz orzelkiem18 - a i nawet tam też można celowo robić małe błędy, które mają po części utrudnić trochę lub bardziej zadaną zagadkę.

2. Jedna osoba pisze krótki tekst w formie opowiastki, w którym zawarte są motywy z trzech różnych gier. Uczestnicy zabawy muszą, co oczywiste, odgadnąć o jakie tytuły chodzi autorowi.

Jak wyżej. "Szarady Barda" - to pasuje pod to - tylko się pisze o jednej grze, bo jak miałoby dotyczyć kilku gier, to zazwyczaj chodzi o gry, które wydano jako całą serię - np. Gothic, GTA, Hitman, HoMM itp. itd. etc.

...więc raczej ten pomysł nie wypalił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAGADKI SŁOWNE:

1) Zgadujemy gry na PC, mogą być komercyjne bądź darmowe, tak długo jak nie są przesadnie nieznane (niszowe produkcje wydane po japońsku odpadają)

Moja pierwsza propozycja nijak ma się do zagadek słownych i szarad barda. Drugi pomysł, przyznaję, jest pewnego rodzaju powieleniem szarad. Podtrzymuje jednak propozycję numer jeden, bo jej główny cel jest inny od istniejących już zabaw.

EDIT:

Jeśli napisałbym w zagadkach słownych kilka linijek odnośnie gry i powiedział "Znajdźcie błąd w tekście" to zaraz byłbym raportowany za niezgodność treści zagadki z regulaminem. Istotą zabawy miałoby być wskazanie motywu/danej cechy gry, który jest błędny (nazwa produkcji z miejsca byłaby podana) a nie odgadnięcie o jaki tytuł chodzi.

Edytowano przez JackStrify
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysł na "Zagadki Prof.S.Jonalne".Jest to taki odłam zagadek słownych.Zasady polegają na tym,że zadający opisuje jakąś grę ale sposobem podobnym do Prof.S.Jonalistów [czyli gra brutalna,nieedukacyjna itp.].Np. Mario-brutalna gra,w której bohater skacze po zwierzętach [i nie tylko] i miażdży im czaszki.Gra jest bardzo kontrowersyjna i brutalna.Ta gra utwierdza dzieci i młodzież w przekonaniu,że można skakać po chmurkach co prowadzi do strasznych wypadków

Jak się uprzeć to na teoretycznie każdą grę można coś znaleźć.Oczywiście gdy wybierze się do zagadki jakąś grę z serii to trzeba podać jej niektóre elementy.Co Wy o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...