Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Np. Mario-brutalna gra,w której bohater skacze po zwierzętach [i nie tylko] i miażdży im czaszki.Gra jest bardzo kontrowersyjna i brutalna.Ta gra utwierdza dzieci i młodzież w przekonaniu,że można skakać po chmurkach co prowadzi do strasznych wypadków

Po pierwsze, imo nic nie stoi na przeszkodzie, by takie zagadki zadawać w słownych. Po drugie, akurat ten przykład jest nieszczęśliwy, bo pasuje do całego mrowia platformówek. Starych, nowych, znanych i tych kompletnie zapomnianych. Dlatego osobiście jestem sceptycznie nastawiony. Pomysł niegłupi, ale trzeba tak zagadki zadawać, by nie były aż tak ogólnikowe, jak w Twoim przykładzie. Bo równie dobrze odpowiedzią może być np. jakaś platformówka, która się pojawiła w wersji free na cover DVD CD-A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł na zagadki osobowe. Np. piszemy jakiś fakcik o danej osobie (pisarz, wysłał w ciągu życia najwięcej listów), a inni mają to odgadnąć. Niby wiem, że nie ma tyle ciekawaostek o różnych ludziach, ale zawsze można wtrącić coś o jego wyglądzie, jego poglądach itp. Co wy na to?

Edytowano przez gerbilos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chodzi Ci o Lovecraft'a ;) No ale co do zagadek to nie wiem czy nie można tego podciągnąć pod "czyje to?" tzn. tam chyba można też dawać cytaty różnych osób więc coś takiego też chyba ujdzie.

@down nie gorączkuj się tak...... ;)

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny. W "Czyje to" zgaduje się ludzi po ich częściach ciała, a temat, gdzie byłyby też takowe zagadki słowne, czy rebusowe (Zdjęcie C3-PO i mapy Kalifornii - chyba oczywiste :D). Jednak nie nowy temat... Jestem ZA, ale nie ma potrzeby podziału na dwa różne temaciki. Dlatego zmienić nazwę "Czyje to" na "Zagadki osobowe" (?), zmienić regulamin (możliwość dawania części zdjęć, opisów, rebusów, szarad, cokolwiek), i wrzucić. Przynajmniej takie jest moje zdanie. :)

EDIT:

No dobra, niby jest możliwość w "Czyje to" zadawania cytatów... Ale tylko cytatów. Więc chociaż może regulamin powiększyć o zagadki słowne, rebusowe i inne?

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wiem, że nie ma tyle ciekawostek o różnych ludziach, ale zawsze można wtrącić coś o jego wyglądzie, jego poglądach itp. Co wy na to?

Ja mówię nie. Dlaczego? Prosty powód: jeśli miałyby być zagadki o różnych ludziach, typu: "Jego ulubiona kanapka to..." to nawet mogłoby to wyglądać zabawnie, np. w "Czyje to...?" da ktoś np. dłoń znanego sportowca, nikt nie będzie mógł odgadnąć, to da podpowiedź w stylu: "Ulubioną kanapką Tego sportowca kiedyś ponoć "była" bułka z bananem" i wiadomo o kogo już chodzi. :P No ale samo to zdanie, to raczej nie pasuje na zagadkę. Zrobiłby się chyba niepotrzebny spam i byłby to temat raczej plotkarski, ja na pudelku.pl i tyle byłoby z tych "ciekawostek" na temat znanych ludzi - bo prawdopodobnie tylko o takich to by było.

No chyba, że jest tutaj "druga strona medalu", że tak to ujmę... A czemu, by nie zadawać takich właśnie zagadek do "Zagadki o forumowiczach" - to dopiero by wyglądało fajnie... albo np. w "słownych" dawać jakieś ciekawostki o grze. Chociaż... a bo ja wiem... :rolleyes:

P.S - No chyba, że by mogło by chodzić o coś mało "charakterystycznego" dla danej postaci z gry komputerowej czy np. postaci z filmu albo serialu (jeśli chodzi o zagadki w tamtych tematach) czy bajek i kreskówek (komiksów też) no to jeszcze jeszcze jeszcze... lecz to jest tylko znowu urozmaicanie zagadek, niż coś "rewelacyjnego". Może i trochę krytykuję, lecz na razie nikt nie wymyślił nowej zabawy forumowej, która mogłaby być jakąś naprawdę fajną i ciekawą. Nawet ja...

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale samo to zdanie, to raczej nie pasuje na zagadkę. Zrobiłby się chyba niepotrzebny spam i byłby to temat raczej plotkarski

Bo w z&z to mamy same merytoryczne i mocno rozbudowane wypowiedzi :].

A tak serio, to pomysł mi się nawet podoba i jest sensownie przedstawiony. Teraz tylko spytajcie się o zdanie kogoś z opiekunów działów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznaj bohatera filmy albo gry po szczegółach pytanie mogło być takie

Postal StP

Biały Garnitur

Niski Wzrost

I juz kazy by wiedzial ze chodzi o Garego Oczywiście gdy pytanie będzie za trudne mozna podac dialogi, gdzie mozemy ta postac spodkac np:

"Jeśli sprzedasz maja krew na Allegro, odstrzelę ci du***a

Mozna go spodkac tylko raz w Mail Center

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bajsido Już takie coś jest

Dobra a ja mam takie coś dziwno-dziwnego.

Zabawa w wisielca ^^

Przykład

A _ _ _ _ _ _ S

Ktoś może poprosić o jedną literkę a później w edicie daje odpowiedź ^^

Ale nie wiem czy to przejdzie bo posty będą wyglądać tak: "A"

Ale można na przykład dać od razu więcej liter wtedy się mówi że zgadujemy od razu słowo.

Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł na zabawę, ale czy wam się spodoba to wątpię. Zasady zabawy były by takie, ktoś wybiera sobie jakiegoś zawodnika WWE/TNA czy jakiejś innej organizacji, daje jego krótki opis (najlepiej zrobiony samemu, może być zabawny) i ma jeden punkt, który może dodać do:

-Siły

-Szybkości

-Techniki

Szybkość pokonuje siłę, siła pokonuje technikę, a technika pokonuje szybkość. To co kto sobie wybrał zależy od niego, wybrany skill (tak to nazwałem) wysyła do prowadzącego na PW, a ten wskazuje wygranego. Prowadzący po otrzymaniu wiadomości wysyła PW do wygranego, a ten jak najlepiej, zabawnie i efektownie opisuje walkę. Podam to może na przykładzie:

CM.Punk - kilkukrotny zdobywca pasa wagi ciężkiej, szef rozpadłej już organizacji SES, która zachęcała do czystego życa (brania kąpieli, używania domestosa itp. , itd.). Obecnie jest królem w Nexusie, który bije biednych starców jak Vince McMahon.

Skill: Szybkość +1 (wysyła do prowadzącego na PW).

Jego przeciwnik (inny gracz) ma np. skill technika +1.

Punk przegrywa.

Opis Walki przez wygranego:

Po wejściu do ringu dwóch zawodników, Punk zaczął używać pasty do zębów, na co Rey Mysterio odpowiedział mu DDT, King Nexusa nie był mu dłużny wysmarował Reya mydłem. Rey myśląć, że przegra wysmarował się w błocie czego Punk się uląkł, a wtedy z widowni wybiegł staruszek z laską, którą wykończył szefa Nexusa, a Mysterio spokojnie wygrał. Pin Fall.

I co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, pomysł pikaza w ogóle mi się nie podoba. Co do Bajsida, po pierwsze, jak napisał Still, już są takie zagadki. A po drugie, spróbuj pisać poprawnie.

A pomysł Marcina jest całkiem niezły, myślę, że można by spróbować. Z tym, że zadający powinien określić kategorię zagadki.

EDIT:

A jeśli chodzi o medyczne, myślę, że całość polegałaby na szukaniu odpowiedzi w googlach, co nie jest zbyt fajne.

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh 2 pomysły poszły do kosza to teraz ostatni jak nie wejdzie to daje sobie spokój :/

Zagadki przysłowiowe w których daje się obrazki np

koza.jpg

z5783872X.jpg

(Chyba nie muszę podawać odpowiedzi :) )

Liczy się tylko pewna odpowiedz bez żadnych błędów nawet jedna literka nie będzie uznawana

(chociaż jak teraz myślę na pewno jest już taki temat )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł na zabawę, ale czy wam się spodoba to wątpię. Zasady zabawy były by takie, ktoś wybiera sobie jakiegoś zawodnika WWE/TNA czy jakiejś innej organizacji, daje jego krótki opis (najlepiej zrobiony samemu, może być zabawny) i ma jeden punkt, który może dodać do:

-Siły

-Szybkości

-Techniki

Szybkość pokonuje siłę, siła pokonuje technikę, a technika pokonuje szybkość. To co kto sobie wybrał zależy od niego, wybrany skill (tak to nazwałem) wysyła do prowadzącego na PW, a ten wskazuje wygranego. Prowadzący po otrzymaniu wiadomości wysyła PW do wygranego, a ten jak najlepiej, zabawnie i efektownie opisuje walkę. Podam to może na przykładzie:

Według mnie na nie - czemu? Kto dobrze zna wrestling czy jest jego fanem? W zabawę tą mogliby grać, tylko Ci, którzy znają ten "sport", a resztę nawet by to nie interesowało - to tak, jakby... hhmmm... zrobić sesję typu, jakie są w dziale "RPG" z tymże, że to byłoby w formie mocno humorystycznej, bo tworzyłoby się "postaci" z tego całego świata wrestlingu i takie tam... Zresztą mi tutaj nawet nie pasuje fakt, że czemu siła miałaby górować nad techniką walki a nie odwrotnie? Typowe stereotypy... - Nie

________________________________________________

Mój pomysł co do CSBones'a:

Może zrobimy "metamorfozę" i Wszyscy detektywi, to będą superbohaterowie, jak w komiksie K.O.P.S? Oczywiście nazwy superbohaterów będą różne i różniaste, a i Ich wachlarz zdolności też będzie taki - wszystko okraszone sporą dawką humoru - nie chciałbym robić plagiatu i ściągać coś od twórców K.O.P.S.a, lecz taka "wizja" tej forumowej zabawy, mogłaby dać nawet ciekawy efekt... Przykład?

"Wzór" karty bohatera (ver. beta)

* Imię: Człowiek-Pajęczak

* Prawdziwe Imię: Daniel Wisielec

* Jak zdobył Swoje moce?: Pewnego dnia, Daniel sprzątał Swój dom z pajęczyn w salonie zza szafy. W trakcie odkurzania (bo tak było najłatwiej), Daniel zauważył małego i ślicznego pajączka-krzyżaka, który uwił sobie gniazdko w lewym górnym rogu szafy - nie był to zwykły pospolity pajączek-krzyżak... był to biały pająk-krzyżak z czarnym krzyżykiem po środku, który obiecał Danielowi, że jeśli Ten daruje Mu życie, to spełni On Jego jedno życzenie... Daniel po długim rozważaniu, pomyślał "A co tam... Raz kozie śmierć... Wchodzę w to!... (bo jednak Daniel bądź co bądź kochał zwierzęta... xD) Pająk był jednak cwańszy od Daniela, jak mało kto na tym globie... zamiast życzenia, pozostawił Danielowi na tyłku sporej wielkości ślad po ugryzieniu (było to ugryzienie podobne do tego, jak gryzie rozwścieczony amstaf, gdy zabierze mu się, jego ukochanego gumowego kurczaka do zabawy... xD) i uciekł w siną dal, tak, że gdy Daniel się zorientował, że "już po ptokach" i nici z tego tylko będzie miał, pobiegł rozwścieczony za pająkiem, "czując" się "mocno" oszukany i po drodze zderzył się ze ścianą, głównymi drzwiami, płotem na zewnątrz, kubłami na śmieci i skrzynką pocztową, a na końcu spowodował wypadek z miejską lodziarką (odkurzacz który nieświadomie ciągnął za Sobą, uderzył z impetem w pakamerę z lodami...) - obudził się już po wszystkim w szpitalu i gdy się okazało, że cudem przeżył (uratował Go odkurzacz), wrócił do domu... Następnego dnia gdy będąc niewyspanym, potknął się w łazience i uderzył z impetem w umywalkę, zobaczył, że nic Mu nie jest, a praktycznie mówiąc... przykleił się do ściany łazienki wraz z umywalką w rękach... Zadziwiło Go to na tyle, że od teraz wszystko co dotykał w Swoje ręce - kleiło się, jak lep na muchy. Dodatkowo Daniel potrafił być też twardy, jak lód (uboczny efekt z wypadku z lodziarką) - czyli wytrzymały na większość zranień i uszkodzeń ciała i umysłu. I tak oto stał się On "Człowiekiem-Pajęczakiem"... Z uszyciem kostiumu, miał jednak już więcej problemów... :P

* Umiejętności: Wytrzymały jak lód (do pewnego stopnia), "lepi" się do wszystkiego, co Go otacza dookoła poprzez dotyk...

* Wygląd: Biało-czarny kostium superbohatera, przysłany w przesyłce od stowarzyszenia: "Bohaterska Ekstraklasa" - posiada z przodu i z tyłu czarne "Iksy" (kojarzą się z krzyżem ale to mylne skojarzenia...), maskę + rękawice oraz sportowe najki, któte to też posiadają "Iksy" z obu stron.

* Ekwipunek (nie musi mieć): Brak

* Na czym głównie polega w łapaniu przestępców?: Szybkość biegania, spryt ("odziedziczony" od pająka xD), świetna znajomość okolicy (ale nie znaczy to, że nie umie się też zgubić... tak też się zdarza... xD).

No mniej więcej tak (troszkę się rozpisałem, lecz opis "Jak zdobył moc" można skrócić). Ważne by dalej było z humorem, jak przy CSBonesie, tylko większym nieco - ale zachowamy regulamin FA i netykietę i poprawne pisanie po polsku... I nazwa byłaby inna... Np... "Liga Nieporadnych Bohaterów" (albo jakaś bardziej jajcarska... xD).

Co Wy na to? ;) Czekam na komentarze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Szczerze to ja bym wolał taką zwykłą, najzwyklejszą wersję CSBones'a.. Ale jeśli znalazło by się więcej osób popierających Twój pomysł to możecie na mnie liczyć.. Osobiście to nie chciałbym żeby CSBones stał się nowym rodzajem sesji, ale jeśli tego właśnie chce większość i wtedy zabawa odżyje, to się przyłączę :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Treser - Kolejny mój pomysł, lecz... "w koło Macieju"... > Tylko Ty się o tym wypowiedziałeś, więc to jest tylko "kropla w morzu potrzeb" związana z przyszłością CSBonesa...

...wychodzi więc tak, że najprawdopodobniej, będzie to rozwiązane w trakcie wakacji i już, bo tylko wtedy będą Wszyscy, którzy chcą reaktywacji CSBonesa... :) Ta propozycja, to tylko jedna jedyna moja własna "wariacja" na temat tego... - gdyby - Wszystkim - znudziło się - to - standardowe CSBones... - tylko tyle, Treserze... :)

P.S. - To był mój ostatni post związany z tematem dot. CSBonesa - jeśli będą wakacje, a będzie dalej "głucha cisza", to prawdopodobnie pożegnamy tą zabawę... (ale tylko za pozwoleniem moderacji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczekaniu wpadłem na pomysł, aby rozpoznawać filmy po fragmencie plakatu. Wybieramy sobie dany plakat i przycinamy, malujemy itp:. I jak to zwykle bywa w takich typu zagadkach dana osoba musi zgadnąć z jakiego filmu, to jest plakat. Regulamin zabawy identyczny jak w przypadku Czyje to?

Edytowano przez PiEcIA_17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na nową zabawę - choć może i taki koncept już był :wink: no ale spróbuje. Gra w popularne "21 pytań" tzn. np. ja jako pierwszy wymyślam jakąś grę - niech będzie Sniper: Ghost Warrior. Na początku podaje jej gatunek - gra akcji i zapisuje nazwę w postaci kropek. Po zadaniu 21 pytań - na które mogę odpowiedzieć tak albo nie, nie pytamy czy jest to dana gra od razu; ja odpowiadam na nie - tylko 21 odpowiedzi a następnie zgadujący podają tytuł gry z uzasadnieniem popartym co najmniej 5 odpowiedziami. Kto zgadnie zadaje.

Wyglądało by to mniej więcej tak:

gra akcji - ...... : ..... .......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niegłupi bardzo, nawet mi się podoba, ale:

-21 pytań... Dużo. Stanowczo za dużo. Moim zdaniem, jeśli już takie coś miałoby powstać, musiałoby mieć maks 10. Acz, to tylko moje zdanie.

-Czy takie coś nie mogłoby znaleźć się w Zagadkach Słownych?

I tu jest cały problem, bo pomysł jest ciekawy, acz - można go umieścić w Słownych. Dlatego wątpię, żeby ktoś Cię poparł. :( Choć mi się podoba i chyba sama kiedyś spróbuję taką zagadkę zadać, o ile sprzeciwów by nie było. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mało osób zwróciło uwagę na mój pomysł (BA! Nawet nikt go nie zbrukał), więc mówię jeszcze raz.

Może by zrobić taką zabawę w "wisielca".

Dajemy dziedzinę. Liczbę kratek i pierwszą literę.

Na przykład:

Zwierzęta.

A _ _ _ _ _ _ _

Jak długo nie będzie odpowiedzi to dajemy 1-2 kolejne litery.

A _ _ _ _ R _ S

Odpowiedź: Albatros

Co wy na to?

Wisielec to tylko tak, no wiecie. Oczywiście wisielca nie będzie :P

Chodzi o samą formę.

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...