Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowa strona www.cdaction.pl

Polecane posty

To ja mam pytanie które chyba do sprawy wnosi a nikt się o to nie zapytał

Jak z hasłami z forum? Są bezpieczne? Atak został przeprowadzony tylko na stronę główną czy forum też dostało, ten łepek pisał że nic nie wziął, ale lepiej się dowiedzieć, są jakieś informacje czy poczyścił za sobą logi lub w ogóle na forum nie wchodził? Chciałbym wiedzieć czy zmiana hasła jest konieczna(chociaż jak stronka ruszy i tak pewnie zmienię), ponieważ zostały wykradzione czy na razie nie wiadomo, czy na 95% nie?

EDIT: To że napisał nie znaczy że nie zrobił... Może zostawił tylną furtkę, nikt tego nie wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czemu mi usuneliscie moj post z linkiem do bloga hackiera?

po drugie - james, hakier nic nie wykradł, on jedynie wszedl na strone, nie tyknal ani bazy ani nic z tych rzeczy.Nie masz sie co martwic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie które chyba do sprawy wnosi a nikt się o to nie zapytał

Jak z hasłami z forum? Są bezpieczne? Atak został przeprowadzony tylko na stronę główną czy forum też dostało, ten łepek pisał że nic nie wziął, ale lepiej się dowiedzieć, są jakieś informacje czy poczyścił za sobą logi lub w ogóle na forum nie wchodził? Chciałbym wiedzieć czy zmiana hasła jest konieczna(chociaż jak stronka ruszy i tak pewnie zmienię), ponieważ zostały wykradzione czy na razie nie wiadomo, czy na 95% nie?

Podejrzewam, że hasła są bezpieczne, bo gdyby nie były to by by nas o tym poinformowali.

Teraz pojawia się informacja:

"Serwis www.cdaction.pl jest tymczasowo niedostępny. W chwili obecnej trwają intensywne prace mające na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności serwisu. "

Więc pracują, trzeba czekać.

Re:kj5

A jak przyłapiesz złodzieja w twoim domu i ci powie, że włamał się dla zabawy i nic nie ukradł to mu uwierzysz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James -> Hasła nie są trzymane w formie jawnej. Baza trzyma skróty haseł, czyli wartości obliczone na podstawie hasła. Co za tym idzie, jedyna możliwość odkrycia hasła polega na braniu kolejnych (testowych) haseł, obliczaniu skrótów i porównywaniu czy obliczony skrót zgadza się z tym z bazy. Co za tym idzie, wszystkie tzw. mocne hasła są bezpieczne, bo szanse ich złamania są obecnie bliskie zeru.

kj5 -> 1. Bo taki miałem kaprys. Nie ma potrzeby robić darmowej reklamy włamywaczowi. Kto chce i tak sobie znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak - wiem że to są hasze haseł, a nie plik txt z hasłami, ale nawet hasze z najlepszym zabezpieczeniem da się złamać, to tylko kwestia czasu i umiejętności :) To co stworzył jeden człowiek, drugi może złamać, a że to grupa, to łatwiej, po za tym, nawet jakby zdobyli hasła tysiąca userów(co w razie wykradnięcia haszy jest bardzo pozytywną opcją) to mogliby nieźle namieszać, taka moja propozycja, aby po posprzątaniu rozesłać prośbę o zmianę hasła, nikomu to nie zaszkodzi, a pomóc może, po za tym, przezorny zawsze ubezpieczony :) Przy takich atakach dużo lepiej sprawdza sie negatywne myślenie niż pozytywne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje nazwy gry strzelanki w której chodzi się gostkiem (chyba mikołajem z tego co pamiętam) który strzela do królików, jeleni, niedźwiedzi i do krasnali. Wiem że jeszcze zbierał szczątki tych zwierząt aby uzupełnic worek z krwią. Wie ktoś z was jaka to jest gra . ??

Nie. nie wie nikt. Tu się o czym innym pisze.

Ja powiem tak:

Włamali się i stanęło wszystko newsy i konkurs wwwekeendowy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale przynajmniej teraz strona jest bardziej czytelna :tongue: , bo po zmianach to mi się layout nie podobał wcale. Choć treść trochę za uboga... przynajmniej najważniejszy link został

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już coś takiego w innym dziale, ale wies.niack dał mi znać gdzie to wrzucić, więc wrzucam tutaj :):

Kiedyś tam przeczytałem o tym że jeżeli komuś nie spodoba się stronka główna to może zrobić coś swojego, więc wrzucam i czekam na opinie, jest to coś w wersji alpha, na razie zainstalowałem pomysł i póki co całość się kształci smile_prosty.gif:

http://img1.vpx.pl/up/20100816/cda43.jpg

a tutaj po kilku retuszach i dodatkach (wciąż beta :)):

http://img1.vpx.pl/up/20100816/cdabeta40.jpg

Tak jak mówię, brakuje tu jeszcze sporo szlifów w postaci cieni, ramek, dodatkowych boxów. Ale to wszystko jest do zrobienia, chciałem póki co pokazać jakiś zarys całości i chciałbym dowiedzieć się też jak na to zapatrują sie forumowicze i redaktorzy z CDA smile_prosty.gif.

PS Najeżdżając na element menu, np. na Magazyn, pojawiał by sie spis pod menu (czyli to szare z lewej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...