Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowa strona www.cdaction.pl

Polecane posty

Jak dla mnie gites, lepsze od obecnej strony ale:

Nie podobaja mi sie te plytki w menu (magazyn itp). Wszytko jest zrobione dsc minimalsitycznie, wiec to jakos mi nie pasuje. Poza tym kozak.

Dodałem kilka elementów, ale menu póki co zostawiłem, mam już trzy wersje kolejnego ale mało dopracowane, ta jest najbardziej końkretna więc narazie ją zostawiłem :).

Oto coś nowego :):

http://img1.vpx.pl/up/20100817/cdabeta280.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że mi się nie podoba... Ten styl nie pasuje do strony czasopisma o grach, jakim jest cd-action. Twój layout może i nie wygląda źle, jednak patrząc na funkcjonalność i ogólną ocenę, to stary wypada lepiej. Do tego ten zrobiony przez ciebie wygląda bardziej na taką normalną stronę, których pełno w internecie( co chwilę się napotykam na strony o podobnym stylu, szczególnie jeśli chodzi o ten nowe), a stara strona cd-action ma to coś, czego szczerze mówiąc twojemu layoutowi brak.

Na normalniej stronie twój projekt by się przyjął, lecz tutaj potrzeba właśnie tego, co ma to ,,coś". Bez obrazy... :happy:

PS. Porada dla ciebie. Mniej prześwitujących elementów, tak żeby użytkownik wiedział, że inne elementy też istnieją. Wiem, że jest teraz moda na prześwit, lecz lepiej wrócić do starych sprawdzonych metod i to one się najlepiej sprawdzają :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szanse, że CDA przyjmie twój projekt jako Twój projekt są małe. Satysfakcja, że dostaną projekt od jakiegoś zespołu za kilka stów czy nawet więcej pokonuje wszystko :) Ta strona to nie tylko oficjalny page tego magazynu, ale i środek do zarobku (bo trzeba przyznać, że wiele zapytań z googla odnosi się do tej strony), więc wszystko wolą mieć profesjonalne, a profesjonalne jest to za co się płaci. Kiedy jeszcze byłem w szkole muzycznej znany aktor ocenił nasz przyszły występ jako pół-profesjonalny, dlatego, że profesjonalnie śpiewany, ale nie czerpiemy z tego zysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania bardziej natury technicznej.

Osobiście drażnią mnie komentarze pod newsami. Niby mają limit znaków, ale nie ma przeszkód, aby dodać 100 komentarzy pod rząd. Jaka tu idea komentarzy? Nie dałoby się zablokować możliwości dodania wielu komentarzy pod rząd przez tego samego użytkownika? Zmusiłoby to do pisania samych konkretów na dany temat. Wielokrotnie bardzo szybko też komentarze zmieniają się w kompletny off-topic, odpowiedzi jeden-jeden (lub jeden-wielu) i robi się bałagan kompletny (pseudo forum, którego nikt nie kontroluje).

Wielokrotnie też zdarzyło mi się używając logowania na stronie głównej dostać komunikat "logowanie nie powiodło się", po czym zostałem zalogowany (strasznie to irytujące). Kilka razy także przy dodawaniu komentarza dostałem tekst "przesyłanie danych nie powiodło się", więc wysłałem jeszcze raz, a tu się okazuje, że komentarz dodał się dwa razy.

Dałoby się coś zrobić na temat powyższych spraw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmusiłoby to do pisania samych konkretów na dany temat.

Komentarze to komentarze, żaden serwis nie spodziewa się po nich niczego wygórowanego, najlepiej usunąć w ogóle tą możliwość niż sądzić, że uniemożliwienie pisania wielu komentarzy tego samego autora pod sobą coś da. Mało kto tak robi, a jego komentarz i tak jest nadal tak samo.... mądry. Nie mam nic do komentarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszedłem na Waszą stronę i... miałem lekki opad szczęki. Wszystko fajnie wygląda, ale... na moim 14" monitorze jest to troszkę nieczytelne. Wiem, że się w tej chwili czepiam, ale jeszcze nie wszyscy mają w domach "dwudziestki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu można by powiedzieć. W końcu tekst do czytania jest na jasnym tle i da się go normalnie przeglądać. jedyne co jest na tej nowej stronie jeszcze niedopracowane to zbyt duże kontrasty. To najbardziej bije po oczach. Zdecydujcie sie na jakąś jednolitą kolorystykę. Najlepiej jasną oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szaman (na PS3 nie dziala cytowanie): Podejzewam, ze chodzi raczej o optymalizacje skryptow (tak zgaduje, bo szczerze mowiac niezbyt znam sie na technikaliach baz danych i tym podobnych)...

PS:

@Arnoldo: Dla kogo w koncu, dla tego w koncu. Wolalem poprzedni schemat - ciemne tlo i jasne litery...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co mogę ponarzekać to białe tło przez które trochę nieprzyjemnie czyta się rozmaite newsy i rozmieszczenie blogów, wcześniej jakoś bardziej przykuwały uwagę a teraz są na samym dole strony jakby pominięte i zepchnięte na najdalszy plan, wszystko inne raczej na odpowiednim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnoldo: Dla kogo w koncu, dla tego w koncu. Wolalem poprzedni schemat - ciemne tlo i jasne litery...

Na pewno dla mnie. Ja poprzedniej strony bardzo nie lubiłem nie ze względu na layout, który był może nie znakomity, ale bardzo dobry, a właśnie ze względu na ciemne tło. Czytanie na czarnym zwyczajnie męczy wzrok. Nigdy się do tego nie przyzwyczaję.

Jeśli tak bradzo redakcja chce się dowiedzieć co o tym sądzimy to może jakaś ankieta? Bo po co rozpisywać się na pół strony :P

O, o, o, to jest to. Przynajmniej będzie można dopasować stronę do upodobań większości. Tylko ile pytań musiało by być w takiej ankiecie. W końcu z tego co zauważyłem planowane są większe zmiany niż tylko zmiana tła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnoldo: Dla kogo w koncu, dla tego w koncu. Wolalem poprzedni schemat - ciemne tlo i jasne litery...

Na pewno dla mnie. Ja poprzedniej strony bardzo nie lubiłem nie ze względu na layout, który był może nie znakomity, ale bardzo dobry, a właśnie ze względu na ciemne tło. Czytanie na czarnym zwyczajnie męczy wzrok. Nigdy się do tego nie przyzwyczaję.

Jeśli tak bradzo redakcja chce się dowiedzieć co o tym sądzimy to może jakaś ankieta? Bo po co rozpisywać się na pół strony :P

O, o, o, to jest to. Przynajmniej będzie można dopasować stronę do upodobań większości. Tylko ile pytań musiało by być w takiej ankiecie. W końcu z tego co zauważyłem planowane są większe zmiany niż tylko zmiana tła.

Wiesz wystarczyły by 2 odpowiedzi. Tak i nie (dla czego nie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Dalej brzydka ta strona, nic z web 2.0 :tongue: Po wyłączeniu adblocka tradycyjnie się przestraszyłem ale jest progres: naliczyłem z osiem zaokrąglonych rogów. Ale mam pytanie, czemu jest tak wąsko? Dobre z 300-400 pix bo bokach jest niezagospodarowanych - chyba lepiej byłoby postawić w dogodniejszej sytuacji userów z panoramicznymi monitorami czyż nie? Zawsze można dodać mały przycisk z opcją zmiany szerokości witryny. A i za dużo czerni. Favik na szczęście został bez zmian, uff :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto wpadl na pomysl, aby na jasnym tle dawac jasne napisy. Mowa tutaj o informacji ze strony glownej w miejscu, gdzie jest informacja kiedy wychodzi nastepny numer CDA. Ten pomaranczowy kolor na jasnoniebieskim tle zupelnie nie pasuje, jest nieczytelny i po prostu padkudnie wyglada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zmianę popieram - strona wygląda teraz tak nowocześniej. . . Młodzieżowo. . .

Jednak diabeł tkwi w szczegółach, a one są jak szyszka w bucie - denerwują.

1) Domagam się oddzielnych kolorów w podświetleniu na głównej zakładek "Newsy", "Artykuły", "Magazyn" itp. ( na wzór poprzedniej strony ) Akurat ten detal mi się bardzo podobał . ..

2) Poprawić przycisk "dodaj" umożliwiający zalogowanym użytkownikom dodawać komentarze do newsów - wygląda tak prostacko i obleśnie na tle strony, ze aż mnie krew zalewa gdy muszę na niego klikać - brzydki jest !!!

3) Polecane blogi oraz nowe wpisy na blogach - nie chcę być chamski, ale proszę o zamianę ich miejsca z okienkami " artykuły". Teraz to prawie w ogóle nie czytam blogów - zostały wciśnięte na siłę na sam koniec strony, jakby ktoś nie chciał aby je czytano

5) Nowe wpisy na blogach mają mieć formę tych polecanych - aż takie faworyzowanie polecanych jest IMO niesmaczne. . .

6) zwiększyć liczbę komentarzy w newsie - teraz to mi się odechciewa czytać komentarzy, ponieważ muszę żonglować ich stronami, których jest parokrotnie więcej niż było wcześniej. . .

Słowa poparcia oraz rozpatrzenie moich słów mile widziane !)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...