Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Kargath przewodzi Shattered Hand, a jak wiadomo ten klan powstał z mieszaniny orków z różnych klanów (są to byli więźniowie ogrów, którzy większość swojego życia spędzili pod ziemią, niewolniczo pracując w kopalni), to możliwe, że oryginalnie pochodził z klanu Brackrock - tylko teoria.

Możliwe też, że jest to wynik przebywania pod ziemią w kopalni - dowiemy się gdy zobaczymy większą ilość orków należących do Shattered Hand

Co do prepaida - nie kupuję, mam kredytówkę podpiętą pod konto i nie muszę o tym pamiętać smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szare łorki

Skąd info, że byli niewolnikami? Przeczytałem o Kargathu, Blackhandzie i Shattered Hand Clanie na wowwiki i stronie oficjalnej dodatku i nic tam takiego nie jest napisane.

Gdyby mieszkanie pod górami i kopalniach powodowało taki odcień skóry to krasnale i gnomy dawno by taki miały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to solidny, zaufany sklep

Kupowałem u nich w sumie trzy razy, i trzy razy były problemy. Raz kupiłem MW3, okazało się że nie mają klucza (tydzień czekania), Civ5, też się okazało że nie mają klucza (trzy tygodnie czekania) i raz właśnie pre-paid do WoW'a. Z tym WoW'em to dopiero były jaja, bo się okazało że klucz nie działa, napisałem więc do supportu, polecono mi złożyć reklamację przez stronę. Chciałem ją tam zgłosić, jednak po wpisaniu wadliwego klucza okazało się że nie mają takiego w bazie. To ja znowu do supportu, i koleś mi odpisał że skoro nie mają takiego w bazie to znaczy że klucz nie był kupiony u nich. Nie chciało mi się dalej bawić i dyskutować i od razu zgłosiłem sprawę do allegro. Na następny dzień dostałem na maila klucz z przeprosinami, że przypadkowo wysłali mi kod US zamiast EU, i stąd te problemy. Niemniej jednak niesmak pozostał.

Osobiście zawsze kupowałem klucze na gram.pl. Cena 10 zł wyższa niż np. na keye, ale przynajmniej miałem pewność że legalne. Z tym że obecnie są niedostępne, i nie wiadomo kiedy będą. Ja na razie mam subskrypcję do marca, później się będę martwił :P

Gdyby mieszkanie pod górami i kopalniach powodowało taki odcień skóry to krasnale i gnomy dawno by taki miały.

Krasnale z Dar Iron clan mają czarną skórę, właśnie przez siedzenie cały czas pod ziemią. Inne krasnoludy z tego co mi wiadomo wychodzą też na powierzchnię, nie siedzą w kopalniach 24/7 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niby na keyach tańsze są ale też niejedno słyszałem/czytałem o tym sklepie. Co prawda kumpel ostatnio kupował tam GW2 bez żadnych problemów ale kto wie...

Swoją drogą, już zacząłem dostawać maile że niby "próbuję sprzedać konto do WoW'a"

Co lepsze, zacząłem dostawać też maile odnośnie Diablo 3. Co jeszcze lepsze - takie maile dostawałem nawet przed założeniem konta na battle.net

Nie wiem czy się śmiać czy płakać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze, zacząłem dostawać też maile odnośnie Diablo 3. Co jeszcze lepsze - takie maile dostawałem nawet przed założeniem konta na battle.net

Nie wiem czy się śmiać czy płakać tongue_prosty.gif

Ja tam sie smieje, zwlaszcza gdy widze, ze wiadomosc od "Blizzarda" w jezyku angielskim zawiera bledy (np. pominiete lub zle odmienione albo zle przetlumaczone slowo) i link do amerykanskiego battle.net, z ktorym nigdy nie mialem nic wspolnego, bo przeciez gram na europejskim... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

World of WarCraft: What's next (posted by Blizzard Entertainment)

Blue Post:

  • The Shattered Hand Clan is led by Kargath Bladefist, who was enslaved in the mines by the Ogres. He cuts off his own arm to escape the chains of slavery, and the Orcs around him do the same. They are located in the Spires of Arak.

Jedyna wzmianka o tym jak doszło do samookaleczenia orków z Shattered Hand Clan. Jest wiele źródeł, które podają, że Kargath zastąpił rękę ostrzem i że stało się to dawno temu, ale żadne inne źródło nie podaje dlaczego i w jakich okolicznościach. Przypuszczam, że tą część wymyślono właśnie na potrzeby WoD.

A tutaj masz link do do WoWpedii: http://wowpedia.org/Kargath_Bladefist_(Warlords_of_Draenor)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze, zacząłem dostawać też maile odnośnie Diablo 3. Co jeszcze lepsze - takie maile dostawałem nawet przed założeniem konta na battle.net

Wczoraj brat dostał darmowy klucz do Reaper of Souls. Trzeba się było tylko zalogować na podaną w mailu stronę, zalogować się i wpisać klucz. Strona wyglądała idealnie tak samo jak battle.net, kropka w kropkę. Jedyny problem był taki, że adres brzmiał jakoś "diablo3-battlenet.com" czy tak jakoś i nie było Blizzardowskiego certyfikatu. Oszuści są bardzo sprytni w dzisiejszych czasach. Też nie ma konta na b.net :P

I pewnie aż im się oczy świecą na czerwono też od tego. Brednie.

Akurat świecące oczy to "dar" od Ragnarosa:

Their eyes glow with orange flame - one of many gifts from their fiery master, Ragnaros.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich w sumie trzy razy, i trzy razy były problemy. Raz kupiłem MW3, okazało się że nie mają klucza (tydzień czekania), Civ5, też się okazało że nie mają klucza (trzy tygodnie czekania) i raz właśnie pre-paid do WoW'a. Z tym WoW'em to dopiero były jaja, bo się okazało że klucz nie działa, napisałem więc do supportu, polecono mi złożyć reklamację przez stronę. Chciałem ją tam zgłosić, jednak po wpisaniu wadliwego klucza okazało się że nie mają takiego w bazie. To ja znowu do supportu, i koleś mi odpisał że skoro nie mają takiego w bazie to znaczy że klucz nie był kupiony u nich. Nie chciało mi się dalej bawić i dyskutować i od razu zgłosiłem sprawę do allegro. Na następny dzień dostałem na maila klucz z przeprosinami, że przypadkowo wysłali mi kod US zamiast EU, i stąd te problemy. Niemniej jednak niesmak pozostał.

Hm, ja tam mówiłem na własnym "doświadczeniu", bo kupowałem tam naprawdę wiele razy, nie tylko pre-paidy, a problemu nie miałem nawet jednego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dzisiaj na pierwszą instę. Wailing Caverns. Trochę zeszło zanim znalazło pt. Wgl widzę że napływ ludzi jest mały, ledwo co kogoś widywałem na teranach low levelowych.

Sama insta banalna, nawet bez tanka by się dało zrobić. Żaden boss nie robił nic specjalnego, same mobki proste. Szybko łatwo i przyjemnie.

Chyba się w końcu skuszę i kupię boxa. O ile u mnie w avansie będzie.

Trzeba tylko będzie znaleźć dobrą gildię pomocną dla newbie :) Sporo rzeczy mam do ogarnięcia (np widzę że leatherworkingu nie podleveluję jeżeli a) nie będę kupować matsów z AH [do czego potrzebne jest pełne konto] lub b) jeżeli nie wybiorę drugiej profesji skinning czy jak to tam się zwie).

A i takie małe pytanko. Grając szamanem walę sobie te 2 buffy - Lightning shield i Flametongue Weapon. Powiedzcie mi o co z tym chodzi. Oba mają 1h czasu trwania i oba rzucam jeden po drugim a mimo to po jakimś czasie patrzę na buffy i np widzę że Flametongue mam jeszcze na 35 minut a shielda na 52 minuty. Coś zbugowany jest czas trwania tej tarczy czy co ?

Do tego - czy tutaj opyla się brać inny rodzaj armorku czy nie ? Np w Aionie Cleryki używały mailowych armorków ale robiło się też sety pod szmaciane, bo np staty były do innego buildu.

Nie wiem dokładnie jak wygląda system statów dlatego pytam. Bo np jeżeli mailowe armory nie dają powiedzmy tyle inteligencji co szmaciane to wygląda na to że bardziej się szmatki opyla nosić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL

Każdy typ pancerza ma full wypas statsy. Są maile i pod agi i pod inteligencję. Ogólnie to trzymaj się swojego pancerza, zresztą na poziomie 50 dostajesz pasywkę - gdy masz w każdym slocie na pancerz swój typ to dostajesz +5% do współczynnika ważnego dla Twej specjalizacji.

Jaka specjalizacja szamana? Jak elemental to możliwe, że Ci się fulmination stackuje (każdy stack odnawia lightning shielda). Jak coś innego to nie mam pojęcia.

Profesje dzielą się na zbierackie (zbierasz materiały) i na twórcze (wykorzystujesz materiały). Polecam tę stronkę http://www.wow-professions.com/

Wailing Caverns jest faktycznie prosty ale to raczej wynika z ogólne buffowania wszystkich klas co dodatek. Zresztą same insty nie są trudne, trudne są heroic raidy, chociaż to i tak nie poziom drugiego dodatku, gdzie dungeony potrafiły być mordęgą. Tak czy siak nie martw się, bez tanka da radę tylko jak healer leczy i to na niższych lvl :P Pograj bez healera w teamie a się przekonasz jak jest (nie)łatwo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven - ta, elemental shaman

Z tymi profesjami to ja dobrze wiem o co chodzi, to nie pierwsze MMO w które gram :P. Chodziło mi o to że aby levelować leatherworking to albo muszę mieć skinning albo kupować matsy z AH, innego sposobu nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesję wyróżniamy rajdowe i zbierackie (skinning na przykład).

Najlepiej weź leatherworking i skinning zaraz na początku, dzięki temu będziesz mógł skórować bestie na swoim poziomie na bieżąco. Dopiero, jak będziesz miał max leatherworking i będziesz na 90 lub 100 lvl (zależy kiedy dobijesz i przy jakim dodatku), wybierz drugą profesję rajdową (Jewelcrafing lub Enchanting najlepiej) na miejsce nierajdowej i zrób sobie farming alta, którym będziesz łaził i zbierał skóry itp. Rajdowe profesję dają bardzo duże profity (większe niż nierajdowe). Na rajdowych możesz uzbierać kilkanaście tysięcy robiąc enchanty czy gemy na ah (mój brat w pewnym momencie miał z JC około 50k złota na początku CATA).

Takie są zasady ogólne, ty na początku trzymaj się zdania pierwszego z tej części.

Co do pancerza zawsze trzymaj się swojego: Jako Shaman, twoim wyborem będzie Mail i tylko mail, czego dowodem będą zestawy pancerzy z rajdów.

Co do gildii to w WoW jest system Guild finder, gdzie jest kilkanaście gildii dla newbie (Na słynnym Burning Legion od groma). Wybierasz tą co ma 20 poziom i masz bonus do doświadczenia.

Na tej stronie masz poradnik, co i jak: http://www.icy-veins.com/ (w tym warte uwagi addony)

PS: Leveluj Cooking (bardzo ważny) oraz Fishing i Archeologię (relaksujące profki smile_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL

Z tego co wiem to Lightning Shield nie ma "długości", to jest perma buff. Pewnie chodzi ci o stacki, mnie też to myliło.

To jest tak: twoje Lightning Bolty i Chain Lightning generują dodatkowe stacki Lightning Shielda, max 7 stacków. Z każdym stackiem twój Earth Shock jest coraz mocniejszy, a gdy masz 7 stacków, ES zaczyna się świecić. Najlepiej rzucać go właśnie wtedy.

Gdy dostaniesz Magma Bursta, trzymaj Flame Shocka non stop na celu i używaj MB co cooldown. W połączeniu ze zboostowanym Earth Shockiem, demedż będziesz miał osom.

@scorpix

A co takiego daje cooking? Nic złośliwego, po prostu jestem ciekawy, bo niezbyt ogarniam profesje w WoW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaman ele

Tarcza ma czas trwania i 3 ładunku. Ładunku mają szanse się dołożyć jak chain lightning lub lightning bolt trafią w cel. Każdy ładunek dodany resetuje czas trwania. Earth Shock zużywa wszystko powyżej 3 ładunków, dodając te stacki do swoich obrażeń. Dlatego odpalać go należy gdy:

A- mamy 6-7 stacków i

B- jeżeli w ciągu najbliższych 6 sekund nie spadnie z celu Flame Shock.

Poza tym co cooldown i co proc odpalaj Magma bursta. Jak już go dostaniesz ofc. Umiejętności możesz sobie przejrzeć w dowolnej chwili :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie jak walnę sobie L-shielda to mam go jako perma. Bo tak jak pisałem - Flametongue już mi zszedł na ok 30 min a tarczę miałem na ok 55 minut :P

@aliven - cóż, w Aionie i GW2 jakby nie patrzeć jest inny system bo aby levelować leatherworking to nie potrzeba mi innej profesji do zbierania matsów - w obu tych grach matsy dropią dla każdego. A tutaj żeby je "lootować" to muszę mieć ten skinning :P

@scorpix - aż tak to nie planuję się wkręcać w crafting :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wardi

Cooking daje możliwość robienia jedzenia, które daje buffy (np. +50 do siły czy jakoś tak). Oprócz tego pozwala wykonać łatwiej świąteczne achievy. Jeśli chce się chodzić na normalne rajdy to żarcie trzeba mieć, tak samo jak flaski, eliksiry i potiony. Po za tym czasem jest przydatne np. podczas instancji. Jemy i pokazujemy innym, jak się robi dobry dps :)

Niestety crafting w WoW jest nudny. Ratują go trochę questy powiązane z daną profesją, ale to mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą guild finder guild finderem..ale zawsze lepiej popytać tu i tam. Trochę MMO ograłem, w kilku gildiach byłem. I mogę powiedzieć że w zbyt wielu z nich ludzie dołączali chyba tylko po to żeby mieć nad łepkiem nazwę gildii...

Jak ktoś gra na Durotarze i coś może polecić z aktywnych (ale nie nolajfowych) gildii przyjaznych newbie to wysłucham propozycji smile_prosty.gif

@scorpix - chyba nie ma MMO gdzie crafting byłby ciekawy :P Zbierz to, zrób tamto, patrz jak się pasek napełnia, szara codziennność "craftera" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auction house jest jakiś...dziwny. Wyszukałem kawałki skóry. Pokazało mi listę ale bez możliwości przewinięcia na następną stronę. Tak jakby ich więcej nie było. Ale jak klepłem np listing po cenie to już pokazało aukcje z wysokimi cenami i ich nie było na tej pierwszej stronie....gdzie więc zostały ulokowane skoro nie mogłem zobaczyć strony 2 i dalej ??? (strzałeczka przewijania nieaktywna)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...