Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Po resecie tracimy możliwośc grania z rankingowymi i połowa słów runicznych przestaje działać. No i nie ma Cię wówczas na rankingu (zadziwiające, nie? :D)

Postać zostaje, ale większośc graczy i tak wówczas zaczyna grę od nowa.

Aha, i skąd masz te informacje? Mozna prosić jakiś link? Chciałbym poznać więcej szczegółów... np kiedy ten reset będzie.

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego newsa wyczytałem tutaj:

http://diablo.phx.pl/news/reset-laddera-i-patch-113/

A wszystko się wzięło z oficjalnego forum Battle.net:

http://forums.battle.net/thread.html?topic...02&sid=3000

O samym patchu mowa była już dość dawno. Na forum B.net był nawet temat o tym co chcielibyśmy zobaczyć w nowym patchu. Twórcy pisali że chcą się skupić na oczekiwaniach graczy i to od ich głosów będzie zależeć najwięcej. Ja czekam z zainteresowaniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najchętniej zauważył jakieś rewolucje w zbalansowaniu klas. Zdecydowanie za dużo jest pali hammerów :], i za dużo jest bezużytecznych umiejętności. Miło byłoby ujrzeć np druida walczącego wyłącznie przyzwaniami i wymiatającego na hellu.

Poza tym system skutecznego blokowania botów.

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najbardziej chciałbym zobaczyć jakiś nowy event w stylu Uber Tristram. Jeden taki event w takiej grze to zdecydowanie za mało. Klona nie wliczam,bo nie mając znajomości i nie dupując przedmiotów trafienie na niego potrafi zająć parę dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, mam pytanko... Zakupiłem sobie Diablo I wraz z dodatkiem Hellfire, a moje pytanie brzmi:

To są dwie osobne gry (są dwie osobne ikonki), czy odpalamy z Hellfire i jest wszystko razem, a Diablo to sama podstawka...?

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym że w Hellfire nie pograsz w ogole przez siec. Ogólnie to bnet dla D1 i tak nie funkcjonuje, wiec IMO od razu zabieraj się za Hellfire. I koniecznie przetestuj mnicha, na wyższych poziomach dostaje premie za pancerz co najwyżej średni, i kary za ciężki. A obrażenia od pięści są wspaniałe! Do tego doliczyć szersze możliwości zastosowania kostura... :)

EDIT:

Musisz się tez przyzwyczaić do regularnego save'owania gry. Poza tym w razie śmierci w D1 kończysz grę. Dlatego trzeba sejwować :)

No i jak już nabierzesz wprawy, to możemy sprobować pograc przez IP. Poniewaz tak jak napisalem, bnet juz nie dziala dla tej gry, trzeba sie opierac tylko o umowione sesje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w Diablo, czy w Hellfire (odpalane są osobnymi skrótami, Hellfire zawiera poziomy z Diablo) nie opłaca się często sejwować. Dlaczego? Bo zapis resetuje wewnętrzny zegar gry, który wpływa na to, jak dobry przedmiot nam "wypadnie" z zabitego przeciwnika. Wystarczy nie rzucać się w wir walki z pianą na ustach i targać przyzwoity zapas mikstur leczących (oraz uzupełniających manę), by szansę na zgon zminimalizować prawie do zera. A jak jest za trudno - można zacząć od początku tą samą postacią - doświadczenie, ekwipunek, złoto itd. zostają, zatem na pewno będzie łatwiej (o tym, że potworki w Diablo i Hellfire się nie respawnują nie warto nawet wspominać :)).

Hellfire umożliwia grę przez LAN, trzeba tylko skorzystać z pewnego triku, który jest opisany na każdej szanującej się stronie o Diablo. Jedynie na BN nie było, nie ma i nigdy nie będzie można grać w Hellfire'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Diablo 1 zagrałem niedawno, przed zeszłymi świętami Bożego Narodzenia. Nie przeszkodziło mi to jednak nie bawić się tak samo jak w "dwójkę". Co prawda kupiłem grę "z drugiej ręki", bez dodatku, który teraz mam zamiar kupić sobie za jakieś grosze używany.

Ten KLIMAT, nieziemski klimat po prostu rozkłada na łopatki wszystko, co wcześniej widziałem, za wyjątkiem pierwszego aktu Diablo 2, pierwszego Gothika, Fallouta, oraz Beyond Good & Evil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje BN dla D1? Czemu? Myślałem, że BN i Blizzard wspomaga wszystkie swoje gry z użyciem tego serwisu...

Fizycznie istnieje, ale nie ma z kim grać. Ostatnio z nudów wygrzebałem swojego Diaboła, wbiłem na B.net i nie było tam żywej duszy. Po sieci grają już tylko praktycznie same klany które umawiają się na konkretne godziny, na gry chronione hasłem. Jeśli nie umówisz się na grę z jakimiś znajomymi to nie znajdziesz pokoju FFA.

A ja mam pytanie jak teraz wygląda sytuacja na bnecie w D2? Warto kupować i zaczynać tam przygodę?

Ciężko stwierdzić. Ja kupiłem D2 z dodatkiem całkiem niedawno i gra się wyśmienicie. Zawsze znajdzie się kilku chętnych do gry. Nawet na kiedy robię pokój nastawiony na typowe granie fabularne (robienie questów, a nie ciągłe BaalRuny) to zawsze ktoś dołączy. Teraz aktualnie nie gram, bo czekam na obiecany reset ladder'a, ale zaraz po tym wracam do gry. Nie wiadomo tylko jak będzie wyglądać sprawa po premierze D3. Możliwe że powtórzy się historia z D1, że po premierze nowej części przy starej zostaną tylko klany i osoby którym D3 nie ruszy. Ale kto wie kiedy D3 się ukaże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym tego się nie spodziewał, by Diablo 2 "umarło". Jedynka popadła w sieciowe zapomnienie, ale tylko dlatego, że jej następczyni była po prostu o wiele lepszą "jedynką".

Diablo 3 jednak nie zapowiada się na "więcej tego samego". Nie mówię, że będzie złą grą, na pewno będę się przy niej dobrze - przynajmniej ja - bawił, tylko Blizzard chyba wpadł na pomysł, by pomysły z Diablo, który sprzedał się b. dobrze, połączyć z WoW, który sprzedał się kapitalnie. Za bardzo mi się to nie uśmiecha, zwłaszcza patrząc na grafikę (skojarzenia z WoW zupełnie na miejscu) oraz na zerżnięty system skilli (czyli zwykłe wowowe talenty), który w dodatku będzie możliwy poddania... respeccowi, co w ogóle zlikwiduje z gry element "planowania" postaci.

Zabraknie też mana i life leech.

Zresztą, takie zmiany mają akurat w tej grze dla mnie drugorzędne znaczenie, ponieważ w Diablo najważniejszymi są dla mnie klimat i historia. Pod tym względem mam nadzieję, że "trójka" mnie nie zawiedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co prawda kupiłem grę "z drugiej ręki", bez dodatku, który teraz mam zamiar kupić sobie za jakieś grosze używany.

(...)

Może być Ci ciężko, szczególnie za te "jakieś grosze" :P. Hellfire, po tym jak padł PlayIt, został wznowiony tylko raz przez CDP i na tym koniec (pomysł wydania Diablo + Hellfire w Extra Grze z niewiadomych powodów nie został zrealizowany). Od tamtego czasu na aukcjach internetowych potrafi osiągać niezłe ceny, wyższe nawet od oficjalnej ceny ostatniego wznowienia (49 PLN, o ile dobrze pamiętam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Chociaż poziom normalny ma być odrobinę uproszczony, jednak koszmar i piekło zostaną niezmienione. Podobnie ostanie się tryb "zawodowca".

W dodatku zmieni się system "leczenia" postaci - za pomocą kul wypadających z zabitych wrogów - ma to zapobiec sytuacjom, w których słaba postać wygrywa dzięki spamowi potkami, a także wpłynąć na dynamikę rozgrywki. Potki zostaną, jednak będą miały marginalne znaczenie.

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba rozpocznę przygodę z Diablo poprzez trzecią część. Troszkę się boję, że w dwójce odrzuci mnie grafika. Jednak 60zł. to sporo, jak na tak starą grę. Jednak po zobaczeniu zwiastunów i screenów z Diablo 3 niezmiernie tej gry oczekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, grafika w Diablo 2 jest jednym z jej mocniejszych atutów, IMO. Piękno 2D w całej krasie.

Co do zwiastunów Diablo 3, widziałem jeden. Prawie wszystko zrealizowane idealnie, jednak całość psuje skutecznie... głos jakiejś laski. Naprawdę, bardzo mi on nie pasował. Zmienić to na jakiegoś starca i dać porządną chrypkę, a będzie dobrze. Może Caina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba rozpocznę przygodę z Diablo poprzez trzecią część. Troszkę się boję, że w dwójce odrzuci mnie grafika. Jednak 60zł. to sporo, jak na tak starą grę. Jednak po zobaczeniu zwiastunów i screenów z Diablo 3 niezmiernie tej gry oczekuję.

Bzdura, chyba, że należysz do tych, dla których grą tysiąclecia jest Crysis ^^. Oprawa ma swój urok i klimat, i jeśli byłoby można to w ciemno wziąłbym Diablo III ze starą grafiką. Też dość późno zakupiłem Diablo II i mogę szczerze powiedzieć, że to jeden z lepszych zakupów. Nie na darmo w Empiku ten tytuł trzyma się w pierwszej dziesiątce od 9 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Myślę, że obawy o "starość" grafiki w diablo 2 byłby uzasadnione, gdyby grafika ta była trójwymiarowa... Co jak co, ale 2D się nie starzeje nigdy. Przecież nawet teraz można grać w Fallouta 1 i 2... ba nawet w Diablo 1 bez krzywienia się.

Natomiast kiedy człowiek włączy sobie Carmageddona 1 lub Gothica 1, to czuć już stęchliznę - jakby nie patrzeć szczegółowość textur, modeli, płynność animacji - te rzeczy starzeją się niemiłosiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w diablo 2 jest dwuwymiarowa? Nie w całości, bo modele są 3D. Poza tym, grafika w D2 jak na dzisiejsze czasy jest stara i okropna. Argumentem przeciwko grafice D2 jest choćby koszmarnie niska rozdzielczość, brak wygładzania krawędzi, itp. Ale to nie wpływa na grywalność. Choć dawno nie grałęm, to wydaje mi się że w Diablo 2 modele postaci to nie sprite'y...

A lokacje nadal mają swój klimat, choć nie rażą w oczy szczegółowością.

Edytowano przez keeveek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w diablo 2 jest dwuwymiarowa? Nie w całości, bo modele są 3D.

W Falloucie też, i co z tego? Nic; grafika jest zapisana jako prerenderowane sprite'y (dlatego Diablo tak dużo miejsca zajmuje - skoro nie ma modeli 3D to trzeba mieć z góry zapisanego sprite'a na każdą możliwą okazję).

Poza tym, grafika w D2 jak na dzisiejsze czasy jest stara i okropna. Argumentem przeciwko grafice D2 jest choćby koszmarnie niska rozdzielczość, brak wygładzania krawędzi, itp.

Pfft. Starą i okropną grafikę to miała "katarynka" 2600 (u nas znana jako bodajże "Rambo") ;P. D2 jest całkiem niezłe IMnsHO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przymknie oko na 800x600 i na Directx 7, to faktycznie... Oczywiście to kwestia gustu. Mnie na przykład Fallout pierwszy i drugi nadal się bardzo podobają, ale potrafię przyznać, że w porównaniu do dzisiejszych gier wygląda ona jak kaszana. Co np. nie zmieni faktu, że nie uznam takiego Fallouta 3 za lepszego od Fallouta pierwszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...