Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

a ja zaczalem moja przygode z falloutem a konkretnie z jego druga czescia niedawno i gra faktycznie jest dobra szczegolnie jesli chodzi o mechanike rozgrywki natomiast trojeczka to "nextgenowa " popluczyna po tym rasowym erpegu niestety

Interpunkcja! Kropka your friend, przecinek nie gryzie! - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojeczka to "nextgenowa " popluczyna po tym rasowym erpegu niestety

5...

4...

3...

2...

1...

PagułSystem: on

PadakaMod : on

No-more-jaśnie-oświecone-wypowiedzi-bez-argumentów : on

Nikczemne Jelenie z Kosmosu : on

Prywatna wycieczka : off

Można wiedzieć, co takiego niefajnego w trójeczce, że nazywasz ją buńczucznie "popłuczyną"? Ja, jeden z tzw. starych fanów fallouta, którym nie da się dogodzić, uważam ten tytuł, który istotnie przeszedł wiele zmian zarówno technicznych, jak i w mechanice rozgrywki, za bardzo dobry i dający duże pole do manewru dla modderów. Z całym szacunkiem - i mówię to bez ironii - ale jak ktoś, kto dopiero zaczyna pozwanać świat Fallouta, może nazywać F3 dnem? To jest po prostu bezczelność do granic możliwości. Jasny gwint, toż mi się płakać chce nad głupotą - ot, zwrot niepoprawny politycznie, ale "brakiem wiedzy podstawowej oraz logiki postępowania dedukcyjnego" tego jakoś nie mogę nazwać - ludzi, którzy nie mając pojęcia, o czym tak naprawdę piszą, zasłyszeli jakieś opinie w sieci i tworzą nic-nie-wnoszącego-nowego wiadomości. Prezentujcie swoje racje, niepodparte absolutnie żadnym argumentem, gdzie indziej. Najlepiej zapisujcie w notatniku i co jakiś czas kasujcie zawartość.

Prawda: Istotnie, zacząłeś niedawno wgłębiać się w świat F.

Teoria spiskowa: Nie masz pojęcia, o czym tak naprawdę piszesz.

Głównym powodem, dla którego napisałeś post, była chcęć wzięcia udziału w dyskusji. Trzeba się opowiedzieć po czyjejś ze stron, a zauważyłeś, że kiedyś było zdecydowanie więcej malkontentów, tak więc wypadołoby im się "podlizać", będzie przecież łatwiej kontrować argumenty. Niestety, Twój zwiad zapomniał Cię poinformować, że narzekania zmieniły się na poważną dyskusję wiele stron temu i nie wystarczy pokrzyczeć.

To, że uznałeś mechanikę za istotną zaletę, miało pokazać, że cośtam wiesz o falloucie.

Tak naprawdę nie wiesz nic.

A "trójkę" za beton uznałeś, bo w końcu wszyscy tu tak myślą i nie będą się czepiali, że nawet w nią nie grałeś.

A może po prostu pal licho te cały wywody i chciałeś se posta se nabić se.

Że trzy po trzy, że po łoso hossi, że ja Cię uprzejmie przepraszam, ale stoi pan na mojej stopie? Czyń swoją powinność, Lordzie Nargoghu, warnuj waść i żłób adminowską wolą rysy na plecach i posturze całej, albowiem wypowiadam swoje racje będąc człowiekiem wolnym, któremu dobro tej nieszczęscej Rzeczy... Forum na sercu leży. Ale Jaśnie Oświeconych ścigać po granicę z serwera będę, aż ostatni z nich nie zacznie używać znaków interpunkcyjnych.

PagułSystem : off

A++, would read again - Rankin ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuściłem jeszcze jedna aktualizację - wersja 2.07.11

Przed aktualizacją wejdź do pomieszczenia i zrób Zapis przez Opcje. Po aktualizacji wczytaj ten zapis.

Zmiany:

1. Poprawki zasięgu broni i animacji pocisków,

2. Poprawka szybkiej podrózy,

3. Poprawki modeli, zmiana nazwy karabinu M41A na M714P38 (pozostał prototypowy karabin pulsacyjny M41A)

PS. Gra jest i dobra i niedobra, ale faktycznie, niewielkim wysiłkiem grzebania w GECKu można zrobić coś co zbliża się do cRPG, bardziej niż oryginał, a już z pewnością dostosować do własnych preferencji modułami, których jest bez liku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojeczka to "nextgenowa " popluczyna po tym rasowym erpegu niestety

5...

4...

3...

2...

1...

PagułSystem: on

PadakaMod : on

No-more-jaśnie-oświecone-wypowiedzi-bez-argumentów : on

Nikczemne Jelenie z Kosmosu : on

Prywatna wycieczka : off

Można wiedzieć, co takiego niefajnego w trójeczce, że nazywasz ją buńczucznie "popłuczyną"? Ja, jeden z tzw. starych fanów fallouta, którym nie da się dogodzić, uważam ten tytuł, który istotnie przeszedł wiele zmian zarówno technicznych, jak i w mechanice rozgrywki, za bardzo dobry i dający duże pole do manewru dla modderów. Z całym szacunkiem - i mówię to bez ironii - ale jak ktoś, kto dopiero zaczyna pozwanać świat Fallouta, może nazywać F3 dnem? To jest po prostu bezczelność do granic możliwości. Jasny gwint, toż mi się płakać chce nad głupotą - ot, zwrot niepoprawny politycznie, ale "brakiem wiedzy podstawowej oraz logiki postępowania dedukcyjnego" tego jakoś nie mogę nazwać - ludzi, którzy nie mając pojęcia, o czym tak naprawdę piszą, zasłyszeli jakieś opinie w sieci i tworzą nic-nie-wnoszącego-nowego wiadomości. Prezentujcie swoje racje, niepodparte absolutnie żadnym argumentem, gdzie indziej. Najlepiej zapisujcie w notatniku i co jakiś czas kasujcie zawartość.

Prawda: Istotnie, zacząłeś niedawno wgłębiać się w świat F.

Teoria spiskowa: Nie masz pojęcia, o czym tak naprawdę piszesz.

Głównym powodem, dla którego napisałeś post, była chcęć wzięcia udziału w dyskusji. Trzeba się opowiedzieć po czyjejś ze stron, a zauważyłeś, że kiedyś było zdecydowanie więcej malkontentów, tak więc wypadołoby im się "podlizać", będzie przecież łatwiej kontrować argumenty. Niestety, Twój zwiad zapomniał Cię poinformować, że narzekania zmieniły się na poważną dyskusję wiele stron temu i nie wystarczy pokrzyczeć.

To, że uznałeś mechanikę za istotną zaletę, miało pokazać, że cośtam wiesz o falloucie.

Tak naprawdę nie wiesz nic.

A "trójkę" za beton uznałeś, bo w końcu wszyscy tu tak myślą i nie będą się czepiali, że nawet w nią nie grałeś.

A może po prostu pal licho te cały wywody i chciałeś se posta se nabić se.

Że trzy po trzy, że po łoso hossi, że ja Cię uprzejmie przepraszam, ale stoi pan na mojej stopie? Czyń swoją powinność, Lordzie Nargoghu, warnuj waść i żłób adminowską wolą rysy na plecach i posturze całej, albowiem wypowiadam swoje racje będąc człowiekiem wolnym, któremu dobro tej nieszczęscej Rzeczy... Forum na sercu leży. Ale Jaśnie Oświeconych ścigać po granicę z serwera będę, aż ostatni z nich nie zacznie używać znaków interpunkcyjnych.

PagułSystem : off

A++, would read again - Rankin ;D

he he po wypowiedzi wnosze zes w wieku burzy hormonow sie znalazl i nie potrafisz nad tym zapanowac. po pierwsze nie uznalem niczego za beton i mam takie samo prawo do wypowiedzi jak i ty bedac tak samo wolnym i raczej pokojowo nastawionym czlowiekiem, dlatego zmilcze twoja jawna zaczepke ktorej najpewniej nie kontrolujesz z wyzej juz wymienionych powodow. jednakze chcialbym sprostowac dwie rze.. trzy rzeczy: po pierwsze stwierdzilem jedynie ze zostaly z niej (z gry) "wyplukane" aspekty rpg(moge to stwierdzic nie tylko jako swiezy gracz fallouta ale i mg z wieloletnim doswiadczeniem) w trojke gralo mi sie przyjemnie ale elementy rpg zostaly potraktowane po macoszemu w porownaniu do dwojki( ja naprawde nie jestem z tych co narzekaja na wszystko co nowe uwierz mi). po drugie raczej nikomu sie nie podlizuje za stary jestem na to( to samo tyczy sie nabijania postow). po coz mialbym to robic? chcialem powiedziec co sadze to wszystko. po trzecie interpunkcja... nie walczysz troszke z wiatrakami? czy chciales tylko jeszcze cos dodac pod moim adresem ? lubie sobie "posiedziec" na tym forum czasem cos dodac od siebie i zdumiewa mnie jak niektorzy atakuja moje posty z moca godna lepszej sprawy wyluzuj chlopie bo na zdrowie ci to nie wyjdzie ( i sraczki dostaniesz jakby dodal znajomy kroganin)

wlasnie rozkopywalem groby na golgocie i z jednego z nich wyskoczyl znajomy ghul, ktory lubi zasypiac gdzie popadnie. wyobrazam sobie wyraz twarz mojego bohatera gdy jeden z wykopanych trupow zaczyna marudzic o sile swoje zapachu i oddala sie powolnym krokiem bezcenne :biggrin:

Żebym nie musiał kopiować ostrzeżeń z tematu TES. Just sayin' - Rankin (interpunkcja!!!)

Edytowano przez Rankin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to normalne reakcje, gdy ktoś tonem jedynego znawcy tematu wypowiada się autorytatywnie o czymś, do czego, wydaje mu się, że jest wybranym. I co z tego że masz jaką mg-owska przeszłość? Kogo to obchodzi i w czym podnosi autorytet twoich wypowiedzi? Fallout w żadnej części nie jest cRPG kierunkowanym na usługi MG. To opowieść o pewnej alternatywnej wersji historii i chodzi głównie o opowiedzenie tego w sposób zjadliwy. Nikt nigdzie nie napisał, że Fallout 3 jest hard/old school cRPGiem, ale mieszanką FPS/cRPG.

Poza tym teraz tylko takie gry powstają: vide Stalker, Bioshock itp. dziwadła. Nie ma już powrotu do czystych cRPG, FPSów itp. Gry zsyntetyzowały się, kto tego nie rozumie lub nie przyjmuje do wiadomości - ma co najwyżej problem z dostosowaniem się i pozostają mu starocie z przed dekady.

A twój post nadaje się co najwyżej do usunięcia za wycieczki "per ty", bo poprzednik krytykował twoje zdanie, a ty obrażasz jego osobę, a nie wypowiedź.

I włącz sobie polskie litery, będziesz pisał wolniej i miał czas zastanowić się nad tym, co piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa dyskusja z burzą hormonów, nie żebym tu chciał prowadzić jakąś burzliwą konwersację ale chcę wtrącić swoje trzy grosze. Otóż jeśli grałeś w poprzednie części Fallouta (1 i 2) to napewno zauważyłeś różnicę w rozgrywce względem 3. Z argumentem że w 3 mniej jest tej rpg-owatości niż w porzednikach uważam że można się zgodzić. Jednak trzeba się cieszyć nowym Falloutem bo klimat i świat na szczęście pozostał taki jaki znaliśmy w 1 i 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he po wypowiedzi wnosze zes w wieku burzy hormonow sie znalazl
he he, no, he he, ale zes, he he, ostry zarcik walnal, ziam

mam takie samo prawo do wypowiedzi
Przeczytaj jeszcze raz mój post i dojdź do wniosku, że nie interesuje mnie Twoja swoboda wypowiedzi do póty, do póki nie jest to post

a) Krzyżowca, tj. "jak możerz *** *** **** to jest świetne nie znasz sie ty ****"

b) Jaśnie Oświeconego, tj. "to shit i tyle mam do powiedzenia"

Nie spodziewaj się miłej reakcji, jeżeli spełniasz któryś z tych punktów: na forum jest nie jeden troll, który postępuje wg w/w reguł, a posty takich osób zasługują tylko na śmietnik, jako nic nie wnoszące do tematu.

dlatego zmilcze twoja jawna zaczepke ktorej najpewniej nie kontrolujesz z wyzej juz wymienionych powodow.
W końcu nikt nie powiedział, że milczenie nie może trwać cały post o.O

po drugie raczej nikomu sie nie podlizuje
Yyy... a byłem pewny, że napisałem to w na tyle przystępnej formie, że każdy wyłapie ironię.

Najbardziej nie rozumiem, czemu nie mogłeś napisać tego od razu. Tu nikt się nie domyśli niczyich racji, a czwarta forum to śmietnik złożonych właśnie z takich postów, jak ten Twój przedostatni. Czasem Cię nie trafia, gdy musisz przekopywać się przez ten cały bajzel, by trafić na wartościową opinię? Teraz admini zbierają żniwo, ale w pierwszym-lepszym starym temacie widać jak na dłoni, że albo ich nie było, albo nie wypuścili zakazu pisania kilkulijkowych wersji "nie podoba mi się".

Przyjacielu-zajączku, odpuść sobie "burze hormonów" i "sraczke", bo o ile nie mam nic przeciwko krytycznemu podejściu do mojego zdania, o tyle "Ty" jak najbardziej.

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa dyskusja z burzą hormonów, nie żebym tu chciał prowadzić jakąś burzliwą konwersację ale chcę wtrącić swoje trzy grosze. Otóż jeśli grałeś w poprzednie części Fallouta (1 i 2) to napewno zauważyłeś różnicę w rozgrywce względem 3. Z argumentem że w 3 mniej jest tej rpg-owatości niż w porzednikach uważam że można się zgodzić. Jednak trzeba się cieszyć nowym Falloutem bo klimat i świat na szczęście pozostał taki jaki znaliśmy w 1 i 2.

chodzi ci o tak zwane lore? tu faktycznie chlopaki sie postarali duzo przedmiotow, potworow itd jest zgodne lub zostalo fajnie unowoczesnione np. pipboy.co do burzy jest byla i bedzie :) a zreszta i tak pewnie kilku zapalencow zrobi wkrotce mod upodabniajacy f3 do poprzednich czesci he he. co jak co ale "modowalnosc" produktow bethesdy wychodzi im tylko na dobre i jest juz chyba znakiem rozpoznawczym firmy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuściłem jeszcze jedna aktualizację - wersja 2.07.11

Przed aktualizacją wejdź do pomieszczenia i zrób Zapis przez Opcje. Po aktualizacji wczytaj ten zapis.

Zmiany:

1. Poprawki zasięgu broni i animacji pocisków,

2. Poprawka szybkiej podrózy,

3. Poprawki modeli, zmiana nazwy karabinu M41A na M714P38 (pozostał prototypowy karabin pulsacyjny M41A)

PS. Gra jest i dobra i niedobra, ale faktycznie, niewielkim wysiłkiem grzebania w GECKu można zrobić coś co zbliża się do cRPG, bardziej niż oryginał, a już z pewnością dostosować do własnych preferencji modułami, których jest bez liku.

Apropos owego moda. Moduł, który pozwala na granie po zakończeniu głównego wątku gry, nie działa u mnie jak należy. Konkretnie? Fakt, po finalnym filmiku nie wywala mnie do menu głównego, jestem w tym miejscu gdzie aktywowałem "Projekt Oczyszczenie", jednak jedyne co mogę robić, to bawić się w konsoli i rozglądać na boki. Krótko mówiąc- gdzie się podział HUD i ogólna możliwość grania? Liczę na pomoc :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o tak zwane lore? tu faktycznie chlopaki sie postarali duzo przedmiotow, potworow itd jest zgodne lub zostalo fajnie unowoczesnione np. pipboy.co do burzy jest byla i bedzie :) a zreszta i tak pewnie kilku zapalencow zrobi wkrotce mod upodabniajacy f3 do poprzednich czesci he he. co jak co ale "modowalnosc" produktow bethesdy wychodzi im tylko na dobre i jest juz chyba znakiem rozpoznawczym firmy :D

Taka już jest Bethesda i w przypadku Fallouta możemy się spodziewać takich modów które zupełnie zmienią rozgrywkę. Co do modów to już jest ich trochę, póki co żadnego nie sprawdziłem ale ponoć niektóre są warte uwagi gdyż oferują spore zmiany. A co do Pip-Boya to możemy czuć małą satysfakcję bo pierwotnie zaprojektował go nasz rodak (nie chcę się pomylić dlatego nie będę strzelał jeśli chodzi o personalia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos owego moda. Moduł, który pozwala na granie po zakończeniu głównego wątku gry, nie działa u mnie jak należy. Liczę na pomoc.

Będzie problem, bo dotąd nie ukończyłem gry, i nie mam pojęcia czy ten element modułu działa poprawnie, czy nie. Obejrzę skrypty, może coś znajdę, ale tak czy inaczej wyleci on przy najbliższej okazji, gdy tylko Broken Steel będzie grywalny i wydany w PL.

Chyba, że masz go zainstalowanego osobno, w takim razie wyrzuć go, bo będzie gryzł się z moim jak diabli.

Edytowano przez Aurelinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobno go nie mam, poza twoim modem mam poinstalowane jeszcze na choćby upiększenie płci żeńskiej, dodatkowe bronie i parę setów nowych zbroi. A dodatków i tak nie zamierzam kupować, bo szczerze mówiąc to nigdy nie przekonywały mnie takowe zakupy. I ze strony Bethesdy dla nich niestety duży minus IMO. Wolę kupić następną część po prostu niż się babrać z kolejnymi dodatkami, które zawierają i tak rzeczy jak dla mnie muszące znaleźć się już w podstawce. Raz już zresztą przeżyłem duży zawód, kiedy to po przejściu F:T nie mogłem sobie pograć dalej(a jakby nie było, to jednak sporo mogliśmy jeszcze znaleźć Easter Eggów, równie genialnych co w F2), no i następnego nie przeżyłem, od pierwszego przejścia F3 nie ruszałem pudełka z grą, dopóki oczywiście nie natknąłem się na moduły umożliwiające mi odnoszenie większej rozrywki z gry :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wypunktować główne wady i zalety Fallouta 3? Bo zastanawiam się nad kupnem tego tytułu i nie wiem, czy warto ładować 100 zł. Jako, że z ostatnich premier nic mnie nie interesuje skierowałem wzrok na Fallouta. Czy pod względem eksploracji świata jest to tytuł podobny do serii The Elder Scrolls? Bo przyznam, że przy Morrowindzie ziewałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+postapokaliptyczny świat w pełnym trójwymiarze

+wiele ciekawych questów i smaczków

+klimat

+możliwość wyboru

+rozwój postaci

+całokształt i podołanie Bethesdy przy tworzeniu Fallout'a, generalnie potrafi wciągnąć jak się wczujesz

-krótki główny wątek gry po którym nie można dalej prowadzić swojej postaci

-mała ilość przedmiotów w porównaniu do poprzedniczek

-niski poziom trudności

-czasami niezrozumiałe rozwiązania Bethesdy fabularne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. F3 kupić warto, jeżeli trafisz na jakąś promocję (sam widziałem gdzieś za 69zł chyba). Gra ma sporo niedoróbek i zdecydowanie inny klimat niż dwie pierwsze części, z drugiej strony świat może się podobać (jego model to zdecydowanie największa zaleta tej gry), a jego eksploracja daje wiele radochy.

Osobiście bym się wstrzymał, trochę czasu już minęło od wypuszczenia dodatków, to może Cenega wypuści jakąś rozszerzoną wersję gry i da się zaoszczędzić nieco pieniędzy.

edit:

15h na wątek główny!? Toż to w kilka godzin da się ukończyć, zwłaszcza, że mamy dokładne informacje, do kogo mamy się udać. Poza tym, błędy w grze pozwalają ominąć niektóre postacie (sam grałem tylko raz i przez zupełny przypadek ominąłem Czy-Piesa, dostając się do pani Doktur w Rivet City).

Co do pobocznych: myślę, że nawet więcej. Sam spędziłem bardzo, bardzo wiele czasu na zwiedzaniu i odkrywaniu miejscówek. A o DLC się nie wypowiem ;3

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wypunktować główne wady i zalety Fallouta 3?

Minusy:

- głupie questy,

- głupia fabuła,

- głupi system walki,

- głupie sceny śmierci,

- brak balansu między trybem rzeczywistym a V.A.T.S.,

- sztywne i sztuczne dialogi,

- beznadziejni lektorzy,

- nieprzejrzysty interface,

- perki co poziom,

- mała zależność między umiejętnościami gracza a samą rozgrywką,

- pseudo "realizm",

- kpina ze zdolności intelektualnych gracza (jak to pięknie określił Risin),

- głupie pomysły Todda Howarda.

Plusy:

+ krótkie (nie trzeba długo grać w ten syf by mieć pojęcie o wszystkim),

+ szybko się usuwa z dysku.

Dziękuję, postoję. Ja już bardziej wolę Detektyw Rutkowski Is Back, bo przynajmniej nie miałem czego żałować z powodu ceny...

Edytowano przez Dabu47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, Dabu47, ale żeś śmiechowy post machnął >.>

1. Głupie zadania. Co to znaczy, że zadanie jest głupie? Dostań się do Krypty, w którą walnęła atomówka, przez miasto dzieci i zdobądź potrzebne Ci materiały? Uruchom bombardowanie orbitalne? Zamontuj na pomniku przed Kapitolem talerz? Pomóż zmontować poradnik przetrwania na pustkowiach? To wszystko głupota?

2. Głupia fabuła. Co jest w niej głupie? Od kiedy powtarzalność jest synonimem do głupoty?

3. Głupi system walki. To mnie zmiażdżyło. Co jest głupiego... w strzelaniu? Że broń trzeba naprawiać? Że amunicję trzeba uzupełniać? Że w każdej chwili możesz się przełączyć na VATS? A szukanie dziury w całym nie jest głupie?

4. Głupie sceny śmierci. A ten potworek co znaczy? Że nie podoba się, że jak wywalisz serię w rękę, to ona odpadnie? Nie wszyscy to lubią. Ale czy jest to głupie...?

5. Brak balansu między trybem rzeczywistym a V.A.T.S. Yyy...? Że niby co? Że w VATSie broń mniej celna? Że słabsza? Że trzeba było coś napisać, czego tak naprawę się nie ODCZUWA? No, chyba, że dla kogoś wystrzelić nabój więcej to zniewaga.

6. Perki co poziom. Nie kumam czaczy i nie czuję blusa. Przedstawiasz minusy gry, czy swoje widzimisię? Niedopracowanie dialogów to ewidentna wada, ale rozwiązanie techniczne, o którym wspomniałeś, po prostu nie może być podpięte pod minus. Tak twórcy grę zbalansowali i tyle. Że w F1/2 było inaczej? F3 ma klonować wszystko, bo inaczej nie będzie F?

7. Pseudo "realizm". Argument z księżyca, pod który można podpiąć wszystko.

8. Głupie pomysły Todda Howarda. Patrz wyżej.

Jakby nie patrzeć, pół Twoich minusów to złośliwe fochy.

Wątek główny jest krótki, OK: ale grasz w RPG dla niego, czy żeby odkryć jak najwięcej? Usuwania z dysku komentować nie będę.

Nawet ja potrafiłem spojrzeć na Mass Effect ze względnie obiektywnej perspektywy, czego sUk świadkiem, gdy wymagała tego sytuacja, a zainteresowani wiedzą, że nie łatwo mi to przyszło :h. Bierzcie chwalebny przykład i jedzcie fistaszki.

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabu, nie mam kwiatuszka, bo bym Ci go dał.

Dostań się do Krypty, w którą walnęła atomówka, przez miasto dzieci i zdobądź potrzebne Ci materiały? Uruchom bombardowanie orbitalne? Zamontuj na pomniku przed Kapitolem talerz? ... To wszystko głupota?
Jak cholera. Jeszcze jest fajny ficzer, bo dzieci nie można zabić.

4. Głupie sceny śmierci. A ten potworek co znaczy? Że nie podoba się, że jak wywalisz serię w rękę, to ona odpadnie? Nie wszyscy to lubią. Ale czy jest to głupie...?
Pamiętam taki filmik promujący, w którym po strzale w głowę, supermutant rozpadał się na kawałki, łeb wyparował, a gawiedź się cieszyła. Głupie i absurdalne (w moim przypadku po użyciu vats na początku gry odpadły ręce raidera po strzale w nogę).

Brak balansu między trybem rzeczywistym a V.A.T.S. Yyy...? Że niby co? Że w VATSie broń mniej celna? Że słabsza? Że trzeba było coś napisać, czego tak naprawę się nie ODCZUWA? No, chyba, że dla kogoś wystrzelić nabój więcej to zniewaga.
Vats był dobrym pomysłem, jednak w praktyce to jedna z największych wad produkcji. Raz, że jesteśmy w nim bardziej odporni, dwa, że przeciwnicy sami nie mogą go wykorzystywać, co sprawia, że z vatsem przechodzimy przez wrogów jak kombajn przez zboże. Osobiście z niego w ogóle nie korzystałem, bo wtedy gra z łatwej przerodziła by się w absurdalnie prostą.

7. Pseudo "realizm". Argument z księżyca, pod który można podpiąć wszystko.

8. Głupie pomysły Todda Howarda. Patrz wyżej.

Nic nie poradzę, że niektórzy tarzają się po podłodze ze śmiechu oglądając kiepskich, HTF czy inszych władców much; uważają pomnik agrafki czy bidet nazwany fontanną za Sztukę. Głupie - ale niektórzy to lubią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest fajny ficzer, bo dzieci nie można zabić.
Tu trzeba wiedzieć, gdzie kończy się inwencja twórców, a zaczyna marketingowców i prawników. Gra zostałaby po prostu zakazana w wielu krajach na świecie, w których prawo jest restrykcyjne.

Głupie i absurdalne
Jak sam wspomniałeś, jedni wolą Kiepskich, drudzy Paragraf 22.

przeciwnicy sami nie mogą go wykorzystywać
Dziwne, sam nie raz dostałem serię przed i po wystrzale za pomocą VATSa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja potrafiłem spojrzeć na Mass Effect ze względnie obiektywnej perspektywy

Nie mam zamiaru być obiektywny. xP Nikt nie jest obiektywny.

kończy się inwencja twórców, a zaczyna marketingowców i prawników.

Do jasnej ciasnej, ta gra jest od 18 lat! Poprzedniczki były od 16... ;'d

pół Twoich minusów to złośliwe fochy

Ale prawdziwe. :') Przynajmniej z mojej perspektywy.

To wszystko kwestia gustu i własnego "widzimisię". Dla jednych coś jest głupie, dla innych coś logiczne i naturalne...

Głupie sceny śmierci. A ten potworek co znaczy?

...że przeciwnik potrafi rozlecieć się na 512 kawałków po krytycznym strzale z pistoletu w nogę. xP

PS.

fallout_31.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

15h na wątek główny!? Toż to w kilka godzin da się ukończyć, zwłaszcza, że mamy dokładne informacje, do kogo mamy się udać. Poza tym, błędy w grze pozwalają ominąć niektóre postacie (sam grałem tylko raz i przez zupełny przypadek ominąłem Czy-Piesa, dostając się do pani Doktur w Rivet City).

Zależy jak się wczuwasz w grę, ja na przykład nie używam szybkiego przemieszczania się przez lokacje etc. Psuje to klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie twórzcie flejma bo to tylko na waszą niekorzyść wpływa, a i po co? Jest milion innych sposobów, aby wyrazić swe niezadowolenie z rozgrywki nowego Fallout'a niż posyłanie takich bezsensownych argumentów.

Nie mam zamiaru być obiektywny. xP Nikt nie jest obiektywny.

xP Może redaktorzy Faktu.. no i jeszcze ty, co nie? xD x]

Do jasnej ciasnej, ta gra jest od 18 lat! Poprzedniczki były od 16... ;'d

hehe ;'p no tak, przecież wszyscy wiedzą że nikt poniżej 18 w to nie grał, a ludzie z "góry" strasznie na ten znaczek zwracają uwagę ;'dd

...że przeciwnik potrafi rozlecieć się na 512 kawałków po krytycznym strzale z pistoletu w nogę. xP

Noo, ale to głupie i jakże prawdziwie powiedziane zdanie z mojej strony niee? xPP Xd

:huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...