Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

A ja mam takie pytanie ta gra to szajs jakich mało czy ta gra jest świetna jakich mało bo wiem że będzie mi chodzić ale nie wiem czy kupować a nie chce wydać pieniędzy bez sensu.

Przy okazji to jest fps czy turowe bo jak patrzę na gameplaye to mi się wydaje że gracz wybiera czy to jest turowy czy to jest fps.

Z góry dzięki

Chyba pytanie jest cokolwiek niewłaściwie sformułowane. Radzę odpowiadającym raczej wymienić wady i zalety Fallouta, albo po prostu aby pytający przejrzał temat. BTW, t3tris, błąd ortograficzny jest tylko jeden, właśnie poprawiłem - Ran

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3 to dobra gra, jeżeli nie podchodzi się do niej jako zagorzały fan poprzednich części i nie jest turowa, można jedynie używać do celowania systemu VATS który zatrzymuje czas i podaje procentowe szanse przy strzelaniu w różne części ciała. Ja tam nie żałuję wydanych pieniędzy. Zresztą obecnie można ściągnąć wiele modów ulepszających rozgrywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega jest zdolna... Pamiętam jaki byłem wkurzony jak zamówiłem pre-order edycji kolekcjonerskiej Fallouta 3 i zamiast dostać grę w dzień premiery czekałem kolejne dwa tyg. Nie zdziwię się jak znowu wywalą numer wszystkim graczom i udostępnią dodatki tylko w wydaniu z podstawką.

Nie przeklinamy, dwie kropki nie robią różnicy, to nadal wulgaryzm - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próba wyciągnięcia od nich pieniędzy za podstawkę po raz drugi byłaby debilizmem.

Cóż, z Age of Pirates tak raz zrobili... wydali raz, potem wydali raz drugi w wersji nieco zaktualizowanej (choć nadal niedziałającej z nowszymi zagranicznymi patchami.)

Ja tam na ich łaskę czekać nie będę. F3 ze Steama ma obsługę Live, pozostaje tylko kod na punkty skombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem gdzieś o zamiarach wydania The Pitt i Operation: Anchorage w jednej paczce, a potem Broken Steel i Point Lookout w drugiej. A na samym końcu Game of the Year z pięcioma dodatkami i podstawką. No i już wiadomo, że samych dodatków i tak się nie opłaca kupować. Nie dość, że nie będziemy mieli wtedy jednego z nich to jeszcze wcale taniej to nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega jest beznadziejna... Przynajmniej jeśli chodzi o Fallouta 3. Szkoda, że CD Projekt nie jest odpowiedzialny za tą grę. Tak by pewnie wszystko było sprawnie i na czas. No ale nic nie zrobimy... Musimy spokojnie czekać aż Cenega raczy wydać owe dodatki. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że CD Projekt nie jest odpowiedzialny za tą grę. Tak by pewnie wszystko było sprawnie i na czas.
Jak np. patch do Mass Effect.

Albo polonizacja Wizardry - Ran

@Arnoldo

Jestem ciekaw, kto ma tyle pieniędzy, ślepej wiary w Bethę i czasu, by czekać na taką dystrybucję zabugowanych dodatków. oO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jacyś najbardziej obłąkani fani F3. No a wiary chyba w Cenegę? Bo to oni przecież wydają to, co już od dawna cywilizacje bardziej rozwinięte mogą nabyć przez neta. Z drugiej strony nie uśmiechało by mi się płacić kilka (kilkanaście?) zielonych za tego typu "dodatki". No więc niech już będą w jednym wydaniu. jak będzie to kosztować tak, powiedzmy do 120 zł to się skuszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc niech już będą w jednym wydaniu. jak będzie to kosztować tak, powiedzmy do 120 zł to się skuszę.
To tak samo, jakbyś kupił drugiego F3 w cenie premierowej. Osobiście nie jestem skłonny wydać na to wszystko więcej niż 50zł, w porywach 60. Wypuszczają produkty, które często ustępują fanowskim modyfikacjom, które nie dość, że sprawiają wrażenie, jakby je ktoś żywcem z podstawki wyjął chcąc więcej zarobić, to jeszcze dorzucają do zestawu cenę z kosmosu >.>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo, myślałem, że mówisz o wydaniu dodatków bez podstawki. Właśnie dlatego napisałem, że wydatek 120zł po kupnie F3 w takiej samej cenie to tak, jakbyś kupił dwa razy tę samą grę. Jeżeli Cenega nie wyda dodatków osobno, tj. bez podstawowej wersji gry, na pewno nie zagram. Albo osobno, za 60zł, albo figa: jest wiele fanowskich modów dodających nie dość, że więcej, to niektóre z nich zawierają elementy, które można znaleźć m.in. w DLC. Szczerze powiem, że sam kupiłbym dodatki tylko dla karabinu Gaussa, ew. broni obcych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Te całe DLC to jeszcze większe żerowanie na kasie niż cała plejada dodatków do simsów. A kilka postów wcześniej napisałem, że wyda oddzielnie także. Tylko, że najpierw dwa dodatki oddzielnie, potem następne dwa oddzielnie. Czyli cztery dodatki wydane oddzielnie. Bez piątego. A wydanie gry z pięcioma dodatkami będzie wydane na samym końcu. Także jakbyś nie liczył to i tak najbardziej opłacalne będzie kupienie tego ostatniego. Patrząc z perspektywy Cenegi to jest nawet bardzo cwany plan. Pozbędą się przynajmniej leżaków magazynowych. A nawet z perspektywy klienta nie jest tak źle. Zawsze można mieć wszystko w jednym pudełku. A jakbyś chciał dokupować te dodatki osobno to by drożej pewnie wyszło. No i nie miałbyś jednego z nich. A tą grę, co już masz można zawsze sprzedać.

Edytowano przez Arnoldo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, jakbyś letnie opony chciał kupić z całym samochodem. DLC na pewno NIE kupię, chyba że wydadzą wszystkie (bez podstawki) razem za rozsądną cenę (czyli mniej niż 100zł) bo spójrzmy na to w ten sposób: w sumie to wszystkie dodatki ile dodadzą godzin grania? 10? to dużo? czy warto wykładać kasę na coś tak śmiesznego? Beth sobie robi z nas jaja razem z cenegą, bo dodatki powinny być u nas już dawno!

Co do gauss guna to został strasznie zgwałcony w porównaniu do poprzednich części... z tego co widziałem, czytałem, oglądałem w necie to: to jedno strzałowiec, NIE MA charakterystycznego super klimatycznego 'zasysania' moc tej broni ssie, to broń energetyczna (tylko dlatego że wykorzystuje pole elektromagnetyczne?? bzdura!)... toż to w stalkerze gauss jest 100razy lepszy. Kolejny przykład na to że bethesda MUSI zepsuć coś co jest dobre... Oczywiście już w necie są mody które naprawiają durne pomysły todda i przywracają broni jej klimatyczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. Kupić dwa razy to samo, z tym, że tym razem z DLC, jest korzystne z punktu widzenia klienta? Z której strony? >.> Dla wydawcy i owszem: ludzie zaczną się wyzbywać starych Falloutów i kupować nowe, a i sama rozszerzona oferta będzie znacznie atrakcyjniejsza to i więcej osób, do tej pory nie znających F3, się skusi. Jednak z punktu widzenia użytkownika to jawna kpina: jakim prawem mam kombinować ze sprzedażą gry i wyczyniać cuda niewidy, podczas gdy na Zachodzie wystarczy mieć łącze internetowe? Poza tym, jaką mamy pewność, że nie wyjdą kolejne DLC, zawierające np. konie i nowe pancerze dla nich? Przecież je też "kiedyś" wydadzą. I co? Zmajstrują F3 GOTY vs. 1.1? >.> BTW. Jestem ciekaw, po jakiego grzyba ktoś będzie kupował dwa w/w przez Arnoldo'a zestawy po dwa DLC każdy, skoro i tak nie będzie miał wszystkich i, chcąc cieszyć się pełną grą i możliwościami oferowanymi przez mody, które wykorzystują nowe, zastosowane w piątym DLC skrypty i rozwiązania, będzie musiał kupić wersję GOTY?

Rennardzie, to ja sobie ściągnę moda dodającego fanowskiego Gaussa. I wystrzelę w kosmos DLC.

Kamiloss, tak mi przypomniałeś kwestię, która mnie kiedyś interesowała. Właściwie o co chodzi z tym GfWL! w Polsce? Czemu nie mogą go wprowadzić? Przecież nawet formularz rejestracyjny do tego systemu jest dostępny w języku polskim. Czy jego istnienie w naszym kraju naprawdę jest aż tak skomplikowane, skoro wystarczy podczas rejestracji podać kraj z dostępem do niego i mamy - w Polsce - dostęp do wszystkich jego zalet i wad?

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamiloss, tak mi przypomniałeś kwestię, która mnie kiedyś interesowała. Właściwie o co chodzi z tym GfWL! w Polsce? Czemu nie mogą go wprowadzić? Przecież nawet formularz rejestracyjny do tego systemu jest dostępny w języku polskim. Czy jego istnienie w naszym kraju naprawdę jest aż tak skomplikowane, skoro wystarczy podczas rejestracji podać kraj z dostępem do niego i mamy - w Polsce - dostęp do wszystkich jego zalet i wad?

Mnie się o to pytasz? Sam się zastanawiam czemu tego nie wprowadzą. M$ już to obiecuje od 2 (?) lat, a czekają na to nie tylko gracze PCtowi tacy jak my, ale przede wszystkim konsolowcy- bo to głównie w nich uderza. Jednak wycfanili się i rejestrują się na adresy zagraniczne, niestety z wersjami PC niezawsze jest to dostępne. Choć takie dodatki do F3 są z powodzeniem piracone i wyczytałem, że nawet osiągnięcia z nich działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że wszystko nie wyjdzie tak zagmatwane jak to opisujecie. Co to za debilizm, aby kupować po dwa dodatki i nie mieć ostatniego? Później spada na nas przymus kupienia całości - pięciu dodatków + podstawka. Trochę debilne by to było. Chodź z tego co pamiętam Obka wydawała Cenega i wszystko poszło jakoś dobrze.

Nie wiem czy temat już był rzucony, ale czy was również wkurza to, że PA dostajemy po to by ubić dwóch Enklawowców z obrotówami i generała, a następnie zginąć? Niby można PA zdobyć zarówno od Enklawy, bądź też od Wygnańców, jest nawet opcja zabrania go z Cytadeli, lecz mimo wszystko, bez zbędnego łażenia i dźwigania, normalnie-legalnie PA leci do nas właśnie pod koniec gry. Moim zdaniem durnota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ekscytujmy się za bardzo. Pamiętacie jeszcze Orange Box? Ta sama sytuacja - najpierw wszystko osobno, a później zapakowali do jednego pudełka i co? Sprawdziło się! I nie mówię tu o wyższości Steam-u nad (tfu!) LIVE-m, bo nie ma o czym gadać... Wtedy też na pewno większość graczy "psioczyła" na Valve. Ja kupiłem w/w Orange Box bez wcześniejszego zakupu HL 2 i byłem wniebowzięty! Wow! Wszystko naraz i to za taką cenę! Teraz mogę sobie tylko pluć w brodę, że nie poczekałem (bynajmniej nie żałuję) i wybuliłem na F3 ponad 110,- (tak, jak ongiś użytkownicy HL 2). Niestety takie sąprawa rynku i tego już nie zmienimy...;)

@Rennard - porównujesz taką sytuację do samochodu... A nie mierzi Cię to, że (na przykład) kupujesz samochód na początku roku... Pół roku później ten sam model "wypuszczany" jest z klimą w standarcie za tę samą cenę... Pod koniec roku masz już GPS, radio z Bluetooth-em, Plasma Rif...tfu, i tymi wszystkimi pierdołami? Ta sama sytuacja, nie sądzicie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja się pośpieszyłem i kupiłem paczkę HL2 + DM + CS:S. Oczywiście wybuliłem max. 70 zł, co jak na 3 gry jest ceną naprawdę przystępną. Żałuję, że nie kupiłem Orange Boxa? Może troszkę, miłą perspektywą jest posiadanie HL 2 + wszystkie epizody, do tego Portala, który podobno jest hitem. Dziś mógł bym kupić, gdyż zgubiłem płytkę, a jedyna opcja to dossanie za darmo ze Steama plików gry na komputer.

No i tutaj mamy pewien myk - edycja kolekcjonerska Fallouta 3 zawiera boskie dodatki, w stylu figurki Vault Boya, czego nie zaznamy kupując całej paczki F3 + dodatki. Prawdziwy fan Fallouta nie będzie więc żałował zainwestowanej kasy w kolekcjonerską, gdyż nie gra jest największą atrakcją. Zawsze też można kupić dwa razy, z czego jedną część odsprzedać na allegro, czy kumplowi, a drugą zostawić sobie dla siebie. Nie będzie się to może opłacało, gdyż dostaniemy +/- połowę kasy jaką wybuliliśmy, jednak w tym wszystkim liczy się przyjemność grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...