Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Nie, po prostu czuję w twoich wypowiedziach mniej więcej coś takiego "przestańcie się czepiać". Przebrzmiewa ona przez twoje posty i to mam na myśli z tym narzucaniem. Chociaż użyłem nieco niefortunnego słowa.

Z tymi "nowymi" chodziło mi o tych forumowiczów którzy zaczynają od poznawania tej serii gier od Fallouta 3. Nie karzę Ci abyś gnoił F3 jednocześnie słyszę ciągle od Ciebie i od innych osób że gnoję tę grę nie widząc błędów poprzedniczek. Jakby F3 nazywał się "Zielone Maliny i Atomowy grzybek" to nadal quest z

wampirami

, rozmowa z

Edenem

drażniłyby mnie dosc mocno. Nie kupiłem Fallouta 3 po to aby po przejściu jej od razu skoczyć na forum i zacząć pisać jaką tragiczną produkcję uczyniła Betheseda. Bardzo nie lubię pisać złych rzeczy o produkcie który mi się podoba. Czuję się jednak do tego zmuszony bo na tyle rażą mnie wady tej gry że napiszę o nich parę słów.

Odpalam sobie teraz F1 czy F2 i nie czuję tak tych błędów o których wspominacie. Wydaje mi się że nie jestem zaślepiony F1 i F2 i nie trzeba tych tytułów odbrązawiać z wspomnień. Mam świeże porównanie. Nadal F1 i F2 wychodzą obronną ręką z zestawienia z młodszą siostrą.

Ksywkę przekręciłem umyślnie, napisałem fonetycznie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quest z

wampirami

to dla mnie cyrk na sali, naprawdę.

Quest z

duchem

to dla mnie cyrk i śmiech na sali. No ale skoro był w F2 to szacunek się za niego należy. Oczywiście, jak wspominałeś był mały, nieznaczący i można go pominąć. Nikt także nie zmusza do grania questu z

wampirami

w F3.

Ale quest z

wampirami

to bezczelna zrzyna z F2... Ktoś pamięta Ghost Farm jeszcze? Tyle że tamten quest miał ręce i nogi, było ładnie wyjaśnione co, jak i dlaczego, a tutaj mamy

emo wampiry

Jak się dowiedziałem o co w tym wszystkim chodzi to po prostu był face palm i wyłączyłem grę (robiłem tego questa jak przechodziłem grę za drugim razem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama obecność questa mi nie przeszkadza.

Cyrk z

wampirami

jest dla mnie cyrkiem nie dlatego że jest. Tylko że wystarczały z 2 zdania aby przekonać wszystkich do swojej racji.

A co było w F2? Kilka zdań z naukowcem z Enklawy, argument "że krowy jako słabsze musiały być zastąpione przez Braminy" i już... "nigdy o tym tak nie myślałem" i FEV do wentylacji.

Ghost Farm? Toto z żużlowcami? Też super motyw - ludzie jednej nocy się wystraszyli kukiełek. Ale już na pomysł zeby tam iść za dnia nie wpadli.

Też mogę powiedzieć że : "Jak zobaczyłem ducha w F2 to po prostu był face palm i wyłączyłem grę"

Ja już wole emo wampiry + ufoluTki niż duchy... -> tyle mojego zdania

Edytowano przez DzikuXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego doktorka się zgodzę. Przynajmniej częściowo. Ale przekonywanie

maszyny (Edena)

jak dla mnie powinno być nieco cięższe niż człowieka, tak jak rozmowa z Mistrzem. nie dało się go przegadać albo bez odpowiednich danych albo wysokiego speechu i wiedzy na temat płodnści (a właściwie bezpłodności) mutantów. Swoją drogą dziwna sprawa że nie wiedział o tym fakcie. Tak był zajęty snuciem planów że umknął mu ten "szczególik"?

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouAreEmpty

Owszem, 1 i 2 byly ciezkie, nadal sa, nadal ten ciezar cieszy. Na wyzszym poziomie bylo juz lzej a przy dobrze rozwinietej postaci, wrecz banalnie :P. To byla nagroda za trud i wyzwanie ktoremu podolales na poczatku gry. Zwroc uwage ze za czasow 1 i 2 gry byly jeszcze robione pod profil. A ze RPG do najprostrzych nie nalezy, bylo ciezko. Jednoczesnie, po pewnym czasie spedzonym z gra mozna bylo sie dostosowac do poziomu i grac.

w F3 bylo stanowczo za prosto :P Mogli dorzucic wybor poziomu trudnosci. Wtedy bylby wilk syty i owca cala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ja mam chyba pecha ! :D

haha <lol>

Jaki jest domyslny poziom trudnosci ustawiony ?

Co nie zmienia faktu ze w F1 i F2 niezaleznie od poziomu trudnosci, zeby ownic, trzeba bylo sie zdziebelko nagrac i poweszyc :) Odnioslem wrazenie ze w F3 owni sie automatycznie po rozpoczeciu gry i wszystko dostaje sie pod sam nos. Moze to ze wzgledu na konstrukcje gry.

Wracam do F3 zeby zobaczyc jak sie miewa polska wersja jezykowa.

Ps. Kto posiada Fallout Tactics i kto mialby ochote pograc troche przez siec ?

Edytowano przez Sariaen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to co

jest we wnętrzu oczyszczalnika, to znaczy zanurzone w wodzie? Mi się wydaje, że to najzwyczajniejszy w świecie posąg. Jeśli chodzi o szybę, za którą znajduje się np. Lyons to nie wiem, ja nic nie zauważyłem.

Edytowano przez Aiden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze

zwłoki mogli zabrać żołnierze Enklawy i wrzucić do pierwszego lepszego dołu, albo i do wody, po przejęciu kompleksu.

A sam posąg... cóż, budynek nazywa się Jefferson Memorial, można pewnie przyjąć, że to jego posąg. :tongue: A że przedtem nie było widać? Cóż... woda mętna jak diabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozprawiacie jak wtedy kiedy kłócili się o wybuch bomby w Megatonie. Po prostu tak jak powiedział Arnoldo - ciało znikło, bo ludzie z Bethesdy nie pomyśleli co z nim zrobić. Można wymyślać jakieś uzasadnienia i hipotezy tylko po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymyślać jakieś uzasadnienia i hipotezy tylko po co?

Biblia Fallouta - spora jej część - istnieje po to by łatać dziury spowodowane "niekanonicznością" i różną bezsensownością Fallouta 2 (vide wypowiedzi Grizzly'ego kilka stron wcześniej - tl;dr "w połowie robienia F2 team się rozszedł i ostatni dzielny nie zdołał obronić gry przed wrednymi zakusami marketingowców"). Taki fandom :). A więc, skoro z Falloutem 2 tak można, to można i z Falloutem 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że można łatać jakieś spore dziury, niedopowiedzenia czy sprzeczności. Jednak zastanawianie się gdzie się podziało jedno ciało to chyba przesada. Zresztą mam pomysł: promieniowanie przyśpieszyło proces rozkładu i w kilka dni z

tatuśka

nie zostały nawet kości. <<< to żart gdyby się ktoś nie zorientował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak żołnierze by tam weszli? tam było tyle Radów że by umarli po 2 sekundach.

Promieniowanie przy wejściu do komory było jeszcze znośne - a potem wystarczy kij z hakiem albo coś w tym guście, i można powyciągać zwłoki... i co ważniejsze, powyciągać pancerze wspomagane w celu poddania ich odkażaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam wszystkie gry serii Fallout (w 3 jeszcze nie gralem, ale niedlugo kupie sobie, a piractwa nie popieram wiec rad spiracenia gry sluchac nie chce) pozostale czesci gry przeszedlem z wielka przyjemnoscia i bardzo chetnie do nich wracam. Wkurza mnie tylko troche zakonczenie gry Fallout Tactics

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! Nie zadawaj takich pytań! Fanatycy poprzednich części zjedzą Cię razem z butami za takie coś...

A tak na serio. Osobiście słyszałem tylko o modzie pozwalającym zmieniać rozdzielczość gry lecz na tyle jestem przyzwyczajony do stylu graficznego 1 i 2 że nie próbowałem takich sztuczek. Obawiam się że żadnych innych poprawiaczy do nich nie znajdziesz.

Gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z tymi grami. Na staruśką grafikę idzie przymknąć oko jak trochę pograsz. Człowiek się przyzwyczaja.

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...