Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Chciałbym kupić sobie któregoś cod-a ale nie wiem którego (nie nie najnowszego bo jest za drogi). Interesuje mnie tylko i wyłącznie multi. Moje pytanie brzmi w którego cod-a poza cod:bo3 gra jeszcze sporo ludzi i który jest najbardziej grywalny jeśli chodzi o multi ?

Wedlug statystyk Steam jesli chodzi o serie Call of Duty to nie liczac BO3 najwieksza popularnoscia tryb multi cieszy sie w BO2 i MW3, przy czym w oba te tytuly gra zblizona ilosc ludzi. Ktora z tych dwoch czesci wybrac? Skoro zalezy Ci glownie na trybie wieloosobowym, to ja calkowicie subiektywnie wybralbym MW3, bo dzieje sie on we wspolczesnych realiach, a wiec ma naprawde istniejace bronie, gadzety i calkiem sensowne mapki. Z kolei Black Ops 2 dzieje sie w przyszlosci i przeklada sie to bezposrednio na zabawki, ktorymi ludzie sie w multi zabijaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoodLuckCharlie

Polecam OBA "The stanley parable" (oba, bo jest darmowy mod do HL2 bodajże jak i gra standalone za kilka euro, obie te pozycje przedstawiają ten sam koncept ale są bardzo różne fabularnie; a i wersja płatna ma też demo, które również warto przejść, bo również przedstawia inną fabułę niż pełna wersja). W tej grze znaczenie ma nawet to, w które drzwi skręcisz, jaki guzik naciśniesz, czy schowasz się w szafie albo będziesz stał w miejscu. Sprawdź sobie tylko jak z językami, bo nie pamiętam czy tam są chociażby napisy PL.

Ponoć również Udertale oferuje wiele wyborów.

Firewatch daje dużo opcji dialogowych, ale wybory są właśnie iluzoryczne (nie mają wpływu na fabułę, tylko na kolejne opcje dialogowe); do tego sama gra jest krótka więc możesz chcieć poczekać na promocję.

Z takich bardziej do interaktywnego filmu, to można by jeszcze chyba zakwalifikować "Vanishing of Ethan Carter" i "Ether One" - to bardziej właśnie historie, w których dostajesz możliwość interakcji ze światem i rozwiązywania zagadek, chociaż wyborów jako takich raczej nie ma (chyba że co najwyżej takie, ile zagadek/kawałków historii zbierzesz zanim pójdziesz dalej).

"Talos Prinicple" daje sporo wyborów i bardzo ciekawą fabułę, do tego jest w wersji PL, więc również można polecić.

"Mind: Path to Thalamus" to znowu bardziej w stronę interaktywnego filmu, ale też przedstawia ciekawy koncept z zagadkami przestrzennymi.

Na razie tylko tyle mi przychodzi do głowy

@down

Racja, już poprawiłem, dzięki.

Edytowano przez ZygfrydQ
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, musisz sam wybrac co dla ciebie jest wazniejsze: dobra walka (dragon's dogma) czy jednak wolisz postawic na fabule (dragon age).

e. @down

tu Ci niestety nie pomoge, bo nie gralem w zadne DLC z Dragon Age'a (w ogole wzbraniam sie przed kupowaniem, chyba ze w wersji GOTY).

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje gra MMOFPS z domieszką rga? Gry które przeglądałem to albo czyste FPSy albo czyste RPGi. Ale takiego mixu jaki mnie interesuje nie znalazłem. Idealnie by było coś takiego. Tworzysz bohatera(ewentualnie wybierasz frakcję) i lądujesz gdzieś na otwartej mapie. Chodzisz po mapie zbierasz questy, potem zbierasz kwiatki z pola i broń po przeciwniku którego najpierw ustrzeliłeś itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 dyszki jak najbardziej warto! Sam kupilem, jeszcze nie gralem, ale brat ma 35h na liczniku i ciagle gra (robi sporo pobocznych misji). Z tego co widzialem raczej taka przyjemna siekanka, fajny system walki... Gra nie jest idealna, ale za 20 sztuk zlota to jak darmocha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, poziom trudnosci surowo karze gracza za popelniane bledy, nieuwage i pospiech, ginie sie czesto. Z bedacego swego rodzaju hybryda FPS z RPG polecam survivalowe The Long Dark, w ktorym gracz stara sie przetrwac w surowym srodowisku za wrogow majac otaczajacy go mroz, glod, pragnienie, brak surowcow i dzikie zwierzeta. Naprawde trudnych gier FPS w trybie czysto singlowym obecnie raczej nie ma, ale jesli lubisz wyzwania w multi, to polecam tytuly z serii ARMA i znajdujacy sie w early accessie Squad, do tego ewentualnie Rainbow Six Siege, w ktorym trzeba myslec, miec refleks i byc celnym, bo gra opiera sie zarowno na przechytrzeniu przeciwnika jak i na szybkim reagowaniu, bo ginie sie w ciagu sekundy, a zycie ma sie tylko jedno na runde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xeinap

Jeśli interesuje cię II wojna światowa, to możesz rozważyć serię Brotchers ??? - Pzkw in Arms, a zwłaszcza Hell's Higway. Seria jest przedstawicielem taktycznych fps z dobrą fabułą.

Opłaca się brać Company of Heroes 2 w platynowej edycji z Premium Games (wszystkie dlc), czy brać samą podstawkę w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki? Opłaca się w ogóle dopłacać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xeinap jeśli chodzi o FPSy to według mnie największe wyzwanie zawsze będą stanowić "żywi" gracze (CS:Go?). Co do RPGów to oczywiscie DS i BloodBorne możesz jeszcze dorzucić Lords of The Fallen (pewnie na najwyższym poziomie trudności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Niestety Multi u mnie odpada. Mam za słaby zasięg i nic z tym nie da się zrobić. :/ . Spróbuję z bloodbornem i którymś z FPS-ów . Szukam wyzwań bo grając w W3 na najwyższym poziomie trudności + hardcore mod to i tak ani razu nie zginąłem (no, może raz bies...). Niestety dysk mi padł i pierwsze co to muszę jakiś kupić, ale to już w innym dziale. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na Steam trwa promocja w której można kupić Tomb Raider Underworld, a mi bardzo podobała się odsłona z 2013, a także seria Uncharted i czy warto grę obecnie zakupić? W grze jest przewaga akcji, czy może więcej tu zagadek?

Edit: Warty jest uwagi Order of War i lepiej się opłaca kupić platynową edycję Company of Heroes 2 w Premium Games, czy zwykłą w PKK? Warto dopłacać?

Edytowano przez Kosarz5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat, ale szukam gry w którą mógłbym pograć z kolegą przy piwku wieczorkiem w trybie Co-op (na 2 laptopach). Do tej pory graliśmy w klasyczne RPG (BG2, IWD2), Warcrafta III, DIablo III, Path of Exile i League of Legends, ale to wszystko się już przejadło. Nie lubimy gier bazujących stricte na zręczności, czyli w zasadzie odpadają wszystkie FPS-y, gry sportowe i platformówki.

Może ktoś może polecić jakąś fajną emocjonującą grę, lubi być odpalana przy zimnym browarku? Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. P.S. może jakiś fajny survival? Od don't starve się odbiliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...