Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Ponieważ już dawno nie grałem w jakąkolwiek zręcznościówkę/strzelaninę TPP (pomijam tu ME2, któremu jest dość daleko do w/w), zacząłem się zastanawiać nad Avararem. Gra zbiera całkiem przyzwoite noty, graficznie - na obrazkach i filmikach - również nie wygląda źle. Zastrzegam jednak, że nie będę grał w 3D. Interesuje mnie głównie granie po singlu, choć nie ukrywam, że byłbym kontent móc od czasu do czasu powalczyć z innymi graczami w multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Risen nie grałem, ale sporo o nim czytałem. Risen jest krótszy od Gothika 3 i ma mniejszy świat, lecz jest bardziej dopracowany i opowieść lepsza.

Gothik 3 z kolei jest niedopracowany, będziesz musiał ściągnąć poprawki do gry, jeśli cię odrzuci. Opowieść za to jest średnia i krótka, lecz questów pobocznych tutaj jest ogrom, co daje rozgrywkę na miesiące. I świat większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jeśli wybierasz między Risen a Gothic III to bez zastanowienia bierz Risen gra jest po stokroć lepsza, choć krótsza lecz jeśli oczekujesz dobrej fabuły, cudownego klimatu, stabilność to na G3 na pewno się zawiedziesz, w Risen grałem z wielką przyjemnością i jako fan serii szczerze polecam, Gothic 3 to największy crap w jakiego miałem "przyjemność" grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wymieniłeś, grałem jedynie w BioShocka, ale gorąco go polecam. Zdecydowanie jedna z najlepszych ostatnich lat, niesamowity klimat (dystopia... coś jak film Metropolis, ale pod wodą), świetna fabuła, cudo. Warte tych 30 zł, szczerze mówiąc ta gra jest warta każdej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić?

- BioShock

- Drakensang

- Risen

?

... Nie wiem, jak można porównywać Bioshocka, do Drakensanga, czy Risena. Nawet Drakensanga do Risena nie można porównywać, bo to zupełnie inne podgatunki cRPG. Jedyne, w czym mogę tutaj pomóc, to odradzenie Risena. Gra jest po prostu kiepska. Bioshocka z kolei polecam, bardzo dobra gra. Drakensang pewnie też ;)

Prosiłbym jeszcze o napisanie na ile godzin poszczególna gra wystarcza.

To zależy, jak, i na jakim poziomie trudności grasz. Mi na trudnym, udało się przejść Bioshocka w jakieś 10-11-12 godzin. Dokładnie nie liczyłem. Risen, z początku na trudnym, potem kawałek na średnim, a potem, jak stwierdziłem, że jest za łatwo znów na trudnym, skończyłem w jakieś 20-25 godzin. Czyli, zmarnowałem sobie cały dzień życia. Jeśli chodzi o Drakensanga, to skończyłem tylko demo, grało się nieźle, ale w ile się skończy pełną wersję, to nie mam pojęcia.

Risen (...) opowieść lepsza

Fabuła w Risenie jest tak żałosna, sztampowa i przewidywalna, że aż brak mi ironicznych określeń na jej opisanie. Żadne ze znanych mi, nie spełniłoby dostatecznie swojego zadania.

Gothik 3 z kolei jest niedopracowany, będziesz musiał ściągnąć poprawki do gry, jeśli cię odrzuci. Opowieść za to jest średnia i krótka, lecz questów pobocznych tutaj jest ogrom, co daje rozgrywkę na miesiące.

Poprawki, to się ściąga od razu. Kilka miesięcy temu wyszedł community patch, który poprawił praktycznie wszystko, co w trzecim Gothicu zgrzytało, a jeszcze poprawia grafikę, i dodaje trochę drobnych ulepszeń. Teraz, ta gra jest prawie bez bugów, i do tego świetnie zoptymalizowana. "Opowieść" koncentruje się na poszukiwaniu pewnej postaci, a potem przez chwilę na ratowaniu świata ;) Konkretna fabuła pojawia się tutaj tak naprawdę na jakieś dwie godziny przed końcem gry.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Ja się zastanawiam nad Avatarem, bo przed filmem nie interesowała mnie ta gra, ale po filmie mam na nią olbrzymią chęć.

W CDA nie dostała zbyt dużo (6+), ale mimo to pytam, bo nie chcę kupować w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Ja się zastanawiam nad Avatarem, bo przed filmem nie interesowała mnie ta gra, ale po filmie mam na nią olbrzymią chęć.

W CDA nie dostała zbyt dużo (6+), ale mimo to pytam, bo nie chcę kupować w ciemno.

Moim zdaniem avatar się nie opłaca jeśli ci już tak zależy to poszukaj na allegro bo za 100zł moim zdaniem się nie opłaca, a na filmie też byłem.Lub możesz poczekać aż trochę stanieje :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś inne z jakiś strzelanek lub wyścigowych. Co byś polecił ?

Jeśli strzelanki szerokopojęte, to weź w ciemno The Saboteur od EA Games. Gra to właściwie klon GTA osadzona w realiach II wojny światowej. I nie przesadzam, bo grając w nią miałem uczucie deja vu pod względem wolności i systemu do GTA. Poza tym kilka wyścigów jest, możesz kierować różnymi samochodami itp. więc do wyścigów też by ci pasowało (sterowanie autem takie jak w GTA...).

Poza tym... nowy Wolfenstein całkiem niezłą gierka (imo skrzywdzona oceną przez CDA - dla mnie 8 plus znak jakości minimum), Dark Void jako Free-Time-Killer - całkiem przyjemna gierka oraz Borderlands - choć jeśli nie lubisz RPGów to raczej ci się nie spodoba.

Co do wyścigów... Wolisz samochodówki, motorowe czy jakie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to teraz popatrz co wcześniej napisał i puknij się w łeb. Takie gry nie pójdą na takim starym komputerze. Z takich miksów to polecam jeszcze Total Overdose. Pójdzie na takich komputerze, bo jest dość stara i wiele nie wymaga.

Totala miałem przeszedłem całego, gta vice city też grałem i przeszedłem san anderas nie grałem, a ściągać mi się nie chce.A na jakieś powietrzne to masz jakieś propozycje ?

Co do wyścigów... Wolisz samochodówki, motorowe czy jakie?

Lubie prawie wszystkie tylko nie jakieś zwariowane jak Crazy Frog i też nie w stylu galaktycznym.

Mogą być i quady (*powietrzne wyścigi)

I jeszcze jakieś powietrzne zmagania samolotowe, czy coś takiego.

A to mój beznadziejny sprzęt:

Windows Xp Professional,

karta graficzna Radeon 9200 Series 64 mb,

procesor AMD Athlon XP 1666 MHz 2000+,

256 MB Ramu.

Strasznie się muliii... :dry:

* - to tak na marginesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zacząć moją przygode z RPG,jestem fanem fpsów i zagrałem w mass effecta który jest całkiem łatwy(przeszedłem) ale rpg jak risen sprawiają mi trudność. Są jakieś propozycje z tych łatwych rpg? brat ma gothica 1,2,noc kruka i 3 neverwinter nights 2,baldura 1 i 2,wiedzmina(go przeszedłem) coś z tych gier sie nada?tongue_prosty.gif Moge też coś kupić kompa mam całkiem dobrego więc chodzi mi tylko o to żeby gra była łatwa bez ograniczeń cenowych ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zacząć moją przygode z RPG,jestem fanem fpsów i zagrałem w mass effecta który jest całkiem łatwy(przeszedłem) ale rpg jak risen sprawiają mi trudność. Są jakieś propozycje z tych łatwych rpg? brat ma gothica 1,2,noc kruka i 3 neverwinter nights 2,baldura 1 i 2,wiedzmina(go przeszedłem) coś z tych gier sie nada?tongue_prosty.gif Moge też coś kupić kompa mam całkiem dobrego więc chodzi mi tylko o to żeby gra była łatwa bez ograniczeń cenowych ;>

Skoro brat ma tyle gier, to zacznij sobie spokojnie przechodzić Gothic'i. Później kup sobie G3 i Risena. Chyba ze ci sie od razu 1 nie spodoba, to w takim razie wersja hard: Baldur 1, 2, Dragon Age: Origins.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resiak12: NIC NIE KUPUJ! Twój brat ma dużo dobrych RPG-ków. Jak gdzieś się zatrzymasz to poproś go o pomoc.Polecam Gothicka( Noc kruka jest cięższa od zwykłej dwójki). Ipamiętaj by w CD-Action śledzić nowe RPG-eki. :cool:

I czy ktoś ma jakieś bliższe info o wychodzącym Unleashed ForceII? :huh:

Edytowano przez Mgracz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...