Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Dead Island (seria)

Polecane posty

FPP to znaczy First-person perspective. A więc jedyne co określa ten skrót to to, że kamera jest umieszczona w głowie postaci. Może to być nawet gra z gatunku sim. DI jest slasherem z perspektywy pierwszoosobowej, więc jest zarówno FPP jaki i slasherem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku MW to slasher, Battlefield też, Skyrim, itd.

Jaki jest sens porównywać DMG do DI skoro to 2 CAŁKOWICIE różne gry?

Tu jest -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tu jest

DI --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- DMC

Dwie gry nie mające nic wspólnego po za tym że zabija się w nich przeciwników...

Już prędzej można porównać to z L4D ale dla mnie to i tak nie ma sensu :D

Jakoś te ostatnie posty nie mają sensu, nie uważacie?

Czekam na jakiś konkretny opis krwawej łaźni bo na razie nie mam czasu zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że FPP i FPS to dla Ciebie to samo, ale tak nie jest.

FPS to z kolei znaczy First Person Shooter. Również kamera umieszczona w głowie postaci, ale w dodatku mamy zdefiniowane, że gra jest strzelanką. Dlatego MW jest zarówno FPP jak i FPS. To samo Battlefield. Skyrim jest już tylko FPP, bo tam się nie strzela, a jedynie widzimy akcję w perspektywie pierwszoosobowej.

DI jest FPP, bo mamy kamerę w głowie postaci, jest slasherem, bo siekamy hordy zombie, ale nie jest FPSem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe wrażenie masz.

Jak to nie? Przecież jest broń palna. Po za tym bandyci też do nas strzelają więc mamy FPS.

Skyrim - łuki - strzelają do nas i my w nich z łuków :P Tak więc strzela się jak najbardziej. Pytania?

Dobra. Koniec tej farsy bo nie o to chodzi. Nie musisz mi tłumaczyć co i jak bo wiem dobrze o co chodzi.

Ale staram się niektórym wyjaśnić że z racji co to za gra - fabuła nie musi być DOKŁADNIE wyjaśniona co i jak.

Dalej się nie doczekałem opisu krwawej łaźni. Zakładam na razie że to arena na której walczy się z hordami zoombie. Co więcej - nie wiem. Jakieś nagrody czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam złego wrażenia.

DI jest zarówno FPP jak i slasherem. Są tu elementy i tego i tego. Natomiast Ty twierdzisz, że DI to nie jest shlasher tylko FPP. Tak jak by to się wykluczało. Jesteś w błędzie.

Co do reszty, to się nie wypowiadam, to nie jest temat o Skyrimie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP ja troche pograłem w łaźnie nic ciekawgo narazie na arenie A tej łatwej.Biega się do okoła dużej dziury jest pare mostów nad nią i obok jaskin.Tryb (tak jak wspominałem wcześniej) jest kiepski wyciąga mase kasy i traci się fajną broń.Z zombiaków mało co zostaje.Myślełem że wprowadzą ten tryb jako odrębny od głównego wątku będzie można zdobywać różne nagrody i broń która była by pororzucan po planszy (tak jak w Killing Floor).Moim zdaniem tryb ten przyotowywali 1dzień przed premierą i wyszedł kiczowato nie warto za niego 10 euro płacić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawllo faktycznie masz rację.

Dalej masz złe wrażenie. Ja po prostu mam inne wyobrażenie o slasherach... No ale fakt faktem :D

O Skyrima ja mam rację :P więc jest remis :D

EOT

@UP

Eeee... To widać z odpaleniem nie będę się śpieszył. Miałem nadzieję że to będzie coś lepszego.. No trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuły nie masz dokładnie wyjaśnionej bo twórcy zostawiają sobie furtkę na potrzeby następnych części / dużych DLC. Użyj wyobraźni i sobie dopowiedz fabułę.

Czytałeś to co było w tych linkach, które zamieściłem ? Jak nie znasz angielskiego to masz translator google.

Tam są wszystkie wyjaśnienia fabularne (z nowelki i gry) więc po przeczytaniu tego fabuła gry już nie ma żadnych tajemnic.

Oczywiście istnieje możliwość, że twórcy celowo zmienili zakończenie i nie wszystko wyjaśnili właśnie po to żeby móc zrobić kontynuację.

http://deadisland.wikia.com/wiki/Kevin

http://deadislandwiki.com/wiki/Charon

No i najważniejsze:

http://deadisland.wikia.com/wiki/Kuru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, po przeczytaniu wspomnianych linków pewne rzeczy bardziej się wyjaśniły a przede wszystkim tytuł potencjalnego sequela nabiera większego znaczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że patent fabularny

tajnej organizacji chcącej zdobyć kasę na sprzedaży broni biologicznej a co może i najpewniej doprowadzi do zagłady świata

nowy nie jest choć zobaczymy jak autorzy go rozwiną w sequelu... jeśli ten powstaje. Aczkolwiek czego najbardziej oczekują to zróżnicowania gameplayu i dawaniu większych momentów odpoczynku najeżonych atrakcjami aby nie siekać tylko zombiaków przez parę godzin :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie tej gry to nie wiem jak wam, ale mi się podobał pomysł z rodzaju kilka osób w jednej.

Czyli mimo, że grałem sam to ze mną ciągle były jeszcze 3 osoby. Nie ma co ukrywać, ale to dodaje realistyczności grze gdyż przecież granie pojedynczym superbohaterem jest mniej realistyczne niż przebywanie ciągle w towarzystwie kilku osób (i to nie byle jakich).

Jednak przeglądałem trochę internet i muszę przyznać, że niektóre recenzje Dead Island są naprawdę głupiutkie gdyż niektórzy uważali za wady zarówno ten pomysł z naprawianiem swoich narzędzi jak i nawet to, że na filmikach jestem w grupie, a jak się filmik kończy to nikogo wokół mnie nie ma. : )

Widać, że nie każdy ma dystans do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki były akurat świetne lecz nie podobało mi się to, że nie było żadnych zapisów (poza jednym). To jest właśnie największy idiotyzm tej gry.

Mimo, że były zapisy automatyczne to nie mogłem w ogóle się cofać, a jedynie grać tam gdzie skończyłem.

Co prawda po przejściu gry są poszczególne poziomy do wyboru, ale znikła cała broń i wszystko co zyskałem.

Zamiast pozwolić po przejściu gry ponownie w nią wejść (zachowując to co się zdobyło) i np sobie pochodzić to nie ma takiej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka bez wątpienia przednia. Bardzo mi się spodobała. Choć z początku, można pomyśleć " i co, ja mam tak tylko zabijać?", to potem ta sieczka po prostu daje radoche. Dążymy do zdobycia nowego levelu, i nowych umiejętności. Fajna sprawa z brońmi - można je ulepszać, a nawet tworzyc nowe. Świat jest wielki i dosyć ciekawy. Fabuła moim zdaniem nie stoi na wysokim poziomie, to jednak nie przeszkadza, ani nie wpływa na przyjemność czerpaną z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...