Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Dead Island (seria)

Polecane posty

Dwa pytania dotyczące Dead Island:

1. Mam już trochę schematów broni, mógłby ktoś podać najlepsze bronie obuchowe do zrobienia?

2. Strasznie wkurza mnie jedna rzecz. Jak strzele zombie w głowe to nie ginie od jednego strzału. Toż to jest bez sensu! W związku z tym, czy jest jakiś mod powodujący natychmiastową śmierć od headshota?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj ukończyłem DI. Gra ogólnie mi się podobała, wykonałem w niej wszystkie możliwe zadania poboczne i skończyłem produkcję (jeśli steam się nie myli :P ) w jakieś 20 godzin, z 40 poziomem Logana (jeszcze trochę pogram mam zamiar nabić 50 i zdobyć aiczka). Największe plusy produkcji Techlandu to niewątpliwe piękna grafika, niezłe możliwości tworzenia broni i satysfakcjonująca walka z zombie, jednak wiele rzeczy może irytować. Najbardziej wkurzała mnie sytuacja gdy oczyściłem pomieszczenie, wróciłem do niego po minucie a tam ponownie armia trupów, resp mógłby następować po nieco dłuższym czasie, do tego w kilku miejscach na terenie dżungli zdarzyło mi się przemierzać Banoi poza teksturami, co jest śmieszne jak na produkcję tego typu. Mimo tego bawiłem się przednio i jeszcze zamierzam trochę pograć, dlatego z czystym sumieniem mogę ocenić DI na mocne 8/10 :)

Co do jego kontynuacji to brat kupił i to w zasadzie odgrzewany kotlet plus kilka nowych przypraw (poprawiono grafikę i dodano parę drobnostek), niemniej jeśli podoba Ci się część pierwsza to Riptide bierz w ciemno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę po raz kolejny po 2 tygodniach przerwy i co mam kończyć to chce się zrobić jeszcze jeden quest, albo ukatrupić parę zombiaków :) Ogólnie gra spoko, no może oprócz tego, że muszę grać na padzie bo inaczej obraz mi przeskakuje (na wcześniejszej wersji tak nie miałem :/) i nie mogę dołączyć do innych graczy z 2 rozdziałem. Ciągle wyskakują mi osoby z 1. Irytujący bug z alkoholem... ile to razy zbir mnie ukatrupił bo zamiast palnąć go aż gwiazdy zobaczy to wypiłem 2 butelki, a ciągle tego nie naprawili. No i na koniec zadanie "przynieś mi wodę" albo "przynieś mi coś do jedzenia", oddałem chyba z 15 butelek wody, a zadania nie da się wykonać :D Ale chociaż kasa i exp darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są części potrzebne do tworzenia konkretnych ulepszeń. Akumulator LP400 i części silnika są akurat potrzebne do stworzenia broni zwanej Iskrownik. Polecam Youtube zobaczyć, bo to fajowa zabawka jest. Acha, jedna rada. Jak zobaczysz gdzieś ogon ogończy do kupna, kup sobie sporo na zapas. Do jednej modyfikacji, również konkretnej, jest ona potrzebna. Mowa o broni Skorpion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AK74

Jesli się nie mylę, to te części służą do robienia specjalnych broni elektrycznych.

Grając zaobserwowałem, że odpowiednio dobrane perki dla Sama B sprawiają, że nie mam problemu z pieniędzmi. Hajs leci takim strumieniem, że już nawet mi się go podnosić ze zdechlaków nie chce (a zdarzało się, że ze zwykłego szwendacza ponad 1000 dolców wypadło!), bo po śmierci tracę 5 czy 6 tysięcy (i tak nadal mam tej kasy cholernie dużo). :) Nawet nie mam na co jej wydawać. Raz udało mi się wydać na ulepszenia broni chyba z 15 tysięcy (!), zostało mi ok. 7. I co? Z 2-3 godziny grania i mam ponad 50 tysięcy średnio mi potrzebnych dolarów. ;P Chętnie tę kasę bym na expa zamienił. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu gry mogę stwierdzić tylko, że żałuję poznania Dead Island dopiero poprzez pełniaka w CD-A.

Fabuła jest IMO średnia, bardzo słabo jest wyjaśniony powód zakażenia. Fabułę (i większość pobocznych zadań) skończyłem w 16h. Mimo to, wielu osiągnięć i wyzwań nie zrobiłem, więc w przeciągu tych tygodni na pewno na Banoi wrócę :D

Wg mnie, mocne 8/10 to b. dobra ocena dla DI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej gry to da się w to fajnie grać przez neta z osobami, których nie znamy?

No wiesz, jak dla mnie to kompletnie bez sensu. Gram sobie z kolegą w Dead Island i gra się super, pod warunkiem że jest jakaś komunikacja głosowa(Skype, TS, GG). Ale granie z kimś obcym według mnie jest troche bez sensu. Jakbym miał wybierać, albo grać samemu albo z losową osobą wybrałbym to pierwsze. W Dead Island oczywiście lepiej gra się z kimś, ale granie z tym który się napatoczy mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście. Pomyślałem sobie że nie jest taka zła ta gra, ale stwierdzam że jest badziewna jak nieszczęście. Idiotyzm programu który automatycznie ekwipuje wszystko co znajdziemy - bo nie potrafi rozpoznać kliknięcia przycisku (podnieś item) od przytrzymania (podnieś i załóż item), zbyt duża czułość myszki w grze - z kolei zmniejszenie jej skutkuje cholernie wolnym kursorem w menu, same menu okropnie niewygodne...to i parę innych rzeczy ponownie skutecznie odrzuciło mnie od tej "produkcji"

Wywalam ze steama i zapominam...

To auto-ekwipowanie...doprawdy, gdybym dostał w swoje ręce gościa który to zrobił.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem dzisiaj Dead Island. Główny wątek + wykonanie części zadań pobocznych zajęo mi 16 godzin. Gra się zupełnie odmiennie niż w L4D2, nawet w co op. Tam nie ma stresu, że zostaniesz bez broni z szarżującym na mnie Taranem. Swoją drogą, ten typ zawsze mnie przerażał. Nie dość, że zombie, to jeszcze psychopata. Na plus zasługuje fakt, ze każdego zombie można przejechać samochodem. Wystawiam mocne 8/10, bo mimo paru irytujących błędów, grało mi się bardzo przyjemnie. Jeśli Techland zrobi kolejnego DI, to wolałbym zastąpienie żądnych forsy stołów, osobami, które potrafią za $ naprawiać broń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus zasługuje fakt, ze każdego zombie można przejechać samochodem.

Przejedź samobójcę. Niezapomniane wrażenia gwarantowane trollface.gif

Jeśli Techland zrobi kolejnego DI, to wolałbym zastąpienie żądnych forsy stołów, osobami, które potrafią za $ naprawiać broń

Już zrobili następnego DI. Riptide. A stoły które są łase na kasę mają to do siebie, że można je spotkać wszędzie, a zombiaki ich nie atakują. I jeszcze broń można tam tworzyć, no same plusy biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolo od młotków coś teraz ma passę na maczety itp.

Doszło do zabawnej sytuacji, kiedy eskortowałem pilota z rozbitego śmigłowca. Kazał mi zająć się chmarą zombiaków, jaka rozrabiała poniżej przed nam. Rzuciłem mołotowa i się towarzystwo ładnie hajcowało, a potem nasz towarzysz postanowił zeskoczyć na dół, choć jeszcze się paliło i trzeba było powtarzać, tym razem użyłem już bomby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobili następnego DI. Riptide.

Nie brałem Riptide pod uwagę, bo tam też są stoły łase na kasę

Przejedź samobójcę.

Niezapomniane wrażenia

gwarantowane

Przejechałem i nie poczułem się szczególnie niesamowicie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolo od młotków coś teraz ma passę na maczety itp.

Doszło do zabawnej sytuacji, kiedy eskortowałem pilota z rozbitego śmigłowca. Kazał mi zająć się chmarą zombiaków, jaka rozrabiała poniżej przed nam. Rzuciłem mołotowa i się towarzystwo ładnie hajcowało, a potem nasz towarzysz postanowił zeskoczyć na dół, choć jeszcze się paliło i trzeba było powtarzać, tym razem użyłem już bomby.

Miałem to samo pewnie to jeden z bugów, ja wyciąłem zombiaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...