Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Dead Island (seria)

Polecane posty

@Sudokuu - co znaczy 'na słabszych kompach'? Podaj konfigurację, to zobaczymy. Następnym razem napisz posta w TYM temacie, jeśli chcesz zapytać o to, czy dana gra pójdzie.

Żeby nie robić off topu: ostatnio w moje łapki dostał się karabin i przyznam, że frajda z jaką się z niego strzela jest niesamowita! Niby gra jest nastawiona bardziej na broń typu tasak, czy młotek, ale z broni strzela się nie gorzej, niż w dowolnym dobrym FPSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, bo nie da się ukryć, że pierwszymi narzędziami "perswazji bezpośredniej" są kije, wiosła, rurki i inne młotki. Jednak ja rozpocząłem zabawę właśnie tą Azjatką i przyznam, że większych problemów z zombiakami nie miałem. Jedynie cięższym orzechem do zgryzienia są te pajace oznaczone na mapce czachami. Ale... nie są to jakieś niepokonalne monstra - po prostu - wymagają bardziej "przemyślanego pałowania" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie ważne za to ja już załapałem.Po prostu się przestraszyłem ze przeskoczyłem miedzy rozdziałami , a nie przeczytałem jeszcze w tym garażu ze przez mikrofon odezwał się Simon ze mam szukać jedzenia POZA OŚRODKIEM.Wszystko gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX - Czy chodzi Tobie o ten 'mur', przez który teoretycznie da się przejść, jak wskazuje utworzona ścieżka na mapie? Bo natknąłem się na taki błąd, który potwornie mnie zdenerwował - powtarzałem fragment misji chyba z 3 raz i postanowiłem obrać inną drogę. Musiałem zawrócić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CriX - nie wiem... mimo, że grałem dość sporo, to nie zbadałem wszystkich zakątków mapy, która przecież mała nie jest. Btw. - przechodzę teraz główny wątek i trwa on już sporo czasu. Zacząłem tęsknić za questami pobocznymi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead Island ukończone. Fantastyczna gra ^^ Śliczne Banoi, masakrowanie zombiaków (ah, Polacy potrafią zafundować nam niezłą sieczkę - Bulletstorm), ciekawa fabuła, genialna muzyka i udźwiękowienie, dodać do tego niesamowity klimat zagrożenia i mamy jedną z najlepszych gier 2011. To zdecydowanie polski rok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie podoba mi sie specjalna broń którą można nazwać ELEKTRYCZNY DOTYK :D Naprawa droga jak mało co (4% kosztuje ok 1100$) tak więc majątek kosztuje naprawa jej. Za to efektywna jest super. Silnego przeciwnika wystarczy raz dotknąć a leci on kilka metrów rażony błyskawicą. Ktoś jeszcze ją miał? Ikonka to zwykłe pięści...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast spodobała się piła tarczowa na rurce. Odrąbywała ręce i nogi nawet najtwardszym, tylko problemem była właśnie droga naprawa i to, że spotkałem broń tylko raz. A tego elektrycznego czegoś nie miałem wcale, choć wczoraj skończyłem grę. Wątek główny zajął mi jakieś 12 godzin + kilkanaście misji pobocznych (2-3 godziny). W grze jest co robić. Jak na produkcję Techlandu, to gra powala. Na słowo bym nie uwierzył, jeśli ktoś po przejściu gry by powiedział, że niespełna 15 godzin przesiedziałem przy polskiej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piła tarczowa na rurce... Przecież tego możesz robić do woli jeśli masz plan. No chyba że nie kupiłeś edycji Gore to faktycznie planu mieć nie będziesz. Elektryczne ręce - plany dostajesz jak uda ci się wykonać UKRYTE "zadanie". Ale to trzeba grać i wszystko przeszukiwać a nie gnać byle do przodu. Z bratem mamy już 35h i jakieś 55 % ukończonej gry. Misje robimy wszystkie jakie znajdujemy. Przeszukujemy wszystko itd.

Ktoś pisał że w grze brakuje piły łańcuchowej. Z tego co wiem to jest dostępna i jeśli dobrze pójdzie to dzisiaj ją zdobędę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to trzeba grać i wszystko przeszukiwać a nie gnać byle do przodu

Gdybym miał robić każdą misję, to podejrzewam, że gra znudziłaby mi się po 50 %. Dead Island arcydziełem nie jest i niektóre błędy raziły aż nadto. Poza tym niektóre questy są zrobione po to, żeby 'zapchać' czymś grę. Te 15 godzin w zupełności mi wystarczyły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy? Czy ja o czymś nie wiem? Jak na razie nie znalazłem nic co by utrudniało i uprzykrzało rozgrywkę. Nie mam też jak niektórzy crashów itp bugów. Gramy z bratem ile chcemy bez żadnych utrudnień.

Zależy jak grasz. My gramy długo a nie znudziła nam się jeszcze ani nic. Znudzić to by się mi mógł ME 1/2 przy drugim podejściu i więcej. Na dodatek myślimy po zakończeniu gry żeby zagrać znowu innymi postaciami bo chcemy zobaczyć kto jakie skille ma. Jeśli będzie się dało zagrać od nowa innymi postaciami na wyższym poziomie trudności to tym lepiej. Ale 15h na grę to w dzisiejszych czasach spoko wynik, szczególnie że obecnie królują gry >10h. W każdej grze bez wyjątków misje poboczne to "zapychacze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy? Czy ja o czymś nie wiem? Jak na razie nie znalazłem nic co by utrudniało i uprzykrzało rozgrywkę. Nie mam też jak niektórzy crashów itp bugów.

Ja mam dwie przeszkadzajki. Jeśli otworzymy interfejs steam w grze, to kursor zostaje i przeszkadza aż do wyłączenia gry.

No i wyznaczanie tras czasem nie może się zdecydować, jak ma prowadzić.

Więcej błędów nie uświadczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas wyznaczanie drogi się myliło i musiałem samemu zaznaczać w połowie drogi punkty, żeby jakoś dojechać. I parę razy pokazało drogę wiodącą przez płot, za którego nie można było przeskoczyć. Tak samo z górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piła łańcuchowa jest super. Żeby ją zdobyć trzeba pokonać Jasona (tak, tego z Piątku 13-tego - taki easter egg) i wejść do niego do domu. Skuteczność broni jest gwarantowana. Wystarczy przytrzymać wciśnięty klawisz ataku i wycelować np w głowę żeby ją natychmiast ściąć, to samo z kończynami. Zombiaki nie mają szans. Największą wadą jest to że nie da sie jej naprawić. Po odpaleniu silnika paliwo powoli (niszczy) naszą piłę, tak więc nie radzę z nią biegać bez potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błędów, to ja tylko raz doświadczyłem tego z wyznaczaniem drogi, ale to było w momencie gdy jechałem samochodem w mieście i ostro manewrowałem na granicy dwóch wyznaczanych ścieżek, gra nie mogła się do końca zdecydować która droga będzie bliższa, ale po przejechaniu kawałka wszystko wróciło do normy.

Do gry powróciłem po zasłużonych wakacjach :D

Nadal cieszy, bawi i łaskocze :cool: Z marszu poszło ok 3-4 godzin, super że gra pozwala dobrze wykorzystać kasę, nie ma takiej bezsensownej sytuacji (z którą to boryka się dużo sandboxów) że ma się kasę, a nie ma co z nią zrobić. Jak dla mnie super gra, po 14h grania nadal wciągająca. Gram Loganem, na początku skusiło mnie to rzucanie bronią. W sumie teraz walczę głównie obuchami (ach to łamanie :D ) a rzucam czymś od święta, z reguły żeby zrobić jakieś boom.

A że niedługo zacznę kosić w końcu w coopa z kumplem to będzie pewnie jeszcze lepiej :)

PS. Powiedzcie mi tylko czy jest możliwość żeby 2 znajomych ze steama dołączyło do swoich gier, jeśli obaj grają w singlu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...