Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Najlepsze need for speedy to wg mnie U2, MW i PS.

U2 ponieważ miał najlepszy tuning w całej seri oraz za wyscigi.

MW bo był grywalny. Miał słabszy tuning wizualny ale nadrabiał to policją i kamieniami milowymi.

PS na dłuższą metę był troche monotonny ale miał grafikę, realizm na dość przyzwoitym poziomie. No i tuning był też dość dobry. Co do Undercover... jest jednym wielkim błędem. Według mnie oczywiscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : Jeśli Shift jest wzorowany na Gridzie, to jestem w stanie dać drugą szansę serii, bo jeśli tego nie spartolą, to może być kawał dobrych wyścigów.

Co do PS to na PC jakoś mnie nudził, ale za to ukończyłem go na niemal 100 % na ps2, tam grało mi się bajecznie, ale to może przez kontroler ( pad) w sumie to muszę sobie taki sprawić do pc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta seria skończyła się po Most Wanted- jeszcze tam wyczuwałem charakterystyczny klimat serii zapoczątkowanej przez pierwszego (genialnego!) Undergrounda, choć po przytłaczających wręcz możliwościach tuningu zaoferowanych przez dwójkę MW wypadł strasznie blado. Carbon był jakiś taki...plastikowy a w Pro Street zabrakło mi koloru- miasto pełne neonów zostało wykopsane przez szare tory i autostrady. It sucks. Do Undercover aż boję się podejść. Ta seria nie zasługuje na to, co z nią zrobiono- w żadnym wypadku.

Shift faktycznie po screenach trochę mi Gridem zalatuje- niby dobrze, niby nie, bo po samym skojarzeniu z tak dobrym tytułem można wróżyć same superlatywy, ale z drugiej strony- NFS zmieni twarz. A komuś, dla kogo seria ta zaczęła się od wyścigów tuningowanymi furami po metropolii pod osłoną nocy, nie do końca musi się to spodobać....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PS to na PC jakoś mnie nudził, ale za to ukończyłem go na niemal 100 % na ps2, tam grało mi się bajecznie, ale to może przez kontroler ( pad) w sumie to muszę sobie taki sprawić do pc :)

Spraw sobie pada bo ja z ciekawości odpaliłem sobie PS z padem i mimo, że dawno już to ukończyłem to gra nabiera innego wyrazu jak gra się na padzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli z Shifta chcą zrobić znowu Pro Streeta nie ważne czy będą to robić Ludzie od Bournouta czy nie, czy będzie to dzieło grupki zapaleńców pracujących w garażu ja powiem NIE.

A to z prostego powodu:

Przytaczając przykład Fallouta 3 - ilu zatwardziałych fanów którzy słysząc Fallout myslą od razu turówka zagra z strzelankę w świecie Fallouta ? 1 ? 2 ? Czy jeszcze mniej...

Dla mnie NFS to nie wyścigi torowe [tfu] a normalne wyścigi uliczne gdzie można wpaść na "cywilne" samochody. Drift po kanionie gdzie metr za daleko i plansza od nowa.

Jeżeli chce zagrać w wyścigi torowe - śięgam po TOCA może GRID-a (nie grałem w ostatniego).

Jeżeli chce się pościgać na ulicy - chce sięgnąć po NFSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem teasera nowego NfS-a i..... jak dla mnie jest to perfidna kopia GRID-a ; |

Shifta i tak pewnie kupie ponieważ wychowałem się na tej serii i nie wyobrażam sobie nie mieć / nie grać w którąkolwiek część, ale jestem b. negatywnie nastawiony.

Nie wiem, może się dopatruje ale im dłużej oglądam tego teasera tym bardziej widze jakby ktoś poprostu wziął Grida i dodał mu rozmazanie przy dużej prędkości. ;o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem na forum needforspeed.pl i napiszę to tutaj.

Według mnie takie gadanie w stylu "najlepiej jakby to było tak jak kiedyś" w dzisiejszych czasach jest co najmniej bez sensu bo to oznaczałoby to, że nie ma sensu próbować czegoś innego tylko ciągle tłoczyć ten sam oklepany schemat.

Tak samo się uśmiałem z tych co psioczyli na nowego Fallouta, że to FPP, że nie podobny do poprzedników itp.

Ciekawe tylko jak miałaby wyglądać gra gdyby starano się ją zrobić tak samo jak coś wydane 20 lat temu.

Technika idzie do przodu dając nowe możliwości i naturalne, że próbuje się czegoś nowego.

Sądzę, że EA też na pewno uznali, że powtarzający się schemat jazdy po mieście i pościgów policyjnych stał się nudny i postanowili dla próby zejść na tor.

Mi się na ten przykład Pro Street bardzo podoba. Możecie mnie nazwać wariatem, NFS'owym heretykiem ale właśnie taka koncepcja mi się bardzo spodobała bowiem po świetnym Most Wanted już kolejne rozwijanie tego typu rozgrywki było dla mnie od razu na straconej pozycji bo wiedziałem czego się można już spodziewać. SHift może być na ten przykład przyjemną alternatywą dla tych, którzy chcieliby mieć grę o jeździe po torach ale na przykład nie przepadają za wysokim poziomem realizmu w symulatorach typu GTR i rFactor.

Co do konkurencji dla GRID'a to wydaje mi się to zupełnie normalne.

EA zobaczyli, że GRID osiągnął miażdżący sukces i postanowili, że spróbują zrobić coś co może go nie przebije (bo na pewno nie) ale chociaż spróbuje mu dorównać.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo się uśmiałem z tych co psioczyli na nowego Fallouta, że to FPP, że nie podobny do poprzedników itp.

Ciekawe tylko jak miałaby wyglądać gra gdyby starano się ją zrobić tak samo jak coś wydane 20 lat temu.

Miałoby to wyglądać jak gra fabularna w 3D.

A nie jak FPS w 3D.

Technika idzie do przodu dając nowe możliwości i naturalne, że próbuje się czegoś nowego.

Sądzę, że EA też na pewno uznali, że powtarzający się schemat jazdy po mieście i pościgów policyjnych stał się nudny i postanowili dla próby zejść na tor.

EA uznało, że potwarzający się schemat jest nudny i postanowiło zrobić Pro Streeta który przyniósł mu oooogromne zyski :sweat:

Mi się na ten przykład Pro Street bardzo podoba. Możecie mnie nazwać wariatem, NFS'owym heretykiem

Ty heretyku :P

Nie mówię, że PS jest zły tylko, że ludzie grający od iluś tam lat w NFSa oczekiwali (w większości) tego za co przyciągnęły ich poprzednie odsłony a tego W PSie zabrakło.

ale właśnie taka koncepcja mi się bardzo spodobała bowiem po świetnym Most Wanted już kolejne rozwijanie tego typu rozgrywki było dla mnie od razu na straconej pozycji bo wiedziałem czego się można już spodziewać. SHift może być na ten przykład przyjemną alternatywą dla tych, którzy chcieliby mieć grę o jeździe po torach ale na przykład nie przepadają za wysokim poziomem realizmu w symulatorach typu GTR i rFactor.

Fakt Carbon był gorszy od MW. Ale zauważ, że po PS twóry wrócili w Undercoverze do poprzedniej formy czyli jednak większości osób PS się nie widział.

Gdyby np. ekipa robiąca Shifta (nie pamiętam kto) nie podpięła pod Shifta marki NFS nie miałbym nicdo tej gry.

No bo to byłby tylko nowa gierka "starej ekipy".

Jak wcześniej pisałem dla mnie marka NFS kojarzy się z jednym i tylko to mnie boli, że z marki NFS robią TOCA`ę ( :yucky: ) lub GRIDa.

Co do konkurencji dla GRID'a to wydaje mi się to zupełnie normalne.

EA zobaczyli, że GRID osiągnął miażdżący sukces i postanowili, że spróbują zrobić coś co może go nie przebije (bo na pewno nie) ale chociaż spróbuje mu dorównać.

Wzorowanie się na najlepszych to nic złego.

Zrzynanie od nich tak :P

Ale zobacz mówisz, że na pewno im nie dorównają. Czy przed premierą GRIDa mając tylko screeny + filmiki powiedziałbyś, że można coś zrobić lepszego od przytoczonych przez Ciebie GTR i rFactor (zakładam, że grałeś w te tytuły). Strzelam, że nie :P

Nie nalezy od razu spisywac na straty tytułów bo jesliby tak robili twórcy gier to wiele tytułów pewnie by nie powstało w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Need for Speed zrobił się taką Fifą, wydawany co rok, poprawią tylko parę elementów i grafike z lekka, a tak to samo. Nie czuć już tych neonów z U1 i U2, tego słońca rażącego po oczach z MW i tej muzyczki jak goni nas policja. Teraz to zwykła ściganka, na dodatek z błędami (mam nagłe spadki FPS z 40 do 3) Niedoróbki graficzne. Jednym słowem - dla mnie ta seria już się skończyła po Carbonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten trailer cię zachwycił, to powiem, że straszny z ciebie nudziarz. Gdzie mu do pierwszego teasera z Grid??

Jeśli tak będzie wyglądał nowy NFS, to mówię mu stanowcze NIE. Jak zrzynać to chociaż z klasą, a tu wieje członkiem, że hej. Najnudniejszy plagiat ever. Od Grida już w pierwszym wyścigu zauważalnie biła energia, świeżość, i był po prostu świetny, nie tylko na trailerach. NNNuuuuuddddaaaa. Nawet zacząłem się przekonywać do nowej formuły gry, ale kurde.... co to jest? Powtarzam, jeśli taki ma być nowy NFS, to ja podziękuje postoję.

Nie przesadzaj z tym, że NFS, może być tylko uliczny. Elektronicy, już dużo razy udowodnili, że nie potrafią wykorzystać potencjału bijącego z tego pomysłu. Przeniesienie NFS z ulicy, na imprezę tuningową to również był dobry pomysł, tylko wykonanie było ujowe. " Uważamy, że tak za kilka lat będą wyglądały imprezy tego typu, i tak będą bawić się na nich ludzie."( nie pamiętam kto to powiedział, ale był to chyba jeden z głównych kierowników produkcji)

No proszę was...Kto choć raz w życiu był na Dobrej imprezie tego typu, wie, że to co zaprezentowali Elektronicy, to głupota do kwadratu, a że jeszcze polskie imprezy równać się nie mogą amerykańskim, japońskim, czy chociażby niemieckim, Potęguje uczucie, że elektronicy nie mają zielonego pojęcia o tym co robią. Mogli chociaż zrobić wywiad, i zobaczyć jak wyglądają chociażby Death Racing Day. A w PS, nawet drift nie wyglądał tak jak trzeba, o tuningu już nie wspomnę ( pomysł dobry, ale wyrzucać po kolei wszystkie jego najlepsze elementy, na rzecz 2-3 nieco lepszych pomysłów, nonsens) .

Co do reszty się zgodzę. Najlepszą rzeczą w ostatnich NFS'ah były wyścigi uliczne( Sprinty, dragi, Drifty, time i speed trial, bo kółek to ja w ogóle w wyścigach ulicznych nie rozumiem), pościgi( no oczywiście bez rozbijania blokad przy 250 KM/ i więcej, w dodatku bez uszczerbku na stanie samochodu), otwartość. To jest dopiero coś.

Ruhisu

Sory, ale poległem. :)

Ile masz lat?? :biggrin:

Edytowano przez mrowczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet chciałem wypowiedzieć się w kwestii "nudziarza" ale po co sobie marnować taki dobry humor.

Powiem tylko, że istnieje coś takiego jak gust więc skoro Shift może mi się spodobać to już inna bajka.

PS mi się podobał i trudno. Nie muszę jeździć po otwartym mieście by się dobrze bawić i robić co chwilę w konia policję.

Jeśli całkowicie zjadą z GRIDa to trudno ale jeżeli będę się przy tym dobrze bawić to nawet pewnie nie będę zwracać uwagi na to co było w GRIDzie a co jest w Shift.

Od nudziarza jednak proszę mnie nie wyzywać skoro mnie nie znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze mogli by zrobić re-make n4s od 1 do 5(porsche) w jednej gierce, odświerzyć graficznie plansze, odświeżyć lub zrobić nowy tryb kariery wzorowany na starych, zrobić dobry model jazdy, wsadzić luksusowe samochody(mi tdu kojarzył się bardziej ze starymi N4S- 2,3,4 i porsche niż z serią td), dołożyć powtórki, i podać na tacy dla wszystkich starych fanów serii.

Oczywiście cos na wzór undergroundów też mogą zrobić , ale albo jako dodatkowy tryb, albo oddzielną grę.

Jak dla mnie EA robi kolejny błąd wydając wiele części N4S, żadna nie bedzie rewolucja, tylko marnymi kopiami dobrych gier. Ciekawe czy Shift da takie możliwości jazdy samochodami jak grid, i czy da te same tryby rozgrywki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście najlepiej grało się w NfS Carbon... ;) Fabuła całkiem, całkiem... Te wyścigi w kanionie i ogólnie całokształt... Tylko była jedna wada/ zaleta (dla jednych wada, dla drugich zaleta), że nie było uszkodzeń samochodu, które wpływałyby na jazdę... Dla mnie osobiście była to wada (i nadal jest, bo od czasu do czasu lubię jeszcze pośmigać sobie w NfS Carbon... :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej skromnej osoby ;PP <---- Taaa

Ale poważnie... Najlepszy był NFS:MW nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego ... Ale po prostu wgniót mnie w fotel... bywa nie... Carbon ? Też nie był zły... ale juz poziom gry szedł w dół... Pro Street nie przeszedłem całego poprostu... nie które elementy tej gry denerwowały mnie... Ale dało sie pograć.... i znowu idziemy w dół... Teraz Undecover hmm...

mimo wielu negatywnych recenzji i opinii z tego co sie orientowałem... gierka nie jest zła... troche pogrywałem... napewno jest lepsza od Pro Street ale ... denerwują te przycinki w czasie jazdy jak juz ktoś powiedział przede mną oraz jak przeczytałem w Recenzji w CDA ... MW wciągnął mnie i grałem do końca ... przechodziłem 3 razy...a undecover nie ukończyłem... gierka podoba się na początku ale z upływem czasu gra zaczyna nudzić ... taa to tyle... o `najnowszych` NFS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem z wami podyskutować o grze NfS:Prostreet w wersji na DS'a. Grafika ładna, muza wpada w ucho a grywalność...rozwala! Jest lepsza niż w Prostreecie w wersji na PC. To moje zdanie i chce abyście napisali jakie jest wasze. Troche trudno mi jest opanować gre ale mam już 22% kariery i 8 w pełni stuningowanych na maxa aut. Drifty i Hydrauliki sprawiają mi najwięcej problemu. Teraz wy. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z serii najbardziej podobał mi się Carbon w którego pocinałem u kumpla.Z mojej historii gry w NFS-y pamiętam Underground na PS2 i Underground 2 na PC.Nie wiem jak innym ale mi po dłuższym czasie,zwyczajnie nudziło sie już prowadzić w tych ciemnościach i nawet nie pomagały scenki kraks które zrobione były bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także najbardziej podobał się Carbon. Najpiew był Underground, który jak na rok 2003 był całkiem niezłą gierką(ale co można zrobić strzałkami?) Underground 2, według mnie był o wiele lepszy, bardziej realistyczny, bardziej dynamiczny, którym można było pograć. Need For Speed Most Wanted to gra z wyższej półki. I szczerze mówiąc spodobała mi się od pierwszego wyścigu. I ta czarna lista....ahh... Następnie był Carbon moim zdaniem najlepsza gra wyścigowa z serii NFS.Było tam trochę błędów, ale.... Żadna gra nie jest idealna..no co się kou podaba (no nie?) NFS ProSpeed to legalne wyścigi....ech zepsuli tą passę... Poźniej Undercover, który można pograć najwyżej jeden dzień. Jakoś im się ten NFS nie udał...Coś w nim było nie tak. Niektóre wyścigi naprawdę były bardzo dziwne. Noo, ale teraz może wejdzie nowy ,,number one"...? Ciekawe jak zrobią Shift'a. Czy firma Electronic Arts naprawdę przygotują się do tego projektu...?

Edytowano przez BaSScooT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...