Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

W GRID'zie nie było nic oryginalnego, a i tak grało się szalenie przyjemnie :)

Nie grałem, ale jeśli ludziom się podobał a sprzedaż raczej na to wskazuje to znaczy, że nie kulała żadna z rzeczy z grywalnością i funem z gry na czele.

Gdyby się postarali to zrobili by dobrego NFS.

Byłaby gdyby nad tą serią nie siedzieli księgowi. Plusem jest to iż ci wspomniani ale z EA zauważyli, że kasa nie leci i trzeba coś z tym zrobić. Moim zdaniem, serię mogliby wstrzymać na parę ładnych lat. Są inne produkcje ma PC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to do czego? Fabuła wprowadza klimat do gry.

Bez sensu to staczała się ta seria. Fabuła może i być lepsza niż w Iliadzie Homera, ale nic to grze nie pomorze jak autorzy położyli lachę na wszystko inne z nowościami i grywalnością na czele. Poza tym po co się silili na te gwiazdy? Zysków dużych bynajmniej im to nie dało.

Edytowano przez Black Shadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to do czego? Fabuła wprowadza klimat do gry. Ja sobie nie wyobrażam jeżdzenia w NFS tak bez sensu :P

Burnout nie ma żadnej fabuły (tzn nie miały jej te części w jaki ja grałem), Gran Turismo nie ma fabuły, TDU nie ma fabuły, NFSy do Most Wanted też nie były fabularnie rozbudowane - jak dla mnie wystarczy intro, to nie jest RPG, nie potrzebuję fabularnej motywacji do wygrywania wyścigów.

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła ma to do siebie, że może dać podstawy do urozmaicenia rozgrywki. Gdy twórcy wrzucają nas do różnych( czasem dziwnych) wyzwań, tak ni z gruszki ni z pietruszki, nie czujemy zbytniej radości rozgrywki. Zadania mogą być porażająco fajne, ale co z tego skoro ciągle zadajemy sobie pytanie "Po co do jasnej cholery, dali coś takiego??". Bardziej skupiamy się wtedy nad tym właśnie pytaniem, niż wtedy, gdy takie fajne zadanie poprzedza jakiś interesujący i wyjaśniający wszystko briefing( oczywiście bez przesady, za dużo zdradzać nie może)w postaci filmu czy chociaż interesujących napisów na ekranie logowania. W końcu gry mają być ( poza nielicznymi wyjątkami w których nie trzeba fabuły by były szalenie fajne i grywalne) interaktywnym filmem (problem grafiki a fabuły). A czy podobał wam się kiedyś film z absurdalnie bezsensowną, nie trzymającą się kupy i pomyślunku fabułą?? Albo całkowitym jej brakiem, przeciez nawet filmy dokumentalne posiadają taki element jak fabuła. Dlatego nad fabułą trzeba dużo pracować, oczywiście nie można zaniedbać innych aspektów, ale teraz twórcy raczej zaniedbują fabułę i grywalność. Niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu gry mają być ( poza nielicznymi wyjątkami w których nie trzeba fabuły by były szalenie fajne i grywalne) interaktywnym filmem (problem grafiki a fabuły). A czy podobał wam się kiedyś film z absurdalnie bezsensowną, nie trzymającą się kupy i pomyślunku fabułą?? Albo całkowitym jej brakiem (...) Dlatego nad fabułą trzeba dużo pracować (...)

Film to film, a gra to gra. Od zarania dziejów tryb kariery w grach samochodowych polegał na coraz trudniejszych wyścigach w coraz lepszych furach kupowanych za kasę zarabianą poprzez wygrywanie wyścigów - lub zwyczajnie odblokowywanych wraz z postępem gry. I było dobrze. EA zaczęła silić się na fabułę - i po co? Ścigałki to gry czysto zręcznościowe, tam frajdę ma dawać poczucie prędkości. Nie przeczę, że gdyby NFS Undercover był tym, czym miał być (czy jest nie wiem - zw na dość jednogłośną krytykę poczekam na obniżkę ceny) - byłoby super. Ale jak dla mnie - gdyby wycięto część fabularną, a sama rozgrywka była ok (urozmaicone trasy, fajny model jazdy etc) - nie miałbym do nikogo pretensji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...moje odczucia względem UnderCover gry są mieszane. Z jednej strony gra się przyjemnie, muzyka daje rade, grafika na poziomie (1440x990 - full detal) :P Fabuła też jest ciekawa, nie powiem...ale MW mnie wciągnęło na 3 dni (od komputera odchodziłem na obiad i 'siku' :P ) z UC jest inaczej. Po wyłączeniu gry, nie zostawała mi ona 'we łbie', jak niektóre samochodówki.

A mam jeszcze takie pytanie. Mianowicie, czy wam też gra raz na jakiś czas 'przycina' na kilka sekund?

Edytowano przez Rafau
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15
A mam jeszcze takie pytanie. Mianowicie, czy wam też gra raz na jakiś czas 'przycina' na kilka sekund?

To jest jeden z głównych minusów gry. Można takie przycinanie zobaczyć między innymi na gameplayu w CDA. To jest strasznie wkurzające, bo po takim przycięciu zwykle trafia się zakręt i nie wiadomo w którą stronę skręcać. :angry:

Edytowano przez odyniec15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie. Mianowicie, czy wam też gra raz na jakiś czas 'przycina' na kilka sekund?

To jest jeden z głównych minusów gry. Można takie przycinanie zobaczyć między innymi na gameplayu w CDA. To jest strasznie wkurzające, bo po takim przycięciu zwykle trafia się zakręt i nie wiadomo w którą stronę skręcać. :angry:

Aha...ale ogólnie nie narzekam, bo grę kupiłem w MediaMarkt za 100zł a w zestawie był pad firmy Logitech za free ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy i w co z serii grali wcześniej...

zyt123

to było wcześniej w most wanted. O niebo lepszy.

Ale lepiej troche to wygląda no nie??

ALe fajnie jak by zrobili nfs w nocy jakiś ciekawy taki jak carbon tylko taki długi ja nfs undergroun 2

Jestem fane ogólnie nfs

ale most wandet był łatwy> i słaby tunnig ale fajne nawet vinyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, najlepszą częścią serii, jest Need for Speed Most Wanted.

Posiada on niezłą grafikę, ciekawą fabułę, oraz "Czarną Listę".

Pozostałe części, od Carbona (włącznie z nim) są raczej krótkie i nudne.

Oczywiście, każdy ma odmienny gust. B)

Ale ja jednak najbardziej lubię NFS Most Wanted...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla wszystkich dobrą wiadomość :) Wbrew pogłoskom krążącym po sieci seria NFS nie umarła ;] Potwierdzono powstanie 3 nowych wersji i jednej tworzonej w tajemnicy. Ale co ja się będę produkował przeczytajcie artykuł ;]

Edytowano przez Kejn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś mnie człowieku załatwił.Każdy z rozpaczą przyjął że seria NFS upadła, a tu zapowiedziane 4 części :wacko:.

Hu mam tylko nadzieję że nie będą one robione na odwal się tylko twórcy wycisną z siebie ostatnie soki

i stworzą coś porządnego oby!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 3 części NFS (oryginały żeby nie było niedomówień...). Underground, Most Wanted, Carbon. Reszty nie kupiłem, bo zniesmaczyłem się recenzjami przeczytanymi w necie, poza tym miałem inne wydatki^^, ale z tych 3 części na kolana powaliła mnie pierwsza pozycja. Owszem w MW grało mi się przyjemnie lecz klimat w U jest niepowtarzalny! A co najciekawsze Carbona przeszedłem 3 razy, każdym z 3 typów pojazdów i nie wiem dlaczego (choć nie zachwycał) do niego wracałem najchętniej (przeszedłem go nawet na kierownicy :D)! Czytałem wiele niepochlebnych opinii na jego temat, ale z całym szacunkiem musze przyznać że jest najlepszą częścią w jaką udało mi się zagrać.

W NFS U2 grałem również u kolegi. W Pro Streeta też ale według mnie NFS Carbon rządzi!! chociaż wywyższa się ponad innymi częściami prostotą rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą NFS-ką był Underground. Nie przeszedłem go. Wrażenia niezłe. Później Most Wanted, która była grą fenomenalną. Carbon także mi się podobał. Zdobywanie terytoriów było ciekawym rozwiązaniem. Pro Street był na pewno jakiś przełomem ale to mi się nie spodobało. W Undercover nie grałem i musze to nadrobić. Ogólnie cała seria jest bardzo fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...