Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 13/2014 zawartość

Polecane posty

... a już na pewno nie przeżyłaby ich moja kolejna komórka. Z drugiej strony - one zwykle faktycznie niewiele przeżywają. Spieszmy się kochać telefony, tak szybko odchodzą.

(PS - złośliwemu Ich Troje przypominam, że wiem, gdzie pracujecie. Zaraz zadzwonię po funfli z Krakowa i chętnie zrobimy w sukiennicach sceniczną insenizację "Maczety" Rodrigueza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sveniu - gdyby nie fakt, że takie to dobre, to chyba bym przybił głową w biurko, tak w ciągu dwunastu godzin "znielubiłem" szanty. Liczba zgłoszeń na konkurs jest przerażająca, a niestety wiem, kto go będzie potem rozliczał wink_prosty.gif

"Jesli nie chcesz CDA zguby

Nie klonuj Papkina, luby"

:trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil Within 5/10 ? Ryse 4/10 (choć tu mnie ocena nie dziwi - słowo "Berlin" wszystko wyjaśnia tongue_prosty.gif) ? Aha. Widzę, że z obiektywizmem rządzicie. Ehh - a tak już zacząłem Was chwalić. Szkoda. Może jesteście profesjonalnym pismem (we wszystkim prócz recenzji) ale w ocenach i samych recenzjach tego profesjonalizmu nie widać, a nawet na amatorszczyznę to za mało.

Krotko mowiac - profesjonalizm polega na tym, zeby dawac takie oceny, jakie sie TOBIE podobaja? Zaiste, profesjonalne to. Daj spokoj, bo mi gebe wykrzywia jak czytam takie teorie.

I proszę mi tu nie gadać o tzw własnym zdaniu (już pomijam najniższe oceny tych gier w sieci i we wszystklich znanych mi pismach/magazynach/forach internetowych/stronach o grach/niepotrzebne skreślić),

Tak, najlepiej zajrzec na metakrytyk i dac ocene taka, zeby sie nie wychylac. Niewazne co myslisz, grunt to sie nie wychylac. Tylko po diabla wtedy czytasz CDA, zeby sie dowiedziec jaka jest srednia ocena na Metakrytyku?

bo można je mieć, ale napisanie na czerwony autobus, że przejechał biały maluch (a dokładnie to zrobiliście), to chyba coś nie tak, prawda ?

Cos nie tak z twoja argumentacja. Gdzie niby bialy maluch zamiast czerwonego autobusu. Konkretnie i bez metafor prosdze pokazac gdzie popelnilismy jakies razace merytoryczne pomylki, bo do tego sie twoj zarzut sprowadza,

A potem przestaną robić takie gry, bo w takim CDA napiszą bzdury i pojawi się taki Kowalski, który powie: e, kicha gra - 5/10 , nie kupuję, co spowoduje to, co wyżej.

O tak, CDA kontroluje umysly miliony graczy na swiecie (jak powiemy - skakac w przepasc, to tylko sie pytaja "na glowe czy nogi", takei EA jak powie "CDA" to od razu zmienia gacie. No i najlepiej wszystkim grom dawac 9/10. bo wtedy beda je kupowac, a o to przeciez chodzi. Aha,

Zawiodlem się na Was. Ryse jestem Wam w stanie wybaczyć, ale to tylko dlatego, że wiadomo, kto ją recenzował, ale ocena Evila ? Gem ? No ask.

Szczerze? Wybaczaj nam albo nie, nie obchodzi mnie to. Ale blagam - nie chrzan. Nie bredz. Nie wysnuwaj teori z d... wzietych odnosnie profesjonalizmu na podst. tego, ze gemowi czy berlinowi sie jakas gra nie podobala i dali temu wyraz. Litosci.

Poza tym nr świetny jak zazwyczaj, ale te dwie recki niestety szpecą wszystko smile_prosty.gif

Zamaluj je kredkami na czarno. Albo wczesniej przysylaj nam zestaw ocen jakie mamy prawo danej grze wystawic.

Forumowicz od 2006, a naprawde reakcje jakbys byl z tego rocznika. :/ Czytels list Slawka B. w tym AR? Jak nie to przeczytaj, bo chyba macie z soba wiecej wspolnego niz chcialbys przyznac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac - profesjonalizm polega na tym, zeby dawac takie oceny, jakie sie TOBIE podobaja? Zaiste, profesjonalne to. Daj spokoj, bo mi gebe wykrzywia jak czytam takie teorie.

Nie, polega na dawaniu ocen obiektywnych,

wallbash.gif A ocena obiektywna to taka, jaka sie podoba autorowi takiej wypowiedzi. Prawda? Nie ma innego kryterium "obiektywnej oceny". I jak sobie to wyobrazasz? Autor mowi "dla mnie ta gra to kaszanka ALE poniewaz na pewno niektorym sie spodoba - to dam [sprawdza na metakrytyku] 7/10". To jest obiektywizm? A jak nie to prosze bardzo, czekam na OBIEKTYWNA ocene najlepszego na swiecie PROGRAMU SZACHOWEGO Fritz Costam. Ale taka, zeby sie spodobala i maniakom szachow i tym, ktorzy nawet nie wiedza jak sie porusza po planszy goniec. Prosze bardzo.

a nie za jakieś praktycznie nie znaczące rzeczy obniżać tak ocenę.

Nieznaczace dla CIEBIE, znaczace DLA AUTORA. A teraz popatrz czyja ksywka jest przy tekscie - twoja, czy autora? Wiec jesli nie twoja, to czemu oczekujesz, ze on bedzie wyrazal TWOJE poglady, a nie SWOJE?

Szczególnie mam na myśli brak elementu strachu. Widzę, że autor recki zapomniał, że założeniem twórców nie było straszenie jump scenką łuuuuu, tylko straszenie klimatem, a to im wyszło perfekcyjnie. Pozostałych rzeczy lepiej nie będę wymieniał tongue_prosty.gif

A gdzie pisze ze autor czekal na "uuuu!" ? - po prostu NIE BAL SIE. Widac klimat NA NIEGO nie dzialal. No i czekam na reszte "usterek" bo mam wrazenie, ze na tym jednym - nieutrafionym - zarzucie ci sie argumenty skonczyly.

Tak, najlepiej zajrzec na metakrytyk i dac ocene taka, zeby sie nie wychylac. Niewazne co myslisz, grunt to sie nie wychylac. Tylko po diabla wtedy czytasz CDA, zeby sie dowiedziec jaka jest srednia ocena na Metakrytyku?

Bo CDA to nie tylko recenzje, ale masa innych fajnych rzeczy, które mnie interesują, a poza tym zdarzają się pojedyncze recki, z którymi mimo wszystko się zgodzę (np z tego numeru FC4, CoD AW)

...bo akurat dali takie oceny, jakie ja bym dal. Ty kupujesz CDA po to, zeby patrzec czy autorzy recenzji mysla tak samo jak ty?

Cos nie tak z twoja argumentacja. Gdzie niby bialy maluch zamiast czerwonego autobusu. Konkretnie i bez metafor prosdze pokazac gdzie popelnilismy jakies razace merytoryczne pomylki, bo do tego sie twoj zarzut sprowadza,

Może dałem nieco złe porównanie, ale chodzi mi o fakt, że wyraźnie autor o wielu rzeczach mówi wręcz nieprawdę (nie mam tu na myśli, że moja prawda jest najmojsza tongue_prosty.gif) a przynajmniej nie można się z nią zgodzić

No to sie zdecyduj sie - czy mowi NIEPRAWDE (wtedy przyklady - GDZIE I CO?) czy tez "on mowi cos, z czym JA sie nie zgadzam, wiec jest klamca, idiota i kretynem"?

O tak, CDA kontroluje umysly miliony graczy na swiecie (jak powiemy - skakac w przepasc, to tylko sie pytaja "na glowe czy nogi", takei EA jak powie "CDA" to od razu zmienia gacie. No i najlepiej wszystkim grom dawac 9/10. bo wtedy beda je kupowac, a o to przeciez chodzi. Aha,

Każde pojedyncze pismo/strona internetowa/nwm w jakimś tam mniejszym bądź większym stopniu wpływa na Kowalskiego, a poza tym praktycznie tylko Wy się liczycie z pism papierowych jeśli chodzi o tematykę grową (przynajmniej na PC).

W Polsce. Gfdzie hitu schodzi powiedzmy 100.000 egz. a na calym swiecie np. 10 mln. Wiec nawet zakladajac, ze WSZYSCY gracze kupuja TYLKO pod wplywem recenzji w CDA (a tak zakochani w sobie by glosic podobne teorie to NIE jestesmy) to i tak mamy wplyw na ile? JEDEN PROCENT nabywcow? I to przez nas przestana robic takie gry, jak nie wleziemy w tylek tworcowm, mowisz? smile_prosty.gif

Szczerze? Wybaczaj nam albo nie, nie obchodzi mnie to. Ale blagam - nie chrzan. Nie bredz. Nie wysnuwaj teori z d... wzietych odnosnie profesjonalizmu na podst. tego, ze gemowi czy berlinowi sie jakas gra nie podobala i dali temu wyraz. Litosci.

Czyli coś w stylu felietonu nt Wolfa, że każdy ma prawo do włąsnej oceny i nie obchodzi redakcji to, że my czetelnicy się z nią nie zgadzamy.

DOKLADNIE. Masz swiete prawo sie z ocena nie zgodzic. Nie masz ZADNEGO prawa by oczekiwac, ze autor tekstu bedzie sie trzymal twego gustu. Czego tu nie rozumiesz?

Więc skoro tak: to dla kogo w takim razie są te recenzje: dla czytelnikó, czy dla Was samych ?

Odwroce pytanie: PO CO czytasz recenzje? By dowiedziec sie co autor X sadzi o grze, czy tez by sprawdzic, czy autor X ma te same poglady, co ty? I dlaczego uwazasz, ze wszyscy czytelnicy mysla tak samo? To na tym polega ten "obiektywizm" - wszyscy MUSZA podzielac MOJE poglady (co tam "musza" - na pewno podzielaja!)?

Zamaluj je kredkami na czarno. Albo wczesniej przysylaj nam zestaw ocen jakie mamy prawo danej grze wystawic.

Forumowicz od 2006, a naprawde reakcje jakbys byl z tego rocznika. confused_prosty.gif Czytels list Slawka B. w tym AR? Jak nie to przeczytaj, bo chyba macie z soba wiecej wspolnego niz chcialbys przyznac.

Jeszcze do AR nie doszedłem,

A szkoda.

gdyż skupiłem się na reckach i kilku innych rzeczach, które z czasem obadam, w tym list Sławka. Co do tego, że mój post brzmiał jakl bym byłz tego rocznika, masz rację: w nerwach człowiek skupia się bardziej na samym znaczeniu słowa pisanego i w nerwach może nie baczeć na kilka rzeczy, natomiast co do ocen to niech to będzie ocena za wszystkie (przynajmniej te najważniejsze) elementy danej gry, a nie tylko za mało znaczące minusy i wręcz krzywdzący grę dotyczący strachu, o czym napisałem wyżej.

A kto powiedzial, ze tak nie bylo? Minusy w tabelce oraz te parametry (grafa itd.) to tylko elementy POMOCNICZNE. Autor wystawia ocene za CALOKSZTALT gry. I wyobraz sobie - choc nie wiem czy dasz rade - ze nawet wtedy ta koncowa ocena moze byc rozna niz TWOJA.

I jak zyc z taka swiadomoscia?jezyk2.GIF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, polega na dawaniu ocen obiektywnych

Zawsze się zastanawiałam jak można recenzować obiektywnie. Może podasz linka do jakiejś obiektywnej recenzji. Redakcja musi się w końcu z czegoś uczyć ;).

Czyli coś w stylu felietonu nt Wolfa, że każdy ma prawo do włąsnej oceny i nie obchodzi redakcji to, że my czetelnicy się z nią nie zgadzamy. Więc skoro tak: to dla kogo w takim razie są te recenzje: dla czytelnikó, czy dla Was samych ?

Hej, hej. Nie baw się w przedstawiciela czytelników CD-Action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sie nie bawi w reprezentanta, on po prostu szczerze i gleboko wierzy, ze wszyscy inni mysla tak sam jak on.

A co do obiektywnej recenzji to na pewno poda ci link do jakiegos tekstu, w ktorym w pelni sie zgadza z recenzentem. I na tym wlasnie ma polegac obiektywizm recenzenta. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obiektywnej recenzji to na pewno poda ci link do jakiegos tekstu, w ktorym w pelni sie zgadza z recenzentem. I na tym wlasnie ma polegac obiektywizm recenzenta. smile_prosty.gif

Ok, ale jak można tak pojmować?

Powiedzmy że poda link do portalu który wystawił The Evil Within 9/10, i który docenia jej niesamowity klimat. Ja jednak będę twierdziła że to nie jest obiektywna recenzja, bo ja klimatu nie wyczułam. I co wtedy? Wybucha "obiektywnemu" dyskutantowi głowa z przeciążenia?

A dlaczego mialby miec watpliwosci - jesli sie z nim nie zgadzasz to jestes nieobiektywna/glupia. A jestes glupia, bo nie umiesz obiektywnie ocenic gry. Proste.

Ale my już rok temu opublikowaliśmy na stronie obiektywną recenzję: http://www.cdaction....nzja-gta-v.html

No haaaaallooooo. Ta recenzja też nie może być obiektywna bo jest pisana przez ciebie wink_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smg tak bardzo przekonuje od dawna, ze recka to własna opinia danego recenzenta. Ale, aby dać 10/10, musi mieć zgodę 2-3 innych redaktorów. Jeśli nie, może dać 9+/10, z notką, ze chciał dać 10, ale nie miał zgody innych redaktorów.

I gdzie tu widzisz sprzecznosc? Ocena 10 jest ocena specjalna i by uniknac wtopy jak przy okazji Monster, Inc. ta jedna jest przyznawana kolektywnie. Ale autor moze dac 9+ i napisac, ze dla niego dycha, co sam napisales, wiec o co chodzi?

Druga sprawa- jestem ciekaw, czy do druku przeszła by recka, w której ktoś daje np. GTA V 1/10. W końcu to jego zdanie, ma do tego prawo.

Jest haczyk - MUSI to uzasadnic. Ze gra jest totalna kaszana. I podac dowody. Jesli to bedzie brzmialo sensownie - taka ocena pojdzie. Oczywiscie smiem watpic czy gra klasy AAA dostanie kiedykolwiek 1/10, bo jednak nawet jesli grywalnosc bedzie 1/10 to grafika itd. zwykle sa na tyle dobre, ze ocena koncowa bedzie wyzsza. Ale dawalismy Simsom 4 4/10, dawalismy megahitorm oceny rzedu 5/10, a dla takich gier taka ocena to kleska i pogrom.

AC Unity- dla mnie 1/10. Niegrywalne crapiszcze, zabugowane bardziej niż Ride to Hell. O zawieszaniu konsoli nie wspomnę.

Widzialem juz gry duzo bardziej niegrywalne, niestabilne i zabugowane. To ile im trzeba by dac? -3/10? He?

Oczywiscie absolutnie nie bede negowal. ze dla ciebie AC:U to moze byc 1/10. Ale my jednak troszke mniej emocjonalnie oceniamy. Czy grafa w AC:U byla beznadziejna? Nie. Czy zawieszanie sie gry powiedzmy raz na godzine uniemozliwia jej ukonczenie? CHyba nie. Ostatnio gralem sobie w ME3 i ku memu zdziwieniu na nowym kompie gra mi sie "freezowala" tak ze 2-3 razy w ciagu 2-3 godzinnej rozgrywki. Klalem, restartowalem, gralem dalej. I zaliczylem gre. Czy bugi w AC:U uniemozliwiaja ukonczenie gry? Nie. No to za co 1/10?

Na te same pytania musialby odpowiedziec u nas koles, ktory by taka ocene grze wystawil...

W CDA dostało 7/10. I kto ma rację? Obydwoje mamy. Jak i każdy kto daje Unity 1/10 czy 8/10.

Thx, cpt. Obvious.

Smg- prosze bardzo. W dupie (pisze to słowo z pełną świadomością, ze moze zostać potraktowane jako bluzg) mam grę,która zawiesza mi konsolę 5 razy. Grę, która uniemożliwia mi granie, bo postać wpada w beton, nie reaguje na pada albo robi nie to co chce, bo sterowanie dostało szału. Co mi po grafie, skoro nie da sie w to grać? Autor recki GTA V, gdyby dał 9/10 Saints Row IV, to produkcji Rockstara musiałby dać 14. A Unity jest bardziej zabugowane niż RtH. Takie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berlin- Chodziło mi TYLKO a autora recki GTA V.

Jestem ciekaw,jakie argumenty miał powyższy, że dopuściliscie do druku jego recke Farming Simulatora 13, któremu wystawił 1, czy tam 1+. Z chęcią bym to usłyszał.

Recenzję GTA V pisał MQc, recenzję tamtego Farming Simulatora pisałem ja (wystawiając jakąś niską ocenę), recenzję najnowszego Farming Simulatora pisał gem (wystawiając 4 albo 5), a recenzję nowych wersji GTA V będzie pisał gem. O CZYM TY MÓWISZ.

Masz pretensje wyssane z palca, atakujesz na oślep i zarzucasz nam jakieś pierdoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...