Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 13/2014 zawartość

Polecane posty

Na razie nie kupiłem nowego numeru, ale ciągle się zastanawiam nad kupnem numeru.

PS. Mógłby mi ktoś podesłać na PW zdjęcie tego plakatu, ale żeby był on w całej okazałości np. na podłodze lub na ścianie smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ocena obiektywna to taka, jaka sie podoba autorowi takiej wypowiedzi. Prawda? Nie ma innego kryterium "obiektywnej oceny". I jak sobie to wyobrazasz? Autor mowi "dla mnie ta gra to kaszanka ALE poniewaz na pewno niektorym sie spodoba - to dam [sprawdza na metakrytyku] 7/10". To jest obiektywizm? A jak nie to prosze bardzo, czekam na OBIEKTYWNA ocene najlepszego na swiecie PROGRAMU SZACHOWEGO Fritz Costam. Ale taka, zeby sie spodobala i maniakom szachow i tym, ktorzy nawet nie wiedza jak sie porusza po planszy goniec. Prosze bardzo.

Ocena obiektywna to taka, w której skład wchodzi niemalże każdy ważniejszy element gry, a w TeW'ie wiele zostało zwyczajnie pominiętych. Starałem się przeczytać reckę w miarę rzetelnie i uwierz lub nie ,ale Gem wiele ważnych aspektów pominął.

I jakby napisal recenzje 10x dluzsza to nadal by wiele waznych aspektow pominal. Ale ale - obiektywna to taka, ktora zawiera NIEMAL KAZDY aspekt mowisz? A dlaczego NIEMAL? A dlaczego jakis WAZNY aspekt pomijac? Trza pisac o WSZYSTKIM! Np. nastroju psychicznym grafika, bo moze sie rozwodzil i dlatego nie mogl sie skupic na pracy... Prawda?

Wrzuc mi jakas obiektywna recenzje dowolnej gry, gdzie autor pisze praktycznie o kazdym aspekcie gry. Chetnie poczytam, oraz zaraz wytkne z 5 rzeczy, ktore pominal, wiec recenzja nie jest obiektywna.

Nieznaczace dla CIEBIE, znaczace DLA AUTORA. A teraz popatrz czyja ksywka jest przy tekscie - twoja, czy autora? Wiec jesli nie twoja, to czemu oczekujesz, ze on bedzie wyrazal TWOJE poglady, a nie SWOJE?

Jak mówiłem/pisałem, recenzja powinna być po to, by nam czytelnikom dać obraz tego, czym dana gra jest. Jeśli już pisze, że to tylko jego opinia, niech to po prostu zaznaczy w recce. O wiele lepiej będzie to wyglądać. Jeśli nie popraw mnie

Aha. Zatem ty witajac swoich rodzicow zaznaczaj koniecznie, ze jestes ich dzieckiem. Toz moga tego nie wiedziec.

Czlowiekuuuuuuuuuuuuuuu. Naprawde rece opadaja. Po prostu nie rozumiesz znaczenia slowa recenzja, skoro takie rzeczy piszesz. Naprawde, ogarnij sie, opanuj podstawy, a potem bierz sie do dyskusji, bo szkoda mego czasu, naprawde.

A gdzie pisze ze autor czekal na "uuuu!" ? - po prostu NIE BAL SIE. Widac klimat NA NIEGO nie dzialal. No i czekam na reszte "usterek" bo mam wrazenie, ze na tym jednym - nieutrafionym - zarzucie ci sie argumenty skonczyly.

Napisał, że gra w ogóle nie straszy, a teraz ja się zapytam: kto powiedział, że gra ma straszyć ?

No tak, kto to widzial, zeby horror mial straszyc. Fakt. A w grach akcji brak akcji to tez zadna wada. A w RPG moga sie "szczelac" i starczy, po diabla te parametry, dialogi, rozwoj postaci. Brawo.

...bo akurat dali takie oceny, jakie ja bym dal. Ty kupujesz CDA po to, zeby patrzec czy autorzy recenzji mysla tak samo jak ty?

Kupuję (w przypadku recenzji, bo powodów mojego kupna CDA jest dużo więcej niż recki i ich oceny) po to, by wiedzieć czego należy się spodziewać po grze. Gdybym, nie grał w TeW'a, pewnie by tego tematu nawet nie było, a tak to napisałem co wyżej.

To moze nie czytaj recenzji albo czytaj tylko wtedy, gdy po zerknieciu na stopke uznasz, ze autor wystawil OBIEKTYWNA ocene?

No to sie zdecyduj sie - czy mowi NIEPRAWDE (wtedy przyklady - GDZIE I CO?) czy tez "on mowi cos, z czym JA sie nie zgadzam, wiec jest klamca, idiota i kretynem"?

Mówi wiele aspektów, z którymi nie można się zgodzić, ale na pewno nie powiedział bym idiota czy kretyn.

Ale niefachowiec, nie? Bo sie z toba nie zgadza... :trollface:

W Polsce. Gfdzie hitu schodzi powiedzmy 100.000 egz. a na calym swiecie np. 10 mln. Wiec nawet zakladajac, ze WSZYSCY gracze kupuja TYLKO pod wplywem recenzji w CDA (a tak zakochani w sobie by glosic podobne teorie to NIE jestesmy) to i tak mamy wplyw na ile? JEDEN PROCENT nabywcow? I to przez nas przestana robic takie gry, jak nie wleziemy w tylek tworcowm, mowisz? smile_prosty.gif

Wiesz, to też zależy od danego tytułu, ale nie ma co się oszukiwać: wystarczy spojrzeć na niemal dowolne forum/portal nt gier by przeczytać: "a już miałem składać preorder, ale się wstrzymam do chwili aż stanieje o pinset złuotych", albo: tak jak myślałem: gra do d..y, dostało 5/10 etc.

I to wszystko przez CDA, no, no... puchne z dumy.

DOKLADNIE. Masz swiete prawo sie z ocena nie zgodzic. Nie masz ZADNEGO prawa by oczekiwac, ze autor tekstu bedzie sie trzymal twego gustu. Czego tu nie rozumiesz?

Oczywiście, że tak, ale (niestety jakieś "ale" musi być) jeśli recenzja pomija wiele aspektów gry to chyba coś jest nie tak, prawda ?

A wiesz, ze recenzja nie musi omawiac WSZYSTKIEGO, a koncentrowac sie na tym, co autor uznaje za wazne dla koncowego werdyktu? Ale OK - prosze wymienic jakie to WAZNE aspekty zostaly w tej recenzji pominiete. Po kolei.

Oczywiście od wczoraj poczytałem CDA trochę bardziej (nadal nie doszedłem do AR, sory tongue_prosty.gif) i niech Gem weźmie przykład z ...... samego siebie tongue_prosty.gif Mam oczywiście na myśli Assassyna. Pytałeś o rzetelną reckę ? To jest właśnie ona. Opisuje praktycznie każdy ważniejszy aspekt biorąc pod uwagę fakt, że gra jest świetna, ale nafaszerowana błędami. Nie można było tak w TeW'ie ?

Widze ze kochasz "wazny aspekt", powtarzasz to nieustannie, tak przy okazji.

Odwroce pytanie: PO CO czytasz recenzje? By dowiedziec sie co autor X sadzi o grze, czy tez by sprawdzic, czy autor X ma te same poglady, co ty? I dlaczego uwazasz, ze wszyscy czytelnicy mysla tak samo? To na tym polega ten "obiektywizm" - wszyscy MUSZA podzielac MOJE poglady (co tam "musza" - na pewno podzielaja!)?

By dowiedzieć się czegoś o grze (czyli liczę na to, że dostanę jasny obraz wszystkiego [no poza oczywiście zdradzania całej fabuły :P] co gra oferuje, czy jest warta zakupu itd.

Aha. To teraz powiedz mi czy mam kupic bigos, czy nie, bo nie wiem czy mi bedze smakowal. Tylko musisz obiektywnie to mi powiedziec. Skoro uwazasz, ze autor ma ocenic czy TOBIE sie gra bedzie podobac, to ty bez problemu przeciez mozesz powiedziec, czy MNIE bigos bedzie smakowal.

A szkoda.

Nadrobię to, spokojnie tongue_prosty.gif Do następnego numeru jeszcze trochę czasu zostało tongue_prosty.gif

A kto powiedzial, ze tak nie bylo? Minusy w tabelce oraz te parametry (grafa itd.) to tylko elementy POMOCNICZNE. Autor wystawia ocene za CALOKSZTALT gry. I wyobraz sobie - choc nie wiem czy dasz rade - ze nawet wtedy ta koncowa ocena moze byc rozna niz TWOJA.

Za całokształt mój drogi, to wystawił ocenę Asasynowi, ale nie TeW'owi

I jak zyc z taka swiadomoscia?jezyk2.GIF

No tak tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już pisze, że to tylko jego opinia, niech to po prostu zaznaczy w recce

FuOx5g1.jpg

Jestem ciekaw,jakie argumenty miał powyższy, że dopuściliscie do druku jego recke Farming Simulatora 13, któremu wystawił 1, czy tam 1+. Z chęcią bym to usłyszał.

Jeśli dobrze pamiętam, cały tekst był napisany w stylu "gra jest nudna, bez sensu, nie grajcie; o dam najniższą ocenę, bo tak!", gdyż nie wydaje mi się, by były w tekście powody dania takiej niskiej oceny. Jeśli już, teksty, jak bardzo Berlin był znudzony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz byly. Ale wiecie co - czasem naprawde nie trzeb nurkowac w szambie do dna, by stwierdzic, ze jest wypelnione g... i smierdzi. Wystarczy podejsc i powachac, wrzucic kamyczek czy zabeltac kijaszkiem to, co tam jest. I juz widac, ze to jest g... i g... bedzie do samego konca. I takie gry trafiaja do kaszanki i tam sa specjalnie traktowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było takie pismo jak Komputer Świat Gry, które ocenę końcową rozkładało na kilkanaście składowych uwzględniających mnóstwo aspektów i ocena była sumowana. Dużo było matematyki i rozdrabniania w tym, bo osobno była oceniana polska wersja językowa, grafika, długość gry, możliwości konfiguracji i obsługa techniczna. Na koniec liczyło się średnią ważoną i... było to kompletnie nieciekawe, nieprzejrzyste i niestety, mimo, że taka ocena była maksymalnie zorientowana na obiektywizm, bo gdy się rozkłada całość na wiele elementów to i analiza jest rzetelniejsza, to jednak wole stare dobre plusy i minusy oraz ocenę końcowa w Action. Głos większości się liczy i choć może się to komuś nie podobać, to oceny gier w CD-Action przetrwały próbę czasu i wciąż się bronią, wynikają z recenzji i choć ja się też z wieloma nie zgadzałem (Child of Light, Wolfenstein: New Order, Star Trek) to nikt nie wymyślił niczego bardziej "obiektywnego", a jak próbował (vide KŚG) to się to nie sprawdziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż Papkin, jak przystało na maga wyspecjalizowanego w Pustce, miał podczas pisania tekstu pustkę w głowie (a w każdym razie małe zaćmienie). A tak serio - wstyd za piątkę. Szczerze mówiąc po cichu liczyłem, że ujdzie mi ten brzydki babol na sucho, ale sypię łeb popiołem - wykryłem go dopiero po deadlinie. Coś mi się w tym akapicie namieszało podczas którejś korekty. Kiedy kilka zdań później pisałem o tym, że "w drugiej połowie gry walka staje się atrakcyjniejsza", miałem na myśli właśnie skille wynikłe ze specjalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer generalnie na plus. Mam jedno pytanie techniczne. Ile bonusowych kodów do M&M można wykorzystać na jednym koncie. Kolega, który nie gra w tę grę dał mi płytkę z kodem ale po jego wpisaniu pojawia się komunikat "nieprawidłowy kod". Kod z mojego numeru CD-Action wpisałem bez problemu. PS. Recenzja The Evil Within chyba trochę za surowa. Gra nie jest idealna ale całkiem przyjemnie się w nią gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...