Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 13/2014 zawartość

Polecane posty

Numer kupiony, można czytać, a jest co. Plakat opchnąłem kumplowi, który jest fanem Acka, bo mi zupełnie nie potrzebny. Konfigurator jak zwykle może się przydać, kiedy ogłoszą wymogi Wiedźmina. Okładka na żywo wygląda lepiej, niż na fotce, ale to norma.

Aha- usunąłem ten durny post wyżej, gdyż nie ja go napisałem. Autologowanie się nie wyłączyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha- usunąłem ten durny post wyżej, gdyż nie ja go napisałem. Autologowanie się nie wyłączyło.

Wiesz ile tego gifa szukałem?! :D

mam jedno zastrzeżenie, co do niektórych błędów ( "Kórlików" Papkina).

ale kórliki to nie jest błąd! http://pl.wikipedia.org/wiki/Rayman:_Szalone_K%C3%B3rliki

PS:Berlinie, jak się czułeś po randkowaniu z gołębiami (Hatoful Boyfriend). smile_prosty.gif

spędziłem następne siedem godzin cicho szlochając pod prysznicem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo fajnie się ogląda. Czytać to na razie przeczytałem przede wszystkim bardzo dobrą recenzję Dragon Age: Inkwizycja. Coraz bardziej podobają mi się teksty Papkina. Facet rośnie na mojego ulubionego redaktora. Sama recenzja przekonała mnie, żeby kupić najnowszą odsłonę Dragon Age'a.

Ostatnio odpuściłem sobie kilka numerów CDA i po przeczytaniu kilku krótszych tekstów w numerze bieżącym stwierdzam, że... brakowało mi CD-Action. Fajnie znowu siąść, przeczytać co nieco o grach itp. W internetach nie chce mi się za bardzo klikać i czytać na monitorze, a tak, w magazynie, na papierze... To jest to!

Plakat się przydał. Już wisi na ścianie (oczywiście ta strona z kalendarzem i grafiką z Assassin's Creed Unity).

Ostatnio mam mało czasu na czytanie, ale dla jakiegoś tekstu z CDA zawsze znajdzie się czas.

Fajnie, że jesteście i to w dobrej formie. Tak trzymać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie obsluguje. W ogole nie oblsuguje nowych gier typu Far Cry 4, Inkwizycja itp

Co do numeru: bardzo bogaty i wypasiony, a to dzieki recenzja dobrych gier. Fajnie sie je czytalo, najlepsza, jak wspomnial SilentBob, Dragon Age'a pisana przez Papkina, zwlaszcza naglowek recenzji bardzo mi sie podobal smile_prosty.gif Takze po niej zamowilem swoj egzemplarz DA:I. Dlugo myslalem nad zakupem Unity, ale po zapoznaniu sie z tekstem w CDA nt tej gry, postanowilem ja kupi, jak jej cena juz spadnie.

Publicystyka jak zwykle jest mocna strona tego numeru. The best of ZX Spectrum, bardzo fajna seria i super mi se to czyta. Ma sie swiadomosc, ze technika i wymagania graczy jednak wzrosly. Licze na podobna serie innej konsoli. Ciesze sie, ze pojawil sie tez tekst o Football Managerze oraz ze FM15 dostal znak jakosci CDA. To dobra gra, naprawde!

Co miesiac sie powtarzam, ale zrobie to znowu - obecna formula GWZ jest swietna i mam nadzieje, ze jej nie zmienicie.

Pelnaki wydaja mi sie godne uwagi, zainstaluje je z ciekawosci, zwlaszcza Dungeon Siege II. Plusik ode mnie za Lost treasures od Eldorado oraz fajny e-book (nie czytalem jeszcze, ale tematyka dla mnie brzmi ciekawie tongue_prosty.gif ). Oczywiscie kalendarz jest przepiekny, musze mu tylko jakies sensowne miejsce znalezc.

Co do okladki. Lubie minimalizm, wiec dla mnie jest ona bombowa, najlepsza w tym roku, milo takze dla odmiany, bo w koncu nie musi byc co miesiac Wielki Grozny Facet z Jeszcze Wieksza Giwera.

Ci co nie kupili jeszcze - warto wydac te 17 zlociszy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sąsiadujące strony z reckami Endless Legend i Dungeon of the Endless - cudeńko wink_prosty.gif Choć osobiście uważam, że to Endless Legend, a nie najnowsza Civka zasługuiwało na cztery strony tekstu, ale... i tak jestem ukontentowany. Numer - pierwsza klasa biggrin_prosty.gif

No widzisz, a ja recenzją Endless Legend jestem mocno rozczarowany. Z jednej strony wygląda jak pisana na kolanie, a z drugiej widać, ze przygotowywano ja na poprzedni numer. Mnóstwo ogólników i pominięcie ważnych elementów.

- można się dowiedzieć, ze Auriga nie jest na modłę tolkienowksa, ale już o tym, że większością frakcji gra się zupełnie inaczej niż pozostałymi ani słowa (i nie, to nie jest oczywiste, w Age of Wonders 3 i Cywilizacji te różnice są dużo mniejsze, chociaż w AoW nadrabiają to klasy). Ja wiem, ze dla kogoś moze być ważne czy to autorski świat z ciekawymi rasami czy kolejny klon Śródziemia, ale to powinna być informacja dodatkowa, a nie jedyna.

- nawet wzmianki o tym, że w każdej prowincji moze być tylko jedno miasto, a przecież to jedna z charakterystycznych mechanik tej gry, nieobecna w innych przedstawicielach gatunku. Ona sprawia, że nie można spamować osadników i zakładać miast na potęgę tylko trzeba dokładnie zaplanować rozwój terytorialny.

- o tym, jak się rozbudowuje miasta również cisza, a przecież to też jest charakterystyczne, w innych 4X zwykle dzieje sie to automatycznie wraz ze zwiększaniem populacji. Nie w Endless Legend.

- ani litery o zimie. Obok systemu jedna prowincja - jedno miasto to charakterystyczna i najważniejsza z mechanik w grze, której wpływ na rozgrywkę jest ogromny i na dobrą sprawę powinien być cały akapit poświęcony temu.

- jakaś wzmianka o bohaterach i że maja drzewko umiejętności, jednak już nic o tym, że po za dowodzeniem armiami mogą zostać przypisani do miasta jako zarządcy i maja zdolności specjalnie pod to.

- każda z frakcji ma własną fabułę przedstawioną za pomocą łańcucha questów, ale z recenzji CDA też się o tym nie dowie.

Co do AI - grałem tydzień temu, mała mapa i poziom trudnosći Normalny. Przeciwnicy sterowani przez komputer byli agresywni tak w stosunku do mnie jak i siebie nawzajem.

Takie potraktowanie najlepszej strategii roku i jednej z najlepszych gier 2014 w ogóle - trochę wstyd.

Może tak na to spojrzałem, bo ograłem już tę grę zaraz po premierze i cisnę w nią do tej chwili. Popełniłem nawet własną recenzję wink_prosty.gif W każdym razie ja ubolewam jedynie, że to Civka okazała się dla redakcji większą sensacją wink_prosty.gif

Nie cytujemy WIELKIEGO posta, zeby dopisac pod nim 1-2 zdania, tak mowi netykieta. {smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukujemy w drukarni Bauera wiec na zmiane techniki druku nie ma szansy. Co do zmiany papieru to wolalbym nie, bo akurat ten jest naprawde fajny.

Nie wiem jak to u was jest z tym farbowaniem, mnie sie tam czasem - owszem - cos rozmaze jak mocno kciukiem docisne i dlugo ale poza tym spokoj. Moze trafiles na jakis egz. CDA gdzie uzyto za duzo farby albo farby o zlych parametrach (czasem to sie zdarza jak np. dostepuje "dolewka" w trakcie druku i dwie partie farby sie mieszaja)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, troche mnie przestraszyliście babolem co do ceny Dungeon of The Endless. Już myślałem że jakaś hiper-inflacja a ja zaspałem, czy po prostu nikogo nie dziwi, że taki indie-cudak kosztuje 170 zł, ale albo nieźle was ocwanił twórca/dystrybutor/ wasz "dealer" gier , albo Steam jest niewiarygodnie łaskawy z ceną 13 Euro.

Hrmmmmhhh... przeoczylim. {smg]

Po drugie, czy Szoki studiuje/studiował prawo ? Bo ja tu sobie po wykładzie z Prawa Międzynarodowego Publicznego, o , zapowiedź Dreadnoughta, brzmi fajnie, i nagle tekst "... i więcej punktów życia, niż przewiduje dowolna dyrektywa Unii Europejskiej." . Próbowałem tekstu na kolegach z "normalnych" kierunków i nie działa, ale spaczeni prawem zawsze co najmniej się uśmiechną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler

Obiecałem, ze przeproszę jeżeli pomylę się co do świetnej promocji BOS. Niestety nie mam za co. Ogólnie produkty EA- wszystkie na origin są taniej na własnych promocjach, które mają bardzo często. Assasyny, pierwsze dwa dobra cena ze zniżką, 3 jeszcze przejdzie choć codził po 15 ale ac4 domyślna cena 129 zł? serio? ceny jak na ubishopie bez promocji. Mam chyba wszystkie części assasynów i za każdy oprócz 4 dałem ok 15 zł.

Ceny COJ bardzo okazyjne tu się zgodzę chyba jedna z niższych cen na gunslinger/ Co do gier ubi jest w miare gdzie fc3 kosztował po 20 zł. ale cena dodatku do hirołsów to pomyłka dodatek który na muve kosztował czesto po 10-15 zł po zniżce na bo 30. O pozostałych sie nie wypowiadam. Ogólnie nie jest tak tragicznie jak liczyłem ze będzie. Jednak cena gier na origin, ac4 i dodatku do HVI jest za wysoka.

Doliczyłem się ze w bos jest 277 gier. Kiedy dojdą pozostałem 23?

Ogólnie możliwe ze ta promocja to gratka dla ludzi grających w przygodówki, symulatory czy inne mniej znane gierki z promocji BOS. Ogólnie jest średnio, jednak nie fatalnie jak przy poprzedniej takiej akcji.

Co do samego numeru, nie skończyłem przeglądać, jednak widziałem kilka artów które na pewno przeczytam.

Dziwi mnie ta wysoka ocena dla AC:U patrząc co sie działo po premierze na internetach.

Świetne pełniaki, w które na pewno nie zagram... bo nie mam napędu:) Btw. Kiedyś jak były dwie wersje CDA proszono was o dodanie kiedyś napedu dvd gratis, nie macie jeszcze tego w planach? oczko2.GIF

Plakat świetny, dołączy do reszty a sporo ich było przez te blisko 10 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe plusy tego numeru:

-Super plakaty

-Ekstra recenzje

-Gry warte tych 16 zł

-Po prostu dobry numer

Ale moim minusem jest to:

-Nie mogę kupić tego numeru,bo zbieram na Farcry 4 na Xboxa 360

-A 160 zł w portfelu

Ale być może kupię sobie ten numer...

No bo w sumie 16 zł za najlepszy (chyba) numer CD-Action warto wydać tą kase.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny! Już nawet pomijając okładkę i dodatki do pisma, publicystyka naprawdę powyżej średniej, dużo dobrych recenzji, cieszy powiew świeżości wśród autorów zapowiedzi, chyba najlepszy numer w roku wink_prosty.gif

Mam tylko jedną prośbę: wincyj tekstów Papkina! WINCYJ! biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepię sie recki Farming Simulatora, który ocenę dostał taką, jaką dostał.

"Sukces w niej polega na upartym i bezmyślnym w gruncie rzeczy powtarzaniu kilku czynności"

Powyższe zdanie może równie dobrze dotyczyć nawalania z karabinu do wszystkiego co się rusza. Podobnie w wyścigach. Tylko dlaczego to nie jest durne, ale jazda po wirtualnym polu wirtualnym traktorkiem już jest?

Czytając niżej- Ciekawe, czy autor byłby zadowolony, gdyby w takim Black Flag czekał kilka miesięcy na kolejną sekwencję. Ze o trójce nie wspominając.

Jedyny plus to podsumowanie. Fanom tego typu gier ta recenzja jest nieprzydatna. To tak, jakby dać wegetarianinowi do oceny steka. Napisze swoje niepochlebne zdanie, ale na końcu napisze, ze tym co lubią taki typ mięsa, na pewno zasmakuje.

Pytanie brzmi: Po co taka recenzja? Patrząc na ocenę, produkt to cienizna, a wcale tak nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny! Już nawet pomijając okładkę i dodatki do pisma, publicystyka naprawdę powyżej średniej, dużo dobrych recenzji, cieszy powiew świeżości wśród autorów zapowiedzi, chyba najlepszy numer w roku wink_prosty.gif

Mam tylko jedną prośbę: wincyj tekstów Papkina! WINCYJ! biggrin_prosty.gif

Dude - JESZCZE więcej? Ty mi chyba życzysz, żebym nie jadł, nie spał i ograniczył życie towarzyskie do pogawędek ze sprzedającą mi energetyki ekspedientką, ewentualnie wymiany pomruków podczas wyjść na papierosa z Berlinem! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...