Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2014 zawartość

Polecane posty

No, numer kupiony, lekturę rozpocząłem od tego co mnie najbardziej ciekawiło, czyli tekstów wspominkowych. I już na dzień dobry szlag mnie trafił, bo zarówno "Ale numer..." jak i "Najlepsze gry" są jedynie pierwszymi częściami dłuższych cykli. Z jednej strony fatalnie, bo nastawiony na dłuższą lekturę srodze się zawiodłem już po paru stronach, z drugiej jednak dobrze - nie będzie Was ograniczało miejsce, będziecie mogli się bardziej rozpisać - dla mnie wyłącznie dodatkowa motywacja, żeby kupić kolejne numery smile_prosty.gif

Przyznam, że widok okładki numeru 04/99 wzbudził we mnie silne wzruszenie, bo udało mi się nawet dokopać do płytek z tamtego numeru (zdjęcie poniżej. smile_prosty.gif Sam magazyn niestety już lata temu przy przeprowadzce poleciał do kosza), pamiętam jednak, że czytywałem wówczas jako 9-letni berbeć kupowane przez tatę CD-A namiętnie, od deski do deski, po wielokroć.

post-51726-0-94495200-1394657514_thumb.j

Atak nostalgii nakazał mi się udać na poszukiwania innych starych płyt (których ostało mi się dużo więcej niż starych numerów). Dłuższe wykopaliska pozwoliły mi natknąć się na cover z numeru 6/98 z pełnymi wersjami "War in the Gulf" oraz "Empire Soccer", zadać zatem kłam muszę Waszemu twierdzeniu w artykule, jakoby pierwszym numerem z dwoma pełniakami był 4/99 - jako dowód Waszych nikczemnych przeinaczeń załączam zdjęcie biggrin_prosty.gif

Ojej, no jasne, kiedys dalismy chyba nawet 5 czy 6 pelniakow - ale mowa bylo o tych "prawdziwych" i calokompatkowych etc.

post-51726-0-58659200-1394657522_thumb.j

Turboszacunek za reckę Dark Souls 2 i South Parka - obie wysokiej klasy.

Bardzo byłem zaskoczony (na plus naturalnie) tym, że udało się Wam skłonić byłych współpracowników do udzielenia się w Gamewalkerze (zwłaszcza obecność EGM mnie zszokowała - wszak pamiętam, że z forum odchodził "z hukiem").

Huk ma to do siebie, ze kiedys cichnie.

Podsumowując - numer już mi się podoba, a przeczytałem dopiero małą część, zaskoczyliście mnie mega pozytywnie, życzę co najmniej następnych 18 lat na rynku ;]

PS Sorry za jakość zdjęć, ale mój "ajfon" jest w takim wieku, że niedługo sam będzie mógł sobie kupować piwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konku od razu mi się skojarzyło ze Znachorem winszuje,winszuje, a w szkole mam same dwóje :P Ale numer zacny, trzeba przyznać, treść czasopisma powala 10/10, pełniaki 8/10. Ogólny wynik 9/10 plus mega okładka to będzie razem 10/10.

WINSZUJE CDA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominki, wspominki...jak w dalszej części nie będzie numeru 08/2000, to...będzie mi smutno smile_prosty.gif Chyba mój pierwszy, przypadkowo kupiony numer, który kupiłem niedaleko końca podstawówki skuszony pełniakiem, czyli poczciwym Crociem. Potem znów nie kupowałem bardzo długo (nawet nie miałbym za co, bo pieniądze były oczywiście doraźnie od rodziców), ale z tym numerem mi się trafiło. Absolutnie najlepsza recenzja w dziejach pisma, czyli fantastyczny, długi tekst o Diablo 2 Yasia. Fantastyczna gra, fantastyczny tekst (z sentymentu do gry i tekstu przeczytałem go z 50 razy i ten licznik pewnie powoli co parę miesięcy będzie rósł smile_prosty.gif). W tym samym numerze trafiło się jeszcze parę innych ciekawych recenzji, ale Diablo oczywiście nic nie przebije. Strasznie żałuję, że wtedy pismo było raczej ciut mniej trwałe i w tym numerze nie ostała mi się już zupełnie okładka (pierwsze strony przylegające do niej, czyli pierwsza i ostatnia para chyba też nie), ale jak wszystkich numerów poniżej 2008 dawno się pozbyłem tak ten mocno poszarpany wciąż leży i chucham na niego i dmucham. Wielka szkoda, że nie można go kupić dziś w tej samej cenie jako archiwal, bo na bank bym się skusił, bo choć okładki tam nie ma z dobrych 10 lat, to pamiętam ją doskonale i znów chciałbym ją mieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tylko takie szybkie pytanie. Bo jak wchodzę na https://boxoffstore....ziny-cd-action/ to nie widać żadnych gier.

O co chodzi ?

Trudno powiedzieć, o co chodzi, bo u mnie wszystko działa. Jeśli masz AdBlocka (albo jakąś inną wtyczkę blokującą reklamy), wyłącz go i sprawdź wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tylko takie szybkie pytanie. Bo jak wchodzę na https://boxoffstore....ziny-cd-action/ to nie widać żadnych gier.

O co chodzi ?

Trudno powiedzieć, o co chodzi, bo u mnie wszystko działa. Jeśli masz AdBlocka (albo jakąś inną wtyczkę blokującą reklamy), wyłącz go i sprawdź wtedy.

Aronoł, w pracy śmiga aż miło a wdomu nic nie widać chociaż żadnych wtyczek nie mam.

Nic to, ważne, że chociaż w pracy mogę sprawdzić.

Dzięki mimo wszystko za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja. Przy zakupie 2 gier na boxoffstore aktywowałem kod i wybrałem sposób zapłaty kartą kredytową ale to był przypadek i nie zapłaciłem. Chcąc wrócić i wybrać inny sposób zapłaty już nie mogłem tego zrobić, a kod już się nie aktywuje choć za gry jeszcze nie zapłaciłem. W dziale " twoja kolekcja" pisze "w takcie" na tych grach, które próbowałem kupić.

Nie wiem czy da się cos z tym zrobić. Może ktoś ma kod rabatowy, a nie jest mu potrzebny? Użyłbym go raz jeszcze jeśli się w ogóle da

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde ! Kiedy ja ostatnio kupiłem CDA ? Hmm... no dawno - oczywiście, mam solidne usprawiedliwienie w postaci rodziny na utrzymaniu (czyli ogólnie, jak na tą branżę, to ja już starzec z brodą do kolan więc mogę nie mieć sił żeby samodzielnie udać się do kiosku jezyk2.GIF ). Ale miałem radochę z czytania ! Super numer, super pismo, tak trzymać Panowie ! Na pewno kupię numer urodzinowy 20, 25 i 30, słowo gamingowego emeryta (nie no... tego się do końca nigdy nie rzuca, trochę popykuję po nocach, wiadomo serduszka2.gif ). Co do pisma, rozbudowanie działów okołogrowych uważam za super posunięcie - czasy takie, że każdy sobie oglądnie gierkę na YT, za to teksty (np. o drukarni) są unikatowe i dość rozwojowe dla czytelnika (także można powiedzieć, spełniacie rolę wychowawczo-edukacyjną, nie ? ). Poza tym, to po prostu super-zaye..fajne że się utrzymaliście taki szmat czasu.

Pozdrawiam serdecznie Redakcję i Czytelników (szczególnie tych, dla których "iddqd" nie jest bezsensownym zbitkiem literek jezyk2.GIF )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym się nie spodziewał, że gra na licencji South Park będzie dobra. Pamiętam jeszcze oceny innych gier z serii sprzed kilkunastu lat :)

Poza tym dziwi mnie trochę test kart graficznych: piszecie, że Nvidia jest lepsza od radeonów, a radeony mają lepsze wyniki w testach. Albo już byłem zmęczony jak to czytałem, albo nie wiem :) Przydałby się jakiś większy ranking kart graficznych, dawno nie było.

Jako wieloletni czytelnik (od 99 roku) mogę powiedzieć, że ten gamewalker jest bezsensu, bo już dziesiąty raz czytam to samo. Równie dobrze pytania mogłyby być typu: jak zacząłeś swoją przygodę z cda. Pamiętam odpowiedzi chyba z połowy redaktorów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To że Ty to czytałeś dziesiec razy nie znaczy, ze wszyscy juz to czytali. Moze ktos czyta to pierwszy raz i ma duzo frajdy z tego?

No i pojawily sie tez nowe ksywki... A czegos zupelnie oryginalnego po 18 urodzinowych numerach raczej nie wymyslimy. Postanowilismy wiec leciec klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

Poza tym dziwi mnie trochę test kart graficznych: piszecie, że Nvidia jest lepsza od radeonów, a radeony mają lepsze wyniki w testach. Albo już byłem zmęczony jak to czytałem, albo nie wiem smile_prosty.gif

Nvidia jest lepsza od radeonów jeśli chodzi o wydajność i pobór energii. Zaś R7 265 jest trochę mocniejszy od 750ti bo ma szerszą szynę, ale też sporo większy pobór energii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zwracam na to uwagę - jeśli ktoś użyje kodu i doda do koszyka grę, a następnie cofnie się, np. żeby dodać coś jeszcze, to kod jak kamień w wodę - przepada. W sumie nie za wiele ciekawego oferują (Batman AO tańszy i tak na allegro), dlatego nie pisałem do supportu i odpuściłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że boxoffstore z polskich sklepów dystrybucji cyfrowej jest najmłodsze, więc siłą rzeczy nie ma jeszcze tak bogatej oferty, jak cdp.pl, czy muve digital. Ja też nic za bardzo wartego uwagi tam nie znalazłem dla siebie, gdyż oba Batmany z Rocksteady już posiadam, tak samo z Mortal Kombat. Szkoda, że kod nie ma dłuższego okresu ważności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem recenzje Wolfenstein The New Order i jestem w szoku trollface.gif Ogólnie fajna, ale stanowczo za dużo spojlerów, chwilami można poczuć się jak podczas czytania solucji, gdy co krok trafiamy na kwiatki opisujące krok po kroku, gdzie idziemy, co robimy, kogo spotykamyy itp. Da się to przeczytać, ale zostaje pewien niesmak. Może to tylko godzina++ gry ale fakt faktem, jak mam dać za grę 100-200zł to chcę ją odkrywać samodzielnie, nie chcę wiedzieć ile jest poziomów, broni, rodzajów przeciwników etc. Czy recenzje muszą tak mocno się na tym skupiać?

PS: Ostatnio naszły mnie takie przemyślenia podczas grania w Deus Ex: Bunt Ludzkości którego recenzji nie czytałem wcale, i wpłynęło to niezwykle pozytywnie na mój osobisty odbiór gry.

Poza tym thumbsup.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to usprawiedliwia wszystkie spojlery, już mogę wydać pieniądze bez obaw, kamień z serca smile_prosty.gif

Swoją drogą trochę dziwne "pouczenie" bo za Chiny nie wiem co mają wspólnego "wrażenia" z opisywaniem fragmentów fabularnych gry? Tzn. że muszę opisać fragment krok po kroku żeby móc stwierdzić, że mi sie podobał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym. CDA kupuję od lat i jakieś 99% numerów przeczytałem od deski do deski, a z zalewem spojlerów spotkałem się może kilka razy, więc nie wcisniesz mi drogi Smugglerze, że beta-test = spojlery i tak ma być smile_prosty.gif Oczywiście nie twierdzę, że ma być całkowite 0 i koniec, ale jak trafiają się co 2 zdania, i to takie które wydają sie dość ważne, jak np. spotkania z npc-ami których konstrukcja jasno sugeruje, że miały być zaskoczeniem\nagłym zwrotem akcji\ szokiem trollface.gif to coś tu nie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...