Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2014 zawartość

Polecane posty

Looknąłem na te gry w promo na boxoffie...spodziewałem się czegoś lepszego confused_prosty.gif Znaczna większość albo była bundlowana albo była w CDA jako pełniak. Reszta to przygodówki gorsze i lepsze (tak czy siak nie mój klimat) i gry typu po dychu z kosza w markecie.

Za tydzien powinny sie pojawic nowe Assassiny i pare innych tytulow.

A tak się na Dishonoreda napaliłem sad_prosty.gif Ale z drugiej strony CormaC pisał że dojdą nowe tytuly na weekend, może coś lepszego się pojawi

Co do płyt - nie testowałem aktualnych. Ale prawda prawdą że z ich jakością różnie bywa. Jedynie płyty z CDA sprawiają problemy na wszystkich 3 czytnikach w moim domu. Nawet stare zarysowane płyty da radę odczytać. Ale zazwyczaj po n-nastu próbach płytka zaskoczy (najczęściej wszystko się wiesza przy wchodzeniu na zawartość covera albo po odpaleniu menu)

Nie wiem czy zmienialiście płyty ale u mnie np dopiero gdzieś tak od rocznika 2012 albo 11 są te problemy, wcześniej ich nie było.

Dobra, dosyć narzekania i czas na standardowe: Najlepszego z okazji osiemnastki smile_prosty.gif i oby "Na koniec świata i jeszcze dalej"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden zgrzyt do recenzji Dark Souls 2. Jak można

wystawić grze 10, bez choćby jednorazowego sprawdzenia multiplayera, a zamiast tego brania za dobrą monetę obietnice twórców? No dobra, sam jestem singlowcem, ale jeśli gra dostaje dychę, to każdy jej element powinien być minimum bardzo dobry. A tu mamy dziurę. Nie można było poczekać do premiery multi i wtedy wystawić 10? No chyba, ze zrobicie odwrotnie i jeśli multiplayer okaże się wyjątkowo kiepski, to obniżycie ocenę całościową. W ogóle to stała bolączka CDA. Często recenzujecie tytuły AAA przed premierą, wystawiacie wysoką ocenę ale pomijacie multi, a potem w ogóle o tym aspekcie zapominacie. Przez co dla mnie takie oceny są zdecydowanie mniej solidne.

P.S. Dlaczego narzeczona Berlina jako pomocnica w ukończeniu tytułu nie została ujęta w creditsach recenzji? :):P:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvgry.pl/?ID=4255

Tutaj możecie znaleźć podziękowania dla CD-A od redaktorów TVGRY. Pamiętam, że kilka razy już takie coś było, bo Gonciarz na YT dodawał filmiki z różnymi podsumowaniami i podziękowaniami. To fajne zachowanie jest, ale mogliby swoje myśli mówić szybciej i bardzo radośnie, bo mówili to chyba jakby od niechcenia :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misie pysie kolorowe, nie wiem gdzie napisać, napiszę tutaj:

Czasopismo zapakowane normalnie (tradycyjnie, jak zawsze), a w środku płyty brak. I cóż tym faktem uczynić?

Kupione w księgarni na warszawskiej Białołęce, ul. Berensona 12.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, wszystko słodko. Tylko te teksty urodzinowe...

Kupiłem, przejrzałem i jestem lekko zniesmaczony. Rozumiem cięcie tekstów na części, ale na Boga, nie w takim stylu! Dlaczego "najlepsze gry" urywają się na roku 1998? Dlaczego Gamewalker to tylko trzy ramki? Dlaczego "najlepsze numery" to niecałe półtorej strony tekstu? W sumie na teksty okolicznościowe poświęcone zostało 14 stron (16 licząc rysunek Otisa). 14. W numerze wszem i wobec reklamowanym jako urodzinowy i okolicznościowy. Już pal licho, ale same trzy główne teksty są tak pocięte i urwane w pół słowa, że to aż boli. Na ile numerów chcecie je rozwlec? 3? 4?

Chciałbym z Wami dotrwać do 20-stych urodzin, ale mi tego zadania nie ułatwiacie.

Wszystkiego najlepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i...

zobaczyłem, jaka gra dostała dychę.

Dark Souls 2

.

Patrzę, a autorem - Berlin. Nie mogliście dać jakiegoś redaktora, który się tym tak nie jaram, bo Berlin baaaaaaaaaaardzo lubi pierwszą część tej gry, jeśli się nie mylę. wink_prosty.gif

Castelvania jednnka tez sie jaral...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, wszystko słodko. Tylko te teksty urodzinowe...

Kupiłem, przejrzałem i jestem lekko zniesmaczony. Rozumiem cięcie tekstów na części, ale na Boga, nie w takim stylu! Dlaczego "najlepsze gry" urywają się na roku 1998? Dlaczego Gamewalker to tylko trzy ramki? Dlaczego "najlepsze numery" to niecałe półtorej strony tekstu? W sumie na teksty okolicznościowe poświęcone zostało 14 stron (16 licząc rysunek Otisa). 14. W numerze wszem i wobec reklamowanym jako urodzinowy i okolicznościowy. Już pal licho, ale same trzy główne teksty są tak pocięte i urwane w pół słowa, że to aż boli. Na ile numerów chcecie je rozwlec? 3? 4?

Chciałbym z Wami dotrwać do 20-stych urodzin, ale mi tego zadania nie ułatwiacie.

Wszystkiego najlepszego.

Bo gdyby dac ktorys z nich w calosci, toby zjadl praktycznie cala publicystyke. GW planowany jest na 2 czesci, pozostale na 3-4.

A osobiscie uwazam, ze lepiej jak na stole stoja 4 przystawki (z ktorych mozna podjadac) niz jeden gar bigosu, bo co bedzie jak akurat nie bedziesz go lubil? "Tez mi przyjecie, dali tylko duzo bigosu, a ja go nie cierpie". A jakby wszystkie owe teksty wrzucic w calosci teraz to trzeba by nie tylko cala publicystyke poswiecic na rocznice ale i pare gier wywalic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem numer i teksty w miarę dobre.

Szkoda że teksty zostały podzielone na kilka numerów- sam nie wiem czy kupię numer za miesiąc. Pozostaje mieć nadzieję że tak

Zaskoczyła mnie 10 dla gry....... Nie spodziewałem się tego :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW planowany jest na 2 czesci, pozostale na 3-4.

Czyli "kup 3-4 numery, by przeczytać teksty do końca". Uważacie to za spoko? Nie można było tego zbić nawet w dwa numery czy dorzucić Tipsomaniaka?

"A-ale podwyższyłoby to cenę..."

Za dobry, nabity wartościowymi tekstami numer byłbym gotów zapłacić nawet niegdysiejsze 18.50, i zapewne nie jestem w tym osamotniony. Z tego numeru spokojnie mógł polecieć tekst o Steamboxie czy felieton o zabezpieczeniach biometrycznych. Rozwlekanie felietonów okolicznościowych na kilka numerów zarówno zabija sens wydania jubileuszowego, jak i pachnie skokiem na kasę.

Teraz to mam wybór albo zadowolić się ogryzkami, albo wydać dodatkowe ~50zł. Trzymając się analogii gastronomicznych - jest impreza z wpisowym 16zł, za które możesz spróbować każdego dania. Po wejściu okazuje się, że dostajesz porcje iście głodowe i jedynie pobudzające apetyt, a za kolejny talerz musisz zapłacić wielokrotność wejściówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowała mnie recka nowego Final Fantasy. Nie dość, że okropnie ogólnikowa i właściwie wyglądająca na recenzję w fazie wczesnej bety, to jeszcze z przebijającym przekonianiem "stare fajnale forever" i odgórnym założeniem, że 99% populacji ma serdecznie dosyć Lightning. Ogólnie lubię styl enkiego, ale kiedy zabiera się za trzynaste fajnale mam wrażenie że to zły brat bliźniak się pod niego podszywa.

Poza tym numer w porządku, choć bez większych rewelacji. Dzielenie tekstów mnie ni ziębi ni grzeje, bo i tak kolejne numery kupię, choć rozumiem tych, którym się to nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer z grubsza przejrzany i... wygląd stron opisujących pełniaki jest dla mnie lepszy niż poprzedni. smile_prosty.gif

A te memy/komiksy itp. z okazji 18 urodzin to gdzie wysyłać? Na e-mail w załączniku? Bo nie ma nigdzie informacji, a zawsze była. wink_prosty.gif

cdaction@cdaction.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "kup 3-4 numery, by przeczytać teksty do końca". Uważacie to za spoko?

Uwazamy, ze spoko. Hobbita tez podzielona na 3 czesci i nikt sie nie pluje. Ci, co stale kupuja - i tak kupia. Ci co kupuja okazjonalnie - coz, moze kupia, moze nie - to juz ich wybor. Jak im BARDZO zalezy to odzaluja z sentymentu te rownowartosc dwoch pizz przez 3 miesiace. Jak nie - trudno, kiedys zrobimy to w pdf i doczytacie na np. 25-lecie. smile_prosty.gif

Nie można było tego zbić nawet w dwa numery czy dorzucić Tipsomaniaka?

Tipsomaniaka na pewno nie bylo mozna dorzucic, bo jego robienie sporo kosztuje, jakbys nie wiedzial. A nie chcielismy w 18-tke podwyzszac ceny. A dwa numery czynia jakas roznice? GW na pewno wejdzie, ALe numer poza moze ostatnimi 3-4 numerami tez.

"A-ale podwyższyłoby to cenę..."

Za dobry, nabity wartościowymi tekstami numer byłbym gotów zapłacić nawet niegdysiejsze 18.50, i zapewne nie jestem w tym osamotniony.

"Skocz na glowke do basenu, jestem przekonany ze jest pelen wody i pewnie nie jestem w tym osamotniony", A co jak sie okaze, ze bylo tam z pol metra? Ty powiesz "oj, sorry..." a ktos zlamie kregoslup... Latwo sie komus doradza ryzykowne zagranie, gorzej gdy trzeba samemu takie ryzyko podjac.

Z tego numeru spokojnie mógł polecieć tekst o Steamboxie czy felieton o zabezpieczeniach biometrycznych.

I wiele by to zmienilo? Poza tym sa ludzie, ktorzy maja gdzies nasze urodziny i jubileusze, chca czytac fajne teksty, a nie tylko wspomnieniowki, O nich tez musimy myslec.

Rozwlekanie felietonów okolicznościowych na kilka numerów zarówno zabija sens wydania jubileuszowego, jak i pachnie skokiem na kasę.

Robienie seriali zamiast jednego filmu tez pachnie skokiem na kase i cos tam zabija.

Teraz to mam wybór albo zadowolić się ogryzkami, albo wydać dodatkowe ~50zł. Trzymając się analogii gastronomicznych - jest impreza z wpisowym 16zł, za które możesz spróbować każdego dania. Po wejściu okazuje się, że dostajesz porcje iście głodowe i jedynie pobudzające apetyt, a za kolejny talerz musisz zapłacić wielokrotność wejściówki.

I masz wybor - albo wylozyc kase albo nie. To juz zalezy jak glodny jestes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden zgrzyt do recenzji Dark Souls 2. Jak można

wystawić grze 10, bez choćby jednorazowego sprawdzenia multiplayera, a zamiast tego brania za dobrą monetę obietnice twórców? No dobra, sam jestem singlowcem, ale jeśli gra dostaje dychę, to każdy jej element powinien być minimum bardzo dobry. A tu mamy dziurę. Nie można było poczekać do premiery multi i wtedy wystawić 10? No chyba, ze zrobicie odwrotnie i jeśli multiplayer okaże się wyjątkowo kiepski, to obniżycie ocenę całościową. W ogóle to stała bolączka CDA. Często recenzujecie tytuły AAA przed premierą, wystawiacie wysoką ocenę ale pomijacie multi, a potem w ogóle o tym aspekcie zapominacie. Przez co dla mnie takie oceny są zdecydowanie mniej solidne.

P.S. Dlaczego narzeczona Berlina jako pomocnica w ukończeniu tytułu nie została ujęta w creditsach recenzji? smile_prosty.giftongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gif

Oczywiście rozumiem zarzut i trochę się z nim zgadzam, ale akurat w tym wypadku myślę, że można podejść do sprawy trochę inaczej smile_prosty.gif

Niestety serwery multi w Europie odpalone zostaną -- chyba -- dopiero w ten czwartek. Pismo już dawno było w druku więc gdybyśmy chcieli na nie czekać, to recenzja trafiłaby dopiero do następnego numeru. Recenzja dotyczy więc tylko trybu single i za tryb single DS2 dostaje ode mnie 10/10 i trzymam się tej oceny jak żadnej.

Obstawiam przy tym, że multi -- i tutaj mówię jako człowiek, który spędził trochę czasu grając w jedynkę po sieci -- może być tylko lepsze. Przemawia za tym wszystko -- od dedykowanych serwerów (które pozbawią grę KOSZMARNYCH lagów -- w DS1 trzeba było backstab cisnąć pół metra od pleców przeciwnika, a naukę skutecznego parowania sobie odpuściłem bardzo szybko), po przedmioty i przymierza, których opisy da się znaleźć w grze. Są nowe lokacje do bicia przypadkowych zwiedzających, są przedmioty pozwalające się z nawiedzającymi nieźle zabawić (jest np. przedmiot sprawiający, że potwory w naszym świecie atakują invadera - TAK DOBRE!). To nie ma prawa nie wypalić, jedyny potencjalny problem, to brak balansu i tym podobne rzeczy, które okażą się niedługo, doczekają się patcha albo kilku, by potem po 2 latach społeczność gry wydała ostateczny werdykt.

Jeżeli multi będzie zepsute TOTALNIE, a okaże się to już niedługo, wtedy na pewno coś o tym napiszemy. Jeżeli nie -- do oceny można dorzucić jeszcze jeden punkt i będziemy mieli 11/10 wink_prosty.gif

A poza tym -- multi w Dark Souls jest BARDZO specyficzne. Patrz na to:

biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...